Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ето ме и мен  (Прочетена 9309 пъти)

mariv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Ето ме и мен
« -: 27-10-2009, 19:03:31 »

Здравейте, реших и аз да направя нещо здравословно за себе си!
Накратко, от няколко години спазвам ВМ НВД, правя и 2 пъти в годината/пролет и есен/ гладуване на плодове и в моменти на умопомрачение плюскам  :Confus_3:
Нямам за цел да ставам суровоядец или вегетарианка, по скоро искам да направя режима си по- балансиран и по здравословен, както и да пречистя организма от токсини. Искам да се отървя и от няколко килца които много ме изнервят  ::)
Приемам всякакви съвети и напътствия от по- опитните, и основно от mer.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Ето ме и мен
« Отговор #1 -: 27-10-2009, 20:04:40 »

Здравей и добре дошла!  :)
Как смяташ да се отървеш от токсините като не искаш да ставаш вегетарианка?  :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Ето ме и мен
« Отговор #2 -: 27-10-2009, 21:19:25 »

Увеличи значително приема на сурови плодове и зеленчуци....Пий вода...Не яж пържени, мазни и прочие храни...Намали драстично храните в опаковка...Пий зеленчукови фрешове, вода...

"Приемам всякакви съвети и напътствия от по- опитните, и основно от mer."-
Извинявай, но никой няма да ти каже, нещо по- различно от написаното в сайта и дискутираното във форума...

Сигурна ли си, че наистина искаш да се прочистиш????
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

mariv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Ето ме и мен
« Отговор #3 -: 28-10-2009, 09:29:06 »

Ами аз ще изчета всичко което е предложено като статии, но все пак човек понякога има нужда дда му се помогне да прецени за него конкретно кое е най - подходящо.  Може би ще си направя и един дневник, но първо трябва да реша от къде да започна. Сега се чудя дали да мина на плодове /тази есен не съм си изкарала още цикъла/ или да направя нещо на салати или на жито? Просто ми трябва още време да се ориентирам. Иначе сега се храня така:
Не закусвам
обяд - салата
вечера салата и риба или някакво месо
Риба и месо приготвям само на скара или в фолио.
Салати обожавам и си правя много и разнообразни. Обичам  да експериментирам с тях.
Понякога вечерям само различни сирена с чаша вино.
Незнам аз като цяло не мисля че се храня много зле, в смисъл не пържа, месото е само пилешко, не се тъпча с хляб.
Искам да вкарам още малко ядки примерно. Гледам доста рецепти с кашу, аз не съм ползвала. На салатите слагам слънчогледови семки, а пестото си го правя с орехи или фъстъци. Искам да включа и малко хляб, но ми се ще да се науча сама да си го забърквам и пека. Снощи четох за джабуренето с олио, но нямам толкова време сутрин /имам бебе на което му никнат зъби та е малко сложно /  Ще видя накой друг начин.
Навремето си правих масажи с мед, май трябва и това да започна отново. Убедена съм, че чрез кожата може да се чисти организма.

А зеленчукови фрешове никкога не съм пила. Сега покрай бебето се сдобих с всякакви роботи и сокоизтисквачки и май ще взема да си запъркам някоя зеленчукова напитка.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Ето ме и мен
« Отговор #4 -: 28-10-2009, 10:13:37 »

Давай! Има страхотни рецепти на сайта :)

Не си написала какво закусваш, надявам се не пропускаш.
Можеш да минеш постепенно на все повече и повече сурова храна, примерно животинските продукти да са 2 пъти в седмицата. Рибата не трябва да е от консерва. Също така, готвенето в алуминиево фолио прави храните канцерогенни.
Аз лично за себе смятам да продължавам да се храня нисковъглехидратно, но със сурови храни. Ядки, зехтин, маслини, авокадо, такива работи :) Успех в начинанието ;)

Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Ето ме и мен
« Отговор #5 -: 28-10-2009, 10:39:05 »

