Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Вегетарианец - ескимос !?  (Прочетена 13047 пъти)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #20 -: 16-10-2009, 23:23:26 »

Живак, Ставрев живааак! Всичката риба вече е заразена, има по някакво количество живак.  А живака ти обърква днк-то яко.. А между другото животните и да пасат в еко- зона, не значи че не ги ваксинират...абе въобще, жива да не бях...  :Confus_3:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #21 -: 17-10-2009, 05:19:22 »

Съгласна съм с Анджи.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #22 -: 17-10-2009, 08:04:14 »

И аз съм съгласен и ще ви разкажа нещо.
4 години съм живял на село...макар да беше отдавна. 2 пъти в годината в нас при баба и дядо идваше ветеринарният лекар, който биеше на кравите една инжекция, от която те даваха много повече мляко...просто се симулираше бременност. Отделно идваше и за ваксинации. Едно нещо ще ви кажа съм 100000000% сигурност. Това е масово явление. Не се прави само за комерса. Правят го всички по селата. Дори и тези, които гледат крава само заради внучето...глупаво може да изглежда, но е факт. За хората по селата тези инжекции не са вреди. Те не знаят какво реално става с млякото на кравата. Приемат го просто като натискането на педала за газта в автомобила.
А знаеш ли какво е да имаш 5 крави, да не ги ваксинираш, щото си защитник или нещо друго и тези крави загинат. Има доста такива случаи, когато животните ги настига мор. Това не го знам от Йовков или Елин Пелин, а е ежегодно явление на село. Освен, че става дума за загуба на адски много пари, семейството изживява тежко загубата на животните и то само защото примерно нямат ваксина. Така че без ваксина не става да се гледат животни на село. Напълно оправдавам селяните, че ваксинират животните си.
Другото, което искам да кажа е за плодовете и зеленчуците.
Доста постове четох тук как хората си имат градинки и нищо не пръскат, не се борят с вредители...сякаш ги няма тея гадинки. Отново от опит ще ви кажа, че е прекалено хазартно да не напръскаш поне веднъж продукцията, колкото и малка да е. Подобен риск никой не поема в селата. Всеки е пробвал и си е патил. Не веднъж съм виждал поражения от нещо, което сме закъснявали дори да напръскаме. Както в панелките съседите пръскат против хлебарки и ако вие не сте напръскали, те дват у вас, така и съседните дворове щом са напръскали на село, а вие не сте, оставате гарантирано без салатка дори.
Вижте, торенето вече е процес, който можем реално да избегнем. Тук имаме избор.
Едно е да идете за един ден през уикенда на село да си наберете нещо, друго е да го гледате и да сте постоянно загрижени за продукцията си. Затова си помислете по-добре какво искате да кажете ползвайки думи като "домашни", "био", "натурални" и т.н. ;)
« Последна редакция: 17-10-2009, 08:17:31 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #23 -: 17-10-2009, 09:58:36 »

Във връзка с това, което казва Петко, чувала съм за 3 натурални варианта за пръскане против въшки и бръмбари по растенията: отвара от коприва; отвара от неем (това индийско дърво, за което стана дума в една друга тема, и с пръчици от което хората там си "мият" зъбите), и последно чух за разтвор литър мляко в литър вода. Първия вариант го прави бабата на приятеля ми, третия- съседката и, а втория го прочетох на опаковката на неем-а.  А за животните и аз мисля, че им лепват ваксини. То аз баба ми не мога да убедя да не се ваксинира нея си против грип, та камо ли друго.. :(
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #24 -: 17-10-2009, 17:31:33 »

Т.е., Петко, ти смяташ, че ваксините са необходими при животните? Така ли?
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #25 -: 17-10-2009, 20:42:14 »

Смятам, че ако някой иска да се занимава с отглеждане на едър рогат добитък, тогава би трябвало да го ваксинира :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #26 -: 18-10-2009, 04:13:16 »

Хммм, не знам. Аз смятам, че животните са като хората. И също така не бих направила на някого нещо след като за себе си го избягвам. В този ред на мисли,котката ни не е ваксинирана.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #27 -: 18-10-2009, 11:06:50 »

Не съм запозната с болестите по животните, но не виждам логика човешките ваксини да са вредни, а животинските да не са... Нашите котки не са били ваксинирани. Вярно, че Сами почина от инфекция на дробчетата, ама все пак беше на 13 човешки години..А и последната година живееше при други хора, режима и се смени, не смееха да я пускат навън..Като си обикаляше на воля вилаета и нямаше нищо..
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #28 -: 18-10-2009, 14:02:43 »

Май не се изразих правилно...не съм разбран ;D
Исках да кажа, че ако аз живея на село и стана дребен животновъд....или въобще имам крави(най-вече за тях мога да говоря), то тогава знаейки, че ваксините са вредни, пак бих ги ваксинирал. Защото помня, че неваксинираните умираха лесно. Освен това за човек от село е глупаво да рискува хем живота на добичето, хем млякото което ще загуби, ако то умре, хем масата пари, за да си купи ново, хем неприятните емоции.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #29 -: 18-10-2009, 16:30:43 »

