Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Марги  (Прочетена 3708 пъти)

Margi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Дневникът на Марги
« -: 24-12-2011, 21:13:19 »

Здравейте,

ето ме и мен най-накрая с дневник.

Бъдни вечер е
и ми се иска най-напред да пожелая живот и здраве,
да ви е чисто и светло!
Мир и любов! :peperudi: :heart_2:



Това са ми първите лично измайсторени сурови бонбони, невероятни са. :) Рецептата е модификация на тази в сайта, според наличностите в момента - мед, сусамов тахан, натурални фурми, годжи, арония, сусам, рожково брашно, кокосови стърготини, бадеми, орехи, кашу, слънчоглед и 3-4 бразилски ореха.

Черпете се сега по един виртуален, пък аз утре ще намина, че имам да разказвам мнооогоооо.
 :flowers2:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Марги
« Отговор #1 -: 25-12-2011, 00:01:04 »

Весела Коледа, здраве и щастие и на теб Марги  :Content_22:...много хубави бонбони  :love_026:.....
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневникът на Марги
« Отговор #2 -: 25-12-2011, 10:49:44 »

Черпете се сега по един виртуален, пък аз утре ще намина, че имам да разказвам мнооогоооо.
 :flowers2:

Благодаря, Margi  :love_026: Бонбоните ти са с предпочитания от мен вкус - заредени с положителни емоции!
Щастлива Коледа, здраве и късмет  :flower:

Margi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Дневникът на Марги
« Отговор #3 -: 25-12-2011, 21:00:59 »

Даниела, Рос :)

Да седна най-накрая и да попиша, че много материал се събра. :)
Най-същественото дотук  – от месец суровоядствам, като процентите варират в различните дни от 70 до 90%. Въпросният месец сам по себе си не е постижение, заради което да отворя дневник и да почна да спамя на воля. :) По важното е защо го направих и какво се случва с мен.
Ще спестя поне две-три педи от постигна, като пропусна четиригодишните ми приключения по доктори, лечението на парче, безотговорното предозиране с лекарства на няколко пъти, както и цялото ми омерзение от отношение, невежество и търгащина... Всъщност от година и половина сама си следя изследванията и си регулирам дозите, та слава богу съм добре.
Хипотиреоидит на Хашимото,  повишен пролактин,  хронични цистити,  гинекологичности разни, килограмчета в повече, тежест в черния дроб от време на време  и пр. благини започнаха все повече да ми тежат. 

Преминах на суровоядство от раз, но процесът да стигна до решението ми отне около година. Капката, която преля чашата, беше годишното посещение при ендокриноложката за дежурното наблюдение. Повишени хормони пак, вариантът – още по-високи дози илачи. Не ми се случва за сефте, но този път почувствах остра вътрешна съпротива, да не кажа бунт. Опитах няколко дни да пия по-високите дози, но вътрешният бунт продължи и си минах на старите дози.

И смених плочата.
Спрях цигарите, кафето,  месото, готвеното, всички пакетирани храни, сладкото и...каквото още се сетите. Останаха плодове, зеленчуци, ядки, кълнове, мед и от време на време като заритам –  варен картоф или пречена филия, но сведени до минимум. Много рядко по няколко лъжици готвена храна, без животински продукти.
След две седмици  най-напред се подобри сънят ми. С години заспивах по принуда и се събуждах като пребита. Все още не мога да повярвам, че е възможно човек да си легне не защото е сто часът, а защото му се спи, както и да се събуди в 7 ч бодър, жив, пълен с енергия и положително настроен. Наспивам се по-бързо.
Тенът ми се избистри, изчезнаха ми пигментните петна по лицето,  погледът се проясни... Имам чувството, че се вдигна един облак гъста мъгла от главата ми. 
След двуседмично суровоявство направих прочистване на дебелото черво с уринови клизми. Абе не ми се получават всеки път комай, но работя по въпроса. Досега съм направила 8 поредни дни, но не съм убедена, че съм се справила особено добре с тия пародии на клизми, дето правя, защото успявам да задържа много малко количество течност. 
На 21 декември (Екадаши) направих чернодробното прочистване, както си му е ред – пет дни сок зелени ябълки, плюс сутрин лъжица зехтин с половин лимон. Пети ден английска сол към 15 ч (бляяяккккк), след като подейства - зехтин и лимон по около 130 мл и нагряване на дроба. Нямах никакви неразоположения. Легнах и заспах непробудно до сутринта. В 7 ч клизма, излязоха известно количество камъни, като продължиха през целия ден, че и на другия.
Та, цялото това повествование има за цел, освен да се похваля, защото много се гордея със себе си  :thankyou:, да бъде вдъхновение и за някой, така както този сайт и вашите постинги са за мен. Отдавна чета наоколо, имам чувството, че ви познавам вече.  Намерих много информация, много позитивна енергия, много искреност и добронамереност. :flowers2:
Съжалявам, че съм пропуснала толкова време, но се радвам, че не съм пропуснала още повече.
Искам да дам възможност на тялото си да си спомни как да бъде здраво, като му помогна със здравословна храна и очиствания. Както и поддържане хигиената на мислите и чувствата, разбира се, но това е друга тема.
Засега толкова, че много се проточих с лирични отклонения, ама така е то с монолозите.
Ще пиша пак за менюто, за намалените дози на лекарствата, кога ще следя хормоните и какво се случва с Хашимото и компания.
Още не съм съвсем сигурна дали мога да предприема гладувания, но ще си покаже занапред. Засега да скопосам поредицата от чистки първо.
Трябва да почна от противопаразитното първо, ама тоя карамфил - ъхххх :-\, а пелинът едва ли е по-добър на вкус. Настойка от орехчета не мога да пия, заради йода...
Голям ферман стана, хем накратко уж... tooth :whistling2 - emotloader:
Благодаря за търпението :)
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневникът на Марги
« Отговор #4 -: 25-12-2011, 21:14:20 »

