Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: как да избегнем най -опасния страничен ефект на веганството  (Прочетена 15966 пъти)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Ако започна да усещам симптомите сигурно ще прибегна до добавки, но в момента съм твърдо убедена, че поне моето тяло си го произвежда. За вашите вие си знаете tooth
Активен
Psychonaut

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината

Цената на добавките с B12 e сравнително висока.  Мисля че няма как да се придаде био идентичност на промишления кобалт.  Каквото и да пише в статията от живи източници е много по-добре, отколкото таблетка.
Бактериите го синтезират но дали са останали такива във вашият чревен тракт. Престоя в басейнс с Хлорорана вода нарушава баланса, а пиенето на такава убива всичко поголовно. Сулфитирани храни и напитки водят до същото.  Някой скоро да е хапвал сушени плодове със серен диоксид, а да е пийвал хлор от чешмата или от другаде.  Да се опазите от дезинфектантите е сложно,  колибка в гората и кошничка с корени и гъбки и каквото раждат дърветата. В гората не бих оцелял и 2 дена :)
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...

Ако започна да усещам симптомите сигурно ще прибегна до добавки, но в момента съм твърдо убедена, че поне моето тяло си го произвежда. За вашите вие си знаете tooth

 :Content_14: :Content_14: :Content_14:

Със сигурност скоро няма да усетиш симптоми на дефицит на витамин В12, особено след това:

Най-накрая дойде и моята партида! Не знам какво толкова се мусят хората на суровите яйца...На мен са ми вкусни  :essen:

 :Content_14:

Aз вече 3-ти ден пия по 8 на ден и мога да кажа, че съм много доволна. Преди стомаха ми се подуваше от огромното количество плодове/зеленчуци и не винаги успявах да се заситя качествено, но яйцата решиха този проблем.

 :Content_14:

Предвид горното е безспорен факта за наличие на уникална чревна флора при някои съфорумци.  tooth

Да им е честита и все така да им синтезира витамин В12.  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:


А другите съфорумци най-добре е да попият авангардния опит за стимулирането на синтеза на този витамин в собствените им черва.  :thankyou:

Няколко сурови пъдпъдъчи яйца на ден вършат чудеса с "червата-производители" и със сигурност зареждат организма за дълъг период  :pensif_29:

Ех, черва ли бе да ги опишеш... Направо чудо!  tooth :Content_4 - emotloader: :Confus_3: :peperudi:

Тутакси и аз ще си поръчам 100-ина бройки за да не изоставам от отличниците.  :pensif_29:
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Mи аз не съм си поръчвала от 1 месец, а преяждането си е друг въпрос...  tooth Ако ям умерено съм добре. Иначе, да, съгласна съм, че в яйцата има доста Б12 ,май това е най-концентрираният източник, за който се сещам, но не е задължителен.
Активен
Psychonaut