Да, аз те разбрах. Но макар и завършила Аграрна икономика, слабо съм запозната с Животновъдството. Сигурно има някаква алтернатива и при животните. :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #30 -: 19-10-2009, 07:46:13 »

 :kisss:АЙЙЙЙЙЙЙ, настъпихте ме по мазола...мноооого боли...Ей за тва , аз мнооооооооооооого се надявам на вас...Мислейки си ,че след като сте променили начина на си на хранене, ще промените и начина си на живот...Даааааааа, доста писах за селото НИ, и жеманието МИ, то да стане нашата /вашата/естесвенна среда...
Знама, знам, колко е трудно...Аз израснах между селото и града, вие и вашите деца ще растете между държавите...но...това е друга тема!!!Та за селата и храната...Аз май имам най-дъъъълъг опит там...Мнооооооооооого, много е трудно да си опазим , или да си оздравим наранената природа, а че е наранене- мисля , че никой не се съмнява!!!!
    Зтова аз си ПРЕДСТАВЯМ вас ,младите всеки свободен момент - бегом на село..Зеадно да се опитаме да ВЪЗСТАНОВИМ нарушеното равновесие...НЯМА дА Е ЛЕСНО, АМА НИКАК...но ако само, говорим, обсъждаме , анализираме...
   А дали има начин?ИМА!!!НО ТРЯБВА ЗАЕДНО, И ТО ПО-ВЕЧЕ ХОРА...иМА МНОГО САЙТОВЕ, МНОГО ПРЕДЛОЖЕНИЕЯ, МОООООООГО ЛИТЕРАТУРА И ДОСТА ОПИТ ...Дори само предложенията на Анастасия са си достътчно ефективни...ако има кой де...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #31 -: 19-10-2009, 08:35:07 »

Не искам да съм песимист, но селото май няма да го огрее :-\
В свободните моменти човек гледа да се отдаде на хобито си или да си почине от стреса, да ремонтира нещо, да поизчисти, да свърши някоя друга работа, да се види с приятели, да прекара малко време с децата си и близките си...селото остава някъде мнооого назад в приоритетите на съвременния човек...поне така ми се струва на мен :surpris_23:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #32 -: 19-10-2009, 11:44:46 »

Аз си мечтая да ида на село. Даже си представях, че ще живея там, и сутрин ще ходя до София на работа (80км по магистралата , нищо не е). Сега ходенето на работа в София даже изчезна от плана :) За мен най-добрия вариант е да се живее на село или в малко населено място близо до голям град. Така се съчетават предимствата и на двете места.
Активен

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #33 -: 19-10-2009, 15:36:44 »

Аз съм си от село, големият град ме убива. А земята може да ти даде всичко... дори и пороците :surpris_23:Не е лека мотиката, но толкова сладък е хлябът...
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #34 -: 19-10-2009, 17:10:47 »

За мен най-добрия вариант е да се живее на село или в малко населено място близо до голям град. Така се съчетават предимствата и на двете места.
ей, ама все едно ми четеш мислите ;D
Активен

stavrev

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
  • бавно,но все пак еволюирам...
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #35 -: 08-11-2009, 18:29:48 »

при тоя трафик по пътищата си е пълна драма да щъкаш постоянно град - село, по-скоро в самия град става ад...особено допринасят за това "мъдро" затворените за ремонт мостове,улици и булеварди едновременно.
Активен

stavrev

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
  • бавно,но все пак еволюирам...
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #36 -: 22-06-2010, 19:38:32 »

:kisss:Цъ, цъ, цъ ти ваобще ли ама въоооооооообще ли не си ял месо??? ???

за това иде реч.... Прекален светец и богу не е драг... :whistling2 - emotloader:
Активен

rawfan

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #37 -: 10-10-2010, 12:31:31 »

:kisss:Цъ, цъ, цъ ти ваобще ли ама въоооооооообще ли не си ял месо??? ???

за това иде реч.... Прекален светец и богу не е драг... :whistling2 - emotloader:

Вегетарианец ескимос не може да има по простата причина че не би отселял дълго - ето повече инфо за ескимосите и вегетарианците - писано още 35 та година
http://www.biblelife.org/stefansson1.htm
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #38 -: 10-10-2010, 17:38:27 »

Гледах едно филмче за ескимосите , в което се разказваше за това как са яли само месо в миналото и продължителността на живота им е била средно 50-55 години , а сега дори намалявала в някои севрни райони , дават днешните баби , без зъби , не могат да дъвчат кожите , полуслепи  и дават как си пазаруват от местните магазини предимно сладки неща .Стана ми жал за тия хорица
Активен

гладен

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #39 -: 26-02-2014, 15:02:00 »

Доколкото зная, средната продължителност на живота при ескимосите е 35 г...

 а това нащо ,живот ли е

Активен
 

Страницата е създадена за 0.067 секунди с 22 запитвания.