Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: може да е бавно, но ще ви настигна:)  (Прочетена 6078 пъти)

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152

Я и аз да се представя най-накрая
Някак си не е честно да изчета половината форум и само да си трая
Да знаете, че съм тук при вас
Благодарности на целия екип и на добър час

Най-синтезирано:
-   Не съм абсолютен суровоядец
-   Не съм абсолютен вегетарианец
-   Не съм абсолютен веганец
-   Не съм абсолютен трезвеник

Вие ме определете:
-   Веднъж в месеца хапвам малко прясна риба на пара
-   Веднъж в седмицата ям изцедено козе сирене. До извара не се докосвам
-   Много рядко ако си намеря консумирам домашно кисело мляко (като се замисля сега последно беше преди 5 месеца лятото – таратор)
-   Крави, кокошки, прасета, гълъби, връбчета и т.н. не ям
-   Суровите ядки ги моря в промишлени количества
-   Един ден в седмицата гладувам
-   Един ден в седмицата (обикновено следващия) съм само на плодове
-   За 10-15 дена в годината се скривам на някое тайно, тихо и спокойно местенце далеч от хора, телевизия, интернет... и практикувам лечебно гладуване и медитация
-   Влюбен съм в червеното вино и то най-вече домашното непастьоризирано и без захар! Даже се позабравям понякога унесен в прятна компания :(
-   Никога не съжалявам за редките „излизания от правия път” като една вафличка, кроасан, бонбон, малко домашна ракия (да не обидя човека де ;)), пропуск на гладуващ ден и т.н.
-   Не закусвам
-   Късна закуска (~10-11ч.) – плодов фреш като му добавям  1 лъжичка мака, спирулина,...
-   Обядвам само сурова храна
-   Вечерята – сурова салата, зеленчуци на пара и сварени - боб, леща, грах, нахут, ориз, киноа, спагети (оризови, елдови) и т.н.! Вечерята ми е много обилна, че даже и преяждам често :-[ (после що не закусвам)
-   Обичам много ама много да чета (по 3-4 книги едновремено ги пердаша)
-   Практикувам йога, тай дзи, разходки и купони :love_028:
-   Не употребявам никакви медикаменти даже и хомеопатични
-   Обожавам спанак

Поне засега се чувствам здрав и млад и спазвайки принципа на постепеността
ще се ъпгрейдвам занапред и благодарение на вас
и един ден ще засуровоядствам пък и аз!
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:може да е бавно, но ще ви настигна:)
« Отговор #1 -: 07-01-2012, 18:48:05 »

Добре дошъл, жалко, че не мога да се регистрирам наново,  да се кръстя "Попай" :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:може да е бавно, но ще ви настигна:)
« Отговор #2 -: 07-01-2012, 19:19:46 »

Spanaka , привет!
Впечетляващо представяне!
Желая ти успех!

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:може да е бавно, но ще ви настигна:)
« Отговор #3 -: 07-01-2012, 20:24:51 »

Добре дошъл! :flowers2:

При този начин на живот и хранене би трябвало да се чувстваш перфектно!
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:може да е бавно, но ще ви настигна:)
« Отговор #4 -: 07-01-2012, 20:43:07 »

Здравей Спаначе  :kisss:
Режимът ти изглежда перфектен, за какво ти е да го променяш изобщо  ;)
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:може да е бавно, но ще ви настигна:)
« Отговор #5 -: 10-01-2012, 22:12:54 »

 Братле, по начина, по който поднасяш информацията за себе си, най-вероятно ще се окаже, че ти трябва нас да оценяваш, а не ние теб ! Ако не е тайна, от кога спазваш този режим и как ти повлия здравето като го започна ? Не преувеличавам, наистина съм впечатлен  :Content_14: !
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:може да е бавно, но ще ви настигна:)
« Отговор #6 -: 10-01-2012, 22:28:50 »

Само да попитам, а в колко часа вечеряш?
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:може да е бавно, но ще ви настигна:)
« Отговор #7 -: 11-01-2012, 09:46:57 »

Привет и от мен! Рядко се среща някой толкова добре да балансира здравословния начин на живот със социалния. Браво!  :Content_14:
Активен
Psychonaut

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:може да е бавно, но ще ви настигна:)
« Отговор #8 -: 11-01-2012, 10:52:32 »

 :flowers2: :flowers2:ехееее, страхотно!



