Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ТОДИКАМП. Въпроси, мнения, отзиви за методиката.  (Прочетена 189887 пъти)

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

Това с терпентина дали има и аромо-терапевтечиен ефект? Доста често го ползвах преди, сега по малко, та ме заинтригува :) Ако се окаже че и MBM или кореселина имат подобни ефекти...направо съм голям здравеняк  tooth
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Да, имат - и AMB и MRT, също и ацетонът и формалдехидът имат действие, ама не съвсем терапевтично :D, иначе - да, арома е :Content_4 - emotloader:
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината

Адмирирам начинът на поднасяне на информацията. Прочетох темата, отне ми часове. Нито за миг не почувствах досада ( нетипично за мен ). Тенията и екшъна в дискотеката заместиха няколко холивудски трилъра.   Имам домашно куче шарпей от години а в последно време ме наболява черния дроб. 
Няма да ви казвам как спешно ожаднях за   газова ореховка. Включвам се в обща поръчка ако някой организира внос от СССР  или там който го произвежда.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Благодаря , Сомелиер.
Скоро пускам още една тема за Тодикамп - тя ще бъде кратка , конкретна  и с допълнителна информация. Налага се ,защото не всички хора обичат да четат, а ми се иска да са запознати и те  - поне в общи линии.

От години и аз (да не остана назад от половината свят :) )  имам една болка в жлъчката. ( Дискинезия , която била нормална и нямало нужда да се лекува , според доц. Атанасова, началник на нашето "гастро" )  Почти всяка сутрин леко ме боде, колкото да ми напомни , че имам и такъв орган   :)  
 Сега ми е третия курс  с Тодикамп и по време на приемането му  болка няма никаква! Ясно ми е ,че така бързо и лесно тази "дискинезия"   няма да мога да ликвидирам, но самият факт,че тушира болката  , говори добре - има някакво въздействие и върху нея.

Има наличности от препарата. Съхранявам го на "тъмно, прохладно ,защитено от слънчева светлина и недостъпно за деца място "  :)
« Последна редакция: 11-05-2012, 08:18:35 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

Да, имат - и AMB и MRT, също и ацетонът и формалдехидът имат действие, ама не съвсем терапевтично :D, иначе - да, арома е :Content_4 - emotloader:
Важното е, че терпентинът е в правилната група :pensif_29: Сигурно ми е решил някой друг здравословен проблем, без да знам  :whistling2 - emotloader:
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Може би малко поизместваме темата, но би ли споделил какъв терпентин използваш, как се снабдяваш и как го ползваш, с каква цел?
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

амиии...балсамов за разредител на маслени бои, пряко не с лечебна цел - това се явява страничен ефект, ако изобщо го има. От магазините за бои е моят, но едва ли този отговор ще ти помогне tooth
И аз бих се радвала, ако някой изкаже по медицинско мнение...
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Ааа, ясно - засега само по основно предназначение... :)
Бях срещал някъде на руски език пишеше за терпентина, но не помня къде, та реших да не би с лечебна цел да го употребяваш.
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината

Благодарение на линка който си постнал се свързах с дистрибутора за България от сайта на Тодикамп. Оказа се много коректен и изпрати на хората ( мои познати от продукта ) .  За начален стадий на белодробен рак става на въпрос  както и разсейки в лимфните възли.  Говорих с болния да отлага хирургична интервенция и да си пие Тодикампа.  В Българска болница като те срежат не се знае дали ще оцелееш от докторските грешки. 
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Напълно си прав!
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Каня се от известно време да споделя моя опит с Тодикамп. Ето го и него:

Тази пролет лепнах някаква "настинка" (или поне почна като такава), която нежно плъзна надолу по дробовете и... остана там. Последваха кашляне до дупка и всенародна тъга, докато чакам да ми мине. Е да, ама не минаваше. Почнаха да ме болят гърдите отляво, не само при кашляне, а и при обикновени движения и натиск. Едно претъркаляне в леглото по гръб и почвах да охкам. Така с подобрения и влошавания го откарах почти два месеца.

