Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Статии за суровоядството  (Прочетена 6290 пъти)

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Може да е истина, може целта е да се внесе страх у суровоядците...Заради това човек трябва се  вслушва себе си  ;)

http://e-vestnik.bg/4080

Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Статии за суровоядството
« Отговор #1 -: 02-05-2009, 23:24:23 »

Абсолютно не вярвам!! Много ме е яд на тези анти-статии, когато става дума за добрите и истински неща. Не я дочетох, признавам си...  ;D
За вегетарианството съм попадала на много подобни, но щом пишат и за суровоядството, поне е знак, че явно навлиза повече  ;)
Мерси, радостна, че сподели!  :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Статии за суровоядството
« Отговор #2 -: 03-05-2009, 00:03:55 »

Аз не вярвам в статията.
Всичко казано в нея е доста умело завъртяно и измислено, за да може колебаещия се човек да се откаже от суровоядството напълно.
Почти всяко едно твърдение се оборва с лекота - за протеините, за желязото, за витамин Д и В12.....
Наистина, може да настъпят проблеми, когато много ти се иска да ядеш нещо, а съзнателно те спират с години (особено за едно дете би действало доста на психиката), ако те са искали да ядат масло или сирене и майка им с години им е забранявала, те биха се разболяли от самото ограничение (не чувстват свобова, а лишение, тъжни са заради забраните и т.н). Разбира се това са само предположения за това каква е била обстановката в семейството. Но в нета има толкова много примери за жизнени и енергични малки суровоядчета (например детето на Shazzie - тя я кърми дори, когато навършва 4 години - такава сладурана). Малката на моя приятелка суровоядка, също е най-красивото, здраво и жизнено дете, което познавам. Обожава зелено смути и суровите десерти и не само... В youtube има достатъчно много клипчета.

А и който се притеснява, нека дава на детето си малко животинска храна, но да не се прекалява. Това ще е по-скоро за успокоение на ума, което е също много важно. Аз не бих го направила, още повече като знам какво е качеството на сиренето, кашкавала и т.н. Другото, което е важно - ако някой реши да отглежда детето си по строги суровоядни принципи, това означава, че то трябва да се храни изключително разнообразно. Обикновено, човек тръгнал по този път, е добре да се запознае до най-тънките детайли. Е, не от раз, постепенно.

С едно мога да се съглася - "Твърди, че най-голямата поука е никога да не се ограничава прекалено." Мога да добавя - ограничението е тогава, когато има насилие над волята. Всеки суровоядец, станал такъв против волята си, няма да добие очакваното здраве, младост, красота и жизненост.

В статията пише, че тази майка има сайт, а линк не е даден!?!?
Активен
Духът владее материята!

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Статии за суровоядството
« Отговор #3 -: 03-05-2009, 00:27:31 »

:) Мер, напълно съм съгласна с предположенията ти...А и много важно човек да е добре информиран, за да не допуска "глупави" грешки със сериозни последствия, защото тогава или човек е линчуван от обществото или обвинява "диетата" за своите проблеми...

Такава статия мога да напиша и аз ;) Как някоя майка си храни детето с junk food, като се разболява как го тъпче с лекарства, как плодовете със забрана се оставят за десерт, как като е болно насила е тъпчено със силна храна...За съжаление никой няма да се "уплаши" от статията ми, защото това положение се смята за нормално...
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Статии за суровоядството
« Отговор #4 -: 03-05-2009, 15:18:08 »

Не бих казала, че не мога да се съглася със статията. Това е история на едно семейство и те просто споделят опита си за веганството. На мен това изречение ми направи впечатление:"Не знам защо, но опитът показва, че много от нас не могат да получат достатъчно протеини от веганската диета".
И аз установих това за себе си. Във вегетарианският ми период, който беше 5години отслабнах страшно много, мускулите ми започнаха да се разграждат. Сега разбирам, че съм допускала грешки, но не всеки може да намери златната среда. Наистина първо трябва много да се чете и режима да е изключително разнообразен за да си набавиш всички необходими вещества. Най-важното е да не си налагаш ограничения ако не си убеден напълно, че дадена храна не трябва да се консумира. А смея да твърдя, че вече мога да се намерят и био сертифицирани животински храни. Аз в момента се чувствам чудесно в режима ми. 70-90%суровоядство напълно ме устройва за момента. Не си поставям ограничения, защото да си призная съм склонна към това. А като хапвам животински протеини, гледам да са висококачаствени, в малко количество и придружени с голяма салата с кълнове. Отделно взимам и ензими.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Статии за суровоядството
« Отговор #5 -: 11-05-2009, 01:17:41 »

Четох, четох и реших и аз да се включа (половинката на Вери). Просто не се сдържам като гледам как някой се опитва да провокира конфликт на интереси. За мен това си е чиста инсинуация и поредния отчаян опит на съвременната хранителна индустрия да повлияе. Изчетохме с половинката доста статии за суровоядството и съм вече категорично убеден, че онези, които си продават сладоледчетата, бъкани със захари, както и всички останали подобни индустрии, не са никак доволни от решението на хората да се хранят здравословно (което не включва разбира се техните продукти).

