Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "Дъвчеща" сокоизтисквачка  (Прочетена 212807 пъти)

Dee

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #40 -: 16-12-2012, 18:07:33 »

Няма проблем ;)
Иска ми се да разгледам и тези тип месомелачка, за които се говори в темата. При всички случай ще пиша!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #41 -: 16-12-2012, 18:17:16 »

Да , пиши и не забравяй, че е много важно за всички нас.
Активен

nikiotio

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #42 -: 13-01-2013, 12:04:51 »

Тази дали е добра? А и е най-евтината, дето намерих. :
http://www.youtube.com/watch?v=ap43-D2cgI4
Има я в технополос за 259 лева.
Активен

neli1111

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #43 -: 19-01-2013, 19:16:29 »

Здравей,аз също търсех тази дъвчеща,но ненамерих.В крайна сметка си взех от другия модел.Моята е Braun J300,800W и струва 200 лв.За сега съм доволна цеди добре. :Cherries
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #44 -: 21-01-2013, 12:23:17 »

Тази дали е добра? А и е най-евтината, дето намерих. :
http://www.youtube.com/watch?v=ap43-D2cgI4
Има я в технополос за 259 лева.

Е тая е някакво копие на Kuwings ,  и трябвало да е добра
Активен

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #45 -: 03-02-2013, 01:42:26 »

Ето и една сокоизстисквачка, която си заслужава парите - Juice Presso CJP - 01,  на фирмата Coway, безшумен и рентабилен. Може да се закупи оттук  http://www.amazon.fr/s/ref=nb_sb_noss?__mk_fr_FR=%C3%85M%C3%85Z%C3%95%C3%91&url=node%3D57696031&field-keywords=Juice+Presso+CJP+-+01
Активен

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #46 -: 03-02-2013, 01:44:47 »

Извинявам се , исках да кажа,че сокоизстисквачката е безшумна и рентабилна.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #47 -: 03-02-2013, 13:35:33 »

Сигурно е брандирана Kuwings
Активен

Dee

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #48 -: 03-02-2013, 22:27:40 »

Ето тази машинка
http://www.ebay.com/itm/NEW-Kuvings-Silent-Juicer-NS-850-220V-Silver-Pearl-International-Model-/170963048765?pt=Small_Kitchen_Appliances_US&hash=item27ce31193d
поръчах - този продавач, на тази цена чрез приятелка в Америка. Днес е пристигнала при нея, сега очаквам да ми я изпрати :) Доставката казва, че ще е около 30 лева, по човек, който ще се прибира. Това е варианта, на който се спрях аз! Няма да ползвам гаранция, но смятам, че разликата в цената оправдава риска.
Когато я получа ще споделя и впечатления от самата машина!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #49 -: 04-02-2013, 13:09:36 »

Браво Dee , срещу 700 лв в БГ от там ще ти дойде на 1/3 от цената :) Ако я харесаш да ми поръчаш и на мен :)
Активен

bori79

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #50 -: 04-02-2013, 17:07:44 »

Здравейте,

моята е ето тази - http://www.freshmarket.bg/index.php?page=shop.product_details&category_id=6&flypage=flypage.tpl&product_id=29&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=28 . Имам я от месец и нещо и предимно изцеждам ябълки, моркови, цвекло , лимони с корите. Прави страхотен сок!
Не съм пробвала още със  зелени треволяци, така че не мога да кажа.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #51 -: 04-02-2013, 19:23:06 »

 bori79 , правила ли  си сок от нар?

bori79

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #52 -: 05-02-2013, 10:55:22 »

Да, правих сок от нар. Нароних нара и го сипвах бавно в улея. Не се получи съвсем бистър,
явно част от семката също се смила, но вкуса беше доста добър.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #53 -: 05-02-2013, 11:02:35 »

Да, правих сок от нар. Нароних нара и го сипвах бавно в улея. Не се получи съвсем бистър,
явно част от семката също се смила, но вкуса беше доста добър.

