Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Ира  (Прочетена 4639 пъти)

Ира

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Дневникът на Ира
« -: 16-06-2012, 20:32:34 »

Здравейте и от мен
Днес реших вече да пиша.Започнах 20 дневно гладуване (още не се знае :laugh:):10 дена на череши и 10 дена диня,поне такива са намеренията ми,но не знам колко ще издържа,за пръв път ми е и още съм на 5тия ден :surpris_25:,и така 1 и 2 ден не ги усетих нормално всичко,не ми се ядеше, чувствах се ок,на 3 ден имах леко сърцебиене сутрин,но може и да е от стреса в работата,4 ден червата ми куркаха хахаха,не мога да кажа че стоя гладна,не чувствам глад а просто ми се преяждат разни неща,все солени :essen:,а днес вече черешките, въпреки че много ги обичам взеха да ми писват,но ще трябва да подтисна това чувство защото много ми се иска да успея колкото се може по дълго,защото ето каква е целта ми:
цитат:ОТ 1-3 ДЕН - ТЯЛОТО, ЗАПОЧВА ПОЕТАПНО, ПРЕВКЛЮЧВАНЕ НА СИСТЕМИТЕ И КЛЕТКИТЕ КЪМ  ВЪТРЕШНО ( ЕНДОГЕННО ) ХРАНЕНЕ. ОТ 3-5 ДЕН ВЛИЗА В АВТОЛИЗА - ЕЗИКА СЕ ОБЛЕПВА С БЯЛ, КАФЯВ ДО ЧЕРЕН НАЛЕП - ЗАВИСИ, КОЛКО СТЕ ИНТОКСИКИРАНИ. ОТ 6 ДО 10 ДЕН, ЗАПОЧВА АКТИВНОТО ЧИСТЕНЕ НА КРЪВТА И ХЕМОЛИМФАТА, КАКТО И ЧАСТ ОТ ГОЛЕМИТЕ КРЪВОНОСНИ СЪДОВЕ, ЧАСТИЧНО БЪБРЕЦИТЕ И ТЪНКИТЕ ЧЕРВА. ОТ 11 ДО 15 ДЕН СОЛИТЕ ОТ СТАВИТЕ, ШИПОВЕТЕ ЗАПОЧВАТ ДА СЕ СТОПЯВАТ, КАТО БАВНИЧКО ОМЕКВАТ. СЛЕД 15 ДЕН, ЗАПОЧВА ЧИСТЕНЕ НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И ОЧИТЕ, МАЛКИТЕ КРЪВОНОСНИ СЪДОВЕ И УШИТЕ.СЛЕД 20 ДЕН ГЛАД - АКО СЕ ПРОДЪЛЖИ ГЛАДУВАНЕТО - ЗАПОЧВА ЧИСТЕНЕ НА ПОЛОВИ ОРГАНИ, КИСТИ, СРАСТВАНИЯ, БЕЛИ ТЕЧЕНИЯ, МИКОЗИ, РАЗШИРЕНИ ВЕНИ, КАМЪНИ ПО ЗЛЪЧКИ И БЪБРЕЦИ.ЗА 44 ДНИ ГЛАД ТЯЛОТО БЛЕСТИ ОТ ЧИСТОТА. ЦЯЛАТА КРЪВ Е ОБНОВЕНА И ПРЕЧИСТЕНА - ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО Е В ДЪЛБОЧИНА ПОЧИСТЕНО. НАБЛЮДАВАТ СЕ ЕДРИ ПАРЧЕТА ГЛИНЕСТООБРАЗНИ МАСИ ВЪВ ФЕКАЛИИТЕ - ОСОБЕННО АКО СЕ ПРАВЯТ И КЛИЗМИ. А.Борисов
Това е което трябва да се случва при гладуване,но честно при мен не се забелязва облагане на езика все още,не забелязах изхвърлянето на нещо необичайно във фекалиите,а може би е рано,не знам,при Вас как е?Общо взето не знам какво да очаквам като усещане и физическо състояние,но силно се надявам всичко да е наред,въпреки че малко се притеснявам,снощи имах лек пристъп на паника,защото ми е за пръв път,а съм параноична на тема здраве,преди около 6 години имах страхова невроза на тема болести и хвърчах всеки ден до болницата защото мислех че умирам,знам как звучи и на мен сега ми е смешно,но тогава бях много зле и ми отне 2 години да се оправя като опитах какво ли не,ще се радвам ако споделите при Вас как е било и дали не скачам твърде бързо в дълбокото без да съм подготвена достатъчно :Confus_3:,не знам :Confus_34:,а схемата е следната:
7.00-8.00ч.  1 литър топла вода
9.30-10.00   1 купичка череши
12.00          1 чаша вода
14.00-14.30 1 купичка череши
16.00-16.30 1 чаша вода
18.00-19.00 1 купичка череши
20.00-21.00 2 чаши топла вода
Това е за сега,ще споделям какво се случва по нататък,стискайте палци
Активен
“Не разрушавай онова, което е направил Бог, заради това да ядеш нещо.”
“По-добре е да имаш вечеря от растения, в която има любов, отколкото добитък, гледан за угояване, с омраза вътре.”
Притчи (Соломонови), 15:17