Марги, поздравления!
Карамфилът и на мен ми е най-гадното нещо на земята, но има свикване и с него, постискай малко и ще видиш!
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Марги
« Отговор #5 -: 26-12-2011, 10:44:29 »

Браво, направила си много промени, и все по-добре ще се чувстваш. За нищо не съжалявай, важното е че вече си започнала  :love_006 - emotloader:
Активен

Margi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Дневникът на Марги
« Отговор #6 -: 26-12-2011, 17:07:16 »

Благодаря ви, дами :)

Знам, че пред мен има много предизвикателства и де да беше само карамфилът... :Content_4 - emotloader:
Ето, днес например ме е налегнала зверска отпадналост и сънливост, имам и 37.2 температура. Прилича на някаква грипозност, според болките в мускулите и ставите.  Да не би да е някаква лечебна кризичка? Странно леко протичат при мен очистванията, та се чудя...
Някой може ли да сподели опит?
Днес ми беше девети ден с уринови клизми, мисля вече да почна през ден. Хапвам предимно сурова храна. Трябва да добавям по-смело кълнове. За един месец веднъж си покълнах пшеница, но малко се поизсилих с количеството. След порядъчен престой в хладилника, кълновете взеха та и мухлясаха и ги хвърлих, преди да сътворя неизвестни форми на живот.
Сега ще взема да си покълна люцерна. ;D
Днес, понеже ми е отпаднало и не ми се яде съм на следния режим:

1.Еутирокс+бромокриптин (не мога да ги спра, само съм ги намалила и ще следя занапред как се държат изследванията) :pensif_29:

2. Лъжица зехтин+сока на половин лимон. (едва го преглъщам тоя зехтин. после лимонът ми се вижда най-вкусното нещо на света. А той си е вкусен всъщност, наскоро го открих:).) Тук някъде трябва да прибавя и топлата вода, не знам какво се мотам още.

3. 4-5 дребни кивита, чудно узрели, ммм...

После си легнах, че ми беше кашкавалено и смъцафръцано. След час се събудих още по-зле.

4.Сокът на половин лимон

5. 1-2 сурови бонбона, ама не ми се усладиха хич.

6.Сокът на един лимон и 4 дребни мандарини (чудесно ми се отрази, светна ми)

Понеже не ми върви водата днес, си направих билков чай за по-късно и смятам за днес да приключа с него.

Не е образцовото пълноценно меню, но е по изключение, докато ми се поразмине неразположението.
Активен

Margi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Дневникът на Марги
« Отговор #7 -: 28-12-2011, 18:04:09 »

Мдаа, хубав ден е днес, почивен...
Може човек да се поразходи, да му помръзне носът, да му се отвори апетит междувременно и да си сътвори някоя салатка, цветна на вкус и на вид. :)



моркови, цвекло, черна ряпа, маруля, рукола, спанак и семки, поръсени с ленено брашно и зехтин.

Обаче много е изморително да се яде това нещо - дъъъвча, дъвча, дъвча и краай няма. :Content_4 - emotloader: След половин час салатата е наполовина, а аз не знам дали съм се нахранила, или ми е писнало. :whistling2 - emotloader: А на вкус никак не е лошо, подозирам, че все още се настройвам към суровата храна.
Активен

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Дневникът на Марги
« Отговор #8 -: 28-12-2011, 21:42:24 »

Поздравления, Марги! Особено за уриновите клизми, аз едва вчера за пръв път си направих клизма с урина. Ще видиш, че когато червото ти се поизчисти, ще задържаш течността доста време. Успех в начинанието ти! Радвам се на волята ти и желанието ти да се бориш сама за здравето си, защото лекарите за мен по-скоро ни тровят, отколкото да ни лекуват. Весели празници! :love_006 - emotloader:
Активен

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Дневникът на Марги
« Отговор #9 -: 28-12-2011, 21:53:37 »

Браво, Марги!  :flowers2: Едва ли има нещо с по-силен оздравяващ ефект от поемането на нещата в собствените ни ръце, и решението ни да се справим със здравословните си проблеми. Винаги, когато се чудиш дали си на прав път или как да решиш някой проблем - просто се вслушвай в себе си, тялото ти знае кое е най-добро за теб. И колкото по-чисто е от "чудесните цивилизовани храни", толкова по-силен ще е този вътрешен глас, и по-точен.  :kisss:
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Марги
« Отговор #10 -: 28-12-2011, 22:04:23 »

Марги, тези очистителни кризи са от цигарите. И с течение на времето ще стават все по-гадни, защото ще започнеш да придобиваш някаква непоносимост към тях, а това което си насъбрала от тях не се изкарва за няколко месеца (поне 4-5 години) и при всяко изкарване на гадости(катран, никотин, сажди) ще ти напомнят за себе си. Добре ще е да си психически подготвена за това.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

bogesvetlina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Дневникът на Марги
« Отговор #11 -: 25-03-2013, 14:14:01 »

Имам един въпрос:Аз съм с колит,как мога да започна да се храня с сурови храни след като само от 5-6 бадема и 1 ябълка ми хващат ужасни болки в корема.
Активен
Aз смело заявявам,че във всичко,което правя ще преуспявам.Моя живот ще е процъфтяващ.
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 21 запитвания.