Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпрос за месото и рецептите на суровоядците.  (Прочетена 31619 пъти)

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44

Да разбирам те какво имаш предвид. Така е...по отношение на пристрастяването мога и лекция дори да изнеса, но не става дума за това и понеже малко извън темата знам основните закони на земята и по-точно на енергията. Знам кои енергийни структори как действат върху разума на човека и мога да кажа че ако не 100%, то най-малко 99.99% просто съм имунизиран срещу такива въздействия и си слушам вътрешния глас/душа, всеки различно го нарича и нямам намерение понеже някой си там, без каквито и да било неоспорими доказателства да казва, че месото е вредно и да го спра напълно при положение че виждам как се отразява на тялото ми, защото някой си там, който предполагам е производител на "биохрани" налага тая пропаганда...аз никога не съм се поддавал на манипулации и няма да почна тепърва...просто винаги слушам себе си ! А и всеки има право на избор...а и всъщност като се замисли човек от нищо няма смисъл принципно...живееш живота си заради самия живот и трябва да правиш/ядеш и т.н. каквото ти харесва и каквото чувстваш че трябва, а не някой да ти го налага и да се водиш по разни псевдо авторитети...тай че с минимално количество месо или не специално за мене няма никакво значение...просто физически го чувствам че имам нужда от малко тва е...иначе ми е все тая...и който квото иска да прави аз гледам мойто си тяло...
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

хаха, ей на тва нема кво да се рече.  tooth
Активен

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44

Аз тай мисля  :Content_22: А иначе благодаря на Бате Бино за това че на доста места е споменавал за Болотов и понеже нищо не съм чел от него, а са му интересни теориите ще си взема скоро някоя книга. Прочетох преди малко откъс от една негова книга и си отговорих и защо рибата така ми действа на стомаха, просто защото подпомага създаването на киселини...тва е явно причината. Но като си взема книгите ще разбера по-конкретно кое как е. И досега за всичко което ми се е случило в живота ми съм забелязал че баланса е много важно нещо...и просто не трябва да има крайности, както проповядват голяма част от диетите. Нищо хубаво и полезно не може да има от нещо, което не е балансирано, няма значение дали е хранене или нещо друго, поне за мен. И ако подкиселяването ми е наистина проблема се радвам че има и други начини, освен месото, за подкиселяване на организма и следващите месеци ще тествам кое как ми действа, защото принципно и аз искам да спра месото.
« Последна редакция: 30-10-2013, 15:23:27 от Nature_Boy »
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303

Добро самоуспокоение - "моето тяло си го иска" :) Хората са способни на какви ли не гениалности, за да избудалкат гузната си съвест :) В това отношение са си живи лауреати .  Навремето чичо ми , бог да го прости , обичаше да си хапва здраво сланинка. Подочул той ( а и лекарят му и той подочул  tooth ) че сланината  вреди и преценил гениално, че ако пие повечко ракия, ще неутрализира сланината.. tooth
Интересно как тялото ни не си иска спанак, сурово зеле, сурови орехи, ряпа, .. НЕ си ги иска , защото не се пристрастява към тях! А все си иска - месце, сиренце, млекце, кафенце, какао,шоколад, бира, нещо сладичко.(тютюн и алкохол са в отделна група) - все храни-"дроги". (Заради съдържащите се в тях  пристрастяващи вещества. )     Даже самата термообработена храна има пристрастяващо действие!
Затова когато става въпрос за някоя от изброените храни, няма как да разберем дали "ТЯЛОТО си го иска", или "ПСИХИКАТА си го иска"  ;)

Това е просто "за протокола". Иначе ,разбира се , че в малки количества която и да е от храните-дроги няма да те усмърти..Големият проблем с дрогата е отдавна известен - трудно е да останеш при малкото количество  tooth


Незнам дали може да се каже по-точно от това!  ;D
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44

За мене няма нищо точно в тоя пост. Както и ми е интересно авторът му как ми състави такъв подробен профил и какъв ли не ме изкара по отношение на месото и тва при положение, че нито някога ме е виждал, нито ме познава, нито каквото и да било. Но както и да е де. Темата е друга. Аз вчера си тествах ph-то и се оказах прав. Станал съм по-алкален и затова се чувствам добре като ям по малко риба. То това е един от недостатъците на това суровоядство, което не би довело до нищо хубаво, а именно че киселинно-алкалния баланс се нарушава с това хранене. Трябва във всяко нещо да има баланс...
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

