Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Зъболекар в този Форум  (Прочетена 5279 пъти)

Пламен Тотишев

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
  • Зъболекар с незакърнели сетива
Зъболекар в този Форум
« -: 21-05-2012, 00:53:26 »


Здравейте, приятели!

Попаднах на този Форум, атмосферата ми хареса и реших да се регистрирам. С някои тук се познаваме лично, с други задочно от други сайтове.

Падам си по суровоядството, което изпробвах върху себе си в студентските години, които бяха тежички за мен. Издържах се сам и работех като сервитьор до малките часове. Спях средно 4 часа на ден и по едно време взех да го закъсвам - нямах сили вече за нищо, а отказването не е алтернатива за мен. Излишно е да споменавам, че дотогава се хранех "правилно", със "силна храна"! След разочарованието от сблъсъка с академичната наука за мен беше повече от естествено да се съмнявам в това, което се опитваха да ми набиват в главата моите преподаватели. Сетих се за една книжка, която бях чел в девети клас - "Разговор в писма" на В.Л. Леви и от там започна всичко. Изхвърлих месото от менюто си, млечни хапвах рядко (кисело мляко, сирене, кашкавал), основно се хранех със сурови плодове, зеленчуци и ядки. И чудото стана - енергията ми се върна! Направо литнах! Всичко си дойде на мястото и редиците на суровоядците се попълниха с още един верен приятел!   

Хайде, наздраве с един фреш от моркови, зеле, броколи и целина, дело на най-експлоатирания уред в къщи!

Ако мога с нещо да помогна - свиркайте!

Активен
Поздрави от Lincoln, UK! :-)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Зъболекар в този Форум
« Отговор #1 -: 21-05-2012, 08:39:17 »

Здравей приятелю  :), добре си дошъл  :love_026:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Зъболекар в този Форум
« Отговор #2 -: 21-05-2012, 12:41:02 »

Привет!  :Content_22:
Активен
Psychonaut

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Зъболекар в този Форум
« Отговор #3 -: 21-05-2012, 14:04:26 »

 :kisss:Добре си ни дошъл...и докторе кажи,  баба от парадонта спаси  :surpris_23:Какво правя ли ...ами ям зелено на село, обаче си падам по сладкото... :Confus_3:Зъбките си ги  обичам и с тях да се разделя не искаааааааааам!!!Моля те кажи за тяхната роля при дъвкането...твърдо,меко или течно? tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Зъболекар в този Форум
« Отговор #4 -: 21-05-2012, 18:07:56 »

Добре, ето вече има ново медицинско лице във форума - заедно с Малина ставате двама. Надяваме се трайно да ти хареса!
Ето, значи може човек да учи медицина и да отбира ценното, а плявата да отвее :)

Поздрави!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Зъболекар в този Форум
« Отговор #5 -: 21-05-2012, 22:25:40 »

Добре дошъл на доктор ДЖЕНД!  :flowers2:
 Аз бързам да се включа , че да не се стига до излишно озадачаване от страна на съфорумците - " С кого ли тук е личен познат този доктор  и ако беше така , защо не му казва "добър вечер" ..  :)
Всъщност, ти малко позакъсня д-р Дженд , защото още преди повече от две години съм разказал тук за теб и за твоят героизъм из  работническите столове  :)
 (http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=864.msg17912#msg17912)
Щеше да е интересно  да се включиш  още тогава , но  никога не е късно за мили спомени  .. :)
А относно атмосферата в нашия форум.. тя допълнително ще се подобрява , щом  вече и ти си част от  този форум. ( Това е едно от многото ти качества , стига да не го щадиш твърде много :) )
 
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Пламен Тотишев

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
  • Зъболекар с незакърнели сетива
Re:Зъболекар в този Форум
« Отговор #6 -: 21-05-2012, 23:33:56 »


Ха-а-а-а-а, ха-а-а-а-а...  :Content_4 - emotloader: Ще ме пукнеш от смях, Бино, върна ме назад във времето в едни хубави и безгрижни години.

Момъкът, който не падаше под 7 порции бях аз, дами и господа!  :thankyou: Напълно осъзнавам, че ако сега погълна дори и половината от количествата тогава, директно ще се изстрелям при предците ми. Причината да можех да поглъщам такива количества бе проста - просто в къщи рядко имаше нещо за ядене, не като у вас Бино. ;) Баща ми даваше по 2лв на ден и това трябваше да е достатъчно за един подрастващ да задоволява енергийно-пластичните си нужди. Два лева трудно стигаха за първо-второ-трето в една нормална закусвалня (работническите се субсидираха от завода) през 80-те на миналия век, та така... Чисто и просто бях развил способността като бушмените да приемам огромни количества храна на един прием, защото следващ не се знае кога ще има? Долу-горе мисля, че успях да огранича тази нужда от натъпкване по време на хранене. Интересното е, че и хора, които не са имали недостиг от храна по време на детството пак се тъпчат като за последно, почти всеки път, когато седнат на масата...

@ mariiina

Ще отворя една специална тема, където ще можете да задавате въпроси, свързани с моята професия-хоби. Taкa мисля ще бъде по-подредено и по-удобно за всички, които се интересуват.
Активен
Поздрави от Lincoln, UK! :-)

galibo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Зъболекар в този Форум
« Отговор #7 -: 23-05-2012, 14:34:47 »

Добре дошъл и от мен!Приятно ми е да общувам със стоматолози,защото съм вманиачена на тема зъби:) :fluretaa:
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Зъболекар в този Форум
« Отговор #8 -: 23-05-2012, 18:07:14 »

Поздравления и от мен!

..............Интересното е, че и хора, които не са имали недостиг от храна по време на детството пак се тъпчат като за последно, почти всеки път, когато седнат на масата...

И аз имам същите наблюдения.


Ще отворя една специална тема, където ще можете да задавате въпроси, свързани с моята професия-хоби. Taкa мисля ще бъде по-подредено и по-удобно за всички, които се интересуват.

Много добра идея    :thankyou:

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258
Re:Зъболекар в този Форум
« Отговор #9 -: 03-06-2012, 13:56:00 »

privet kolega :sorcerer - emotloader:
Активен

Пламен Тотишев

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
  • Зъболекар с незакърнели сетива
Re:Зъболекар в този Форум
« Отговор #10 -: 03-06-2012, 14:34:12 »


Привет :-)
Активен
Поздрави от Lincoln, UK! :-)
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.