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

И аз ям сурови яйца, но вече доста рядко.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Eula , малко несериозен пример ми даваш с човек, който е едва ли не натъпкан с химия. Но нека аз да ти дам друг пример , познавам човек , който е веган от около петдесет и няколко години и никога не е имал никакви здравословни проблеми, най-хубавото от това е ,че аз осъзнах пътя по който да вървя. Много вегетарианци и вегани , но боледуват и имат сериозни здравословни проблеми , а други нямат  - ЗАЩО ? Един път дадох мнение , не видях обаче някой да го коментира, просто толкова е интереса към този проблем, еднократно начесване на езика на всеки потребител
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Познаваш човек,който 50 години е веган?Ехаа,кажи ни нещо за неговия начин на хранене така по-подробно,ако може де :angel:Знам че е офтопик,нарочно обаче не те питам на лично,защото съм сигурна че и на другите ще им е интересно
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Добре :) познавам и такива , които са от 30 години , някои и повече , други по-малко. Основното в техният начин на живот е движението и храненето , както и чистите мисли. Тези хора многкратно са ми помагали без да очакват нищо в замяна и съм ги разпитвал как така и защо го правят ( по това време бях промит мозък от социума ) а те ми казват ами доставяме си удоволствие като ти помагаме безвъзмездно. Много съм мислил върху тези думи и един ден открих смисъл в тях, това идва с промяната в съзнанието.
В общи линии режимът е следния :
1 Сутрин , не много рано - тичане около 20-30 минути , след това физически упражнения
2 Хранене според сезона ,  ядат предимно сурова храна и много разнообразна , не консумират захар , алкохол , никотин , други алкалоиди, фрешове , сурови ядки , всъщност май всички пият само вода и фрешове , и аз взех да го правя и никакви други напитки не ми липсват, нищо съществено от това , което си обсъждаме тук . Просто тренират повече , имат свободно време и не злоупотребяват с храна - никога не преяждат ( нещо много трудно за мен)  tooth  tooth  tooth. Занимават се с йога , карат колело , ходят на Витоша през седмицата, карат ски , играят тенис , плуват. Но все пак имайте предвид ,че всички до един са заможни хора и не работят вече - имат много свободно време. Имат си къщи , градини.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

 :) :) Имало и една малка подробност - даденостите са "леко" различни в сравнение с възможностите и условията на живот на средностатистическия българин. При много хора ежедневният стрес, произтичащ от несигурността за базово необходимите неща за оцеляване или борбата за "поддържане на главата над водата" съсипва почти всички положителни резултати от усилията в посока здравословен живот. Дори и само защото тези усилия в много от случаите са по-скоро в промеждутъците на злободневните задачи и проблеми, придружени с немалко негативни емоции, въпреки изначално положителните нагласи.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Като иска да е веган -хубаво,ама да беше малко поразбрала преди да си ражда детето,че с майка веган трудно ще държи само на кърма пеленачето.
няма как само кърма от салатки и да е качествена.кой знае каква наказана душа трябва да е било малкото ,за да се роди при такава невежа жена...ми да беше почакала малко докато го отбие,па после ако иска да хваща и гората и да яде камъни,ако и е добре така...
Тц, тц, тц....да се смееш ли, да плачеш ли...какви авторитети само....
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Като иска да е веган -хубаво,ама да беше малко поразбрала преди да си ражда детето,че с майка веган трудно ще държи само на кърма пеленачето.
няма как само кърма от салатки и да е качествена.кой знае каква наказана душа трябва да е било малкото ,за да се роди при такава невежа жена...ми да беше почакала малко докато го отбие,па после ако иска да хваща и гората и да яде камъни,ако и е добре така...
Тц, тц, тц....да се смееш ли, да плачеш ли...какви авторитети само....
Каквото ти душа иска-това направи.Посмей се на воля,после  си поплачи ако ти е кеф ,а най-накрая, ако искаш си попръцкай от удоволствие.... :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Confus_3: :Confus_3: tooth tooth tooth
нали знаеш-каквото повикало ,такова се и обадило.... tooth tooth tooth tooth
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Даааа и мнението и репликата е в стил Земя на заем...не се учудвам.

Не знам какво е повикало и какво се е обадило...не съм толкова възвишена и пречистена, за да уловя тънкия намек...но да, коментарът относно кърменето и веганството кърти мивки. Предполагам е даден от човек, който е откърмил 10 бебета поне и минал през всички начини на хранене.
« Последна редакция: 02-03-2012, 22:58:05 от Вери »
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Даааа и мнението и репликата е в стил Земя на заем...не се учудвам.

Не знам какво е повикало и какво се е обадило...не съм толкова възвишена и пречистена, за да уловя тънкия намек...но да, коментарът относно кърменето и веганството кърти мивки. Предполагам е даден от човек, който е откърмил 10 бебета поне и минал през всички начини на хранене.