 :Confus_3:само не знам кой кого трябва да настига........
« Последна редакция: 11-01-2012, 10:55:52 от malina »
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:може да е бавно, но ще ви настигна:)
« Отговор #9 -: 11-01-2012, 11:53:40 »

   Кое ми е перфектното - плюскането късно вечер, незакусването или непрекъснатото чоплене на семки, ядки, стафидки...винцето :-[
   Съровоядството ми се струва като нещо много недостижимо - като за свръх хора! Засега смятам, че съм узрял за премахване на животинските храни от менюто ми ама ще видим какво ще стане.
   Ами почнах преди 5 или 6 год. с едно неправилно вегетар. хранене: замених месото с тестени и млечни!
И така лека полека...проба-грешка, книги, филми. Постепенно отказах газираното, цигарите, кафетата...Намалих драстично сиренето, алкохола, спагетите, хляба. Но най се кефя че от 2 години не ползвам лекарства...пу...да чукна на дърво!
   Благодарение на стария си начин на живот (много работа и трапези) бях достигнал внушителните 115кг (при височина 181см) без да има нито един човек с наднормено тегло в рода ми! Боледувах от какво ли не! Сега съм 84кг и се чувствам по-добре отколкото когато бях на 25г, но има какво още да се желае!
   И не ме ласкайте толкова де...че ше взема да се пукна...от надуване!
   Не сериозно - излизам от диетата си понякога(рядко ;)), но го правя съзнателно...човеци сме де :sorcerer - emotloader:
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:може да е бавно, но ще ви настигна:)
« Отговор #10 -: 11-01-2012, 12:04:32 »

   Кое ми е перфектното - плюскането късно вечер


това, ако го приемем за отговор, все пак, колко късно вечеряш?

И аз съм на подобен режим с късна и лека закуска и всичко нататък по подобен начин, дори виното... Но вечер ако се наям след 8... това прецаква целия ден, че и следващия!
« Последна редакция: 11-01-2012, 12:08:03 от rima »
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:може да е бавно, но ще ви настигна:)
« Отговор #11 -: 11-01-2012, 12:26:33 »

Aко не се консумират въглехидрати вечер не е чааак такъв проблем. Те са храна за мозъка и от там идват проблемите с безсънието при повечето хора. Аз като се прибера в към 10 от тренировка обикновено съм прегладняла  :Confus_3: Просто се научих да вечерям зеленчуци. Иначе задължително трябва да има поне 2 часа преди да си легне човек. А за закуската, като стана в 6, ям чак към 9 и 30, така че не подкрепям идеята да станеш и да се натъпчеш. Хубаво е да се правят разни прочистващи неща сутрин, като пиене на топла вода например.
Активен
Psychonaut

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:може да е бавно, но ще ви настигна:)
« Отговор #12 -: 11-01-2012, 12:45:51 »

Всичко има във вечерята ми - и въглехидрати, и протеини, и мазнини, и салати! От всичко и по много...бе ужас! Уж все сили да имам ;)! Само плодове няма
...ми да след 8часа е и окло 2ч преди ядене:(! Да малко е след такова обилно мазане!
...сега като ви слушам ше взема да си я поремонтирам малко...тази моя вечеря! :Confus_3:
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:може да е бавно, но ще ви настигна:)
« Отговор #13 -: 11-01-2012, 16:42:44 »

