Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: по колко часа прекарвате пред компютъра?  (Прочетена 12033 пъти)

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258

вдъхновен от темата за това колко часа прекарваме в леглото,реших и да пусна тема за този толкова вреден навик-компютъра.като хора,които са суровоядци,вегани или просто искат да живеят по-полезно не би трябвало да е дълго време,но да видим :)
Активен

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи

Аууу болната тема  :Confus_3: Имам такъв ужасен навик да "вися" пред компютъра, че мисля, че скоро ще трябва да се старая да се ограничавам. Всеки ден на работа по 9 часа и най-малко вкъщи по още 3...понякога и повече :( Общо взето 12 в най-добрия случай  :surpris_22: ужас просто
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

вдъхновен от темата за това колко часа прекарваме в леглото,реших и да пусна тема за този толкова вреден навик-компютъра........
................ :Content_14:

Мисля, че е много актуална темата ти,  Discworld !
Работата ми е свързана с ползване на компютър.Но и "вися" доста пред компютъра, четейки http://forum.zemianazaem.com/.Добре ще е, ако се поогранича/обещавам си го/.

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Ами моя минимум е по 8 часа на ден, понеже съм на работа...понякога и повече. Събота и неделя гледам да не стоя повече от 1-2 часа.
Активен
Psychonaut

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Средно по час и половина-преглеждам няколко сайта,поща едно друго,понякога дни наред въобще не го включвам.Но ако хвана някой дето е по чужбините в скайп няма ставане.Седяла съм и по 24 часа-само ставам да ям,до тоалетна,няма сън нито излизане,но така е като са далече най-милите ти същества.
Активен

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258

по принцип не става дума за това колко работиш на него,все пак трябва да се издържаме,а за свободното време вкъщи.аз за сега нищо няма да кажа,че ме е срам,но ви бия с разлика tooth
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310

Повече от 10 часа на ден със сигурност. Такава ми е работа.

Добрата новина е, че не съм пристрастена - прекрасно вирея и без комп. Лошата новина е, че става дума за лаптоп. Вредите освен от екрана, идват и от неергономичната клавиатура. Едното го усещам всеки божи понеделник, когато се върна на работа след ден и половина почивка. Ударът върху очите ми е чудовищен и затова всеки понеделник съм с главоболие.

Второто - сигурно като одъртея още малко и то ще се обади. Засега чукам на дърво. Но имам колеги с тендовагинит заради позицията на китката спрямо мишката. 

Четох някъде, че в Европа е препоръчително да НЕ се работи на лаптоп повече от 4 часа. Макар че си мисля, че какъвто и да е компютърът, си е пилеене на здраве да зяпаш в него повече от 6 часа на ден. Лошото е, че и алтернативите на работата с компютър не са по-здравословни. Не знам какво е решението. 
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

И аз с това работя и вися по много. Да кажем, че работя по 10ина часа на ден и след това вкарвам нещо като 4-5 часа отгоре. Опитвам се да не си губя времето по социални мрежи, а повече да уча нови неща. Дори и в момента, като спя по-малко, използвам допълнителното време да уча нов език за програмиране.

Нямам угризения или съжаления за това, че прекарвам много време на компютъра. Това си ми е мечтата от малък и в това отношение съм много щастлив. За щастие работя от вкъщи и съм постоянно до семейството ми. Ако зависи от мен, никога не бих се върнал в офис.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

...
Второто - сигурно като одъртея още малко и то ще се обади. Засега чукам на дърво. Но имам колеги с тендовагинит заради позицията на китката спрямо мишката. 
...

Тези твоите колеги могат да си облекчат болките, ако инвестират около седмица да се научат да държат мишока с лявата ръка. Това е може би най-умното нещо, което съм правил. Когато ме заболи ръка - сменям ръцете. Другото, което могат да пробват е различно "цъкащо" устройство. Аз имам ето такъв тракбол и с него ръката не боли от движението, защото просто не я движа, а търкалям топчето с пръстите.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310

Христо, мисля, че посоката на мислене и действие е друга.

По отношениена мишката - там проблемът е в ъгъла, който се получава в китката, когато държиш мишката. Аз лично си имам възглавничка, за да елиминирам този ъгъл, като гледам много- много да не се опирам на възглавничката.

По отношение на клавиатурата - там се опитвам да си държа ръцете с позиция на пианист, макар че в 90% от времето - просто забравям. Сещам се само когато се поизморя вече от блъскане по клавиатурата.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Христо, мисля, че посоката на мислене и действие е друга.