Всеки процес на преработка на храната,променя химичните и физични свойства на веществата.Човек е еволюирал в природата,приспособявайки се към естествения химичен състав на храната.Милиони години биохимичните процеси в клетките са се усъвършенсвали на база,естествени,природни вещества.Замяната на тези съединения с различни,води до разтройство на работата на всички жлези и органи.Живота е силен и приспособим,но се нарушава синхрона и съгласуваноста на клетките да изпълняват специфичните си функций.Преминава се към борба за индивидуално оцеляване на клетките.Може да се направи асоциация със социалната организация на живот при хората.В стремежа да оцелее индивидуалното загива общата организация.Това се случва с човешкия организъм.На външен вид това е заболяване.Има и положителна страна.Заслугата на хранещите се с готвена храна е,че допринасят човешкия организъм да се приспособи към различните съединения,с цената на много жертви.Разликата,дали се храниш с мазни кебабчета или риба в станиол е дали си на предната линия или в тила на битката за приспособяване.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ето ме и мен
« Отговор #6 -: 28-10-2009, 10:55:25 »

Здравей,добре дошла.
Съвети предимно от Мер,ще е трудно,доста е заета,а и не звучи много учтиво,поднесено по този начин. Не си много ориентирана какво търсиш,нали?
Един месец на суровоядство и ще свалиш колкото най- здравата ниско въглехидратна диета. И то ще си наядена.
Според теб,има ли нещо ценно в пилешкото и рибата която ядеш?  Как е възможно пиле да стане два килограма за 40 дни ??? :surpris_22: А ядящите житце им трябва 6,8 месеца.Рибата също е отгледана във ферми. Имаш ли идея,колко хормони и антибиотици приемаш с тази храна?
Соковете са полезни ,не само за бебето,пий и ти. От сайта който идваш,като кажат:" Зарежи ги тези плодове,какво има в тях" и оставам без думи.
Надявам се да не си била на НВ-ВМД когато си била бременна и после с кърменето.
Хубаво изчистване от токсини ,само през кожата,ако ставаше,щеше и в супермаркетите да има стая за изчистване на токсини. Отиваш,изчистват те и набиваш!
Нещата са доста по сериозни и последиците от месото и млечните се появяват след много години.
« Последна редакция: 28-10-2009, 11:02:22 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Ето ме и мен
« Отговор #7 -: 28-10-2009, 11:06:52 »

mariv, добре си се ориентирала...Почни да експерементираш с рецепти и по-лесно ще заместваш готвените със суровите ястия...За месото съм съгласна, какво са ти препоръчали другите- нека да е най-много 1-2 седмично....Сиренето към виното, може да замениш със сурово кашу... Степента, до която ще стигнеш в суровоядството, зависи само от желанието ти....Успех:) Хубавото е, че покрай теб и бебчето ти ще получава истинска храна...Има тема и за бебета- суровочдчета, надявам се да ти е полезна:))))
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Ето ме и мен
« Отговор #8 -: 28-10-2009, 11:21:00 »

Здравей, mariv! Пожелавам ти успех в начинанието.
Ето какво нередно в режима ти виждам аз:
Не ядеш нищо до обяд. Смятам, че е неправилно!
На обяд ядеш салата, а вечер месо. Ако не можеш без месо премести го на обяд, а вечер остани на вегетарианско ястие. Месото да бъде само два-три дни в седмицата. В другите дни приемай ядки. Също покълналите семена в салатата ще те засищат.
Не си писала за двигателен режим.
Не очаквай да те консултираме изцяло :) Все пак ние тук сме хора, които познаваме телата си и занаем какво и колко да им дадем. Съветвам те да започнеш да се вслушваш в тялото си. Не бъркай глада с апетита. Аз също много обичах френско сиренце с червено винце. Но с времето разбрах, че това е радост само за езика, зрението и обонянието. Не за тялото.
Активен
Намасте :)

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Ето ме и мен
« Отговор #9 -: 28-10-2009, 13:24:21 »

Добре дошла, mariv!

Прекрасно е да даваме всички съвети, защото така всеки може да извлече най-полезното за себе си.

Нямам много да добавя. По това, което си описала, разбирам, че плодове почти не ядеш. Затова те съветвам да закусваш именно с тях. Хубаво е да не се яде сутрин, но до към 2 часа след ставане. След тия 2 часа е добре да пием фрешове, да хапваме плодове - те спомагат да се оттървем от токсините отделени през нощта или малко след ставането ни. Ако държиш да ядеш месо вечер, нека поне да е до 6-7 часа най-късно и след това нищо вече не слагай в устата си. Намаляй постепенно количеството на животинските храни и готвеното и се опитай да достигнеш поне 80% меню от сурова растителна храна. По принцип нямаме нужда от консумирането на месо, но с времето сама ще достигнеш до този извод :). Успех.
Активен
Духът владее материята!

mariv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Ето ме и мен
« Отговор #10 -: 28-10-2009, 16:49:00 »

Благодаря на всички, които писахте.