Благодаря  :)
Може би и от малини, грозде и т.п. в сока ще останат част от семчиците?

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #54 -: 05-02-2013, 22:28:22 »

Е тая е същата , всичките са брандирани
Активен

purelove

  • Гост
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #55 -: 06-02-2013, 12:40:18 »

Нямам в наличност от суровината вкъщи, но по-късно следобед ще взема и ще споделя. Досега не съм забелязала остатъчен материал (семки,люспи..) в готовия сок. Чист сок от нар не съм правила, обикновено го комбинирам с друг плод. Но от грозде да и не съм забелязала подобно нещо. Мляла съм малини, касис, киви, питахая .. Сока е по-плътен понякога (взависимост от степента на узрялост на плода), но мъст и пулпа категорично не се отделят в сока ! Иначе "хлебните" сортове ябълки стават на пюре.
« Последна редакция: 06-02-2013, 12:43:57 от purelove »
Активен

purelove

  • Гост
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #56 -: 06-02-2013, 12:46:11 »

bori79, какъв е крайния резултат при направата на ядкото мляко при теб ? :)
Активен

purelove

  • Гост
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #57 -: 16-02-2013, 13:44:00 »

Сок от морков
« Последна редакция: 16-02-2013, 13:46:46 от purelove »
Активен

bori79

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #58 -: 16-02-2013, 16:45:05 »

Страхотна снимка  :Content_14:

За ядковите млека - правила съм от бадеми - получава се много добре, като слагам бадемите с малко водичка. Смесвам с ябълка или круша, просто така повече го харесват децата.
Активен

Тино

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #59 -: 19-02-2013, 01:36:41 »

Искам и аз да споделя моят опит с дъвчещите сокоизтисквачки.

Бях се спрял на вертикален модел, и след дълго проучване, установих че повечето се произвеждат от една и съща корейска фирма. (Някъде бях чел, че са патентовали вертикалните дъвчещи сокоизтисквачки) Просто всяка фирма си лепва нейното лого и ги продават като собственни модели. Все пак има разлики - различен дизайн на корпуса, различен електромотор, но основните части които всъщност дъвчат и правят сока са еднакви. Тук е момента да отбележа, че ситото (цедката) на някои сокоизтисквачки е направено от някакъв "супер-твърд" материал(пластмаса), и съответно не се чупят лесно. Такава е Omega VRT330HD, Hurom Slow Juicer, Kuvings, може би и други. (повече за това четете по-долу)

Проучих за внос от чужбина, но те тежат много, и с доставката излизат доста солено - от порядъка на 800лв. Затова се разтърсих за подобни сокоизтисквачки в България, и се спрях на GORENJE JC4800 VMX (430лв от Технополис). Имаше и по-евтин вариант TAURUS LIQUAJUICE (260лв), но като я тествах в магазина видях, че мотора много шумеше, и затова избрах GORENJE-то (имаме малко дете, за което правим сокове и през нощта). Гледам сега са пуснали и някаква SANG SJ-150 (200лв) - за нея не мога да кажа нищо, но е добре че има алтернатива и за хората с по-малко средства.

Аз имах лош късмет с моята GORENJE, и поради производствен дефект, 17 дни след като я купихме се счупи ситото (цедката в която се върти дъвчещия винт, и цеди сока), и почна да тече сок в моторното отделение. Оказа се че не мога просто да я върна, а трябва да я закарам в сервиз. Закарах я, и седмица след това ми се обадиха, че са ми я сменили с нова! Друг важен момент при избора на сокоизтисквачка според мен е и поддръжката/сервиза. От GORENJE останах много доволен в това отношение, и това е още една причина да си вземете сокоизтисквачка от България. Трябва да призная. че за тези 17 дни и стопихме лагерите на тая сокоизтисквачка - понеже беше нова придобивка, сме си правили сокове по 10-15 пъти на ден.