Тъкмо тогава поръчах Тодикамп и пристигна първата поръчка. Към 16 ч. след обяд на същия ден пих за първи път - 7 капки, като ги разредих с вода. Гадно на вкус (То какво друго да очакваш от газта, де), но бързо споделих с бате Бино по имейла, че вече се оригвам щастливо на газ. [1] Неочакваното стана вечерта към 22-23 ч. Докато се раздвижвах в хола и се готвех да лягам, ми направи впечатление, че гърдите ме болят доста по-слабо. Пийнах втората доза за деня и си легнах. На сутринта почти нямах болки. Остана ми чувството за стягане и известен дискомфорт в гърдите, но не ме болеше. Като писах на бате Бино, той май не ми повярва, че толкова бързо е подействало. Тогава си казах, че първия ми ден с Тодикамп всъщност беше и трети (или втори - не помня точно) от едно водно гладуване. Това може да е усилило действието на препарата. Е, усили и кризите и неразположението покрай гладуването и на другия ден прекъснах и се захраних, защото не можех да работя от гадене и виене на свят. Бате Бино ми се скара да не се правя на велик комбинатор, че да не стане някоя беля и оттогава си пия препарата по схемата без гладувания. Не помня точно, но мисля, че максимум след 2 седмици откакто вземах препарата, дробовете ми се изчистиха напълно и всички болки изчезнаха.

Как приемам Тодикамп? Избрах си една схема за лекуване на екзема. Имам една такава гадост на едната ръка - появи ми се, когато, в пристъп на умствена немощ, пръсках един мухъл с белина и химийката ми протече по ръката. Дотук екземата не се е повлияла. Даже напоследък спрях да я мажа и да правя компреси, както е в схемата (освен вътрешния прием), защото ми дразни допълнително и причинява адски сърбежи. Не знам сърбежът дали е добър знак, но е много силен и не мога да го изтрайвам. Имам по-малко от месец от първия двумесечен курс за екземата и ще си продължа до края. Дано пък нещата се подобрят и там.

Дотук, въпреки 50:50 резултата при мен, съм убеден, че Тодикамп върши добра работа. Наблюдавам и някои по-дребни подобрения като изчезване на разни щракания и леки болежки в гърба и кръста. Дадох по едно шишенце за проба на познати и роднини с по-екзотични и тежки проблеми и ако от тях излезе някоя новина (добра или лоша), ще я споделя с вас.


[1] Той бързо ме коригира, че не се разрежда с вода, а се пие директно. Е, научих се и така - отварям устата, капя директно на езика и броя. Още на втория ден вече вкусът не ми правеше впечатление и вече не го възприемам като гадно. Изключение прави единия случай, в който се задавих с Тодикамп - тогава си ми избиха сълзи.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93

Ичо, гледам че си написал мнението си за Тодикамп.Ти си малко по-напред от мен в приемането му.Хубаво е да споделяме тук тези, които използваме препарата - би било от полза, за всеки който реши да го ползва.
Аз си избрах схемата за засилване на имунитета, не че не можех да избера и друга - но действах малко интуитивно.
Бях задала въпроса на бате Бино, относно приемането на Тодикамп и гладуването.Той ми отговори както винаги обстойно и остави избора на мен.Аз реших да го пия два месеца, след което да направя някакво гладуване, а не да комбинирам едното с другото, както ти си започнал и впоследствие си променил.
Относно вкуса, то май силно казано ВКУС  tooth - свиква се. Смея да твърдя, че аз съм толкова стриктна, че чак ми липсва приема, докато дойде време за него tooth. Наистина, сигурно си трябва и малко психо-настройка.Аз лично приемам Тодикамп, като нещото, което със сигурност ще ми подобри здравословното и физическото състояние.В момента се храня бих казала почти здравословно...е не ми е изцяло  сурово менюто, но хапвам, което ми се иска. Незнам дали си внушавам, но ми се струва, че препарата по някакъв начин контролира апетита ми към сладко.Бих казала, че не се сещам за шоколадовите фантазии ;)
Днес без всякаква причина ме заболя ниско долу стомаха.Имам една операция, направена преди години от киста. В случая реших, че в комбинация с постенето ми в момента и приема на препарата става някаква очистителна реакция. Ще споделям разбира се още, ако нещо интересно се случи :)
Малко трудно се разтривам по средата на гърба, защото не мога хубаво да се стигна/ако мъжът ми беше тук, със сигурност бих се справила  :)/
Иначе бих казала, че ти си направо за пример, щом директно капеш върху езика Тодикамп. Аз гледам набързо да го изпия от лъжицата. ;D
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