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневникът на Ира
« Отговор #1 -: 16-06-2012, 20:54:34 »

Привет, Ира!
Поздравявам те за избора на момента, в който правиш разтоварването! В момента луната е на разпад и е много подходящо за прочистване на организма. Ако много те е страх и се притесняваш, направи си 10 дена на плод и 10 дена захранване. Много е важно добре да захраниш след това!!!
Във форума има тема за гладолечение, прочети я, доста хора са споделили опит.
Ако черешите ти омръзват, купи си кайсии, праскови. В книгата си Лидия Ковачева пише, че може сутрин, обед и вечер да си на различен вид плод, просто трябва да мине достатъчно време от единия вид.
Стискам палци! Дано захраниш правилно! Прочети тези връзки : http://www.zemianazaem.com/archives/195
http://www.zemianazaem.com/archives/70
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=129.0
Активен

Ира

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Дневникът на Ира
« Отговор #2 -: 16-06-2012, 22:44:17 »

Благодаря ти Лилка за подкрепата  :flowers2:
Всяка информация е особено важна за мен,благодаря и за връзките.Със захранването наистина ще внимавам защото знам,че то е най-важно,а може да стане и опасно ако не се направи правилно,а и каквато съм си бъзлива :Confus_3:.Все пак има време до тогава и смятам много да чета по темата,но приемам и съвети :)
До скоро :love_007:
Активен
“Не разрушавай онова, което е направил Бог, заради това да ядеш нещо.”
“По-добре е да имаш вечеря от растения, в която има любов, отколкото добитък, гледан за угояване, с омраза вътре.”
Притчи (Соломонови), 15:17

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Ира
« Отговор #3 -: 17-06-2012, 07:51:44 »

Привет newlive! Цитата, който си постнала мисля, че се вижда като ефект  повече при пълното гладуване(на вода/сухо)... Независимо от това,при всички положения ще ти се отрази добре. С гладуването никога не знаеш, дали нещо, което с което толкова си свикнала, че дори приемаш като нормално, няма да изчезне...  :sorcerer - emotloader: Давай смело!
Активен
Psychonaut

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на Ира
« Отговор #4 -: 17-06-2012, 15:11:14 »

Привет и от мен !
Право е Теодорчето, че това, което си постнала като цитат, се отнася много повече до "чистия глад"  - това с плодовете е добър заместител като за начинаещи, и за хора, които не могат да си позволят отпуска, за да се посветят на "чистия глад" - само на вода  :pensif_29:

Иначе като усещания можеш да очакваш широка гама  - това зависи изцяло от твоите особености и  от двигателния режим, който спазваш... Ако си с голям запас от токсини, ще почувстваш сериозен дискомфорт, когато тръгнат да излизат - може да получиш сърцебиене, прилошаване, виене на свят, причерняване... но... вероятността това да се случи, докато си на плодове е нищожно малка, или ако се случи, ще бъде поносимо, така че споко  :pensif_29:

Препоръчвам ти да не се ограничаваш в тази схема, можеш да я моделираш според моментните си потребности - можеш да увеличиш водата, и да намалиш черешите, ако не си гладна в него момент. Горещо ти препоръчвам да пиеш през цялото време топла вода, ако не те затруднява особено  :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Ира

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Дневникът на Ира
« Отговор #5 -: 17-06-2012, 20:33:17 »

Ох супер,успокоих се малко,чувствам се по уверена в това,а щом казвате че мога и да изляза малко от схемата,това много ме улеснява,днес по някое време ми дойде на ум да се откажа,но ако мога да сменям плодовете да включа и чай с мед,май ще успея да издържа по-дълго.Благодаря Ви Тита и Бра,че ме осветлихте значи това се отнася за пълното гладуване,е нищо и това е нещо,май ми е рано за гладуване само на вода или сухо,все пак аз съвсем на скоро минах на вегетариански режим и ми е трудно все още,честно днес бях толкова гладна че бях готова да ям дори месо,ужас:Confus_3:
П.С.Щом казвате че цитираното се отнася за чисто гладуване,може би това обяснява защо при мен няма никакво чистене,а толкова ми се искаше,всеки ден очаквам да излязат разни гадории от мен,но нищо няма нито дори облагане на езика.Кога ще почнат да излизат?
Бра не знам какво имаш предвид под двигателен режим,аз не спортувам,но в работата си съм 8 часа в движение без почивка дори за 5 минути да поседна :)Това за топлата вода знам,че е по-добре,малко зор ще видя с тия 40 градусови температури тука,голямо потене ще падне хаха
Активен
“Не разрушавай онова, което е направил Бог, заради това да ядеш нещо.”
“По-добре е да имаш вечеря от растения, в която има любов, отколкото добитък, гледан за угояване, с омраза вътре.”
Притчи (Соломонови), 15:17