Като начало от 1-ви до 10 ще си направя гладуването и после захранване. Ще включа плодовете за закуска, обяда си го продължавам салата, а вечерята пак салата и ще гледам да редуцирам месото.
То не е много де и не го ям всеки ден. Никакъв проблем не ми е  да го премахна, просто не виждам смисъл все още , а това значи, че няма да съм достатъчно  мотивирана. Суровите зеленчуци, няма как да увелича защото тях  така само консумирам, не понасям никакви ''манджи'' или поне не тези класичиските БГ. Сложното ще е да се откажа от пастата примерно или от пица, които от време навреме си позволявам / на 2-3 месеца/  еми това е, продължавам да чета и да се образовам, че то не става за ден два.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ето ме и мен
« Отговор #11 -: 28-10-2009, 16:56:45 »

Не е нужно да се отказваш от пастата или пицата,щом е веднъж месечно,но поне да е без разни салами и шунки ;) :D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Ето ме и мен
« Отговор #12 -: 28-10-2009, 18:53:17 »

mariv, не си мисли, от какво ще трябва да  се "откажеш", а какво ще спечелиш от този начин на хранене...Щом няма да ставаш 100% суровоядка, понякога ще можеш да си позволяваш и някакво  вредно изкушение...Друг е въпросът, че след време няма да ги харесваш на вкус, поне не толкова време :Content_4 - emotloader: Даже някой път съм опитвала само  хапка от някой забренена храна, само да се убедя, че не ми липсва и че не се "лишавам" от нищо...Даже днес изядох едно форнети ;D не бях яла от 1 год. може би,  и брат ми като си взе едни топли...Но следващия път няма да си взема, защото игати гадните, чудя се как съм ги яла преди...
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Ето ме и мен
« Отговор #13 -: 29-10-2009, 02:06:15 »

Благодаря на всички, които писахте.

Като начало от 1-ви до 10 ще си направя гладуването и после захранване. Ще включа плодовете за закуска, обяда си го продължавам салата, а вечерята пак салата и ще гледам да редуцирам месото.
То не е много де и не го ям всеки ден. Никакъв проблем не ми е  да го премахна, просто не виждам смисъл все още , а това значи, че няма да съм достатъчно  мотивирана. Суровите зеленчуци, няма как да увелича защото тях  така само консумирам, не понасям никакви ''манджи'' или поне не тези класичиските БГ. Сложното ще е да се откажа от пастата примерно или от пица, които от време навреме си позволявам / на 2-3 месеца/  еми това е, продължавам да чета и да се образовам, че то не става за ден два.
Марив, аз също имам проблем близък до твоя. В смисъл аз също не закусвам, ама НИКОГА! Пия вода, чай, но не ям. През деня ям всякакви плодове като не ги смесвам. А понякога и зеленчуци. Но по-обилното ми хранене е вечер. Това ми е много трудно да променя все още. Вечерям зеленчуци, кълнове или ядки и ми е хубаво да седна да си хапвам бавно, да си говоря със семейните, да се смеем и така неусетно става доста късно. А нали след еди колко си часа не трябва да слагаме нищо в устата си.  :Confus_3: НО! не мога да приема изречението ти в което казваш, че не си достатъчно мотивирана да махнеш месото :surpris_22:Бенато те е питал дали имаш идея колко хормони и антибиотици приемаш с пилета станали за 40 дни 2 кг? Това малко ли е? А колко други доводи и причини има?Безброй. Затова ти предлагам следното: щом както сама казваш не ти е проблем да махнеш от менюто си месото направи си експеримент. Възползвай се от това, че ни си пристрастена към него, не си му подвластна и го спри за известно време. И после сподели с нас как се чувстваш. Аз отсега знам как ще се чувстваш - много по-добре отсега.Желая ти много, много успех и положителните емоции тепърва предстоят. :love_007: :love_007:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Ето ме и мен
« Отговор #14 -: 29-10-2009, 08:00:24 »