 Общо взето аз по цял ден ям огромни количества плодове, малко зеленчуци и по-прости храни като варени картофи и ориз, БЕЗ мазнина. В крайна сметка през деня ти трябва енергия. Мазнината само обърква метаболизма на "бързите" въглехидрати. Вечер е друга работа. Тогава ти трябват така наречените
 " building foods " . Това са мазнините и протеините - за възстановяване на кл. мембрани, някои и друг хормон, мускулатурата и т.н. Естествено става дума за пълноценни храни като изкиснати ядки, кълнове,
зеленолистни, а не за храни, които се усвояват по няколко дни.
 Ще си позволя един съвет - внимателно с концентрираните храни като ядки, студенопресовани масла и сушени плодове. С тях човек лесно може да преяде и да обезмисли целия си режим. Пробвай се да прядеш с ябълки, моркови, спанак, че дори и с банани. Труууудна работа  ;) ! Корема ти се напълва преди да ти стане тежко.  Гениално и просто  :whistling2 - emotloader:  :Appetit_4: . Добре, че го има ютюб и споделящи успели спортисти суровоядци.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:може да е бавно, но ще ви настигна:)
« Отговор #14 -: 11-01-2012, 22:08:00 »

ok...super...мерси!
  Е добре де...тя мойта вечеря не е от най-суровоядните ама аз да попитам...дали е добре! Обикновено е боб, леща, нахут, ориз и т.н....че на всичкото отгоре винаги кипвам и малко киноа и я добавям към горното...да не вземе видиш ли да ми артиса някоя аминокиселина ;)! Това е добре за "building foods" мисля а? Значи правилно плодовете ги муам денем а не вечер?
   И казваш в обедната салата да пропускам зехтина! Само лимонов сок или оцет и толкова?

ох, нещо поогладнях пък тия дни съм само на плодчета!!!
« Последна редакция: 11-01-2012, 22:18:07 от Spanaka »
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:може да е бавно, но ще ви настигна:)
« Отговор #15 -: 12-01-2012, 15:14:49 »

 Студенопресованият зехтин не е толкова лошо решение вечер, но на обяд при положение, че следобяд пак ще ядеш плодове, може би не е оптимална храна. Ако ти е трудно да ядеш салатата си без мазнина, пробвай с цялостни храни като авокадо или изкиснати ядки и бавно ще се настроиш. Не се мъчи, всичко може да става и плавно.
 Вечер менюто не ми звучи зле, но си остави поне един-два часа до лягане. Все пак това са тежки храни. Дай шанс на стомашните ензими да започнат да си вършат работата докато си буден. Иначе на сутринта ще имаш вкус на "жаби" в устата и естествено няма да имаш апетит до обяд. Поне при мен е така. Също мое мнение е, че по 100-200 мл домашно червено вино, "цокнато" вечер, през зимния сезон само ще са ти е от помощ. Аз това правя. Имам усет, че силно подпомага усвояването на тежки храни. Пак повтарям - мое мнение.... и не само  :whistling2 - emotloader: .
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:може да е бавно, но ще ви настигна:)
« Отговор #16 -: 16-01-2012, 23:42:50 »

  Също мое мнение е, че по 100-200 мл домашно червено вино, "цокнато" вечер, през зимния сезон само ще са ти е от помощ. 

Ех тия 100-200 все стават някакси 300-400! :Confus_3:
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:може да е бавно, но ще ви настигна:)
« Отговор #17 -: 17-01-2012, 09:30:02 »

Ееееее, то отиде една дамаджана!
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:може да е бавно, но ще ви настигна:)
« Отговор #18 -: 17-01-2012, 09:44:11 »

Аз от вино получавам страхотни киселини (пробвала съм скъпо, домашно...какво ли не). Понася ми само спиртен алкохол и то ако не меша с храна, за ужас на всички  :Confus_3:
Активен
Psychonaut

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:може да е бавно, но ще ви настигна:)
« Отговор #19 -: 17-01-2012, 10:44:37 »

И аз съм така ама понеже не съм пила никакъв алкохол от една година на Коледа така се насвятках от две глътки, че.....не ти е работа!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.18 секунди с 22 запитвания.