Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Етика  (Прочетена 7974 пъти)

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Етика
« Отговор #20 -: 29-09-2009, 23:52:37 »

Вери, всъщност съм убедена, че ти можеш да се оправиш и с далеч по големи виртуални и не виртуални предизвикателства.
Но този другарски съд.........
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Етика
« Отговор #21 -: 30-09-2009, 00:41:13 »

A не и съд. :)
Не желая никого да съдя за нищо. Не съм аз тази. :)
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Етика
« Отговор #22 -: 30-09-2009, 00:45:32 »

Лейла, не съм съгласна че това е другарски съд. Случвало ли ти се е да четеш коментари под статии в електронните медии? Може би си чула за българката която я отвлякоха в Сомалия. На такива идиотизми се начетох там, че ми се повръщаше. А момичето имам късмета да познавам лично. Представи си, че сега тя или пък нейните близки са ги прочели. Как си представяш? Вярно че тук не сме станали свидетели на такива неща, но това може и да е въпрос на време. Ако има повече модератори, такива обидни коментари от типа на "заври си го някъде" няма да има, и няма да се налага да ги обсъждаме. Намирам за много жалко, че господина не си прави труда да се извини, ами продължава все едно нищо не е било. И какво правим с възпитанието? Някои от нас му отговориха с тон далеч по-благ от неговия. А дори и да го приемаш като другарски съд, не е ли неговата идея именно да дадеш урок на другаря?
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Етика
« Отговор #23 -: 30-09-2009, 07:28:50 »

И аз съм за етика във форума! За няколко дни тона много се е променил тук и има наистина заядливи коментари което е жалко! :(
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Етика
« Отговор #24 -: 30-09-2009, 08:56:34 »

И аз забелязах спадане на качеството на дискусията. Както обикновено проблемите идват от определени хора.

Аз съм за класическото решение: боцната тема с правилата на форума и малко по-силна модераторска ръка. :police:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Етика
« Отговор #25 -: 30-09-2009, 10:55:58 »

Според мен всичко е въпрос на нагласа, нито го знам, нито го познавам, че да се обиждам от някой си дървен философ решил да показва колко му е акъла тук.
Ако имаше игнор и Вери да си го сложи на мястото (както и направи, разбира се не с неговите методи) тона нямаше да се промени и всички щяхме да си продължим по същество.
 Винаги ще има някой инакомислещ, по груб и вулгарен, това е минуса, но това не е затворено общество, нито тайна организация или секта, че да се избира кой и какво да говори.


п.п.Не не съм чела коментарите които споменаваш, явно си афектирана защото познаваш момичето, но да не би за първи път да четеш агресивни писания в нета?? И да не искаш да кажеш, че това което толкова те е възмутило като писания се намира във форум без правила?
 Това му е хубавото на нета, всеки има избор какво да чете и да не чете.

п.п.2. Всеки идиот има право на интернет!
« Последна редакция: 30-09-2009, 10:58:59 от Лейла »
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Етика
« Отговор #26 -: 30-09-2009, 11:38:32 »

Аз написах, че това е отворена и демократична структура. Написах, че е добре да има етичен кодекс, защото всяка една човешка структура има нещо такова. И повече модератори. Но дали това ще стане зависи най-вече от Мер, защото тя прави този форум възможен.
Има форуми, в които съобщенията не се публикуват преди да са прочетени от модератор, има и такива, в които хората без друга работа драскат, за да се псуват едни други. Моето предложение беше за един приемлив междинен вариант. В сайта е може би по-лесно да се подминат някои забележки, но това тук не е сайт.
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Етика
« Отговор #27 -: 30-09-2009, 14:55:51 »

Айде - честито на новия Модератор! Петко ще слагаш ли "Правила на Форума"?
(Дори в игрите има правила  :pensif_29:)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Етика
« Отговор #28 -: 30-09-2009, 15:20:38 »

Обсъжда се от управителния съвет ;D ;D :D
Сериозно, ако има нещо ще пиша ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Етика
« Отговор #29 -: 01-10-2009, 15:26:34 »

Благодаря ви за идеята.
Когато има подобни коментари, добре ще е, който ги забележи пръв да прати линк до модераторите - на мен, на Марулчето и на Петко. За сега нещата си вървят както трябва, освен този коментар, който не успях да прочета.
Ясно е, че хора най-различни има и че всеки ще защитава своята си позиция. Естествено обидите не се толерират, в неделя ще прегледам повечето теми. 

