Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Предменструален синдром  (Прочетена 8285 пъти)

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Предменструален синдром
« -: 26-12-2011, 10:18:10 »

Весела Коледа!
Здравейте!Имам въпрос предимно към дамите.Как се справяте с ПМС?Интересуват ме някакви природни начини,че напоследък яко ме стяга шапката - направо ставам друг човек :surpris_25:

Благодаря предварително!
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Предменструален синдром
« Отговор #1 -: 26-12-2011, 10:55:43 »

При мен в последните години вече намаля този пмс, може би покрай йогата и чистата храна...сега дори нямам силни болки, или ако имам правя 2 мудри за по 5 минути и съм добре, цикълът ми е редовен  :Content_22:....Ако усетя някакво непреодолимо желание да плача започвам да  практикувам 2 часа йога, и всичко минава  tooth Та за мен това е природния начин- пранаяма и асани  :weight_lift:
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:Предменструален синдром
« Отговор #2 -: 27-12-2011, 20:37:16 »

Даниела,благодаря за отговора!Аз отдавна искам да почна да се занимавам с йога и май моментът е назрял.А мудри бих могла да правя даже и в работата/може при следващият си цикъл да пробвам без обезболяващи/.Благодаря!
Активен

gogoplovdiv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Предменструален синдром
« Отговор #3 -: 30-12-2011, 21:16:49 »

     Здравей eleonorad !

  Имам една молба към теб:
 - Вземи пий малко билки- невен 50, турта 50. Заедно с тях около шест месеца използвай храни или хранителни добавки с богато садържание на йод. Има и други богати билкови смеси, ако решиш пиши, ще ти дам идея, но ще те помоля да пишеш за всяка промяна на здравето си. Това ще е ценно за всички в и извън форума.

   Приятно посрещане на новата година.
Активен
Моля изпращайте ми имена и телефони на билколечители в България.

gogoplovdiv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Предменструален синдром
« Отговор #4 -: 31-12-2011, 18:31:46 »

   Здравей eleonorad !

  Изгледай това:
http://lechebnik.net/?item_id=561
  Може и да ти свърши работа ;)

   Притно посрещане на новата година  :flowers2:
Активен
Моля изпращайте ми имена и телефони на билколечители в България.

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:Предменструален синдром
« Отговор #5 -: 04-01-2012, 13:54:36 »

Благодаря много gogoplovdiv  !

А билковата смес,която си посочил всеки ден ли се пие или само по време на цикъл?
 
Активен

gogoplovdiv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Предменструален синдром
« Отговор #6 -: 04-01-2012, 16:19:10 »

  Здравей eleonorad !

 Сместа- невен 50, турта 50 се бие всекидневно по 50-100 грама три пъти дневно, поне три месеца. Грамажа зависи от телесната маса. Можеш и от нета да си купиш готови смеси. Стига всяка сутрин да ти се варят чайове.

      Късмет!
Активен
Моля изпращайте ми имена и телефони на билколечители в България.

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:Предменструален синдром
« Отговор #7 -: 06-01-2012, 11:12:38 »

Здравейте!

От няколко дни сериозно съм се заела с упражненията на Петимата тибетци/по Нова Година прекъснах за 2-3 дни,преди това ги правих окло две седмици/.Все още се уча и чета по въпроса,напредвам обаче...Започвам да чувствам някакво уникално чувство на покой/каквото почти никога не съм изпитвала/,аз по принцип съм емоционална натура и  такова състояние не ми е познато ???.Не говоря за чувство на отпуснатост,мързел,радост,просто УНИКАЛНО РАВНОВЕСИЕ  и ПОКОЙ tooth.
Ако това усещане се запази,или поне от време на време се чувствам така,никакъв ПМС не може да ме повали.Ще продължавам с упражненията и ще пиша как се чувствам преди и по време на следващият си цикъл. :)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Предменструален синдром
« Отговор #8 -: 06-01-2012, 20:10:34 »

За тибетските упражнения пише, че като ги почнеш веднъж не трябва да имаш големи пропуски от по няколко дни без да ги правиш. Аз затова ще ги почна когато вече не мога да правя други упражнения (ако се стигне дотам)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:Предменструален синдром
« Отговор #9 -: 06-01-2012, 21:18:11 »

