Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: аюрведа  (Прочетена 2834 пъти)

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
аюрведа
« -: 18-02-2012, 14:13:22 »

можете ли да препоръчате някаква наистина добра книга на български, с помощта на която човек да успее реално да си определи какъв тип е точно... и оттам насетне да научи всичко, което му е необходимо да знае за неговия тип като хранене и всичко останало :) щото вероятно има доста книги на пазара, ама незапознат човек едва ли може да прецени коя би му била полезна, или поне аз не мога.... може и електронна книга да препоръчате, стига да има такава :) благодаря
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:аюрведа
« Отговор #1 -: 31-05-2012, 15:24:46 »

В първа част на Съзнателно хранене има раздел за типовете доши и тест за определяне на дошата, който е много подробен. Книгата си заслужава и не само заради дошите.
Активен
Духът владее материята!

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:аюрведа
« Отговор #2 -: 01-06-2012, 02:22:46 »

Гарване,  ама ти индийски роднини ли имаш?   Съзнателно Хранене я държах до скоро в библиотеката ми, но на пролетното разчистване замина за вторични суровини.   Вътре е яко християнски въпроси се обсъждат, повече от храната.  Заглавието на книгата е сгрешено, реалното е "Исус и хранене по Християнски"  а втората част е "Вярата в мултилевъл маркетинга" 
  

Ето ти книга на Български за да определиш какъв тип си точно.
http://www.book.store.bg/p3708/medicinska-genetika-draga-toncheva-stoian-lalchev.html
« Последна редакция: 01-06-2012, 02:33:32 от somelier »
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:аюрведа
« Отговор #3 -: 26-06-2012, 21:33:52 »

благодаря за отговорите :) взех си аз някаква книга на малахов - златни правила на храненето, ще видя там какво пише май засега  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:аюрведа
« Отговор #4 -: 27-06-2012, 11:08:09 »

благодаря за отговорите :) взех си аз някаква книга на малахов - златни правила на храненето, ще видя там какво пише май засега  :surpris_23:



Малахов за съжаление няма собствена теза. Чете и преписва 1:1 .   Сега е лято ще те кацат мухите и ще излъчваш странна  миризма.    Едно време тоя Руснак със загладен косъм пробутваше пикня.   Това преди 10 години, сега и кафява торта може да е почнал  да оферира в книгите си.   Да разкажеш какво ново
Активен
 

Страницата е създадена за 0.069 секунди с 22 запитвания.