Майка пише за децата си. Еми какво по-удобно от това... Ако някой просто твърдеше, че е станало така, никой нямаше да го чете изобщо. Още повече ме разсмя твърдението за рахита. Попаднах на статия на американски учени (именно те са били навремето инициатори на идеята, че веганство и суровоядство водят до изтъняване на костите и съответно рахит), но сега вече са доказали точно обратното. Няма да я преразказвам. Който иска, може да се поинтерисува и да потърси в google "Суровоядство изтънява костите".

Всеки е свободен да направи избора си и не мога да разбера как е възможно губещите да продължават да "драпат". Не им стигаха ваксините "против дишане" вече, ами сега и това... :)

Най-важното е да бъдете здрави и да се вслушвате в тялото си. То ще Ви подскаже кое е най-добро за вас. Ако се чувствате странно, има различни тестове на жива кръв и други, които ще Ви покажат точно къде е проблемът и как може да се "оправите". Аз си направих такъв тест и сега си знам точно къде е бил "ключа за палатката" :). Не е било трудно и в случая с майката и децата!

Бъдете здрави, красиви и засмени.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Статии за суровоядството
« Отговор #6 -: 11-05-2009, 06:33:07 »

Ех,ех,пълни глупости са това,толкова пошло е съшита тази лъжа. Най-трудното нещо,дори да го искаш,е да постигнеш протеинов недостиг ;) Тялото произвежда протеин дори от въздуха,чрез азото фиксиращи бактерии!А, при толкова ядки,семена и зеленолистни.......Същото е и с витамин Д,просто са "забравили" да споменат,че малко слънчеви бани и проблема е решен.Да не говорим,че консумираме храна пропита от слънчева енергия.
Това си е чиста промивка,много им поздрави от нас  ;D
Целта е да си продават тъпканите с боклуци меса и млечни,защото все повече хора започват да се осъзнават и продажбите спадат. Ами да им е сладко!
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Статии за суровоядството
« Отговор #7 -: 11-05-2009, 19:13:44 »

Ето това е да сме от една зодия. Една зодия - един отбор :))) И на мен ми стана странно, след като съм прекарал 5 месеца в Англия (Оксфордшир) докато участвах в един проект на Британското Консулство, ама си ми стигаше слънцето предостатъчно. А да не говорим, че не се споменава каква храна е консумирана, но се споменава, че жената си продължавала да има магазин за био храни и т.н...

Явно и е липсвала малко шумотевица, ама ако наистина си има магазин, не се е усетила как си прави сама лоша реклама :) Вместо хората да купуват на 100% зеленчуци и т.н, ще трябва да си купуват месо и други @#!$!#$@#$ храни пак по нейна препоръка :)

Както казах и преди - най-важното е вие как се чувствате. Ако някой му се прияде риба или месо, жив и здрав... В крайна сметка 1 птичка пролет не прави, но дори и тогава, човек суровояд/веган ще го консумира преминало минимална термична обработка, ще го избере да е качествено месо (доколкото може да се намери) и т.н..

Да сме живи, да сме здрави, за да може да изгледаме шоуто на съвременната кулинария до край.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Статии за суровоядството
« Отговор #8 -: 28-05-2009, 20:26:42 »

На мен,това ми прилича на недохранване от всякъде.Зъбите могат до се трошат,само от липса на минерали и не е възможно да не ги получаваш,ако се храниш суровоядно и разнообразно.Тази жена или тотално е сбъркала храненето си или това е гнусна лъжа,в отчаян опит(пореден) да се спасят спадащите продажби на животински продукти.
« Последна редакция: 28-05-2009, 20:28:17 от Svetlio »
Активен

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м
Re:Статии за суровоядството
« Отговор #9 -: 28-05-2009, 21:09:00 »

Не съм чела по-измислена статия,то хората цели тонове са написали за ползата от здравословният и природосъобразен начин на живот.Та с една статия искат да ни обедят да ядем месо и т.н.т.

