Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: От къде плодове и зелнчуци и др. без химии в Пловдив???  (Прочетена 3871 пъти)

nor4y

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Здравейте,моля ви кажете от къде пазарувате в Пловдив.не говоря за магазините и щандовете за здравословни храни,тях ги знам.Говоря за плодове,зеленчуци и всякакви други култури ,които са био или са отгледани от хора,коиот не използват химикали.Моля ви,ако имате близки(роднини,приятели),отглеждащи плодове,зеленчуци..каквото и да е или пък хора,на които вярвате и пазарувате от тях,да ми дадете координати.
« Последна редакция: 22-09-2009, 09:14:11 от nor4y »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

За съжаление никъде не се продават :( Добре ,че майка ми има градина. Не се тори,не се пръска,но за продаване не остава,та даже едвам стига за нас. Всички наоколо торят и пръскат здраво,та и се гордеят,че са добри стопани,толкова сме тъп народ и задръстен,че не ми се говори. Та те бабките най-много отрови ползват! :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

nor4y

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Стига де...аз си мислих,че поне бабите и дядовците не ползват такива гадории.Та те имат ли пари за такива неща?И какво да правя сега,нито аз,нито мъжа ми нямаме село...всички познати,които отглеждат(2 семейства)също като на вас не им стигат дори за тях...не знам вече какво да правя??
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313

Със сигурност е много по евтина амониевата силитра и вместо домати да вадиш тикви, че нали и по траини стават, а и нищо не ги полазва.:(
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Баба ПАК ще ви досажда...Скъпи мои, в един форум подобен, бях предложила- сами да си произведем, това ,което трябва да изядем- предлагам го и на вас!!! и няма да спра да го пробутвам...Та ето какво - аз също понякога се налага да пръскам...гадинките унищожавнат за секунди , ако ги няма другите гадинки...онези от веригата...Опитайте, няма да загубите , особенно ,ако се опитваме да и помогнем на нея- Майката Природа...тогава тя подкрепя нашите начинания- дава ни по едно рамо!!!Обиколете наоколо селата , изберете си вашето място- това което вие ще харесате , и това което вас ще хареса!!!И започнете... нищо не става от раз и завчас - ще се наложи доста да се поизпотим ,докато нещата в правилата възстановим...иначе... не ми се мисли, пише, говори... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313

Бабо Марина, ти хубаво предлагаш, но би ли ми казала ти от кога се премести на село и си произвеждаш сама плодовете и зеленчуците? То е ясно, че по градовете има работа, а и не искам детето ми да изпростее на село с посредственно образование (може и да се случи на читав учител, но всяко извън училищно занимание отпада като алтернатива, а аз искам тя да ходи на балет и английски, и след време и на друго). И не е само това, има много причини които ме задържат в града и то все много основателни една от които е медицинското обслужване.
Защо ти не се отказа на младини, а трябваше баба да станеш за да отидеш където ти се иска и да си копаш с мотиката на воля?
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Мисля като се пенсионираме с моя мъж да се оттеглим и ние на село, тогава и градинка наша ще си имаме, но за сега няма как да се отдам и аз на селския живот :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Лейла, скъпа Лейла...Аз си ходя на село всяка свободна минутка...т.е.живея в града /имай предвид ,че простотията се е  пресила в града/.И когато ви предлагам селото - не го предлагам като живеене на  село /което е много по- правилния вариант/ , а предлагам пребиваване на село...т.е. през свободното от градската ни дейност време...и пак ще си произведете,това което трябва да изядете, макар и малко по- трудно...Но има и вариант - живот на село- работа в града...ние у наше село вече имаме хора , които го правят- но селото ни е близо- 15 км.-има често автобус ,може и с кола, който може да си го позволи...Вариантите, вероятно са колкото са и хората...нека всеки сам намери своето правилно решение...и убеждение...Хайде цъкни и тука за виртуално гости на баба Марийка...http://www.facebook.com/group.php?gid=61872756045#/profile.php?id=1777284534&ref=name  Добре дошла!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

