Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Много тежка екзема на лицето?!  (Прочетена 6444 пъти)

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично

Здравейте, ще се радвам на съвети и коментари за естествени средства за лечение на следния проблем: мой близък от ок. 3-4 г. страда от кофти екзема на лицето, от двете страни на носа точно. Представлява две огромни червени лющещи се петна, на моменти се успокояват и розовеят, но през повечето време са много открояващи се... Няма секрети или друго подобно...
Имаше предписани кортикостероиди, които ползва за съвсем кратко и аз като пропищях - спря! Ползвше ефективно и един шампоан Selsun Blue, но той е временен и при спиране на употребата му, състоянието пак се възобновява!
Това, което на мен ми хрумва, е поредица от сериозни пречиствания на дебело черво, черен дроб и т.н., последвано от гладувания и трайно преминаване към суровоядство. В момента човекът е вегетарианец и приема и повече от 50 % сурова храна и основно веган, но често си позволява и сладки неща, рядко млечни!
Благодаря!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Много тежка екзема на лицето?!
« Отговор #1 -: 19-01-2012, 22:09:59 »

 Като малка имах екземи, но бяха по-различни. Мисля че бяха от котката на една приятелка.
 Спомням си, че се разпространяваха много бързо и се разширяваха на кръгове, никакви хапове не помогнаха и майка ми случайно говори с един аптекар, и той каза, че с йодасепт ще се оправят и много бързо подейства.
 Не знам дали е безвредно и дали ще помогне на твоя приятел, обаче.
 Успех
 
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Много тежка екзема на лицето?!
« Отговор #2 -: 20-01-2012, 09:20:15 »

Да не е нещо гъбично? За всеки случай да спре сладкото, сладки плодове може, ако са домашни (в плодовете има естествени противогъбични вещества, купешките обаче ги пръскат с противомикозни препарати и растението спира да произвежда тези вещества).
Ако са гъбички само с мазане едва ли ще се оправи скоро, напоследък има доста силни противогъбични хапове, за месец - два ще е готов. Има и доста билки по въпроса (ако не си пада по хапчета), въпроса е да се определи какво точно му има, най-добре с микробиологично изследване.
п.п. Може да пробва и миризливката на Светльо.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Много тежка екзема на лицето?!
« Отговор #3 -: 20-01-2012, 11:08:17 »

п.п. Може да пробва и миризливката на Светльо.

  tooth Новият разтвор CDS (който е готов разтвор на ММС) вече е с 90% по-слаб мирис и вкус,а като ефективност е още по-добър от ММС-а.  :Content_14:  http://www.mmsbulgaria.com/2011/12/cds.html
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Много тежка екзема на лицето?!
« Отговор #4 -: 20-01-2012, 19:42:59 »

това не е ли Лупус????
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Много тежка екзема на лицето?!
« Отговор #5 -: 20-01-2012, 21:13:39 »

Цвете, нека пробва с масло от черен кимион. Аз го пих около един месец всяка сутрин и ми изчезна един много гаден дерматит, който не минаваше ни на сурово, ни с глад, даже бях спряла и пчелния прашец и меда за малко, но ми мина само от това масло! А по принцип лекува и екзема, и какво ли още не. Аз съм купила и за баща ми, който също страда от кожна болест, но първо реших да го изпробвам върху мен и сега вече мога с чиста съвест да го препоръчвам! Въпреки, че моят дерматит не беше чак толкова сериозен в сравнение с проблема на твоя познат.
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Много тежка екзема на лицето?!
« Отговор #6 -: 20-01-2012, 22:49:55 »

А от къде го намери това масло от черен кимион? Ще пробваме и ММС-а на Светльо  :)
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Много тежка екзема на лицето?!
« Отговор #7 -: 21-01-2012, 18:32:19 »

От Балев. Мисля, че и в Здравница имаше.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.148 секунди с 22 запитвания.