Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Запитване  (Прочетена 5853 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Запитване
« -: 24-08-2009, 07:45:53 »

Приятели, как мислите, българина узрял ли е за заведение със здравословна насоченост, с акцент към суровоядството, но не само, може би на 90%? Осъзнал ли е необходимостта от такова място? Модерен ли e, отворен ли е за нови вкусове и усещания както на запад и в Америка или си е Бай Ганю и суфраджия и ще си остане такъв още много години? Ще се радвам да си споделите мнението! И вие бихте ли били редовни посетители на едно такова заведение?
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Запитване
« Отговор #1 -: 24-08-2009, 08:05:41 »

Деси, много се радвам, че отваряш такава тема  :flowers2:  Аз мисля, че такова заведение ще има успех. Жалкото само, че всяка една инициатива трябва да мине през методите на маркетинга за да е успешна и печеливша. Защото ако не е печеливша няма как да се развива. В София, доколкото знам, има такова заведение. Смятам, че и във Варна е време да бъде открито такова. От месец-два виждам, че са отворили нов ресторант "Фреш". Любопитно ми е да проверя дали е вегетарианки (да е суровоядски не смея да си помисля). Та на темата. Наистина има достатъчно хора, които са любопитни и им се иска да вкусят нови ястия и дори са готови да си променят начина на хранене стига някой да ги научи как да си приготвят храната. Разбира се този ресторант няма да се развива като "Форнети" или "Чичо Хранко", но той си е и друг тип хранене, но може и в тази посока нещо да се измисли. Незная доколко би било достъпно да се купува такава  приготвена храна. Аз все се питам дали ми е по-ефтино да се храня суровоядски и си мисля, че да. Но не съм човек, който си прави сметката до стотинката и не съм съвсем сигурна. Прави ми впачетление, че колкото е по-здравословна храната в заведенията, толкова е по-скъпа. Например да си купиш две кебапчета е по-ефтино от една салата. Друг проблем със заведение за сурово хранене е, че няма да се пие или пуши. А народа масово пуши.
Активен
Намасте :)

жмуц

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Запитване
« Отговор #2 -: 24-08-2009, 10:49:56 »

Е как да няма http://naturel.bg/ е такъв тип  :) На мен ми хареса много, поне вегетарианските неща, които опитах бяха страхотни.. На сайта има менюто може да го разгледате, предлагат и месо..  :) Като цяло обаче е здравословно ориентирано.. солничката е пълна с морска сол, има зехтин вместо олио, някои от ястията са приготвени с био продукти и т.н. Атмосферата е приятна, обслужването много добро, не е скъпо.. Егати рекламата му направих  ;D но наистина ми хареса  ;)
Активен
If the doctors of today do not become the nutritionists of tomorrow, then the nutritionist of today will become the doctors of tomorrow.

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Запитване
« Отговор #3 -: 24-08-2009, 10:56:23 »

Ооооо, със сигурност ще има интерес, защото има все повече и повече хора, които започват да живеят /да се хранят/ съзнателно. В София има 4-5 вегетариански ресторанта с голям успех. В Пловдив няма нито един и вегетарианците страдат от това.

Напълно съм сигурна, че точно сега е моментът да се отварят колкото може повече такива заведения - веге и суровоядски!!

И да, аз бих била редовна посетителка  ;D

Но лелчето е права, че за съжаление излиза по-скъпо  :-\ Това би бил единственият проблем, но може и да се избегне по някакъв начин. Веге ресторантите в София са все пълни...  :Content_22:
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Запитване
« Отговор #4 -: 24-08-2009, 11:04:04 »

И още нещо. Бях наскоро в един вегански ресторант в Лондон. Поне половината неща бяха сурови. То беше като щанд с различни маднжички и салатки и казваш от кои работи да ти сипят. Оказа се, че всичките им десерти бяха сурови - едни уникални торти!!! Дори и мен заблудиха  ;D Не изглеждаха изобщо сурови. И разбира се, невероятно вкусни :) Няма как да няма успех!!

Просто ще трябва и малко реклама - че ресторантът е супер здравословен, че е заведението на бъдещето  ;) ......
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Запитване
« Отговор #5 -: 24-08-2009, 11:43:16 »

Е как да няма http://naturel.bg/ е такъв тип  :) На мен ми хареса много, поне вегетарианските неща, които опитах бяха страхотни.. На сайта има менюто може да го разгледате, предлагат и месо..  :) Като цяло обаче е здравословно ориентирано.. солничката е пълна с морска сол, има зехтин вместо олио, някои от ястията са приготвени с био продукти и т.н. Атмосферата е приятна, обслужването много добро, не е скъпо.. Егати рекламата му направих  ;D но наистина ми хареса  ;)

