Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Вегетарианец - ескимос !?  (Прочетена 13039 пъти)

stavrev

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
  • бавно,но все пак еволюирам...
Вегетарианец - ескимос !?
« -: 26-09-2009, 13:36:11 »

Как мислите дали има такова чудо на природата в онези географски ширини.С какво би се хранил там, как би издържал на суровите условия.
Дали здравословното по нашите разбирания хранене би имало "нов прочит" в далечния север.. :surpris_23:
« Последна редакция: 26-09-2009, 13:38:55 от stavrev »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #1 -: 26-09-2009, 15:19:37 »

Не е възможно...просто там нямат избор. Пък и живот на такива температури(под нулата) изисква консумирането на месо. Така че дори някой да си представим, че ще ги снабдява редовно с "наши" храни, пак няма да може да спрат рибата :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

stavrev

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
  • бавно,но все пак еволюирам...
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #2 -: 27-09-2009, 21:39:25 »

И аз мисля,че не винаги  :Appetit_4: "най-доброто" е най -полезно... това е пример,че е глупаво да се копира нещо механично, въпреки общоприетите плюсове, много зависи от мястото,момента и етапа...
... и още от много неща  зависи
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #3 -: 27-09-2009, 22:18:20 »

Не смятам, че някой нещо копира. Разумни хора сме.
Активен

stavrev

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
  • бавно,но все пак еволюирам...
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #4 -: 05-10-2009, 19:55:30 »

разумни сме, и ескимосите са разумни ... и си хрупат тлъсто месо и риба
 :love_028:
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #5 -: 05-10-2009, 20:40:24 »

Доколкото зная, средната продължителност на живота при ескимосите е 35 г...а и рибата я ядат сурова...Когато са започнали да я готвят и да ядат консерви т.н. са започнали да се разболяват от болестите не цивилизацията...
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

xVEGANx

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • total liberation
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #6 -: 07-10-2009, 20:00:08 »

Ставрев, отиди да живееш при ескимосите и направи емпирична проверка, щом толкова се интересуваш.

Това ми се струва най-безсмислената тема в целия форум.

Вегетарианството и веганството са изключително актуални в съвременното индустриално капиталистическо общество, при което експлоатацията на животни (не става въпрос само за месото) е тясно свързана със социалното неравенство, антропоцентризма, екологичните проблеми, урбанизацията, свръхконсуматорството и пр., т.е. със Западната цивилизация, по-специално след Втората световна война. Философията за правата на животните се заражда в края на 18-ти и началото на 19 век във Великобритания, т.е. с възникването на капиталистическите отношения в най-развитите индустриални страни. А пък модерното движение за Правата/Освобождението на животните възниква в края на 60-те години на 20 век, т.е. малко след или по същото време, когато възникват модерните антирасистки, феминистки, екологични, социални граждански движения.

Всякакви аргументи за защитаване на месоядството, свързани с това как хората преди не знам си колко стотици или хиляди години са се нуждаели от месо, или че трябва да си свръх-лицемерен и малоумен, за да пропагандираш вегетарианство на мизерстващи хора в Третия свят или на ескимоси, нямат абсолютно никаква връзка с вегетарианството/веганството, за което се застъпваме.
Активен
Night of justice, knights of justice. Liberation's crusade's begun.

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #7 -: 08-10-2009, 09:36:09 »

 :kisss:Цъ, цъ, цъ ти ваобще ли ама въоооооооообще ли не си ял месо??? ???
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #8 -: 08-10-2009, 11:03:16 »

Vegan Jihad, ти да прочете случайно темата за етиката? Ако не си- прочети я.
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #9 -: 08-10-2009, 14:18:43 »

Че какво толкова е казал??? Збито и точно казано без, както препрочетох отново никакви лични нападки.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #10 -: 08-10-2009, 14:23:35 »

"най-безсмислената тема в целия форум", "трябва да си свръх-лицемерен и малоумен, за да пропагандираш вегетарианство на мизерстващи хора в Третия свят или на ескимоси" ей такива работи. Дано грешката е в мен!!
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #11 -: 08-10-2009, 14:37:46 »

Че е безсмислена, безсмислена е, а другото не е насочено към автора на темата.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #12 -: 08-10-2009, 14:51:08 »

А ти защо я четеш, като е безсмислена?
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #13 -: 08-10-2009, 16:58:35 »

Следя и отварям всички теми в които има нови публикации.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

xVEGANx

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • total liberation
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #14 -: 09-10-2009, 10:02:55 »

