Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Един нов-стар метод  (Прочетена 15282 пъти)

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Един нов-стар метод
« -: 03-02-2012, 11:21:39 »

Бих искал да спомена  за един нов и в същото време много стар метод за нехранене.Употребявам тази дума вместо гладуване, тъй като при провеждането му ,човек не изпитва глад.Оптимизира теглото си и необходимостта от вода и други приемани течности силно намалява,без това да даде обичайните странични ефекти както при гладуване с малко пиене на вода.Аз не мога да дам 100% научно обяснение на този механизъм, стандартната медицина до момента-също.Обяснения има съществуващи, но те са извън рамките на така наречения здрав разум.Затова и ще се въздържа да ги спомена.

Накратко метода е този:

Първият етап:Правите си смес в равни количества от куркума и ситен прах от каменна сол.Купувате си обезболяващ спрей за зъби от аптеката.Намирате скалпел или много остър чист нож и пинсета за вежди, каквато ползват жените.Обвивате и краищата и с медицински лейкопласт, така че остротата на метала да се притъпи-няколко навивки.Отивате в банята-пред огледалото.Изплезвате си езика и го вдигате нагоре.Напръсквате под езика много добре със спрея.Хващате предната част на френума/ципата под езика с пинсетата и дърпате колкото ви е възможно нагоре, като гледате внимателно всичко в огледалото.След това на къси серии, бавно и много внимателно правите нарези точно по средата на френума, държейки с другата ръка пинсетата,хванала предната част на ципата, дърпайки нагоре.За не по-малко от час,бавно и на порции прережете френума до основата на езика,като внимавате да не прережете някоя малка веничка под  езика.Когато кърви, забърсвайте с чиста влажна кърпичка ,напръскайте отново със спрея и продължете.Когато прережете напълно ,посипете мястото добре с прахообразната смес ,която е предварително приготвена.Дотук като начало е предварителната подготовка.Ако се опасявате да не припаднете по време на процеса,мокрете си често цялата глава със студена вода-така няма да стане припадък.Най-важното е да се внимава да не докосвате с  ножа веничките под езика.Тази подготовка на метода не правете по времето, когато Луната преминава през съзвездията Овен ,Телец,Лъв,Везни или Козирог.Най-подходящи дни за това са, когато преминава през Скорпион.

 Вторият етап от подготовката:Още на другия ден след първата операция,започнете по 20-30 мин сутрин и толкова вечер да правите това:с чисти ръце хващате езика си и го дърпате навън ,ритмично.Дърпате-отпускате.Навън и нагоре.Правите го ,въпреки ,че може да изпитвате болка.Карайте на поносимата граница на болка.Като правите така ,след седмица,ще можете да докосвате носа си с език или долната част на брадичката.така този етап е привършен.

 Третият етап е самия метод.Когато няма болка и езика е достатъчно разтеглен в предния етап, тогава застанете пред огледалото и отворете широко устата.Поставете езика назад зад мекото небце.Като се упражнявате пред огледалото няколко дни ,може би седмица,ще овладеете езика и ще можете да го поставите там.Когато го  поставите там,усещането ще е  странно.Стремете се да стигнете с език колкото се може нагоре, докато опрете в тавана на пространството там, най- горе възможно.След известно време ще го правите без усилие и езика ви ще допира тази най-горна точка.Ако  държите езика си там във времето, докато не  говорите,тогава необходимостта от храна и вода силна намалява, като жизнените параметри не се променят.Можете да се храните много малко изобщо като цяло ,при това без да намелеете на тегло, нито мускулния тонус да падне.Ставате много жилави и издържливи, що се отнася до мускулите ви.Технологията на това, което описах продължава в един друг етап, при който можете да удължите езика още с дърпане с времето и да го прекарате през единия от вътрешните отвори на носа още малко по- нагоре, докато стигне една друга точка над издатината на черепа,наречена турско седло.Но понеже това е друга работа ,а и ефектите от нея са други ,затова и не ги споменавам сега.За да се постигне нехранене ,без гладуване е достатъчно езика да допре тази най-висока част на черепа зад мекото небце.Това е и всичко ,що се отнася до гладуването,при този метод.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #1 -: 03-02-2012, 12:20:42 »

Много интересно, само че това дето се реже, май служи да предотврати "гълтането" на езика (поне така мисля, може и да не съм прав).