...
Незнам дали си внушавам, но ми се струва, че препарата по някакъв начин контролира апетита ми към сладко.Бих казала, че не се сещам за шоколадовите фантазии ;)
...

И при мен има дисциплиниране откъм това какво ям и кога, но досега го отдавах на това, че трябва да се внимава Тодикамп да се пие на гладно - поне 30 мин преди хранене. Пък и за каквито и изкушения да ми говориш, след като съм ударил 30 капки газ, няма да ме грабнеш изобщо.  :Content_4 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93

:Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:ГолЕм смЕх! Вярно, че след като стабилно си си пийнал газ, няма как вкуса на нещо, което толкова много обичаш, или си обичал, да е същото и да го ядеш с удоволствие. То ще бъде нещо си ....със газ. Аз сутрин се будя около 5.30-6 и тогава си приемам първата доза.Чак може би 2 часа след това пия чай или ям плодове.
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

В един друг форум бях получил лично съобщение и реших да го побликувам:

"за Тодикамп
От: .........
Получена: 01.06.12 15:00

Здрасти! През последните 2 дни имах болка на лявата ръка- малко под рамото. Там преди 8-9 г имах плексит, който излекувах с уринови компреси. Бях забравила за него. Снощи преди сън разтрих болното място с малко Тодикамп и веднага го превързах с вълнено парче, а отгоре-пижамата. Тази сутрин болката я нямаше.Ще направя още 2 нощи така- за по-сигурно. Газта помага за какво ли не..."

Един съсед, с когото бях споделил преди време за препарата, започна вътрешен прием, но по-скоро профилактично, май не му се налага нещо да лекува нещо сериозно към момента или поне аз не знам да има проблем. Ако получа отзиви, ще пиша пак.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ето още един отзив. Разказа ми го в София един човек, който ме откри заради личен интерес към препарата. Помолих го обаче да го опише във форума а и някакви имена ако може да приложи, хората имат право да се съмняват..
Предпочете да ми го прати на мейла, нещо регистрациите му били тягостни.  Координатите му обаче се виждат от снимката на писмото, всеки би могъл да се свърже с него.



Здравейте всички във форума,

Преди около 4 години бащата на мой близък приятел бе диагностициран с рак на панкреаса. Приятелят ми беше чул от някой за Тодикамп и впрегна всички усилия да го намери за баща си. Всички се включихме в търсенето на хора в Русия, чрез които да го доставим. Получи се така, че ни доставиха повече от необходимото.
За съжаление, бащата на приятеля ми почина много скоро след това.Очевидно диагнозата му бе поставена твърде късно,за да има време за реакция.Приятелят ми преживя тежко загубата на баща си и самият той си отиде от коварната болест 2 години по-късно.Тодикампа остана недокоснат.Очевидно бе решил че след като не е помогнал на баща му няма да помогне и на него.Горе долу в същият период дядото на моята съдружничка в работата бе също диагностицират от рак /на простата./
Лекарите му даваха 2 месеца живот.Един ден съдружничката ми се сети за останалият /направо забравен/ Тодикамп в един  шкаф в офиса ни.
Бяха три  шишенца..
Дядо и започна да пие Тодикамп по няколко капки дневно...Четейки рецепти от книгата на Генадий Малахов ....Човека бе на 81.
Беше напълно отписан от традиционната медицина.Едва креташе.
Сега 3 години по-късно той е не само жив ...Но и при направеното му изследване туморните му маркери показаха отсъствието на смъртоностното заболяване.Човека се казва Йордан Илиев Томов от село Равногор.

