Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Червено Вино  (Прочетена 2821 пъти)

starless

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Червено Вино
« -: 22-01-2012, 20:44:27 »

Интересно ми е дали тук има въздържатели или такива, които смятат че виното (алкохола) може да е част от здравословна диета.

Напоследък се зачетох в различни статии и материали и ми се струва, че всички приказки около това как то е полезно за здравето са мит.

От една страна са антиоксидантите и най-вече ресвератола.
От друга алкохола като карценоген и празните калории в него.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Червено Вино
« Отговор #1 -: 22-01-2012, 21:05:17 »

След като вече е възможно да се прави сухо мляко не виждам какъв е проблема да се прави сухо (вакуумно изпарено) или поне сгъстено вино.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

starless

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Червено Вино
« Отговор #2 -: 22-01-2012, 21:16:33 »

Ами то си го имало това вече :)


Само не си представям романтична вечеря на свещи и таблетки от това.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Червено Вино
« Отговор #3 -: 22-01-2012, 21:24:28 »

Спомням си, че някъде бях гледал Бира на таблетки!  tooth Така, ако си решил да изкатериш някой връх днес, може горе де пийнеш една биричка за награда. Просто разтваряш таблетката във вода и готово.  :sorcerer - emotloader:
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Червено Вино
« Отговор #4 -: 22-01-2012, 22:14:09 »

Отврат!

По темата - резерватолът се води, че притежава качества да бори и предотвратява образуването на ракови клетки. Доста подробно е описан механизма и е доста сложен, не мисля, че е мит. Дори да е, чаша хубаво червено вино с вечерята гали рецепторите ми и хубавият вкус води до наслада и удовлетворение, заради отделения хормон на щастието - серотонин. Доброто психическо състояние е необходимо условие за добро физическо такова.
« Последна редакция: 22-01-2012, 22:23:23 от Flatline »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Червено Вино
« Отговор #5 -: 22-01-2012, 22:21:49 »

Цяла книга от 860 стр. имам за виното от Здравко Райков. Писал , че писал човекът.. даже всичките тостове и пословици за виното изровил да докара обемец :)
За организма най-вероятно има полезна доза винце, но за мозъка няма НИКАКВА полезна доза алкохол.  Пийнеш  50г. твърд алкохол   - 30000 неврона мортос! Не се възстановяват.  Ако си ги знаеш всичките колко са , можеш да си изчислиш остатъка :) 
Погледай в ютуба , има лекции на проф. Жданов на руски. Ако схващаш, ще ти е интересно. Възможно е да забравиш за антиоксидантите :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

starless

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Червено Вино
« Отговор #6 -: 22-01-2012, 22:58:08 »

Според статията в Уикипедия за ресвератола, същите количества от него се съдържат и във някои растения като фъстъци и какао.

Ако това е единсвения плюс на виното, не е ли по-здравословно да се замести с шоколад и фъстъци? :)
Активен

starless

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Червено Вино
« Отговор #7 -: 22-01-2012, 23:05:36 »

Пийнеш  50г. твърд алкохол   - 30000 неврона мортос! Не се възстановяват. 

50 грама твърд алкохол са си 20 грама чист алкохол (ако е 40%)
Тези 20 грама са горе-долу чаша и половина вино.

Или съм объркал математиката?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Червено Вино
« Отговор #8 -: 23-01-2012, 00:04:00 »

Някъде там. Не мога да кажа точно. Обаче след като посетих семинара на д-р Свирский в Киев , задълго ми се скри някъде желанието за алкохол, нищо ,че бях попаднал на интересна украинска бира с 9% алкохол :)  ( по него време пийвах, сега - въобще ) Ще опитам да го изровя. Ето го, един от ранните ми постове:  

препредавам дословно, имам го на запис целия семинар, който иска- моля. :
1. Процесът на ферментация на виното е виден под силен микроскоп. Бактерията,която преработва гроздето и "произвежда " алкохол,това е макробактерия,която може да се сравни със свиня - лежи на едната си страна, в единия й край- уста, а в другия - клоака. От устата влиза сок, от клоаката излиза - ключова фраза : урина. Алкохолът -това е урината на бактерията.  
В евтиното вино се изсипва всичко заедно -урината на бактерията,заедно със самата бактерия, защото тя умира в процеса на производство на алкохол. Тоест - ординарното, евтино вино- това са трупове на бактерии в собствена урина.
В скъпото вино нещата са вече други ( и доста по-поносими) : там чрез специални филтри се отстраняват труповете на бактериите и остава чистата урина. Без труповете
.

Някой ще каже : Ама... Нали толкова много доказателства ,че виното е полезно ?
Отговор :  Кое е чудно, доказателствата  за ползите от уринотерапията също не са  малко ..  :) :)
2. Проф.  Жданов казва  :  "Пиещият алкохол сутрин уринира собствения си мозък "
    При употреба на дори минимално количество алкохол - 50 гр. вино да кажем, умират 5-8000 нервни клетки, които не се възстановяват  ( верно, спори се тук таме дали се възстановяват или не , но отговорът е - не се възстановяват! .)
   При употреба на 50 гр водка, умрелите неврони са вече 80-100 000.
А главоболието след препиване се дължи на това,че организмът вече е разпознал умрелите и загниващи нервни клетки и се старае да ги отстрани от мозъка, където там те вече не са нужни. Те отиват в тоалетната чиния.


Затова има мъдра пословица по този въпрос : " Който пие - не знае за вредата от виното. Който не пие - не знае за ползата от него . "   :)
« Последна редакция: 23-01-2012, 00:06:00 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Червено Вино
« Отговор #9 -: 23-01-2012, 00:26:41 »

След препиване с водка "Смирноф" глава не боли, с "Флирт" обаче си е брало лайката.  :D
Активен
 

Страницата е създадена за 0.13 секунди с 22 запитвания.