Сега малко впечатления за моята  GORENJE JC4800 VMX. Като изключим неприятният момент в началото, сме супер доволни от тази машина! Докато беше в сервиза взехме центробежна сокоизтисквачка от родителите ми, и мога да кажа, че разликата между двете е като разликата между ден и нощ. GORENJE-то е супер тиха, много по-бързо цеди сок, много по-универсална е, и супер лесно се почиства. С центробежната постоянно трябваше да се съобразяваме кога правим сок, щото меко казано звучеше като дъскорезница. Очаквах съседите всеки момент да извикат полиция и да ни обвинят, че правим производственна дейност в апартамента :) Може би има центробежни които правят по-бързо сок от GORENJE-то, но си представям какъв шум трябва да вдигат те. За мен голямо удобство е това, че просто пускам плода в отвора, и не ми се налага да го натискам за да се цеди - GORENJE-то само си го поема, с необходимото темпо. Аз през това време мога да отрежа следващото парче плод, а не да губя време предварително да ги нарязвам. Почистването става супер лесно - просто наливаме топла вода, и тя се самопочиства. Не се налага да я разглобяваме - след като водата мине, вътре не остава нищо. Естественно, в края на деня я разглобявам и измивам щателно със веро. Но през деня не си играем да я разглабяме - ние правим поне по 10 пъти на ден сокове. Просто не остава време да засъхнат каквито и малки парченца да са останали след промиването с топла вода.

Относно материала на ситото (цедката) - нашата не пише да е от супер твърдия материал (General Electric Ultem), но пластмасата изглежда да е същата като дъвчещия винт. Дъвчещия винт пък на всички модели които пише да са от Ultem материал изглежда абсолютно същия като на GORENJE-то. Което ме кара да си мисля, че и на GORENJE-то ситото е от Ultem. От друга страна, на моделите които твърдят, че са с Ultem (и винта и ситото), се вижда, че ситото е едно такова прозрачно и оранжево. Може би Ultem пластмасата може да е всякакъв цвят - не знам. Като цяло не виждам как ситото може да се счупи ако не се претоварва. Четох в интернет, че на някои хора ситото им се чупи, но според мен ако много твърдите плодове/зеленчуци се нарежат на по-дребно, няма как да стане това. Ето един пример: Ако сложа много дълъг морков в отвора, сокоизтисквачката си отрязва по едно парче от моркова на всеки оборот на винта. На третото/четвъртото парче сокоизтисквачката блокира понеже има 3-4 парчета които наведнъж трябва да сдъвче. Според мен трябва да се избягват такива моменти, защото това е най-големия зор който ситото може да види (нарязвайте моркова на по-къси парчета, или го задържйте в отвора след второто парче, и продължавайте след като първите две се сдъвчат напълно). Ако мотора не е калибриран добре да спре при усилието което е допустимо без да се пръсне ситото, може да се спука (ситото).  Затова по-добре да се избягват блокиранията на тези машини според мен.

В заключение - моята препоръка е вертикална дъвчеща сокоизтисквачка. Хоризонталните също сигурно са добри, но на мен не ми хареса че са с малък отвор (повече работа с нарязване на плодовете/зеленчуците), и на всичкото отгоре трябва да натискаш като ненормален с буталото за да поеме плода/зеленчука (за жените определено ще е проблем). Затова пък хоризонталните правели сок с по-малко пулпа. Моята вертикална доста често прави сока по-скоро като нектар. Но пак зависи и от плода който ползваш. Пример - със стари ябълки сока става с много пулпа. Ако ползвам обаче пресни ябълки сока става с по-малко пулпа. В Промаркет има едни "зелени ябълки", от които става доста хубав сок с много малко пулпа. От моркови и цвекло пък става още по-бистър сок.

Ами това е, надявам се да няма лимит за големината на постовете :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.15 секунди с 23 запитвания.