п.п.
Сетих се вица за грозния плейбой:
Попитали го - как си толкова популярен сред жените, като си толкова грозен, как ги сваляш?
- А, нямам проблем, просто сядам в някой бар и започвам да си облизвам веждите ...
« Последна редакция: 03-02-2012, 12:30:51 от Diego de la Vege »
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #2 -: 03-02-2012, 12:32:03 »

Много интересно, само че това дето се реже, май служи да предотврати "гълтането" на езика (поне така мисля, може и да не съм прав).

реже се за да се удължи езика товае причината,иначе не може да стигне точката.А това не пречи да си глътне човек езика,дори и да е прерязал френума.Не знам как се "гълта" езика, но при добро желание ,може да се постигне и това ,ако има мераклии за задушаване... tooth tooth :Content_4 - emotloader: :Confus_3: tooth
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #3 -: 03-02-2012, 12:41:16 »

... реже се за да се удължи езика товае причината,иначе не може да стигне точката.

Да, това е ясно.

Не знам как се "гълта" езика, но при добро желание ,може да се постигне и това ,ако има мераклии за задушаване... tooth tooth :Content_4 - emotloader: :Confus_3: tooth

Абе ти чукай на дърво, въобще не е майтап, малките деца например много често си гълтат езика!

п.п.
От къде си го взел това? Какви са другите ефекти, дето не са по темата? Пусни някакъв линк (може и на лични)
« Последна редакция: 03-02-2012, 12:57:41 от Diego de la Vege »
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #4 -: 03-02-2012, 14:49:35 »

... реже се за да се удължи езика товае причината,иначе не може да стигне точката.

Да, това е ясно.

Не знам как се "гълта" езика, но при добро желание ,може да се постигне и това ,ако има мераклии за задушаване... tooth tooth :Content_4 - emotloader: :Confus_3: tooth

Абе ти чукай на дърво, въобще не е майтап, малките деца например много често си гълтат езика!

п.п.
От къде си го взел това? Какви са другите ефекти, дето не са по темата? Пусни някакъв линк (може и на лични)
това сам съм направил отпреди година и половина и ефектите са описаните.Ще ти дам един линк ,в който съм описал точно и подробно какво е това.не исках да употребявам термини ,които не са български,затова и не назовах метода.Това е древната техника на йогите-кхечари мудра. Засегнал съм механизма на тази технология в две публикации,първата е от преди    10-12 месеца-ето  линка за нея:

http://blogzaserioznihora.blogspot.com/2011/07/hath-yogi-prahlad-jan-baba.html

Втората публикация пак засяга същата техника  поради други причини и показва други ефекти ,понеже съм сменил гледната точка за  случая.-ето и за нея линк:


http://blogzaserioznihora.blogspot.com/2011/11/blog-post_14.html

Това са мои изследвания ,на метода,затова и аз съм писал статиите.Но в мрежата се срещат и други коментари ,особено на английски език.Приложил снимки и видео за онагледяване как се прави и какво става.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #5 -: 03-02-2012, 15:06:13 »

Жив и здрав! Започвам да чета.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #6 -: 03-02-2012, 15:09:30 »

Много интересно Мио, аз бях чела съвсем повърхностно за кхечари мудра...но много сложно и неприятно ми се струва... ценна информация  :love_006 - emotloader:
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #7 -: 03-02-2012, 15:51:22 »

Пуснах "кхечари мудра" в гооглето и познай, първият от 14 800 намерени резултата, беше този  tooth
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #8 -: 03-02-2012, 16:00:46 »

Пуснах "кхечари мудра" в гооглето и познай, първият от 14 800 намерени резултата, беше този  tooth
това е така,защото тази публикация е правена по рано и защото в записаното из българските страници ,няма много публикации по темата.Самата търсачка на google  дава предимство на страниците написани на езика на които е написан обекта за търсене.В действителност има много публикации ,особено на английски.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #9 -: 04-02-2012, 11:32:43 »

Мио, като гледам как си описал първия период - нещо, което в древните тракрати е описано като действие с придължителност около половин година се сещам един виц:

Директорът на една болница уволнил един от хирурзите и колегите му отишли да се застъпят за него:
-Ама защо го уволнихте, той правеше най-много операции?
-Как да не го уволня, като вече трета операционна маса бракувах този месец заради него.