За съжаление никъде не се продават :( Добре ,че майка ми има градина. Не се тори,не се пръска,но за продаване не остава,та даже едвам стига за нас. Всички наоколо торят и пръскат здраво,та и се гордеят,че са добри стопани,толкова сме тъп народ и задръстен,че не ми се говори. Та те бабките най-много отрови ползват! :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:

 :kisss:Сори, бате ,ама аз малко се сумнявам, че хич, ама хич не пръскате...Виж  сега- когато една болест се пръкне тя се разнася от вятъра гадинките, прашинките...и е не възможно да си опазиш градинката в едно село, защото:няма какво да спре болестотворните ...а ги спира ето какво- първо- устойчивостта на сортовете /такива вече няяяяма!!!и второ нота бене!хранителната верига- и нея вече я няма- избивайки вредното избихме и полезното!!!Та в пловдивсия  агро-университет
има биоземеделие -хората работят по върпроса...и те доказват :че за да се възстанови РАВНОВЕСИЕТО - онова- извечното са необходими 4/четири /години без каквато и да е химическа намеса...
   И ето защо аз ви досаждам и ще ви ДОСАЖДАААААААААМ С ТЕМАТА ЗА СЕЛОТО!!!ВЪВ ВЪС МИ Е НАДЕЖДАТА, ВЪВ ВАС МИ Е УПОВАНИЕТО ЧЕ: НЕ ВСИЧКО Е ЗАГУБЕНО, ЧЕ ИМА СЪЩЕСТВА КОИТО СЕ ОПИТВАТ ДА СЪЩЕСТВУВАТ, НАПУК НА ТЕЧЕНИЕТО КЪМ...
    Не ми се сърдете, опитайте и правилно разсъдете...КАК да се справим, КАК стореното зло да изправим...Работа моооооого ни чака... и хайде... на слука!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313

Нямам нито кола, нито пари в момента за каквото и да е извън ежедневието ми.:( Селата около Пловдив са доста скъпи, а  евтинките села са много далеч за де се мандахертсам с дете, торби, торбички, чантенца и бурканчета по автобусите.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

nor4y

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

оффф,и на мен не ми се ходи на село(а и нямаме такова),но пък страшно много искам да си отглеждаме само почти всичко.За съжаление в големия град,почти винаги няма възможност(място),условия и т.н за това.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

оффф,и на мен не ми се ходи на село(а и нямаме такова),но пък страшно много искам да си отглеждаме само почти всичко.За съжаление в големия град,почти винаги няма възможност(място),условия и т.н за това.

 :kisss:Щом искаш, ама мноооого - ще стане!!!Който пита- знае!Който търси- намира!Който иска- постига!!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

 
  Здравейте!
  Искам да Ви информирам,че Пловдивсият Аграрен университет има Учебно опитна станция,в която
  от 16 год. не използват хербициди. Случайно го разбрах, от мой съсед,който е доцент в Катедрата
  по Екология. Намира се на изхода за с.Ягодово, 200 м след прелеза вдясно. Търсете Таня. Има и табела.
  Продават червени чушки, лук, грозде, фасул.
   Аз си купих чушки -1.50лв и червен лук-1лв.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

 
  Здравейте!
  Искам да Ви информирам,че Пловдивсият Аграрен университет има Учебно опитна станция,в която
  от 16 год. не използват хербициди. Случайно го разбрах, от мой съсед,който е доцент в Катедрата
  по Екология. Намира се на изхода за с.Ягодово, 200 м след прелеза вдясно. Търсете Таня. Има и табела.
  Продават червени чушки, лук, грозде, фасул.
   Аз си купих чушки -1.50лв и червен лук-1лв.
Мерси за полезната информация :flowers2:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Бабо Марийке, много си те обичам!! Прекрасна си!  :heart_2: :love_026:
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
 

Страницата е създадена за 0.15 секунди с 22 запитвания.