Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ЗЕХТИН  (Прочетена 18779 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:ЗЕХТИН
« Отговор #20 -: 17-11-2009, 23:17:34 »

Нека се абстрахираме от всякакво инфо и говорим от личен опит.
Защо рецептата зехтин+жълт кантарион е толкова лечебна за стомах и черва?
Защо изпит на гладно зехтинът регулира функциите на стомаха?
Защо аз пиейки 15 месеца по 4-5 с.л. дневно зехтин и още толкова други растителни масла, си излекувах гастрит, повишена киселинност в стомаха и колит? Нали е вреден :D
Защо зехтинът помага на йогите в техния хранителен режим? Нали ако е нещо изкуствено веднага ще го усетят?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:ЗЕХТИН
« Отговор #21 -: 18-11-2009, 11:07:40 »


Да, грешката е моя за което се извинявам,но ти не ми се први на велик....просто споделям,а не ти искам мнението

По тъп коментар от този,не бях срещал във форума :Confus_3:
Първо никъде не съм те коментирал,а съм взел мнение по тема,която може да подведе хората с малко опит, да не употребяват студено пресовани мазнини. Така ,че моля те ,да се въздържаш от такива изказвания,това може да го кажеш на комшията или на приятеля си.
Второ,не ти искам мнението,написано във форум, е все едно да отидеш в банка за заем и да им кажеш -не ви искам парите. Не си ти човека, да решаваш кой да пише и кой не! Още повече ,че това са твой думи:
Цитат
Здравейте!
Най-сърдечно ви поздравявам за избора, който сте направили и за приноса ви за образуването на тази толкова приятна общност, в която ще се радвам да ме приемете.
Това е твоят принос към приятната общност ли?

Естествено ,че мога да оспорвам писанията на който и да е доктор,затова сме интелигентни ,за да проверяваме и сравняваме,да пробваме и да направим най-удачния за нас избор. Не може сляпо да се вярва.
Правил съм поне двадесет гладувания на плодове и мога да ти кажа,че соковото за мен е с пъти по добро. Не ти се яде,получаваш минерали и течности,почива ти храносмилателната система. Лидия Ковачева е против клизмите,защото не се убедила в тяхната полза сама,а не защото не са полезни.Емилова,Георгиева,Гайдурков,всичко е пари,много пари!

Давай го по спокйно и пий зехтин и масла,омегите са много полезни,особенно за нервната система! ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:ЗЕХТИН
« Отговор #22 -: 18-11-2009, 11:27:35 »

"Трябва да се избягва употребата на екстрактивни растителни мазнини(растително олио,зехтин и др.)
Те не са система, лишени са от естествени емулгатори, както и от други необходими за тяхното правилно усвояване елементи, съдържат отровните за човека транс-мастни киселини и поради това са едни от основните дестабилизатори в баланса в храната."

Да, грешката е моя за което се извинявам,но ти не ми се први на велик....просто споделям,а не ти искам мнението

Студено пресованите растителни масла НЕ съдържат транс-мазнини. Няма как да се съдържат в тях, тъй като не са нагряти над температурата, в която молекулите се преобразуват в транс-. Зехтинът съдържа НАСИТЕНИ мазнини в някакъв процент, но транс - това са глупости. Все едно да кажеш, че маслините съдържат транс-мазнини - зехтинът се добива чрез пресоване. Наситените мазнини са причината зехтин, поставен в хладилник, да се втвърдява, да образува "кристалчета", да не изглежда прозрачен. Растителни масла, които се добиват с термично извличане съдържат много голям процент транс-мазнини, това е факт!

Мацко, дай малко по-позитивно ;) това е форум и целта му е всеки да си изкаже мнението, нали :)
« Последна редакция: 18-11-2009, 11:29:57 от beelee »
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:ЗЕХТИН
« Отговор #23 -: 18-11-2009, 12:53:15 »

Може би е редно да уточним, че ние всички тук в този форум, ползваме изключително студено пресовани масла.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:ЗЕХТИН
« Отговор #24 -: 20-11-2009, 13:29:56 »

Може би е редно да уточним, че ние всички тук в този форум, ползваме изключително студено пресовани масла.