Моето име е Христо Симеонов и съм пряк свидетел на случилото се.

Прекланям се пред силата на народната медицина и Бога.

 Поздрави
Христо
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Един съсед, с когото бях споделил преди време за препарата, започна вътрешен прием, но по-скоро профилактично, май не му се налага нещо да лекува нещо сериозно към момента или поне аз не знам да има проблем. Ако получа отзиви, ще пиша пак.

Да допълня информацията за съседа. Вчера човекът ми сподели, че имал проблем с простата - сутрин се будел от неудържими позиви за уриниране. Каза, че на десетия ден от началото на приема е установил, че се буди вече от часовника, а не от друго. При това го взема не според препоръките, а само по веднъж на ден, през нощта към 4 ч. - пие по 15 капки и после си ляга отново. Сутринта става свеж, бодър и енергичен.
« Последна редакция: 09-07-2012, 14:08:04 от shofilev »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Бре, това  и за мен е изненада! Но да не се радва прибързано от моментния резултат.. Простатитът е упорито хронично заболяване, което обикновено се носи дълги години ( защото си кротува и не пречи)  и се е почти внедрило в биополето на хазяина. Току така няма да се даде :) 
ПРедполагам , че ще трябва не малко време докато се откъсне "от корен". Бактериалната флора може и да се подобри сравнително бързо, но често там има вече напакостено ( дегенеративни изменения в самата тъкан)  и трябва време докато се възстановят нещата ( напълно или  поне частично) .
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Antonia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18

Здравейте,
Влизам директно в тази тема, за да разкажа за приложението на Тодикамп в моето семейство.
Имам 2 момиченца - близначета на 2 год и 2 месеца. Имат кожни проблеми, определени от лекарите, с които се консултираме, като атопичен дерматит - зачервяване със сърбежи в зоната на китките, свивките на колената и на едното дете - и на врата. Всички казват да се маже с това или онова (например различни по сила кортикостероиди) при обостряне и така да чакаме, докато децата го "израстат". Като причина не могат да посочат нещо определено (поне кожният лекар не се нае), а педиатърът ни е на мнение, че това е пряко последствие от ваксините (бия се по главата, че не ги отказах). Мен концепцията с "израстването" не ме кефи, още повече че имам сума ти примери около себе си, дето чакат 7 години вече и децата все още не са се справили с проблема. Пробвах с хомеопатия - не стана и то причината явно не е в неспособността й да предложи методи, а в това, че те са допълващи към основното - да се елиминират глутенът и казеинът от храната на децата за 2-4 седмици (моите ядат хляб -пълнозърнест, без мая, но хляб!).
Принудих се на друга мярка - Тодикамп. Засега го прилагам само външно, но след известна дискусия с бате Бино ще пробвам и вътрешно по схемата със засилване на имунитета на малки деца. Резултатите в края на първия месец (с уточнението,че един курс е 2 месеца): до около 6-7 ден имаше много неприятно обостряне - зачервяване, уплътняване на зоната, сърбежи.. ужас! След това, в рамките на 2 дни нещата рязко се подобриха - зоната избледня, стана розова, спря да сърби. След това отидохме на море -там при едното нещата изчезнаха, а при другото-почти напълно.2-3 дни след края на почивката обаче наблюдавам регресия - червено и със сърбежи, вярно, на по-малка зона, но има неприятен обрат. Паралелно с това виждам, че през децата минава някакъв вирус- поразкихаха се. Всъщност и досега дерматитът винаги се е обострял при атака на някакви вируси. И така - целта сега е повишаване на имунитета. Ще пиша след края на първия курс с препарата.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Ядат ли млечни децата ти ?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.151 секунди с 22 запитвания.