не ми изглежда веге този ресторант  :surpris_23:  и не виждам нищо сурово , освен салатите  :Confus_3:
Активен
Намасте :)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Запитване
« Отговор #6 -: 24-08-2009, 19:26:48 »

жмуц отново не е в час. Говорим за суровоядски ресторант или поне вегетариански, а ти мяташ нещо, което бъка от млечни и месни манджи...пък тва, че пише здравословен не го гледай въобще :pensif_29:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Запитване
« Отговор #7 -: 24-08-2009, 20:07:32 »

Абе Петко хахаххахахах,жмуц не била в час  :D :D ;) 
Като помълчиш,помълчиш,че като се изцепиш накрая  ;D ;D
 ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Запитване
« Отговор #8 -: 24-08-2009, 21:50:01 »

Васе, виж кво пише по-горе. Темата не е за телешко, фазаново, агнешко и свинско месо...нито пък за таратор(тва е от менюто на ресторанта на жмуц) ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Запитване
« Отговор #9 -: 24-08-2009, 22:37:11 »

Да де,да де,ама смешно ми стана просто  ;D
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Запитване
« Отговор #10 -: 24-08-2009, 22:50:01 »

аааа, това ли било... :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Запитване
« Отговор #11 -: 24-08-2009, 23:43:37 »

Спред мен от една страна хората, които се интересуват от здравословен /вегански / начин на живот, се увеличават. От друга, българинът си е по манджата, пиенето и пушенето. Не съм сигурна до колко ще има успех един суров ресторант. В големия Монреал, където суровоядството е по-популярно, такова заведение е само едно. А цените там хич не са за нашия джоб в момента.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Запитване
« Отговор #12 -: 25-08-2009, 05:36:01 »

Вери и моето мнение е същото....на този етап е същото.Просто съм реалист и като такъв мисля,че в момента едно такова начинание не би било успешно.
 ;)
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Запитване
« Отговор #13 -: 25-08-2009, 11:26:25 »

Според мен единственно в София или Варна такива заведения биха имали успех, и независимо, че съм от Пловдив (и много си обичам града и не бих го сменила с друг в бг) тук е имало опити за вегетариански ресторанти, даже не веге, но явно тук такива неща не вървят.
 А аз да си призная нямам даже познати които да са поне лактовегетарианци, всички маат яко месо и кво да се прави и аз с тях където те кажат, но пък във всеки ''нормален'' ресторант има пресни салатки. Така, че даже и да има не бих отишла щото няма с кой, а сама някак не е вкусно.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Запитване
« Отговор #14 -: 25-08-2009, 23:57:31 »

То не може всички пътеки да са утъпкани. Това е бъдещето!! И съм сигурна, че все повече такива заведения ще се появяват. Както преди няколко години почти нямаше вегетариански ресторанти, а сега и в менюто на обикновените има графа "постни ястия"....
Готови сме за следващата крачка. Може да не откликнат всички, но постепенно броят на осъзнаващите се ще се увеличава  :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Запитване
« Отговор #15 -: 30-08-2009, 16:39:18 »

Според мен това е хубава идея за европейска страна,но не и за нашата,европейска само на думи. Ако имаш свободни пари и не държиш да печелиш близките 5 години,идеята е супер :Confus_3:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Запитване
« Отговор #16 -: 25-09-2009, 11:49:33 »

Свободните пари са малко като свободните кокошки...май никъде ги няма ;D ;D ;D
« Последна редакция: 25-09-2009, 11:51:26 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

stavrev

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
  • бавно,но все пак еволюирам...
Re:Запитване
« Отговор #17 -: 04-10-2009, 17:08:01 »

Свободни кокошки все пак се намират... :Content_4 - emotloader:
а за такова начинание,освен пари- трябва и много много ентусиазъм...
Аз бих посещавал често подобно място :Content_14:
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Запитване
« Отговор #18 -: 04-10-2009, 17:18:18 »

Мооооооооля, ей ме на!!!
Подочу ми се, че ме търсите.:)
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Запитване
« Отговор #19 -: 05-10-2009, 17:12:10 »

Деси , ти като по-млада и симпатична няма как да си спомняш, но българинът от Варна узря за такава идея още през 1996-а ,когато просъществува няколко месеца  едно заведенийце за веге хапване на ул. Дебър. В един забит двор без никаква реклама , набързо набра популярност и все повече хора се стичаха да пробват оригиналните кюфтета от леща,нахут,ориз  и др. Още се облизвам и аз ...  Един приятел го задвижи навремето, но не можа да излезе на плюс , трябваше цените да са по-високи заради по-качествените съставки , и каталяса в крайна сметка.  Ако случайно имаш капитал и "опипваш почвата"   ,действай ,ние ще те подкрепим.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 22 запитвания.