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Дневникът на Ира
« Отговор #6 -: 17-06-2012, 21:48:29 »

Привет и от мен.Не се плаши,смело напред и аз от скоро се храня здравословно.На всички симптомите при гладуване са строго индивидуални.
Наблегни на водата в тези жеги и при твоето натоварване да не ти падне кръвното. Да, захранването  наистина е  много важно.Желая ти успех .....  :Content_14: :Content_14: :pensif_29:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на Ира
« Отговор #7 -: 18-06-2012, 08:58:43 »

Спокойно, ще ти дойде времето и за голямото чистене :)
Щом имаш такова силно желание да видиш какви чудеса ще излязат от теб, можеш да посветиш отпуската си на едно 7-10 дневно чисто гладуване на вода с прилагането на ежедневни клизми. Засега се наслаждавай на релаксацията, която чувстваш по време на този разтоварващ режим.
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Ира

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Дневникът на Ира
« Отговор #8 -: 20-06-2012, 19:10:32 »

ni_ki68 много си прав за водата,наистина последните два дни ми причерняваше като се изправя затова увеличих приема на вода(само топла),и пропускам един прием на череши за по-голям ефект,приключвам с черешите един ден по-рано,че ми писнаха и почвам вкусни сочни дини :Appetit_17:
Активен
“Не разрушавай онова, което е направил Бог, заради това да ядеш нещо.”
“По-добре е да имаш вечеря от растения, в която има любов, отколкото добитък, гледан за угояване, с омраза вътре.”
Притчи (Соломонови), 15:17

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:Дневникът на Ира
« Отговор #9 -: 30-06-2012, 10:50:48 »

Браво, Ира, чудесно начинание.
Аз мисля, че е отлично като за начинаещ и се надявам да си се справила. До къде го докара, вече трябва да си на захранване май? Както Лилка ти е написала захранването е най-важно и трябва супер силна воля в началото, поне при мен беше така.
Аз нямам много опит в чистото гладуване на вода( само по 1-3 дни съм гладувала) но плодовата диета на Лидия Ковачева си я прилагам супер често. Аз реших да правя житен режим, но ми стана голяма жега, хич не ми вървеше житото и орехите и стана плодова диета. Бях в командировка на едно селце и там им изядох всичко живо по дръвчетата, черници, круши, сливи :) Така че и аз съм на плодове  :Cherries  :essen:
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

Ира

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Дневникът на Ира
« Отговор #10 -: 10-07-2012, 18:06:05 »

Tук нещо не съм докладвала отдавна,но накратко,изкарах 14 от 20 планирани дни,не защото ми беше трудно,а не издържах забележките на работа,че много съм отслабнала ,ще взема да се разболея с това гладуване и тем подобни глупости,а и честно и аз не се харесвах толкова кльощава напомни ми ученическите години когато ме подиграваха за слаботата и ми остана нещо като комплекс.(пояснявам;откакто спрях животинските продукти от Великденските пости+гладуването отслабнах 11 килограма),висока съм 1.70 и стигнах 52 кг.всички дрехи ми висяха хахахахха
Барбаронка благодаря за подкрепата,много съм горда от успеха като за първи път,чак не вярвах че и аз мога,като чета тука другите :Confus_3:Захраних се наистина стриктно без да се нахвърлям на храна,не ми беше чак толкова трудно,а ми казаха че към 3ия ден ще изпитвам зверски глад,не беше така :bleh,захраних 10 дена по програмата и после продължих още няколко дни по същата схема просто сменях някои неща,остана ми поне навика да започвам деня с литър вода и до обяд на плодове,общо взето продължавам да се храня по този начин и занапред и мисля,ще ми е по-лесно после да направя едно истинско гладуване на вода или сухо(каквото и колкото мога) tooth,и определено тези неща е добре да се правят насаме през отпуската например,за да няма външни дразнители :police:
забравих да спомена,че вече 2 седмици или повече не знам се храня и стопирах на 55 кг,което е идеалното тегло за мен :Content_14:Леко гладуване на тези които гладуват в момента :Content_22:
Активен
“Не разрушавай онова, което е направил Бог, заради това да ядеш нещо.”
“По-добре е да имаш вечеря от растения, в която има любов, отколкото добитък, гледан за угояване, с омраза вътре.”
Притчи (Соломонови), 15:17

Ира

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Дневникът на Ира
« Отговор #11 -: 10-07-2012, 18:09:37 »

Барбаронка като каза сега така ми се приядоха черници :Appetit_17:,тука няма :surpris_25:,чак ти завиждам :Confus_3:
Активен
“Не разрушавай онова, което е направил Бог, заради това да ядеш нещо.”
“По-добре е да имаш вечеря от растения, в която има любов, отколкото добитък, гледан за угояване, с омраза вътре.”
Притчи (Соломонови), 15:17
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 23 запитвания.