Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Oще един, поел по верния път ;)  (Прочетена 3838 пъти)

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Здравейте! Браво за сайта, чувствам се привилегирована, че ви открих :)
Накратко за себе си ще кажа, че след като прочетох книгите на Владимир Мегре, Вадим Зеланд и Малахов (в този ред), от стриктно спазваща ниско-въглехидратен хранителен режим с 60% животински мазнини станах около 60-70% суровоядец. За около месец минах на 100% суровоядство през лятото и се чувствах наистина невероятно. Преди това също се чувствах доста добре, не мога да се оплача, но имах няколко проблема, като излишни мазнинки тук-там и проблеми с кожата (акне). Тренирам тежко и затова все още след тренировка си позволявам да хапна по 3 яйца с масло (старая се да си намирам домашни, след като изгледах Мееt Your Meat и ме побиха тръпки).
Другото, което правя е, че всяка година постя, като моя пост представлява заложения начин на хранене в системата за здраве на Ниши - по 1 вид плод/зеленчук/ядка на хранене.

Принципно не съм фен на алкохола и цигарите, но както казваше един мой преподавател в университета "Пороците са винаги константа". Обожавам шоколад, но си взимам само Линдт.

Много ми харесва и ме вдъхновява това, което чета тук. Благодаря ви, че ви има  :sorcerer - emotloader:

п.с: Тепърва почвам да разглеждам форума, до сега четях статии и общо-взето се изненадах от информацията. До скоро нескромно си мислех, че съм изчела целия интернет на тема хранене  :Confus_3:
По-здрави!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Oще един, поел по верния път ;)
« Отговор #1 -: 21-10-2009, 15:38:16 »

Щом си се хранила така и си спортувала,да не си регистрирана в спайдър спорт? Просто човешко любопитство ;D
И добре дошла де :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Oще един, поел по верния път ;)
« Отговор #2 -: 21-10-2009, 21:01:57 »

Да, там съм от 2005та, но започнах да се храня и тренирам по тяхната методика през 2007. Възможно е да се познаваме :)
Резултатите ми са повишаване на активното тегло с около 5 кг, много висока двигателна култура и издръжливост. За съжаление %-а мазнини пада само ако съм на суровоядство, затова смятам вече да съм стриктна.
Принципно храненето с мазнини действа много добре на някои типове хора, но опитът показва, че аз не съм от тях. Книгата на Малахов "Без прочистване няма здраве" ми помогна да разбера от кой тип съм аз, а именно този, за който е противопоказно да се приемат всякакъв вид слузообразуващи (животински) продукти. За справка, през тези близо месец и половина, в които бях на чисто, разделно суровоядство, свалих 6 кг. За съжаление вече (след още 2 месеца) си ги върнах и днешното измерване на мазнини го потвърди недвусмислено. Въпреки това, по-големият ми проблем е акнето...локалното лечение е безмислено, след като продължават процесите в тялото, които водят до появата на досадните пъпки. По повода днес си взех корени от хрян  :Content_22:
Най-полезното нещо, което се научих, е да слушам фините сигнали на тялото си, а на тялото ми сега му е тежко. Смятам да пробвам житния режим от тази Неделя, когато е Екадаши, след което да си направя последователно прочистване на червата и черния дроб по време на постите (уикендите).
Лятото мотивацията ми растеше с всеки ден, независимо че през 2 часа огладнявах :angel: Друго си е като си свиканл на мръвка, въпреки че аз го ядях на сила, никога не съм обичала месо...
Та така :) успех на всички, във всичко и отново благодаря, че ви има ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Oще един, поел по верния път ;)
« Отговор #3 -: 21-10-2009, 21:26:32 »

 :flowers2: Здрасти, beelee...не ми стана ясно защо ти е да тренираш тежко ::)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Oще един, поел по верния път ;)
« Отговор #4 -: 22-10-2009, 13:01:42 »

Е,всеки си има предпочитания ;) :D
Милко е много добър,знае много и вярва в това което прави. Личния пример също му е заразителен.Но ти си права,че не на всеки се отразява добре,толкова месо и животинки белтъци.Затлачването на организма е друг въпрос,който там е табу. :) :D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Oще един, поел по верния път ;)
« Отговор #5 -: 22-10-2009, 13:33:54 »

@Даниела - накратко, тренирам тежко, защото искам да "цепя мрака"   :bleh по-надълго, защото хобитата ми го изискват и се чувствам много добре. Също така, обичам планините, а не мога да ходя бавно - тук идват на помощ мазнините, маслото е доста добро гориво. Последния път на Рила (преди 2 седмици) не можеха да ме догонят нагоре, независимо че бях със 75л. самар.

