Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сънна апнея  (Прочетена 2769 пъти)

гост

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Сънна апнея
« -: 11-04-2012, 22:25:46 »

Здравейте,  някой от вас да има впечатление от този проблем .  Страдам от Централна сънна апнея от година,но сега го установявам ,ритъмни нарушения на сърцето от 4 години , постоянна сънливост и депресия . Вегетарианец съм от три години , не консумирам живтоински храни ,но не съм суровоядец.
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Сънна апнея
« Отговор #1 -: 12-04-2012, 08:07:22 »

Какво по-точно е сънна апнея?С какво се характеризира това заболяване?
Защото аз страдах от безсъние и невроза(стягане в сърдечната област),но след няколко гладувания нещата се нормализираха.А някакви изследвания правени ли са ти? Основния проблем на вегетарианците
(тези които не се хранят много правилно) е анемията.Аз редовно си изследвам хемоглобина. :peperudi:
Активен

гост

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Сънна апнея
« Отговор #2 -: 12-04-2012, 09:42:03 »

Благодаря за мнението .След празниците ще си правя кръвна картина и други изследвания. Проблема ми беше, че тази апнея не може да се усети по време на сън от спящия с изключение на случаите в които оставаш дълго без дъх и се будиш в шок със спряло дишане ,че дори и сърце ,но неглежирах някак си това доста време. Сега разбирам че това си е хронично всяка нощ без да го осъзнавам и реално не заспивам въобще ,понеже организма е стресиран .  Това е опасно състояние в което може дори да умре човек в съня си .
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Сънна апнея
« Отговор #3 -: 12-04-2012, 10:19:48 »

Не знам нищо за тази болест,но от какво по-точно е стресиран организма.Защото и аз преди да започна да се занимавам с гладуване се чувствах доста стресирана,но гладуването много ми помогна в тази насока.Като,че ли стресирането на организма ние сами си го създаваме с неправилното хранене и оттам произтича всичко останало.Надявам се да съм помогнала! :Content_22:
Активен

гост

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Сънна апнея
« Отговор #4 -: 12-04-2012, 11:56:50 »

По скоро състояние отколкото болест . Това с гладуването е ясно ,близко съм до тази нагласа ,исках да разбера дали има някой с някой познат с подобен проблем,просто да сподели .  Организма се стресира сам всеки път като има такива спирания ,усеща се като   стрес и уплаха по време на сън,това е заради адреналина който се отделя за да продължа да дишам. Общо взето не се спи спокойно ,меко казано  :Dormir_13 - emotloader:
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Сънна апнея
« Отговор #5 -: 12-04-2012, 13:13:17 »

А каква е причината за спиране на дишането?Аз имах такъв проблем със сина ми,но при него се получи от уголемени сливици(включително и трета).В нашия случай се спира дишането за секунди,но след това се възстановява, като и това състояние не е много безопасно.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Сънна апнея
« Отговор #6 -: 27-09-2013, 23:34:36 »

Виждам, че тук никой нищо не е споделил - дали знае някакво решение за този проблем.

Днес мой близък ми спомена, че преди няколко дни са го диагностицирали със сънна апнея в степен между средна и тежка. Казали са му, че трябва да си купи някакво апаратче за 3000 лв. :surpris_22:, та когато през нощта дишането му спре, да му вкарва въздух или нещо такова. С една дума не са предложили лечение, очевидно лекарите нямат идея как да му помогнат.

Някой може ли да се включи с информация за някакъв вид лечение? Аз досега не съм срещал, но може пък и да има нещо.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Сънна апнея
« Отговор #7 -: 28-09-2013, 12:01:45 »

Приятелю, не почвай и ти като повечето лекари: за тази болест е това хапче, за другата - друго такова. Променяш си живота генерално, по начин по който вече сме дискутирали нееднократно и не се оплакваш от болести. Другото е несериозно.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 23 запитвания.