Ако е само заради глада - не си струва гимнастиката. В старите трактати си пише - "за да преодолеете чувството на глад се концентрирайте върху гърлото." И когато си го направил концентрацията ти е отишла точно там, защото няма къде другаде да иде.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #10 -: 04-02-2012, 12:49:08 »

Мио, като гледам как си описал първия период - нещо, което в древните тракрати е описано като действие с придължителност около половин година се сещам един виц:

Директорът на една болница уволнил един от хирурзите и колегите му отишли да се застъпят за него:
-Ама защо го уволнихте, той правеше най-много операции?
-Как да не го уволня, като вече трета операционна маса бракувах този месец заради него.

Ако е само заради глада - не си струва гимнастиката. В старите трактати си пише - "за да преодолеете чувството на глад се концентрирайте върху гърлото." И когато си го направил концентрацията ти е отишла точно там, защото няма къде другаде да иде.
Ще ти отговоря отзад напред ,съобразно коментара ти.Допускаш ,че  мотива  ми  за действия е бил продиктуван от желание да се намали глада,след което от това допускане правиш извод  ,че концетрацията е отишла там- в гърлото.Ако допускането ти е правилно ,то и заключението е правилно.Но ако не е?.. tooth toothНо как би могъл да знаеш мотивите ми ,без да си ме попитал за тях?Това е невъзможно.Ако ме беше попитал, щях да ти кажа какви са мотивите.Но ти допускаш на сляпо предположение,следователно и верността на извода ти  също е под въпрос.

  Зная добре какво е записано в старите трактати,също мога да цитирам,но не го правя ,нито ползвам някакви термини само по една причина-когато говоря без терминология на разбираем за хората език , които не познават тази материя,тогава шансовете да ме разберат по- лесно са драстично по големи.Така постъпвам винаги-търся общия ,популярния език ,не строгия терминологичен  такъв.

Вица ти е хубав и се посмях с него.Намека ти е ,че по посочения от мен метод ,човек ще може да разруши тялото си е правилен. Но  това е сигурно само ако не действа точно ,тогава може да  се случи.

В старите трактати е било написано така и това е правилното.Всяко правило има изключения.Метода ,които посочвам ,лично съм изпитал.Някога са посочвали дадени периоди от време като догма,но сега времето е друго,а  хората -същите  като нагласа.Сега ,обаче няма време за мотане и бавене.Ако някой сега тръгне да прави техниките така, както са били някога и не ги присособи км сегашната липса на време-просто е свършил-нищо няма да стори, защото ще се усуква и влачи в чакане на по- добри времена.Те няма да дойдат,обаче.Хората нямат никакво време сега.Кой каквото направил -направил.И не говоря за времето като за относителен фактор.Говоря за времето като абсолютна величина.И от тази позиция метода ми е съобразен с онези ,които искат да го изпробват, за да успеят в  действителност на изпълнят древната технология,поне дотам ,докъдето се гарантира липсата на глад.Ако ти можеш да посочиш по- бърз и адекватен метод-посочи.Аз мисля ,че по традиционните методи,както са дадени ,що се отнася специално до подготовката за кхечари,това не може да стане сега ,не и на запад от България ,нито в  България.Защото няма кой да контролира процеса,а някога се е правило това от гуру.Както подрязването ,така и "доенето" на езика за 6 месеца.

  Сещам не един ,а няколко смешни истории ,когато разгледам позицията ,която имаш по въпроса,но няма да ги споменавам,не е необходимо.

  Посочи метод ,който ти имаш пред вид,лично и който мислиш, че е адекватен за сегашното време и сегашните хора ,както в Бг,така и другаде.И нека  го разгледаме.Опиши ти какво си направил и какви са твоите наблюдения,след това ще сравним твоите с моите и ще ги съпоставим с древните писания.Само да посочваме древните писания ,без нашия личен опит върху практиките им е нищо друго ,освен преповтаряне на чужди думи.Нека видим ние какво знаем и можем.За древните мъдреци е ясно какво са знаели и можели.