@Бенато - За съжаление те смятат, че пречистването е ненужно, някакъв мит. През 2007ма, когато за пръв път отидох там да ме тренират, постех. Милко ме попита: "Ти, като постиш, какво правиш тука в сектата на сланината?"  O0

Така че сигурно разбирате какво е отношението им към вегетарианците. Различните видове организъм различно бързо се затлачват от различните видове храни. Както казах, аз за месец и половина суровоядство бях -6 кг, което няма как да е само мазнина. Затова си мисля, че е било слуз и задържана вода + някакво количество мазнина. Докато се хранех по тяхната методика това не се е случвало никога. В същото време хората, с които тренирах, се топяха пред очите ми. Започнах заедно с мой приятел, който от 20 стана 14% мазнини за 3-4 месеца. Всичко е индивидуално :)
Докато спазвам житния режим и постя смятам да не спирам да тренирам. Предния път доста ми паднаха тежестите и се уплаших. Този път съм подготвена и няма толкова лесно да се предам :weight_lift:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Oще един, поел по верния път ;)
« Отговор #6 -: 22-10-2009, 16:32:16 »

Здравей, beelee :Content_22: Радвам се, че си открила себе си ;). Тая диета/ВМ-НВ/ не е за всеки. Добре дошла :flower:
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Oще един, поел по верния път ;)
« Отговор #7 -: 22-10-2009, 21:41:45 »

Здравей! :peperudi:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Oще един, поел по верния път ;)
« Отговор #8 -: 23-10-2009, 10:06:40 »

 :kisss:Здрасти и от бата на форума.Ти ...кът ..толкоз много искаш да дигаш тежко...шъ ли мож да дойдеш да ми прекопаш градинката...трябва да я подготвя за пролетта... :surpris_23: :weight_lift: :Content_4 - emotloader:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Oще един, поел по верния път ;)
« Отговор #9 -: 23-10-2009, 10:31:15 »

Здравейте и добре заварили  8)
Това с градинката ми е една от целите напролет - и ние имаме земя, но баща ми категорично отказа да се занимава с градина. Така че като отработя техниката на "обръщане" нямате грижи! :sorcerer - emotloader:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Oще един, поел по верния път ;)
« Отговор #10 -: 23-10-2009, 17:55:11 »

По повод на градинките, аз съм решила да приложа една друга техника, според която не се прекопава, ами се оставя на червейчетата да свършат таз работа. Някой хора по света успешно я прилагат (в момент не се сещам как точно се наричаше), а и на мен ми омръзна баба ми да опява, че с тая ръка дето я боли трябва да обръща толчав двор...
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Oще един, поел по верния път ;)
« Отговор #11 -: 23-10-2009, 19:12:52 »

Интересно, трябва да потърся :)
Аз пък си го представям, както в книгите "Звънтящите кедри на Русия" - без обособени лехи, просто сееш тук и там и оставяш природата да дооптимизира.
Почвата в нашия двор е хубава, растенията са здрави и растат бързо...в резултат, когато вали тревата става по-висока от мен :Р не знам как ще я боря просто  :Confus_3:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Oще един, поел по верния път ;)
« Отговор #12 -: 24-10-2009, 05:24:56 »

С добро изораване/или обръщане/, а после - срастваш се с мотиката :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :peperudi:
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Oще един, поел по верния път ;)
« Отговор #13 -: 26-10-2009, 08:59:03 »

По повод на градинките, аз съм решила да приложа една друга техника, според която не се прекопава, ами се оставя на червейчетата да свършат таз работа. Някой хора по света успешно я прилагат (в момент не се сещам как точно се наричаше), а и на мен ми омръзна баба ми да опява, че с тая ръка дето я боли трябва да обръща толчав двор...

 :kisss:Ами , аз тогава къде ще хода на фитнес, дете???Ще се зема да съ схвана... :Dormir_13 - emotloader:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Oще един, поел по верния път ;)
« Отговор #14 -: 26-10-2009, 09:57:02 »

Така с прекопаването се съчетава полезното с....полезното  :bleh хем тренинг, хем градинкинг  :Appetit_17:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...
 

Страницата е създадена за 0.06 секунди с 22 запитвания.