Ами няма да спирам.... :).Ти какво имаш предвид като казваш,че ще ги почнеш чак като не можеш да правиш други  :surpris_22:.Между другото аз от години ходя на аеробика,тае-бо,каланетика,турист съм...ама доста се озорих с Петимата тибетци.Даже все още леко ми прилошава от тях.Четох обаче,че това се получава и при други хора и после отминава....
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Предменструален синдром
« Отговор #10 -: 06-01-2012, 21:33:36 »

Аз съм йога и допреди година не ползвах градски транспорт... докато не си контузих коляното (сигурно някакво разтяжение).
Не съм го очаквал да ми се случи, но оттогава не съм правил поза лотос (а и другите производни на нея).
Изгледите  да се оправя са оптимистични.
През лятото като ме облъчваха (не знам кои бяха и с каква апаратура) хич не ми беше до каквито и да е упражнения.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:Предменструален синдром
« Отговор #11 -: 07-01-2012, 09:33:32 »

Съжалявам много Злояд  :(.Пожелам ти да се възстановиш бързо,напълно и окончателно! :)
Активен

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Предменструален синдром
« Отговор #12 -: 24-01-2015, 11:45:36 »

Попаднах на темата, която ме вълнува, но за съжаление не е много активна...
Благодаря все пак за споделената информация, ще се радвам и на други съвети или отзиви, ако някой се е справил успешно с ПМС откъм емоционалната част, тъй като относно болки и редовност нямам и не съм имала такива проблеми
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Предменструален синдром
« Отговор #13 -: 30-01-2015, 20:45:18 »

 Аз нямам никакъв опти със пременструалния синдром, но приятелката ми започна да пие жълт кантарион няколко дни преди менструацията и нещата се усещат много по-добре иначе не се издържаше.........
Гледам че последно време го рекламира и на приятелки.
Та по директни и индиректни белези този жълт кантарион май работи .......
 :flowers2:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Предменструален синдром
« Отговор #14 -: 30-01-2015, 21:30:21 »

Стандартно... повече вода всекидневно, поне едно продължително въздържане от храна - за по-трайни резултати.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Предменструален синдром
« Отговор #15 -: 30-01-2015, 21:51:20 »

Вов, какво имаш предвид "стандартно" и "по-ппродължително"..
Иво,жълтият кантарион наистина е чудно средство,както и белия равнец...бях ги забравила,благодаря
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Предменструален синдром
« Отговор #16 -: 30-01-2015, 23:17:33 »

Стандартно е връщането на тялото към обичайните му, здрави настройки, при/след 14-16 денонощия в режим на вода и упражнения.

Запазването на тези настройки за дълго/постоянно, е отделен въпрос, лесно постижимо е, дори и в леко враждебна среда.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Предменструален синдром
« Отговор #17 -: 31-01-2015, 02:25:17 »

Вов, дефинирай "леко враждебна среда"!
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Предменструален синдром
« Отговор #18 -: 31-01-2015, 10:35:26 »

Вов, дефинирай "леко враждебна среда"!
Искре, когато, ако, след заврйщане от 15- 20 дневно въздържане продължаваме да следваме новите насоки и препоръки а всички в къщи, други роднини, приятели, познати, на сватби, кръщенета и погребения и пр. прикривайки раздразнението си, скрито завиждайки и т.н., присмехулно натякват фразички като "..Глей го тоя/тая, ще живее с орлите... пасе като зайците..., ей, дайте тука една купа сено/кофа моркови...) и пр. и пр., се иска известна устойчивост, за да продължим по правия път, НО, можем!  :Content_14: :pensif_29:

Добре е да не забравяме, че едно въздържане, дори и продължително, и правилно проведено, не решава всички въпроси. Необходимо е да следваме подходящият мислително-хранително-пиително-двигателен режим до края на живота си.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Предменструален синдром
« Отговор #19 -: 31-01-2015, 12:56:44 »

Темата е много щикотлива - въздържанието е свързано с някакво насилие върху желанията.......
Така съм виждал много хора пък и себе си, които след известно въздържание си наваксват яко.....
Искам да кажа, че нещата трябва да стават естествено.
Да разбирам, колко е трудно но ще дам само два довода:
1. Не купувам вредни храни и така не се срещам с тях в къщи... Ако все пак ми се дояде понякога се лишавам, понякога не, но желанията постепенно намаляват....
2. Американски учени доказват, че желанието ни за определени храни е свързано с чревната флора. Така ако имаме дисбактериоза може да изпитваме желание за сладко или пържено   :Content_4 - emotloader:
 От мен толкова, а вие как се справяте ....   :essen:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.163 секунди с 22 запитвания.