Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Какво обяснение намерих защо да сме суровоядци!  (Прочетена 2823 пъти)

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот

Един откъс от книгата която чета днес ми направи впечатление и искам да я споделя с вас.
 "Ние изглеждаме материални създания от плът и кръв , но всъщност сме атоми! Чиста енергия!
Когато вникнем по- дълбоко в атомите , ние виждаме първо частици и след това на по- дълбоки нива частиците сякаш започват да изчезват в организирани системи от чиста енергия , които вибрират на определено ниво. Ако се отнесем към начина си на хранене от тази гледна точка , виждаме , че онова, което влагаме в телата си като храна , се отразява на вибрационното ни състояние. Определени храни повишават нашата енергия и вибрация , а други я понижават. Истината е съвсем проста. Всяка болест е резултат на спад на вибрационната енергия и когато енергията ни спадне до определено ниво, съществуват природни сили в света , чието предназначение е да спомага процесите на разлагане на нашите тела ." ...
" Когато нещо умре - някое куче, блъснато от кола , или човек след продължително заболяване - клетките на тялото веднага губят своята вибрация и химическият им състав става киселинен. Това състояние на киселинност е сигнал за микробите в света - вируси , бактерии, гъбички, че е време да разложат тази мъртва тъкан "
"Когато консумираме храна , тя се метаболизира и оставя отпадъчни вещества в телата ни. Тези отпадъчни вещества са или кислелинни , или алкални по своята природа в зависимост от храната която сме консумирали. Ако тя е алкална може да се изхвърли от телата ни , като се използва малко енергия. Обаче ако тези отпадъчни продукти са киселинни , те много натоварват кръвта лимфната система, когато трябва да се елиминират, и се натрупват в органите и  тъканите ни като твърди вещества - кристални форми с ниска вибрация , които  създават блокировки или нарушения във вибрационните нива на клетките ни. Колкото повече такива киселинни вторични продукти се натрупват в организма ни , толкова по преимущественно киселинен става основният състав на тъканите ни. "
"Обикновенно храните , който оставят киселинни отпадъци в нашите тела са тежки,  готвени минали през много процеси, и сладки, такива като месото, брашното, пастите ,алкохолът ,кафето и по сладките измежду плодовете .Алкалните храни са зелени свежи, по живи каквито са свежите зеленчуци и соковете от тях, зелените растения , кълноветеи плодовете, каквито са авокадото, доматите , грейпфрутът и лимоните..."

 Това е част от книгата на Джеймс Редфийлд " Тайните на Шамбала"
Искаше ми се да споделя и още - за сутрешното зареждане с енергия , раздвижването на енергията за да не се получават блокировки , чрез разни йога упражнения или техники който източните народи практикуват / иска ми се да видя на живо как сутрин цял град става и си прави гимнастиката на двора без да му пука /  

« Последна редакция: 15-10-2009, 16:59:54 от kriss »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

И аз я чета сега тази книга  ;D
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Да, ние сме енергия, съгласна съм. :)
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот

Аз първата я прочетох началото на лятото още, но онзи ден си взех останалите три и сега ги чета за един ден всяка - вече съм на четвъртата.Вчера я приключих тази .  В промеждутъка четох книжки за това как да се лекуваме мисловно - а и тук някой беше пуснал инфо за Нова Германска медицина - като се замисля чета книгите си под някакъв определен ред - ако не съм прочела някоя по предна нямаше да схвана или да обърна внимание на друга . Просто има някаква последователност - дори получих подарък от едни приятели - три тома за живота на Учителя Дънов .Не съм се замисляла никога за тази личност нито съм се интересувала - но сега виждам , че е имало защо да ми бъде дадена тази информация ...
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:На добър час и път...Довери се на интуицията си ...ще те заведе където трябва...Преглеждай тук http://www.spiralata.net/, и каквото ти допадне - дърпай и чети!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

krum

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37

Napishi malko za сутрешното зареждане с енергия.Blagodari ti
Активен
I love the sky

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот

Прочети книгата , няма да ти навреди - пък вярвай в което и доколкото можеш .
Китайците имат едно упражнение - нещо като да държиш топка енергия и да я движиш във всички посоки. В книгата се казва, че напомня тай чи ( не съм го практикувала това бойно изкуство , но с учителя ни по йога правим разни такива движения ) - виждам че си писал и за левитациата , в книгата можеш да намериш и за това обяснение- не точно, но в това как трябва да еволюира човек и какви са способностите ни наистина . Пък сам можеш да си дадеш сметка после какви са ни способностите - само ако вярваме и се отървем от страховете си / и не на последно място да не съдим останалите - а да ги подкрепяме в това да се пробудят
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Лятото и аз прочетох книгата и този пасаж, много ми хареса :Content_14:
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 22 запитвания.