Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: хума?  (Прочетена 12026 пъти)

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
хума?
« -: 22-09-2009, 17:50:10 »

Не споменавате нищо за хумата. Натурална е. Тя не е ли също пречистващо средство? Не е ли лековита? Някои ползвал ли я е и какъв е бил ефекта?
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:хума?
« Отговор #1 -: 22-09-2009, 20:45:49 »

мдаа, само че не аз, бате Бино обясняваше как и защо я е използвал, прочети му последните коментари и ще си намериш инфо от първа ръка.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:хума?
« Отговор #2 -: 22-09-2009, 21:45:32 »

пробвах с търсачката, ама нищо не ми покажа. Дайте link, ако обичате, ако знаете точно къде се намира  :Confus_34:

« Последна редакция: 22-09-2009, 21:49:41 от canat »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:хума?
« Отговор #3 -: 23-09-2009, 01:12:05 »

Оп ,здравейте, аз по-точно ползвам каолинова глина. За хумата нямам информация, но за каолиновата глина имам 2 книжлета , едното е на български, но по-доброто е на руски ,от лечителката Надежда Семенова.  Там се говори само за такава глина, и подразбирам,че е по-ценна от хумата. Разбира се ,че е много добра  - и като очистително средство и като козметично и като хранителна добавка дори - приема се по лъжичка .Един от най-богатите източници на силиций, извънредно важен минерал, който се набавя много трудно, въпреки че нуждата от него е минимална. В недостиг ли е, се случват разни неприятни неща в организма. За недостига му допринасят и паразитите - на тях също им е нужен и те го ограбват , а за нас не оставят. Затова и каолиновата глина присъства като част от антипаразитарната програма в школите на Семенова.  Одобрена е за вътрешна употреба. Но не всяка глина е подходяща за изяждане - трябва да се направят някои изследвания ,че е чиста.  Редът е следният - по местоживеене се прави изследване бактериално ( в Хеи) а само в София ( института "Пушкаров" )имат технология за изследване на глина за тежки метали и за радиоактивност. Ходил съм два пъти там при бате Евлоги в лабораторията и съм броил общо към 150 лв. В Хеи също се плаща. В находището също съм давал почерпушка, защото няма как да ти изпишат няколко килограма, там идват камиони и я извозват.  Ако не ви се занимава със всичко това, вземайте от там ,където е проверявано от мен - село Вятово, Разградско.

Трябва да пусна една тема за глината ,ама ще отнеме време да синтезирам от книгата. Подканяйте ме отвреме на време и може и да се хвана.
« Последна редакция: 23-09-2009, 01:15:54 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:хума?
« Отговор #4 -: 23-09-2009, 01:55:43 »

бате Бино, благодаря за отговора.
Хумата ме вдъхновява, не знам защо.

Преди години ми спаси единия пръст на крака. Имах порязна рана, която не зарастваше дълго, въпреки усилията на лекарите. Ако не беше хумата щях да си остана без пръст. 
Преди 2 месеца пък имах много силно разстройство (5 дни без прекъсване), не знам причината (и лекарите не знаеха). та пак хумата ме спаси - за 1 ден, пиене няколко пъти, всичко стихна и забравих за проблема.
Да не говорим, че изсушава веднага херпеса (онзи от стрес или настинка).

Та много си я уважавам аз нея. За мен тя е си e чисто натурално/природно лекарство.
Интересно ми беше дали и други са имали опит с хумата.

И...да, бате Бино, подканям те най-усърдно да пишеш повече зa нея. Мисля, че може да помогне на много хора.
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:хума?
« Отговор #5 -: 24-09-2009, 12:46:27 »

Аз да питам дали тази глина от аптеките не става, и ако не защо, а ако да как и по колко?
бате Бино и мен ме интересува.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:хума?
« Отговор #6 -: 28-09-2009, 20:14:56 »

canat  ,ти имаш достатъчно набран опит,при това положителен.
Проста човешка реакция - ако нещо работи добре, ние рядко решаваме да го сменим с друго нещо, за да проверим дали то не действа още по-добре  :)   
Затова, стой при хумата.