Правилно предположение... :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: tooth tooth
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

:) :) Имало и една малка подробност - даденостите са "леко" различни в сравнение с възможностите и условията на живот на средностатистическия българин. При много хора ежедневният стрес, произтичащ от несигурността за базово необходимите неща за оцеляване или борбата за "поддържане на главата над водата" съсипва почти всички положителни резултати от усилията в посока здравословен живот. Дори и само защото тези усилия в много от случаите са по-скоро в промеждутъците на злободневните задачи и проблеми, придружени с немалко негативни емоции, въпреки изначално положителните нагласи.
Ако средностатистическият българин каже КРАЙ на системата и спре да плаща грешни пари, а това са около 70 % от парите, които мафията държава прибира, ще има възможност да живее добре. АКо средностатистическият българин реши да подобри състоянието си ще го направи , въпрос на воля и цел в живота. Замисли се как живеят средностатистическите българи .. от тези,които ходят на работа ,след нея пред ТВ с корпоративни храни, под влиянието на вашингтонските и брюкселските бюрократи. Защо средностатистическият българин не се самоосвободи от този начин на живот ? Много просто , защото е тъп и мързелив, точно затова заслужава този начин на живот. А който е по-буден, той ще разпитва, ще се развива и един ден няма да е средностатистически българин.
Активен

Roemy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21




Значи ти си изследвал всички растения и си проверил лично,че не съдържат Б12 подходящ за човек , така ли ?  Преди време зададох въпрос - какво се случва когато нямаш Б-12 ? Разбира се никой не може да отговори на този въпрос :)
[/quote]
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Аз мога да отговоря. Щях да умра от липсата на този витамин Б12. Беше стигнал - 40 единици , при нормални стойности- от 450- 800 е. Не можех да ставам от леглото си. ???

Активен

Roemy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21

Сега на всеки три месеца ми бият витамин Б12 мускулно :'(
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Рьоми, може да не е било само заради Б12..   Б12 са ти го представили като ПРИЧИНА.  Но то си е СЛЕДСТВИЕ.  Нещо го кара да е в недостиг. Иначе всички вегани и суровоядци щяха да си имат график да им го боцкат :)  
Както бях споменал, този витамин се произвежда в дебелото черво на човека . Е , ако нещо там е зацапано и опорочено от дисбактериози или други  неортодоксални присъствия   , които пречат на производството му, тогава кой е виновен?  :) Всичко , което е необходимо като градивен материал ( или като суровина за последващо производство )  си го има в растителните храни.
Почвай сега да търсиш кой кога го е доказал това за вит.12 , ако не можеш да дочакаш статийката , която съм обещал  :)  ( ето ти един жокер - търси на руски! )
Естествено , това в реномирано медицинско издание няма да се появи , никоя голяма система не обича да я преобръщат с главата надолу . 
« Последна редакция: 03-03-2012, 15:16:30 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Мдааааа добре казано бате Бино , просто ме изпревари. Тук може обаче да вмъкна една моя мисъл , вероятно окриляла и стотици хиляди други глави :) Хората просто са забравили да ядат истинска храна, много от веганите също не го правят, техните подбуди не са здравни , а морални спрямо животните. Т.е. те са загрижени повече за животните , отколкото за самите себе си. Така много хора, водени от незнанието си страдат, а причина за техните страдания може да се намери винаги. Вчера един приятел ми сподели последната медицинска простотия ( не зная всички подробности, но утре ще имам цялата информация ) певецът Гого , за когото бяха събирани средства всъщност не бил с правилната диагноза, поставена му от съвременната медицина и парите били похарчени напразно, а човекът допълнително увреден. Случайно открива друг човек какво му е и сега почват да го детоксикират от цялата химия , с която са го тъпкали. Стана ми много интересно и ще следя случая отблизо. Ще ми се да видя кой ще поеме отговорността в крайна сметка и как ще бъде наказан ако се прецени,че има вина.
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133

Чудно ми е защо никой не пита Иван Стойчев /бретарианеца/ от къде си набавя витамин В12, а и останалите! :whistling2 - emotloader:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 22 запитвания.