Описано знаеш, че е един етап под кхечари..набхо мудра,която е подетап всъщност и преход към точката на кхечари-над турското седло.Причината ,за да отворя тази тема е ,че набхо мудра се прави далеч по лесно от кхечари.Хората лесно могат да сторят описаното от мен и да стигнат ефекта  на липса на глад,като стигнат до третата позиция.Но аз не говоря за последната фаза,защото тя е доста трудно изпълнима ,а и опасна./поради полудяване и смърт/Ето това е причината.До етап 3 не е никак трудно да стигне всеки и не са нужни 6 месеца ,а 2 седмици.

  Дай един реален метод  ,как да се намали глада.Такъв ,че всеки да може да го направи и най- важното-да е разбираем как става точно.Защото под термина "концентрирайте се  в гърлото",засягаме фините ментални полета, които са невидими.За всеки този термин има различни измерения.Но като кажем-постави си езика там и там-всеки знае какво е това и е еднакво разбираемо.Метод ,който е еднакво разбираем за всички,той е силен метод.Метод ,който не е еднакво разбираем за всички ,а само за някои ,той е непопулярен,трудно достъпен метод.А сега ние искаме да разпостраним на повече форумци даден метод-  да го разберат.Нека всички да го разберат,а вече който иска да го опита.Но всички да го разберат-в това е силата на метода.В разбирането му.Яснотата за нещо  е наполовина свършена работа!
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #11 -: 04-02-2012, 13:05:42 »

Признание Мио,не ти липсва ентусиазъм! :)
Аз си мислех че скачането от Витиня ми докарва прилично потене на дланите и ходилата,какво ли е усещането сам да се оперира човек?
Някои практикуват sounding,други си разделят езика по средата,всеки има свои съображения.
Гладуването или неяденето голям проблем се явява в днешно време,защо фокуса отива към неядене,аз съм смесица пита-вата,преобладаваща пита,ако не ям почвам да изчезмал леко по-леко!
На мен ми е любопитно също дамите по-доволни ли са след процедурата или е само за лична консумация? :)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #12 -: 04-02-2012, 14:09:35 »

Признание Мио,не ти липсва ентусиазъм! :)
Аз си мислех че скачането от Витиня ми докарва прилично потене на дланите и ходилата,какво ли е усещането сам да се оперира човек?
Някои практикуват sounding,други си разделят езика по средата,всеки има свои съображения.
Гладуването или неяденето голям проблем се явява в днешно време,защо фокуса отива към неядене,аз съм смесица пита-вата,преобладаваща пита,ако не ям почвам да изчезмал леко по-леко!
На мен ми е любопитно също дамите по-доволни ли са след процедурата или е само за лична консумация? :)
Искам да те помоля да уточниш кои дами имаш пред вид-дали такива ,които са провели посочения от мед способ или онези ,които нямат нищо общо със този метод ,но имат нещо общо като съприкосновение с моя език/физиологичния орган/? tooth tooth tooth :Confus_3: За чия лична консумация говориш конкретно-за моята или за тази на дамите?И какво би искал/а да кажеш под консумация-това на храна ли или на ползите от метода?Ще отговоря на драго сърце,щом ме светнеш  по тези въпроси по конкретно. tooth :Appetit_4:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #13 -: 04-02-2012, 23:41:33 »

Бързото срязване на френума прави съвсем реална възможноста човек да си глътне езика, защото очакваш нещо да го задържа, а няма какво да го задържи.
Не би трябвало точно такива методи да се адаптират към съвременния начин на живот или поне доколкото адаптирането не означава съкращаване на времето за подготовка.
Това е една от практиките, за които пише, че води до постигане на свръхестествени способности(напускане на физическото тало, влизане в друго изоставено тяло). Тези способности може и да не се появят, но обикновено няма сигурни признаци дали и кога ще стане това - тоест става спонтанно.
И когато те появят има две възможности:
1 - Ако човек е достатъчно подготвен ги поставя под контрол.
2 - Ако не е подготвен те го поставят под контрол.
Няма междинен вариант.
Да стигнеш до втория случай е по-лошо отколкото преди да започнеш да практикуваш  :pensif_29:
Затова не би трябвало тази мудра да се практикува от хора , които не се занимават сериозно от доста време с йога.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #14 -: 05-02-2012, 01:04:44 »