Ммдааа, поразрових се да видя каква е тази теория на Болотов. Честно казано тоя човек ме хвърли в музиката  tooth , ми са ко ша праим? Неговата теория за нуждата от "закисляване" на организма е точно на 180 градуса от схващането на здравословно мислещите и ограмотени хора (и малкото такива медици) за нуждата от алкализиране.  :Confus_3:
« Последна редакция: 31-10-2013, 15:23:15 от Diego de la Vege »
Активен

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44

За мене трябва да има баланс и нито алкализирането, нито подкиселяването са варианти...нали сам го виждам в момента по себе си като имам ph на урината 9 и чувствам как искам да се подкиселя и тука ще ми говорят че не можело да си усетиш тялото...както и да е...
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Бате Бино, защо така дипломатично ги мачкаш тия хорица ??  tooth  tooth  tooth  тялото му го искало, паднах от дивана от смях. Мани това ама много са такива като него.
Активен

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51

Ами да, много персонално е кой какво иска да яде. А и кой колко иска да се самозаблуждава. Когато оба4е запо4не да си задва въпроса има ли нужда от животински храни, зна4и не6то се е променило в подсъзнанието му. Този въпрос не идва без никаква при4ина.
Бате Бино, защо така дипломатично ги мачкаш тия хорица ??  tooth  tooth  tooth  тялото му го искало, паднах от дивана от смях. Мани това ама много са такива като него.
Ами не може да се променят вси4ки о6те пове4е мисленeто им. Нека си търсят сами отговори на въпросите, които си задават, особено ако не са предразположени да 4уят това, което не им оттърва.
Активен
вярвам в доброто

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Разбира се ,Бени, така е.
Той Титан добре ме познава и знае , че аз не обичам да "мачкам" и то не заради "дипломацията" , а защото съм наследил част от джентълменските гени на дядо ми :)  
Естествено , в живота има и случаи , когато човек "посмачква" някого , но то е ясно, че с това не постига никакво убеждение..В такива случаи идеята е направо прозаична -  просто да си отвориш клапата и да освободиш напрежението.. tooth ( Както казал Шрек, когато пръцнал:  "по-добре навън ,отколкото навътре"  tooth )  
« Последна редакция: 04-11-2013, 12:54:55 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158

Бате Бино, дано нямат разтройство докато пръцкат, че може и беля да стане tooth tooth tooth
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Неговата теория за нуждата от "закисляване" на организма е точно на 180 градуса от схващането на здравословно мислещите и ограмотени хора (и малкото такива медици) за нуждата от алкализиране.  :Confus_3:

Истина е това,по често е да срещне човек материали и продукти стимулиращи алкализирането на организма,като основна мярка против болести,рак,т.н.,и то алкализиране на кръвната плазма в частност,отколкото подкисляване.
Доколко това е възможно обаче-да се промени в големи граници под или над нормата pH на кръвта,нали има метаболизъм който ги коригира,саморегулира тези граници. Мисля си че предимно за патологични състояния е наложително да се алкализира организма дългосрочно и усърдно.
Ами ако организма вече е достатъчно алкален и незнаейки и мислейки си човек,че алкализирането е правилната посока се задълбочи даден дисбаланс? Напр. Алкалозата-респираторна или метаболитна в зависимост кое е водещото,ако бикарбонатите са над границите,алкализирането май не е най-доброто.
« Последна редакция: 04-11-2013, 19:09:41 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80

Добро самоуспокоение - "моето тяло си го иска" :) Хората са способни на какви ли не гениалности, за да избудалкат гузната си съвест :) В това отношение са си живи лауреати .  Навремето чичо ми , бог да го прости , обичаше да си хапва здраво сланинка. Подочул той ( а и лекарят му и той подочул  tooth ) че сланината  вреди и преценил гениално, че ако пие повечко ракия, ще неутрализира сланината.. tooth
Интересно как тялото ни не си иска спанак, сурово зеле, сурови орехи, ряпа, .. НЕ си ги иска , защото не се пристрастява към тях! А все си иска - месце, сиренце, млекце, кафенце, какао,шоколад, бира, нещо сладичко.(тютюн и алкохол са в отделна група) - все храни-"дроги". (Заради съдържащите се в тях  пристрастяващи вещества. )     Даже самата термообработена храна има пристрастяващо действие!
Затова когато става въпрос за някоя от изброените храни, няма как да разберем дали "ТЯЛОТО си го иска", или "ПСИХИКАТА си го иска"  ;)