Ще помисля за текст относно етиката тук и тези дни ще го публикувам.

Активен
Духът владее материята!

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Етика
« Отговор #30 -: 06-10-2009, 22:08:38 »

Написах кратко правилата за ползване.
Ще помоля, който забележи некоректно и неуважително поведение да изпрати лично съобщение до (всички) модератори - Марулка, Петко, Радула и Мер  :police: Благодаря ви.
Активен
Духът владее материята!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Етика
« Отговор #31 -: 07-10-2009, 12:52:56 »

 :kisss:Какво да правя...шило в торба не стои... търпях, търпях , ама не устояххх...и ей ме, пак съм тука...Душички-сетрички, мен най-много ме боли за тези , там неосъзнатите, циничните, арогантните...Какво да ги правим тях, ако и ние се опитаме да ги изхвърлим от тука...нали лека, полека и при тях един ден нещата ЩЕ се превъртят в нужната посока...Знам че мнооооооооооого е неприятно да се четат глупости, ,НО аз си мисля , че не ИЗХВЪРЛЯЙКИ ПРОБЛЕМА, НИЕ ЩЕ ГО РЕШИМ...
    За тези от вас които не знаят- аз работя в училищна библиотека - да пиша ли какво чуват ЕЖЕДНЕВНО изтънчените ми уши...А колко моооооооого боли!!!От време навреме прескачам и до някой тинейджърски форум...?????
    Много често съм си търсила отговор на въпроса за капсулираните- затворените общества...ЗАЩО? ...дали ще е партия, дали , ще е братство, дали нещо друго- ЗАЩО се затваря?Търсих и у Природата - какво там е затворено - до тука!Ами че и ДНК-ато си е отворено, допуска надграждане, развитие...
   Еееее, изказах се по въпроса.Пък вие си решавайте, какво и как... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Етика
« Отговор #32 -: 07-10-2009, 20:31:40 »

mariiina, не става въпрос до затваряне, а до възпитано общуване.
(Е, зависи и модераторите колко и как ще режат, дали разумно или импулсивнo)
Мер, къде са правилата?
« Последна редакция: 07-10-2009, 20:34:58 от canat »
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Етика
« Отговор #33 -: 09-10-2009, 16:17:00 »

Активен
Духът владее материята!

xVEGANx

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • total liberation
Re:Етика
« Отговор #34 -: 09-10-2009, 16:57:56 »

Цитат
Всички им се изредихте на хомотата мой ред е . Според наблюденията на доктор Мария Папазова мъжкия хомосексуализъм се дължи на повишената концентрация на изгорели газове във въздуха. Вдишани ежедневно имат естрогенов ефект при мъжете.

Технически погледнато аз съм облагодетелстван да има повече педали като с това за мен остават количества  свободни жени
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=455.20

А такива писания защо не се трият? Или може да има хомофобия, сексизъм, расизъм и т.н. Но ако някой възроптае срещу подобни прояви на предразсъдъци и дискриманция, ще бъде наказан за неуважение към сексистките, хомофобски и пр. възгледи на дадения човек?
Активен
Night of justice, knights of justice. Liberation's crusade's begun.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Етика
« Отговор #35 -: 09-10-2009, 17:14:44 »

Може би защото не съм си навряла и там носа..  :surpris_23:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 24 запитвания.