Това,че мозъкът й бил промит малко ми дойде в повече.Въобще цялата статия е доста измислена и глупава.

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Статии за суровоядството
« Отговор #10 -: 09-06-2009, 01:23:11 »

 За децата може и да е по-иначе, но мога да ви разкажа нещо интересно.
Преди години са давали по "националната телевизия"  ( гледа го близък приятел, и ми го разказа ) документален филм за мъж, който  50 години вече се хранил само с портокали.  Кожата му била жълта и миришел на портокал.Към момента на заснимането на филма , мъжът бил на 93 г. ,бил здрав и много жизнен .  Това доказва,че тялото явно има способността да преобразува едни хранителни вещества в други.

Сигурно ще ви е интересно, подобно откритие е направил и академик Уголев.( Той е известен с това ,че   на 98 год. възраст продължава да работи. Хирург.)
Та той доказва ,че така "незаменимите" аминокиселини ,когато не се внасят отвън (тоест от месото)  организма си ги произвеждал сам.   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Статии за суровоядството
« Отговор #11 -: 23-06-2009, 22:25:21 »

В този сайт има мнооого заглавия,ако ви е интересно го разгледайте http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=5187  има статии,които ми допадат,но има и които са написани от медицинска гледна точка... ;) ::) ;D
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м
Re:Статии за суровоядството
« Отговор #12 -: 25-06-2009, 20:48:59 »

  Valia  много интересен сайт,мерси много.
А относно храненето на децата мойто се храни от месеци главно с краставици фрешове и много рядко по-малко домашен пълнозърнест хляб и расте на см. и главата й се развива нормално,така че,не мисля,че при децата е по-различно.Само знам,че децата имат нужда от повече бобови.
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Статии за суровоядството
« Отговор #13 -: 26-06-2009, 22:04:46 »

Nel,радвам се ,че сайта ти е харесал! И аз не съм го разгледала подробно,но щом има статия за кълновете и ползата от тях,значи и другите заглавия ще са ни от полза,е четох и още няколко,де...!Има тоооолкова много заглавия под статията,че се иска само свободно време за четене. ::)  ;D
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Статии за суровоядството
« Отговор #14 -: 27-06-2009, 18:06:54 »

Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Статии за суровоядството
« Отговор #15 -: 27-06-2009, 18:18:12 »

интересна статия
http://old.eva.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=2560&Itemid=7

абе, интересна... излиза, че сме на диета, щото суровоядството било това... и цял куп други глупости... :-X
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Статии за суровоядството
« Отговор #16 -: 27-06-2009, 18:32:05 »

Мода...диета...висше общество...безвкусна водниста краставица...скучно...микроби и бактерии :))))))))))))))))))

Така да не са наясно милите, пълно е с недомислици. Правилата на суровоядците къртят плочки, хахахаха  :D Да не говорим за правописните грешки. :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Статии за суровоядството
« Отговор #17 -: 27-06-2009, 19:23:28 »

"Предимството на суровите продукти пред топлинно обработените не е научно доказано" :D :D :D
"тази диета е добра при условие, че бъде допълнена с белтъчини от животински произход. Защото строгото вегетарианство лишава организма от жизнено необходими вещества" :D :D :D :D :D :D :D :D
"Слава Богу, че на света има Роксана Клайн"....ако не е тая, нямаше сега да го има тоя форум :D :D :D :D :D
ааа, и ако искате да сте добре със стомаха, обработвайте термично храните ;) :D :D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Статии за суровоядството
« Отговор #18 -: 27-06-2009, 19:38:17 »

според много хора битува мнението ,че за да консумираш сурова храна трябва да имаш много здрав стомах и на никой като че ли не му хрумва, че точно с храната може да си поправи стомаха, ако е повреден.
хрупам си миналия ден салата от тиквички и краставици и един колега гледа , гледа и вика: ще вдигнеш температура! - ходи му обяснявай, че тиквичката се доближава по състав до краставицата и след като не е проблем да се хрупат сурови краставици, защо тиквичките са проблем.

А относно думата "диета" - това означава определен режим на хранене, но не е равносилно на отслабване.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Статии за суровоядството
« Отговор #19 -: 27-06-2009, 19:50:40 »

Да, съгласен съм за думата диета, но аз цитирах заради това дето пише, че задължително трябва да има животински белтъчини :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.122 секунди с 22 запитвания.