Това е просто "за протокола". Иначе ,разбира се , че в малки количества която и да е от храните-дроги няма да те усмърти..Големият проблем с дрогата е отдавна известен - трудно е да останеш при малкото количество  tooth

Не знам дали човек не може да се пристрасти и към полезни неща като плодове и зеленчуци. например , аз съм вманиачена по авокадо и всякакви видове лук. Напоследък ми е трудно да си представя дори един ден без авокадо- това нещо дава страхотна енергия, а лукът е такова изкушение- прави всяка салата и ястие още по-вкусни! :essen:
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

напълно със съгласна с това!
и аз мисля, че човек може да се пристрасти към плодове и зеленчуци   :)
а за лука си напълно права, също чесънът е супер - аз понякога го ям така, без нищо... но наскоро бая подскачах от една такава люта като чушка скилидка чесън  ;D
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Виждам, че тук се повдигна въпроса "куриозът Болотов".. Както в повечето случаи и тук някой не е разбрал нещо , но пише ли пише..Имам предвид авторите на статиите , в които представят в резюме учението на Болотов. Запознах се както с български , така и с руски такива. Хора невежи , бъркащи "подкиселяване на организма" с " подкиселяване на стомашните сокове"  tooth  ( тоест - с увеличаване концентрацията на солна киселина, пепсини и пр. , което е в основата на идеята на Болотов, което няма нищо общо с цялостно покиселяване на организма, да не говорим за безумието "подкиселяване на кръвта" ..) 
Авторите даже и не се сещат, че организмите на болните люде така и така са   подкиселени "до козирката" от пържоли,млечни,преяждане,тютюн,  лекарства.. и прочие безобразен начин на живот.. Какво да им подкиселяваш повече? То няма накъде вече  tooth И защо тогава са болни, нали са достатъчно "подкиселени" според Болотов?  tooth
ТО ако беше така лесно , и ако беше едно и също, Болотов нямаше да ги кара да правят специални и сложни растителни ферменти, а да им предписва едномесечен курс в Макдоналдс  tooth  И готово - бегай си в къщи ,защото си вече оздравял и "подкиселен"..
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

... Ами ако организма вече е достатъчно алкален и незнаейки и мислейки си човек,че алкализирането е правилната посока се задълбочи даден дисбаланс?

Хе-хе, имах такава дилема на времето, мислех си че съм се алкализирал прекалено, калцирал съм се или нещо подобно, започнах да си внушавам че ми се появяват шипове от прекомерна алкалоза и натрупване на соли по ставите и т.н. Накрая си купих РН лентички и оле-мале, толкова бях кисел, че не се побирах в сравнителната скала! Цяла седмица плюех и пикаех на лентички - все същото! Препоръчвам на всеки да си мери от време на време РН-то на слюнка и урина, ей така, за сверка на часовника, а това за алкалозата ми се струва някаква химера, според мен за да я получиш, трябва да зобаш някакви добавки дълго време или нещо подобно, само с храна - забрави!

... Имам предвид авторите на статиите , в които представят в резюме учението на Болотов. ... Хора невежи , бъркащи "подкиселяване на организма" с " подкиселяване на стомашните сокове" 

Мдаа, да преразкажеш нечии думи е все едно да изядеш една храна два пъти, просто няма същия вкус и мирис, след като ... излезе на другия ден .... tooth
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

Препоръчвам на всеки да си мери от време на време РН-то на слюнка и урина, ей така, за сверка на часовника,

И аз бях решила да си проверя ph /с кръвна проба/, но личната лекарка и в лабораторията ми реагираха, като на извънземно  :o /правели се само в специални случаи/.

Освен и аз да си купя от тези ph лентички, предполагам , че се продават в аптеките  :surpris_23:
« Последна редакция: 06-11-2013, 10:52:49 от Ros »
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

С измерване на кръвна проба нищо няма да разбереш, трябва да си много болна, за да даде отклонение. РН лентички има в магазините за химически реактиви, най-точни са тези със скала от 5 до 9, аптеките отдавна не предлагат такива неща.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

С измерване на кръвна проба нищо няма да разбереш, трябва да си много болна, за да даде отклонение. РН лентички има в магазините за химически реактиви, най-точни са тези със скала от 5 до 9, аптеките отдавна не предлагат такива неща.

Благодаря,  Diego !  :)
« Последна редакция: 06-11-2013, 12:42:09 от Ros »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.