Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Табуле  (Прочетена 5149 пъти)

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Табуле
« -: 28-08-2009, 15:25:42 »

Табуле
3 връзки магданоз
4 домата
2 лимона (стана доста киселко, но аз така го харесвам, ако иискате вие пробвайте отначало с по малко)
зехтин
1 ч.ч. покълнало жито
2 скилидки чесън
може и малко лук, но аз не сложих

Магданоза се нарязва много ситно, доматите на малки кубчета, чесъна се пресова, това се слага в голяма купа. Слагам житото, посолявам и заливам с лимона и зехтина. Хубаво разбърквам и в хладилника да поседи защото се води, че тази салата като поотлежи е по вкусна(аз половината веднага ометох и пак ми беше вкусно ). ;D

п.п. това е оригиналната арабска салата табуле, но в оригинала е с булгур, всеки който иска може да изпробва и двата варианта.
« Последна редакция: 28-08-2009, 20:34:58 от Лейла »
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Табуле
« Отговор #1 -: 28-08-2009, 15:28:08 »

ммммм, довечера ще си го сготвя табулето :Content_14:
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Табуле
« Отговор #2 -: 13-01-2010, 22:27:45 »

Тази салата я направих с покълнала елда първия път, без лук и чесън и много ми хареса, но добавих и прясна краставичка. Днес така ми се прияде, че не изтраях елдата да покълне :D Следващия път ще опитам и с жито, тъкмо имам подръка готово.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Табуле
« Отговор #3 -: 14-01-2010, 11:43:22 »

Ние я правим  с просо,но го варим :surpris_23: Но предполагам че и така е супер,въпрос на вкус. Ние я правим с пресен лук,много магданоз и някой домт.Естествено и зехтин с лимон.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Табуле
« Отговор #4 -: 01-08-2010, 14:19:10 »

 Табулето е  любимата ми салатка от поне 10 години. Правя я зимата по оригиналната рецепта, а пролетта вместо магданоз слагам киселец или лобода, става разкошна!!! А относно  това дали ще е булгур, покълнало жито или елда зависи от настроението ми, както и да е , е много полезна салатката, и най вече вкусна! Интересното в дадения случай е, че аз по принцип избягвам старият кромид лук, но като я направя и престои вечерта в хладилника на другия ден омитам всичко! Приятен апетит и на вас!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 22 запитвания.