 :) Марив, мисля си, че най-вероятно не си присъствала на колене на прасе, пиле, зайче, козле, затова не си достатъчно мотивирана  ;)...Аз преди да спра месото си хапвах съвсем спокойно луканки, шунки, но станеше ли въпрос нещо домашно да пробвам, стомаха ми се обръщаше, всички знаеха, че ярешко не ям- как да ям като ги гушкам малките яренца при баба, и как да хапнеш пържола като си чувал ужасените писъци на прасето като го заобиколят няколко човека  :( ...
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ето ме и мен
« Отговор #15 -: 29-10-2009, 11:08:45 »

А зайците плачат ,като деца :surpris_25:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mariv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Ето ме и мен
« Отговор #16 -: 29-10-2009, 14:21:24 »

Имам някоко питания и чудения. Кое е по добре да премахна месото или млечните продукти? Ясно ми е че ще кажете и двете и все пак кое е по- малкото зло?
Дбес гледах в Била сурови бадеми, такива не съм яла и неная как се приготвят.Четох че се накисват, това задължително ли е или по желание? И Задължително ли се белят ???

Междудругото докато бях бременна бях напт да стана суровоядец ;D нищо сготвено не можех да хапна. Хранех се според мен добре /според вас едва ли/ но нещо такова

Сутрин - след ставане 3 сушени сливи накиснати от предната вечер и изпивах водата
10.00 - 3 праскови или 5-6 кайсии
12.30- 2 филийки черен хляб със сърене или кашкавал, и някакъв суров зеленчук.
16.00- пак плодове най вече -прасковки /ех че ми бяха вкусни тогава, кило на ден ядях/
19.00- маслини или бадеми /но не сурови/

и вечерях салата но без сол и олио само ябълков оцет слагах, понеже друго не ми понасяше.

понякога през ноща пиех  студено прясно мляко много ми помагаше за киселините. А понякога хапвах по 1 кисело мляко за закуска, но рядко. Та така де сурово само, вднъж опитах да хапна 1/2 принцеса с кайма и няма да разказвам за кошмарната нощ която изкарах та се отказах тотално.

Това е засега стягам се за гладуването с плодове /аз не го намирам за гладуване, но така му казвам/.
А да купих си една тиквичка да си изпробвам сурова довечера на салата ще я смесвам е айсберг и някакъв дресинг копър и лимон ще забъркам. Никога не съм яла сурова тиквичка, просто не ми е идвало на ум.Иначе тиква от тази оранжевата си хрупам  редовно. В 4 клас бях когато някак реших да я опитам сирова и много ми харесва ама много :essen:
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Ето ме и мен
« Отговор #17 -: 29-10-2009, 16:09:05 »

Имам някоко питания и чудения. Кое е по добре да премахна месото или млечните продукти? Ясно ми е че ще кажете и двете и все пак кое е по- малкото зло?

mariv,коя болест е по-добре да има човек,...да изброявам ли?Яж и месо и млечни.Премахни ги,когато почувстваш,когато си убедена.Има хора доживяли дълбока старост с добро здраве,консумирайки месо и млечни.Не е нужно да следваш чуждо мнение.Всеки трябва да има сила да решава сам и да носи отговорност.Само така може да е щастлив от решенията си,или да се поучи от грешките си.Избора на сурова растителна храна,трябва да освободи духа и тялото,не търсете сложни правила и ритуали.Какво има да знаеш,как се ядат бадеми?Както ти харесва,така ги яж.Никога не може да знаеш,един бадем в кой край на света е пораснал,кой го е брал,кой пакетирал и кой го вкарва на пазара.Ако имаш излишни пари,купувай най-скъпите,ако ли не,на пазара.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Ето ме и мен
« Отговор #18 -: 29-10-2009, 20:00:17 »

Аз все пак ще ти отговоря на въпроса, въпреки че на Зигзаг коментарът, както винаги, е много изчерпателен и мъдър.

С две ръце съм моментално да премахнеш месото. И потепенно млечните, ако ти е трудно отведнъж. Започни с месото. То е най, ама НАЙ-голямото зло. Не само от здравословна гледна точка. Тук някой може да тръгне да спори с мен как млечните са по-вредни от месото. Често казано, безразлични са ми вече тези спорове. Факт е, че и двете са зле, но месото... трябва да започнем от него. Вярвай, че си правиш огромна услуга, ако го спреш!!  :love_026:
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Ето ме и мен
« Отговор #19 -: 29-10-2009, 21:15:33 »

Здравей и от мен. :peperudi: :love_006 - emotloader:
Аз ти препоръчвам и да тренираш  нещо ,избери си нещо което ти харесва.
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 21 запитвания.