Бързото срязване на френума прави съвсем реална възможноста човек да си глътне езика, защото очакваш нещо да го задържа, а няма какво да го задържи.
Не би трябвало точно такива методи да се адаптират към съвременния начин на живот или поне доколкото адаптирането не означава съкращаване на времето за подготовка.
Това е една от практиките, за които пише, че води до постигане на свръхестествени способности(напускане на физическото тало, влизане в друго изоставено тяло). Тези способности може и да не се появят, но обикновено няма сигурни признаци дали и кога ще стане това - тоест става спонтанно.
И когато те появят има две възможности:
1 - Ако човек е достатъчно подготвен ги поставя под контрол.
2 - Ако не е подготвен те го поставят под контрол.
Няма междинен вариант.
Да стигнеш до втория случай е по-лошо отколкото преди да започнеш да практикуваш  :pensif_29:
Затова не би трябвало тази мудра да се практикува от хора , които не се занимават сериозно от доста време с йога.
Тези всички неща си прочел и това е добре.Сега ,ако обичаш ,кажи ти пряразвал ли си си бързо френума под езика за да знаеш от личен опит на практика  как са точно нещата???...Защото аз именно това съм направил собственоръчно и изобщо няма такава тенденция за гълтане на езика!!!...Мога  да твърдя само за неща ,които знам от практика.Това което казваш ,при подрязване  на френума от раз не отговаря на истината!!!...За другите ,споменати от теб неща,макар и да мога да говоря ,ще се въздържам,първо защото никой не ме пита,второ ,защото въпроса е центриран само върху ефекта от липсата на глад в тази тема и трето ,защото едва ли много хора от форума  ще се заинтересуват от ефекти ,твърде далечни за ежедневието им,просто никой не се интересува ,което е добре...

Айде ,ако обичаш ,да споменеш за това какво ти лично правиш или си правил по въпроса!Никой не се интересува да се преповтаря какво пише в тази  или онази книга.Да разтяга човек локуми ,какво чел и какво чул , не е нещо ,което може да се защити като истина.Истина е онова ,което сме проверили ние лично на практика!В противен случай и най-великите истини ,написани ,но не проверени,са само обект на изследвания.Сега ,да казваме- тук какво пише ,там какво пише ,добре,но какво ни ползва ,ако  ние  не подкрепим с проверката си написаното.

  Интелигентност не е да четем книги и да ги преповтаряме ,сякаш ние го казваме.Интелект имаме само. когато ние проявим креативност и трансформираме книжното знание в наш личен опит.Иначе не се различаваме от празноглавите догматици,каквито светът е познавал и познава-книжните повтарячи на написаното.За жалост  те лесно имитират знание и създават впечатление у хората ,непознаващи дадената материя,за ученост,интелект и знание.В действителност мотивите им за изтъкване на написани мнения от други , са съвсем примитивни.Така ,че ,отново те моля ,дай конкретно-ти какво точно си направил ,постигнал и разбрал от личния си опит в изпълнението на кхечари мудра.Книгите могат да бъдат ориентир,не авторитет.

   Дай конкретно,например-аз така и така си прерязвах френума ,и така и така прецених и усетих, а в книгите е написано това и това.За последното аз също  съм в съзание какво пише ,при това добре.Надявам се да разбра молбата ми и да не забиваш отново в същата точка -цитиране на книги.Ако забиваме  ,как ще има напредък дискусията по темата.Или- не това  е целта на постовете ти по нея?.... tooth tooth :Confus_3: :Content_4 - emotloader:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #15 -: 06-02-2012, 23:12:37 »

Ако човек се учи преимнно от собствения си опит пренебрегвайки написаното в книгите има да преоткрива колелото, докато другите отиват по-напред. Писменоста е голямо достижение на цивилизацията  :pensif_29:

Моят личен опит с кхечари-мудра:
Не съм срязал дори и частично френума, защото по принцип е достатъчно еластичен за да се овладее мудрата и без това действие освен в случаите, когато се е втвърдил от възрастови промени или човека няма търпение.

