Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ето ме и мен  (Прочетена 9308 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Ето ме и мен
« Отговор #20 -: 29-10-2009, 23:16:32 »

Аз също бих започнал с месото. Според мен е по-вредно, ако щеш и от кармична гледна точка. Има и друга гледна точка - според мен месото се отказва по-лесно. Ясно е къде го има и къде го няма и просто спираш няколко вида манджи, като, ако искаш, можеш да им намериш и заместители. Виж с млечните картинката е друга. Не знам дали си гледала етикети на храни по магазините, но гарантирам, ще останеш шокирана като видиш в колко неща слагат сухо мляко.

Уф сега гледам по новините за 9 ловци в болница с трихинелоза от месо на глиган. От колко такива тъпотии се спасяваме :).
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ето ме и мен
« Отговор #21 -: 30-10-2009, 09:22:58 »

Някой да не ги е пратил, :Confus_3: Малко им е. Как може да ти прави удоволствие да убиеш невинното и нищо не подозиращо животно??? ??? :surpris_23: Това са изроди,какво хоби може да ти е това,или развива мисловната дейност :Confus_3:Хора с изкривени психики,болни амбиции и комплексари!
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Ето ме и мен
« Отговор #22 -: 30-10-2009, 10:30:05 »

Това са изроди,какво хоби може да ти е това,или развива мисловната дейност :Confus_3:Хора с изкривени психики,болни амбиции и комплексари!

Леле как ги нахрани :) Те вече са си получили своето.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Ето ме и мен
« Отговор #23 -: 30-10-2009, 18:11:03 »

И аз това си помислих... Все едно са прегладнели... Пада им се 8). Месото е най-лесно за спиране... з лично спрях сиренето като си представих какво има в него..., направо ми се догади >:(
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Ето ме и мен
« Отговор #24 -: 31-10-2009, 01:21:45 »

Някой да не ги е пратил, :Confus_3: Малко им е. Как може да ти прави удоволствие да убиеш невинното и нищо не подозиращо животно??? ??? :surpris_23: Това са изроди,какво хоби може да ти е това,или развива мисловната дейност :Confus_3:Хора с изкривени психики,болни амбиции и комплексари!
ПОДКРЕПЯМ ГОРЕИЗЛОЖЕНОТО!
Активен

mariv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Ето ме и мен
« Отговор #25 -: 31-10-2009, 17:09:55 »

Ех.....,  че ми се хареса суровата тиквичка. Вече 2 веери си слагам в салатата Айсберг, тиквичка, карфиол, и дресинг.
Месо не съм яла, но така като чета за млечните ми се вижда наистина по-сложно да ги спра.  Малко ще ви се стори глупав въпроса ми, но какво му е толкова зле на сухото мляко? 
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Ето ме и мен
« Отговор #26 -: 31-10-2009, 17:13:57 »

Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ето ме и мен
« Отговор #27 -: 31-10-2009, 18:32:34 »

Месо не съм яла, но така като чета за млечните ми се вижда наистина по-сложно да ги спра. Малко ще ви се стори глупав въпроса ми, но какво му е толкова зле на сухото мляко? 
:Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Имаш и големи прозрения :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
То и аз щях да ги питам,кво са се зяли с това месо и млечни? :surpris_23:
А и при това няма нищо животинско в сухот мляко :surpris_23:
ПП. Бланк,много точно,все едно аз съм го писал :)
« Последна редакция: 31-10-2009, 18:36:28 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mariv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Ето ме и мен
« Отговор #28 -: 13-08-2010, 11:34:50 »

Ето ме отново. Одавна не съм писала. Положението е такова:
Закуска - за жалост все още нямам. Пробвам понякога с някой плод но не ми се яде.
Обяд - салата или 2 филийки черен хляб с маслини и зеленчук
Следобеда плодове
Вечерята - салата или плодове.

Като цяло месото съм го намалила драстично. На месеца веджъж примерно риба или филе някакво.
Кисело мляко много рядко на айрян сега в жегите /миналия месец 2 пъти си забърках по 2 чаши/
Шопската ми салата вече е без сирене, и изобщо с леки изключения всички млечни ги избагвам.

Свалих малко килца /само 2  имам  в повече/, обаче ми се засили целулита и сега се чудя какво да променяма още за да се справя с този проблем.

Другото, което забелязвам е че при мен преяждането дори със салата води до подуване на корема и изобщо цялостно. Преди няколко дена  хапвах повечко предимно сурови зеленчуци и не успях да си обуя дънките  ???  Незнам дали пък понеже пия мн вода сега в жегите отнея нещо да задържам???

А най-труден ми се оказва алкохола за отказване, все още си пия чаша вино  или бира с вечерята. Мисля че добре се движа, вие кажете приемам и съвети и критики. 
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Ето ме и мен
« Отговор #29 -: 13-08-2010, 11:57:11 »

Не знам на колко години си и какви са ти мерките, но менюто ти ми се струва бая бедно, особено като се има предвид, че преди си била на диета с предимно животински продукти. Яж някакви ядки и ядкови млека, мазнини в салатите, разни леко сварени бобови, каши и т.н. Подуването от салати в началото е напълно нормално явление, особено ако ядеш по много.
Алкохолът се отказва от самосебе си - след няколко месеца ще ти става гадно дори от чаша вино или бира.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

mariv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Ето ме и мен
« Отговор #30 -: 13-08-2010, 12:07:25 »

На 30 години съм. Слънчогледови или тиквени семки слагам във всяка салата.
Не съм много в началото /аз някъде през ноември започнах/ затова се зачудих подуването.

Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ето ме и мен
« Отговор #31 -: 13-08-2010, 19:08:02 »

Наблегни на кълновете тогава. И освен тиквени и слънчогледови семки, включи и други ядки, ако имаш възможност. Сусам също. Авокадо...
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ето ме и мен
« Отговор #32 -: 14-08-2010, 06:39:09 »

Храни се бавно , дъвчи повече и няма да се подуваш. Да не си от ония , които пишат едно , а правят друго :) Виж под дюшека да няма някоя подкова  tooth  tooth  tooth
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ето ме и мен
« Отговор #33 -: 14-08-2010, 06:52:47 »

Да не си от ония , които пишат едно , а правят друго :)
Хахахахах

Верно, че има и такива. Отдавна ме сърбяха ръчичките да го напиша. Примерно в темата за Манек.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Ето ме и мен
« Отговор #34 -: 14-08-2010, 07:23:10 »

Вери , имам една позната ..възпълничка .. и все разправя как нищо не яде , колко се тормози , как припадала от глад и всякакви подобни глупости . Един ден нещо почна и на мен да ми се обяснява , а аз и казах ,че това е проста математика , за 1 ви клас. Не може да ядеш само въздух и да пиеш само вода и да не можеш да свалиш и кило , посто НЯМА такъв вариант. Човешкият организъм изгаря на ден средно по кило и ние го компенсираме с толкова храна в идеални условия ( съвсем образно казано ) Ако вкарваш повече , отколкото можеш да изразходиш , то естествено почва да се трупа. И обратното - ако вкарваш по-малко , отколкото изразходваш организма прибягва до запасите си , затова е нужен баланса. И така моята позната гледайки ме недоумяващо как и преподавам математика за 1 ви клас чак ме обвини в какви ли не неща , но понеже на мен този тип хора са ми ясни като бял ден си замълчах и нищо не казах.
След кратък период от време стана така че случайно се видях с жената , която помага в къщата ан тази моя позната и знаете ли какво ми каза тя :))? Девойката се прибрава една вечер у дома по-рано и някъде притихнала , помощницата вече искала да си ходи , облякла се и я потърсила да и каже чао и я видяла в кухнята да набива зверски ,ама неконтрулируемо направо. Толкова улисана в яденето онази не я отразила дори и помощницата се изнизала по терлици :)) Такива примери мога да дам още няколко , вкл. и на един мой приятел с жена му . Този мой приятел така се ядоса на жена си ,че и забрани да излиза навън докато не отслабне и оная няма отслабване , а продуктите в хладилника стоят непокътнати , поиска ми камера да я следи , аз се смях много , но той настоява и му дадох такава и познайте какво се случва :)) хехех, нейната приятелка и носи храна и двечките заедно си правят угощения. Та теорията на този мой приятел е ,че ако не можеш д аимаш вяра на човек , който е до теб и той те лъже значи няма смисъл да живеете заедно и я нарита - > при приятелката и . Та жената нямаше кой знае какъв шанс за оцеляване и се взе в ръце , отслабна и се промени .Сега пак са заедно и са ок .
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Ето ме и мен
« Отговор #35 -: 14-08-2010, 08:49:52 »

И аз имам, една такава смешна история с един мои приятел.Седна той и започна да ни разправя,как вчера на обяд, отишъл при приятелката си и я завел да обадват заедно, в някакво заведение.В скоби казвам,че и двамата са по 140 кила,та тя все на "диета" и все толкова си стои.Та,разправя човека,хапваме обилно(ама как иначе)пийваме и пак на работа.Прибирам се вечерта и от дума на дума я питам ти - какво яде днес?А тя - ами нищо!Аз нали съм на диета. :surpris_22:
В този момент човека се усетил,че тя просто е забравила,че са обядвали заедно  :Content_4 - emotloader: :Appetit_17: :Confus_3:
Ааама паднахме да се смеем.Диета,а? :Content_4 - emotloader:
Та тези двамата,като бяхме на палатка преди няколко години,ако ви кажа че се наместиха в единична палатка!!! Направо виждах как, като си поемат въздух палатката се свива,ако като издишат са раздува обратно.Викам,ей сега,ако някои от тях пръдне,направо ще се взриви палатката! :Content_22:
Активен

mariv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Ето ме и мен
« Отговор #36 -: 14-08-2010, 09:08:46 »

 Е не съм от тези. Аз всъщност не съм се оплаквала, че не свалям кг. Исках само да спподеля,че забелязвам, че като преям се подувам. Това във връзка с разни мнения, които чета, че когато е сурово може едва ли не в промишлени количевтва да се хапва и пак не му е тежко на човек. Аз явно е съм от тези и трябва винаги да си следя количествата. Явно при всеки е различно. 
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Ето ме и мен
« Отговор #37 -: 14-08-2010, 12:52:59 »

Здравей и от мен, аз вече бях вегетарианка, когато попаднах на сайта на Мер. От няколко месеца увеличавам  (постепенно) суровата храна. След третия месец започнах да се ориентирам какво ми харесва, кога ми е добре да го хапвам. И аз в началото се подувах от салатите, но при мен беше заради  количеството. Не се притеснявай, трябва ти време...не можеш да промениш 30-сет годишни хранителни навици за 1 месец.
Активен

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Ето ме и мен
« Отговор #38 -: 26-08-2010, 05:26:57 »

Храненето без съмнение е много важно, но човек трябва и да се движи. :) Отдавна е установено, че спортуващите имат по-добър имунитет, стига да не се претоварват. Целулита в същност е изродена мастна тъкан, т.е. обменно нарушение и най-простия начин да се повлияе е чрез вибромасаж на цяло тяло, а също и с процедури за мускулна стимулация, съчетани с обикновен масаж. Бих ти препоръчал йогисткото упражнение Кобра, което стимулира щитовидната жлеза и ускорява обмяната на веществата. :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 22 запитвания.