Имам тази машина и държа да ви кажа, че много се заблуждавате за вкуса и качеството на магазинните масла.  Когато сами изтискате семената се получава гъста почти непрозрачна течност, клоняща към кафяво жълто и е негодна за продажба в оригиналния си вид. Всичко от магазина  е рафинирано в някаква степен за да изглежда продаваемо. Тъкани от семената или ядките, малко влага, преминават заедно с маслото и се утаяват на слоеве.  Същото е като да си направите домашен фреш , или да купите кутия  с надпис 100 процента натурален.

домашно пресоване
« Последна редакция: 20-11-2009, 17:32:47 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:ЗЕХТИН
« Отговор #25 -: 20-11-2009, 14:21:05 »

Имам тази машина и държа да ви кажа, че много се заблуждавате за вкуса и качеството на магазинните масла.  Когато сами изтискате семената се получава гъста почти непрозрачна течност, клоняща към кафяво жълто и е негодна за продажба в оригиналния си вид. Всичко от магазина  е рафинирано в някаква степен за да придобие търговски вид.

домашно пресоване

Ашколсун! :)
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:ЗЕХТИН
« Отговор #26 -: 20-11-2009, 18:33:42 »

Не е в това проблема!При филтрация(чисто механичен процес),може маслата да станат много прозрачни и бистри.При пресоването не се извлича напълно маслото,което е загуба,особено ако ти трябват много пари,както е при всички бизнесмени.Доизвличането се извършва с органични растворители,които в последствие чрез загряване се премахват.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:ЗЕХТИН
« Отговор #27 -: 20-11-2009, 18:44:54 »

Е ,не може всичко да си правим,може но трябва да зарежем всичко и да отидем да живеем на село,някой ден и това може да стане :surpris_23: Всъщност не е толкова нереално,просто трябва да се обмисли ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:ЗЕХТИН
« Отговор #28 -: 22-11-2009, 11:13:40 »

Това са глупости,Гайдурков да не е Светило или има лаборатория и е правил дългогодишни опити.  Зехтин в никакъв случай всекидневно,ау страшна мисъл. То ако търсиш,ще намериш десет противоположни мнения за всичко.
По тази логика и мед не трябва да се яде и той е екстрактиран,не расте по дърветата и е концентриран продукт,лишен от фибри. И тахан и ядково мляко и много такива.
 Това е голяма глупост за транс-мастните киселини,едва ли го е написал така,да не си се объркала? Транс мазнините са най-вредните и ракообразуващи мазнини.
Високият прием на транс мастни киселини увеличава риска от рак на дебелото черво, сочи статия в American Journal of Epidemiology.
Емулгулатори? Имаш предвид емулгатори,предполагам.Емулгаторите помагат на водата и мазнините да останат смесени в единна емулсия – като майонеза, сладолед, хомогенизирано мляко.  На мен лично не ми трябват,зехтина и без това трябва да се разгражда ;)

Моля да сте точни и ако цитирате,хубаво проверявайте!

А може би затова не е добил популярност,ако такива са му тезите. Четете поне дузина мнения,преди да правите изводи.

Зехтинът наистина не е система и според мен вреди , темата е разискана отдавна , 60-80 години от Галина Шаталова . Съдейки по себе си , употребявайки зехтин ,веднага започват да ми се трупат мазнини в коремната област , спра ли го след 2-3 седмици започва всичко да се изчиства.Но разбира се това може би важи само за мен :))
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:ЗЕХТИН
« Отговор #29 -: 22-11-2009, 13:59:24 »

Зехтинът наистина не е система и според мен вреди , темата е разискана отдавна , 60-80 години от Галина Шаталова . Съдейки по себе си , употребявайки зехтин ,веднага започват да ми се трупат мазнини в коремната област , спра ли го след 2-3 седмици започва всичко да се изчиства.Но разбира се това може би важи само за мен :))
Виж на аватара моя корем какъв стана с много зехтин(по 4 с.л. дневно на гладно) и масла(по 3 с.л. дневно) и отделно доста в салатите ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:ЗЕХТИН
« Отговор #30 -: 22-11-2009, 18:25:17 »