Доенето е неизбежно - при мен месеци.

Ефектите:
Още през първата седмица от вкарването на езика сините вени под него престанаха да бъдат сини и порозовяха.
През втората седмица се получи много силна детоксикация както при шивамбукалпа.
След месец - възстановяване на най-финните повърхностни капиляри, кото обикновено закърняват през пубертета: ноктите от восъчни станаха наситено розови, кожата на пръстите също порозовя.
През третия месец започва да изчезва пигментацията на ирисите - останало ми е малко около зениците.
Започват да изчезват браздите по ноктите.
Тялото става изключително гъвкаво, чувство за лекота - т.е. подмладяването е не само външно а и вътрешно.

Не знам как влияе на чувството за глад, защото не ме остават да не яма повече от 36 часа.

Докато я правех мудрата (защото я спрях като започнаха да ме облъчват през лятото) спазвах всички предписания (асаната, погледа, концентрацията).

Смятам около пролетното равноденствие да си възстановя всички практики.

Що се отнася до набхо-мудра, тя е не по-малко ефективна от кхечари и дори не е необходимо да се прави такава подготовка(освен доенето) , защото липсва елемента на вкарването на езика горе, но е добре езика да достига до твърдата повърхност зад мъждеца.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #16 -: 07-02-2012, 02:35:17 »

Ако човек се учи преимнно от собствения си опит пренебрегвайки написаното в книгите има да преоткрива колелото, докато другите отиват по-напред. Писменоста е голямо достижение на цивилизацията  :pensif_29:

Моят личен опит с кхечари-мудра:
Не съм срязал дори и частично френума, защото по принцип е достатъчно еластичен за да се овладее мудрата и без това действие освен в случаите, когато се е втвърдил от възрастови промени или човека няма търпение.

Доенето е неизбежно - при мен месеци.

Ефектите:
Още през първата седмица от вкарването на езика сините вени под него престанаха да бъдат сини и порозовяха.
През втората седмица се получи много силна детоксикация както при шивамбукалпа.
След месец - възстановяване на най-финните повърхностни капиляри, кото обикновено закърняват през пубертета: ноктите от восъчни станаха наситено розови, кожата на пръстите също порозовя.
През третия месец започва да изчезва пигментацията на ирисите - останало ми е малко около зениците.
Започват да изчезват браздите по ноктите.
Тялото става изключително гъвкаво, чувство за лекота - т.е. подмладяването е не само външно а и вътрешно.

Не знам как влияе на чувството за глад, защото не ме остават да не яма повече от 36 часа.

Докато я правех мудрата (защото я спрях като започнаха да ме облъчват през лятото) спазвах всички предписания (асаната, погледа, концентрацията).

Смятам около пролетното равноденствие да си възстановя всички практики.