Лейла, не знам каква е глината от аптеките, ако е каолинова - значи става. Но става за външно приложение- да си мажеш смело лицето , за глинени компреси с урина( според Малахов - ефикасно срещу рак) и т.н. ,   защото едва ли някой я е тествал за нещата, които изброих като важни преди вътрешно приемане.   
Ако не е каолинова , според Семенова ,не е най-подходящата.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:хума?
« Отговор #7 -: 29-09-2009, 23:47:50 »

До колкото ст спомням на етикета пише точно каолинова.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:хума?
« Отговор #8 -: 30-09-2009, 06:57:25 »

Лейла, не знам каква е глината от аптеките, ако е каолинова - значи става. Но става за външно приложение- да си мажеш смело лицето , за глинени компреси с урина( според Малахов - ефикасно срещу рак) и т.н. ,   защото едва ли някой я е тествал за нещата, които изброих като важни преди вътрешно приемане.   
Ако не е каолинова , според Семенова ,не е най-подходящата.
Точно. Аз имах желание да пия по една лъжица хума на гладно, обаче не можах да си намеря такава за пиене. Купих една каолинова, но си пише, че е за външна употреба. Звънях в София на фирмата, но ми казаха, че не ми гарантират нищо :-\
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:хума?
« Отговор #9 -: 30-09-2009, 08:07:59 »

бате Бино, благодаря за отговора.
Хумата ме вдъхновява, не знам защо.

Преди години ми спаси единия пръст на крака. Имах порязна рана, която не зарастваше дълго, въпреки усилията на лекарите. Ако не беше хумата щях да си остана без пръст. 
Преди 2 месеца пък имах много силно разстройство (5 дни без прекъсване), не знам причината (и лекарите не знаеха). та пак хумата ме спаси - за 1 ден, пиене няколко пъти, всичко стихна и забравих за проблема.
Да не говорим, че изсушава веднага херпеса (онзи от стрес или настинка).

Та много си я уважавам аз нея. За мен тя е си e чисто натурално/природно лекарство.
Интересно ми беше дали и други са имали опит с хумата.

И...да, бате Бино, подканям те най-усърдно да пишеш повече зa нея. Мисля, че може да помогне на много хора.

 :kisss:И аз съм и почитател - на хумата...Като грабна мотиката на село ииии- хума, хума,хума...всичките ми бръчки изгладени- няма ги ,бе няма ги.... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:хума?
« Отговор #10 -: 07-10-2009, 14:34:33 »

Като бях малка си спомням, че с баба ми ходихме някъде по морето да си копаем хума. Беше някаква сивкава на цвят. Баба я е подхванала вече склерозата, но все пак ще и поставя бойна задача да се сети защо я е ползвала и откъде си е копаехме (беше някъде близо до плажната ивица, ама тя голяма ..). А тя иначе много разбираше от разни народни средства и от билки.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:хума?
« Отговор #11 -: 07-10-2009, 14:59:13 »

Дръж здраво за бабата !
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:хума?
« Отговор #12 -: 07-10-2009, 17:37:03 »

Ето една рецепта от една приятелка за хубава кожа- маска от хума с урина, да поседи докато засъхне. Понеже свива порите, препоръча 1 път седмично най-много да се прави. И така покрай хумата стана въпрос и за живовлека, че пъпки, ужилвания, циреи, се увиват с листа от живовляк, изсмуквал всичко.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:хума?
« Отговор #13 -: 08-10-2009, 07:58:14 »

 :kisss:Верно!!!Аз цяло лято си ходя с нещо нахапана и отначало си търках разните билки , ама май свикнах с нахапаното/що не е от мъжкооооо :surpris_25:/и вече не ми действа неприятно... :D :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:хума?
« Отговор #14 -: 17-08-2010, 21:48:03 »

 Аз имам  органична пречистена хума за вътрешна употреба и съм я поръчал от сайт който гарантира за качеството на продуките си.Нарича се Bentonite Clay и съм доста доволен от нея.Ако някой иска мога да му дам известно количество -нека ми пише на лична.
 
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:хума?
« Отговор #15 -: 20-08-2010, 19:20:50 »

Ползвала съм хума за пречистване - сутрин на гладно. Струва ми се добро средство - действа за тоалета, а и успокоява нервната система ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:хума?
« Отговор #16 -: 21-08-2010, 09:16:07 »

Бентонит и ние ползваме. Пие с живовляк.
Активен

xVEGANx

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • total liberation
Re:хума?
« Отговор #17 -: 24-08-2010, 20:46:27 »

От хумата се прави прекрасна домашна паста за зъби.  ;D
Активен
Night of justice, knights of justice. Liberation's crusade's begun.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:хума?
« Отговор #18 -: 24-08-2010, 21:11:04 »

Здравейте,
от къде все пак я купувате хумата, която става за пастата за зъби? Може ли линк или инфо на бг фирма?  :flowers2:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.
 

Страницата е създадена за 0.132 секунди с 22 запитвания.