И аз използвам само зехтин като основна мазнина, но омазняване при мен няма никакво, дори напротив-отслабвам. Според мен си е индивидуално.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:ЗЕХТИН
« Отговор #31 -: 22-11-2009, 18:46:09 »

И аз използвам само зехтин като основна мазнина, но омазняване при мен няма никакво, дори напротив-отслабвам. Според мен си е индивидуално.
Ми да. И при мен така. От животинските мазнини се пълнее, а от растителните(но да са студенопресовани) - отслабва ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:ЗЕХТИН
« Отговор #32 -: 23-11-2009, 14:41:32 »

Една комшийка така качи от орехи, да се чуди човек,уж са полезни,а на нея и се отразиха лошо,сега ги отказа,жената и не ще да чуе за тях. Обичаше да си поръсва с орехи млечната салата,когато си пие ракията,преди да хапне пържолката с картофките.Тортата после и тя винаги беше с орехи.
Та така,внимавайте със зехтина!
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:ЗЕХТИН
« Отговор #33 -: 23-11-2009, 19:54:25 »

 :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:ЗЕХТИН
« Отговор #34 -: 25-11-2009, 23:15:49 »

:) хаха моят корем беше дори по-добре от аватара ти ,но когато тренирах :))  Много обичам в салатата да си сложа сусам , една суп. лъжица ленено семе и ядки - бадем или орех , които смилам в блендер и малко зехтин ..вкусът много ми допада, пробвайте и вие.
По едно време хапвах доста ядки и по гърдите мио почнаха да се появяват пъпки и в продължение на цяла година се чудех от какво са .Елиминирах почти всички храни за определен период , но пъпките си стояха и не се махаха .Тъкмо елиминирах ядките и прочетох в една книга ,че не трябва повече от 40 гр на  1-2 дни да се ядат сурови ядки , камо ли печени и точно такъв ефект се получава.Спрях ги за около 1 месец и пъпките изчезнаха :) това е моят опит с ядките. А когато слагам зехтин в салатата се старая винаги да има маслини 2-3 .
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:ЗЕХТИН
« Отговор #35 -: 26-11-2009, 02:13:58 »

Като е бил по добре (корема) пусни снимки да сравним де....или само си чешеш пръстите?
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:ЗЕХТИН
« Отговор #36 -: 26-11-2009, 05:45:35 »

А, как 40гр за 1-2 дена?! :)
Аз ям на ден повече от 100гр и нищо ми няма. :)

По-скоро си мисля, че си се чистил, Титан.
« Последна редакция: 26-11-2009, 05:47:32 от Вери »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:ЗЕХТИН
« Отговор #37 -: 26-11-2009, 08:13:26 »

прочетох в една книга ,че не трябва повече от 40 гр на  1-2 дни да се ядат сурови ядки , камо ли печени и точно такъв ефект се получава.Спрях ги за около 1 месец и пъпките изчезнаха :) това е моят опит с ядките
Лошо! Опитът те е заблудил, бъди сигурен! И по 300 гр на ден да ядеш, няма да имаш проблем. Вери ти е казала, възможно е да си се чистил. Освен това се предлагат и доста ядки със съмнително качество. Дано не си попадал на такива :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:ЗЕХТИН
« Отговор #38 -: 26-11-2009, 11:06:38 »

Проблем с напълняването може да има, ако с мазнините се приемат прости въглехидрати.
А това с орехите ме разби  :P Един така разправял колко се пълнее от яйцата, след като хапвал сандвичи (!!!) с яйца.
Петко, за животинските мазнини не съм съгласна :) Зависи от типа организъм.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:ЗЕХТИН
« Отговор #39 -: 26-11-2009, 18:31:46 »

Петко, за животинските мазнини не съм съгласна :) Зависи от типа организъм.
Приемам ;D С животинските не съм експериментирал толкова, колкото с растителните ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 23 запитвания.