Анджи, прочетох темата за етиката на форума. И не виждам как не я спазвам. Не съм отправил никакви обиди към автора на темата, просто си казвам мнението, че конкретната тема е безсмислена, защото зададеният въпрос е крайно манипулативен и несъстоятелен. Аз/ние сме вегетарианци в градска среда, живеем в европейска държава, която е обвързана в икономически, политически и военен съюз с наднационални организации като ЕС, НАТО, МВФ, Световната банка и т.н. в глобализиран капиталистически свят, ако живееш в София значи пазаруваш стоки, които идват от далеч, част са от цикъла на общ международен неолиберален капиталистически пазар, заливани сме от продукти на експлоатация като месо, млечни продукти, тествани върху животни козметика и домашни потреби, корпорации като Нестле, Макдоналдс, Кока-кола и т.н., дрехи и обувки, произведени в суетшопи в страни от Третия свят за корпорации като Найк, Томи Хилфигер и т.н., тонове риба, които се извличат всекидневно от огромни кораби в океаните и нарушават равновесието в тях + болестите и замърсяването причинявани от всичко това, милионите литри питейна вода, които се изхабяват от животновъдството и т.н. и т.н. Вегетарианството и веганството са актуални точно тук и сега, могат да се превърнат в цивилизационен избор на 21 век в урбанизирания глобализиран свят. Ескимосите не могат да оцелеят без риба и месо, не могат да правят етичен консуматорски избор, ние можем. Абсурдно е да се правят сравнения. Няма да тръгнем да пропагандираме на българските пенсионери да станат вегани, да не гледат кокошки и овце по селата, да не си купуват кисело мляко и сирене от магазина, дори и да не сме съгласни с експлоатацията на животни изобщо и отказваме да вземем участие в този порочен кръг. Събрали сме се суровоядци/вегани/вегетарианци в интернет форум, имаме лаптопи, повечето от нас живеят в София, други в други градове, имаме компютри, образование, работим, учим, имаме възможност да правим своя цивилизационен избор, какво и колко да консумираме, как да влияем върху природата около нас, в какви ценности да вярваме и какви рационални избори да правим всеки ден, когато сме в или излезем от тухлените си или панелни жилища. Така че въпросът за ескимосите е напълно безсмислен, няма никакво отношение към всичко това. По никакъв начин не може да служи като аргумент, в защита на месоядството.

"или че трябва да си свръх-лицемерен и малоумен, за да пропагандираш вегетарианство на мизерстващи хора в Третия свят" - тук цитирам нападки на други хора към такива като мен/нас, опитващи ни да ни изкарат лицемери, че пропагандираме вегетарианство на мизерстващи, бедни и нуждаещи се хора, което не е вярно.
Активен
Night of justice, knights of justice. Liberation's crusade's begun.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #15 -: 09-10-2009, 12:29:35 »

Благодаря за отговора! Аз мисля, че Ставрев се е чудел за нещо малко по-различно, а именно доколко здравословен е начина на живот на ескимости, и как те живеят като се хранят по начина, по който се хранят. Не всеки знае, че средната продължитеност на живота на ескимосите е 35 години, в крайна сметка. Преди време попаднах на една тема тук, която ми се видя направо идиотска, но не го написах това на автора, ами постъпих както Петко в тази тема- опитах се да дам смислен отговор. А това за свръх-лицемерен и малоумен аз те разбрах в смисъла, който ти сега твърдиш, че други обвиняват вегетарианците. Не съм забелязала Ставрев да се опитва да убеждава ескимосите да стават вегетарианци, затова.
Добре, че аз съм разбрала погрешно целта на поста ти.
Активен

stavrev

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
  • бавно,но все пак еволюирам...
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #16 -: 10-10-2009, 09:25:06 »

Пуснах темата,за да покажа една различна гледна точка,обусловена от специфичните условия.Дали и как би могло там да съществува и в каква форма здравословно хранене.Не убеждавам ескимосите ,с които е пълен форума,за нищо, не прокламирам и не агитирам.Това е повод да оценим това,което имаме като даденост и да помислим за алтернатива ,поставяйки се на мястото на тези хора.
Явно след толкова коментри темата не е безмислена :Content_14:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #17 -: 11-10-2009, 17:25:23 »

 Май само аз разбрах какво е  очаквал да чуе нашият колега Ставрев. :)
 А то е  :   някакво аргументче , някакво примерче от действителността , което да го самоуспокои ,че не е чак такъв грях да си щипваш от време на време месце :)
 Отговорът идва от мен : Ставрев, щипвай си като ти е на сърце, ЧАК такъв грях няма да е..  има къде-къде по-страшни  ...:) :)
   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

valentingn

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #18 -: 12-10-2009, 02:27:06 »

Нямаме никаква представа какви мисли и чувства изпълват съзнанието на ескимосите. Те станаха толкова популярни покрай рекламите на рибено масло. Перфектните ескимоси с тяхното завидно здраве умиращи на 35 години без космодиск и магнитни наколенки.
Тук може да прочетете от какво не се разболяват (забележка: всички видове хранителни добавки са безполезни или вредни за клиента поради недоказуемия си състав )
Никъде няма да прочетете от какво се разболяват, защото от това не могат да се изкарват пари.
Очаквам "онази" лелка от спирката да пусне  нова тема за скучаещи  с приблизително заглавие "Болката и страданието причинени от веганите на растенията и техните семена" или "Хлорофиложадни вегани безцеремонно и системно  лишават от живот земната растителност"
« Последна редакция: 12-10-2009, 02:38:11 от valentingn »
Активен
sentence Master
Вярвам на този, който се стреми към истината, съмнявам се във всеки, който е убеден, че я е открил
клик

stavrev

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
  • бавно,но все пак еволюирам...
Re:Вегетарианец - ескимос !?
« Отговор #19 -: 16-10-2009, 19:07:01 »

Не това очаквах да чуя бате Бино,а по -скоро как здравословно се хранят в различните части на света, кой какво знае, мнения и впечатления. Всичко е специфично в различните географски ширини и мисля,че това би било интересно.
Колкото до хапването на месо, си го ям без угризения , а с подходящо питие...
Истина е обаче,че доста по-рядко ми се случва от преди...освен това съм претенциозен месото да е с доказан еко-произход...
Доста съм разредил месните дни, затова пък съм увеличил сьомгата :essen:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 22 запитвания.