Това ясно - само се опитвам да помогна с лесни и бързи решения. При мен възглавничките за мишка не помогнаха. Радвам се, че при теб действат.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Има още по-удобна и ергономична мишка. Държиш си я във въздуха .
http://www.metacafe.com/watch/807567/logitech_mx_air_rechargable_cordless_air_mouse/
http://www.google.bg/search?q=logitech+air+mouse&hl=bg&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=4KYjT7vGKYfs-gaErdDDCA&ved=0CDwQsAQ&biw=1068&bih=592
половин час я изпробвах в един Ардес. Супер играчка.Ще я купувам. ( На едно друго място е по-евтино обаче)

А ако още някой не си е сменил настройките на цвета на екрана , крайно време е :)  За мен е немислимо да се върна към черните букви на бял фон. Оптималното е черни букви на средно сив фон. Лично аз имах усещането ,че съм с нови очи, когато минах на такъв вариант.  8)
Именно контрастът черно-бяло е това , което измаря най-много окото. Колкото и да затъмняваш белия екран , не става. А когато е черно/сиво - положението се подобрява в пъти, не в проценти! Пробвайте и ще ме споменавате :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

На работата прекарвам по 7-8 часа пред компа и у дома 2-3.
Ако намеря възможност за работа от вкъщи сигурно и аз бих опитал - спестява доста негативи от лош колектив и по общо час и половина пътуване дневно.

Като играех по много игри и мен ме боляха китките. Добре, че за нормална работа с мишка мога да използвам и двете си ръце.
На работата стола ми е ергономичен(с подлакътници), а у дома клавиатурата (не е от чупещите, но е с подложка) - виждат се предимствата и на двете.

Бате Бино, какъв е този мазохизъм с тази мишка - мен ще ме заболят пръстите като взема да кликам без да има опора под нея. А и по принцип не харесвам безжичните мишки - или им трябва батерия (която един ден се изхвърля) или трябва да се зарежда микровълново (но дали се зарежда само мишката без този дето я държи).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Още един глас за посивяването на фона. Огромна разлика!

Бате Бино, тая мишка изглежда добре, но няма да й издържа 12 часа. :) С едни приятели се шегуваме, че в бъдещето като всички компютри почнат да се управляват с махане на ръце пред тях (Том Круз, Специален доклад), ще почнем да тренираме от деца с тежести на ръцете и същите движения, за да издържаме цял ден на работа.

Сега се сетих, че имам и друга тайна за справяне с болките от мишката, но тя не е за всеки. Ползвам тунингована Linux инсталация с един особен window manager (графичен интерфейс), който ми позволява да правя всичко от клавиатурата. Така хем си върша работата по-бързо и по-удобно, хем ползвам мишката само в краен случай. Linux потребителите във форума може да го пробват - казва се awesome. Е, има го недостатъкът, че всичко е много различно от популярните потребителски интерфейси и "цивилен" потребител не може да свърши нищо на моя компютър.

Въпреки това, има смисъл да се учат разните бързи клавишни комбинации на програмите, които ни дават възможност да вършим много неща от клавиатурата и да не се разправяме с разни гадни мишки.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Да ,един ден издържа батерията. През нощта си се държи в поставката и там се зарежда за следващия ден. Ако работиш 24 часа , тогава е проблем вероятно :)
Злоядев, 97% от потребителите на тази мишка не мислят, че е мазохизъм.:) Точно обратното- не намират думи да си изразят радостта . Никога не били ползвали нещо по-удобно.  Прочети по  щатските форуми  , има достатъчно мнения. Тази мишка е от 3 години на пазара. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310

ааааммммммммм ... как да си настроя екрана? Windows 7 ???
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Зависи с коя ОС си. Аз съм с Мозила и става по определен начин.
А при WORD  става още по-лесно. Но на 2007 е  различно от на 2003. При 2007 е "page layout" и после "picture colour  " . Ппри 2003 беше май - view, background + цвят си избираш.  Разцъкай го , не е трудно.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

За Windows има глобална настройка, с която можеш да направиш фона на всеки прозорец да не е бял по подразбиране, а какъвто си искаш. Става в Control Panel \ Appearance \ Display и оттам Window Color and Appearance -> Advanced. Цъкате на бялото на прозореца или избирате Window от менюто и после си избирате леко сив цвят.

Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

А на Мака как става тоя номер с фона на прозорците? Иначе отдавна послушах съвета на бате Бино и текстовите ми документи са със сив фон. И една програмка си свалих, която уж ми дава повече възможност за коригиране на яркостта на екрана. Сигурно има и още неща, които да се направят... откакто не мога да я напиша тая дисертация, съм пред компютъра през целия ден. Освен когато направих ударното колоездене. А и на приятеля ми му се явявам лична асистентка без заплата (вече и мерси не ми казва), което допълнително ми удължава времето на ровичкане и взиране. Хубаво ме бяха посъветвали да си принтирам документите и да ходя да си ги чета в градината, ама...  :Confus_3:
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Ей тук казват как на мака да смениш фона на Finder прозорците, но не знам за другите места как се прави. Анджи, ти щом си вече в Apple филма, сигурно се досещаш, че правилното решение за четене в градината е да си купиш iPad. Нека я стимулираме тая икономика пък!  tooth tooth tooth
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death
 

Страницата е създадена за 0.069 секунди с 22 запитвания.