Що се отнася до набхо-мудра, тя е не по-малко ефективна от кхечари и дори не е необходимо да се прави такава подготовка(освен доенето) , защото липсва елемента на вкарването на езика горе, но е добре езика да достига до твърдата повърхност зад мъждеца.
това което описваш не е набхо мудра,а е доближаване до нейната позиция.ти поставяш езика зад мъжеца но за да стане набхо,трябва да го поставиш свободно да легне точно под турското седло.там е набхо.оттам иде липсата на глад.излъгали са те че е набхо.френума няма да ти даде да качиш езика там,ще ти даде най много да го пъхнеш леко зад мекото небце.Именно затова не усещаш дали има глад или не.Сомата тече винаги и когато си слагал езика зад небцето, си поемал малко от нея.затова и имаш тези малки разултати както описваш.Но ти трябват може би 1,5см-2 да иде езика нагоре и за блокираш точката и да се усилят ефектите.Без рязане на френума няма да минеш,остави сладките моабети че и без това може.Не може и го знам много по добре от теб.Тези сметки за кхечари без подрязване се дават за кураж ,защото рязането е опасна работа и отблъсква.но не се залъгвай-истината е точно там и точно такава-да се пререже...А за пълната кхечари не отваряй дума  друг път- не  я знаеш.след като си поставиш езика в точка 3 на схемата долу,после през едната дупка която е много тясна /но през едната може/ще трябва да си пъхнеш езика нагоре над турското седло,настрани при това,защото при набхо мудра си под него и това не е кхечари.кхечари е позиция 4.
и как ми казваш че те карали да ядеш.Ти да не си малко дете че да те карат.. tooth.хехехехехе...дай да приказваме сериозно!йога дето ужким правел кхечари,пък да го карат да яде насила....ми едно  с едно не се вързват работите дето приказваш....друго-облъчвали те.няма значение каква е причината.ти ако правеше набхо или още повече кхечари мудра,щеше да знаеш,че няма по силно оръжие от тях за изцеление на тялото...а ти си решил да те облъчват.защо?много просто,защото вярваш на ефекта на облъчването много повече от ефекта на кхечари,затова.но това е така,защото не правиш кхечари нито набхо мудра,близо си до набхо,но не достигаш точката.Дори и да кажеш че я достигаш ,няма кой да ти повярва,защото щом я достигнеш ще станеш друг почти веднага и то в мисленето и особено в знанието за изцелителната и мощ.Сега не ми разправяй повече за практиката си,разбрах какво правиш.добре е ,но не достатъчно.

Ако не се обезсърчиш от казаното от мен и се вземеш в ръце,давам ти дума че ще ти помогна  с преки съвети как да прережеш френума и още повече ще те подкрепя мисленно.но ако пак се помислиш за много разбиращ и решиш пак да даваш акъл и мъдрости от книгите,ще си останеш също както и сега човек с ниска жизнена сила.Макар и по-напред в практиките от другите ,но заседнал в една ниша.Казвам ти го сърдечно и приятелски това.Ако искаш стой си там дето си и смятай че си втасал вече, не пречи.. tooth.но ако решиш да мръднеш изобщо и да разбиеш старите си представи-с теб съм,най малкото мислено.писанията ги остави да си починат,те няма да те излекуват.мен обаче няма как да поучиш с твойта мъдрост,практиката го сочи... слаба е.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #17 -: 07-02-2012, 02:45:30 »

твоята позиция е 2 ,а за да  усещаш много малко глад трябва да идеш на 3 ,кхечари е 4.но ти не можеш да мръднеш от 2 нагоре,с този френум,ако ще и да го направиш разтеглив като на пуика носа toothпомисли и се реши,инак -в този живот-толкова,дотам.приказки много,но дотам.това е неумолима работа,няма никакво изключение,действителната кхечари се прави така.гуру реже френума за 6 месеца като се сигне поза 2.но ти нямаш гуру,никой,затова ще пукнеш на етап 2 ако не изтрезнееш от излюзиите за лесните  и приятни неща в тези нива на йога.докато не си готов да умреш /дори само като психика,/няма успех и не те лъжа никак.истината за кхечари е ужасна ,защото там не владее човека,там вкладеят други сили,и те не са човешки.говоря ти съвсем сериозно,знам го лично.това е злояде.стегни се и победи в кхечари или умри на сегашното си дередже... :surpris_25: tooth :surpris_25: tooth :surpris_25: tooth :Content_4 - emotloader:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #18 -: 07-02-2012, 13:44:04 »

 :kisss:Леле,мале...моя и без рязане си е дълъг, пък ако го срежа ще се наложи да го закачам на нещо  tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Един нов-стар метод
« Отговор #19 -: 07-02-2012, 13:49:00 »

:kisss:Леле,мале...моя и без рязане си е дълъг, пък ако го срежа ще се наложи да го закачам на нещо  tooth
точно тъй,  tooth има една удобна кука -закачи го там-точката от външната страна на черепа ти и вътре в синусите малко под междуочието ти идва,над" турското седло"/мед./На таз кука като  го увисиш  ще се зарадваш почти толкова ,колкото на лучените връзки зиме дето висят по стените на сайвантите и плевните... tooth tooth :Content_4 - emotloader: :Appetit_4:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 23 запитвания.