Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте приятели :)!  (Прочетена 3357 пъти)

geri_peneva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Здравейте приятели :)!
« -: 28-10-2009, 12:16:58 »

Здравейте, приятели!  :fluretaa:
Благодаря на Мер и на всички , които давате живот на този прекрасен сайт и форум. Винаги се усеща кога едно нещо се прави с любов.  
Причината да съм тук е, че съм глава на семейство, що се отнася до храненето - отговорност, за която не съм достатъчно подготвена. Сега съжалявам, че по-отрано не съм започнала да се интересувам от здравословното хранене. Откакто имам дете, то изведнъж доби значение. Осъзнах, че който и да си, каквито и възможности и мечти да имаш, първо трябва да си здрав и зареден с енергия. А също и силната  връзка между физическото и психическото здраве.
С мъжа ми Христо, ни свързва любов и Божия благословия (така вярвам аз :love_007:). Два месеца след началото на връзката ни забременях и сега имаме прекрасна дъщеричка, казва се Ана, на годинка и два месеца е.  
Ицо е вегетарианец от 10 години по морални причини и е на мнение, че най-добре за детето е да не яде месо. Преди 5 месеца, когато дойде време да я захранвам,  доста се рових по темата. Резултата беше, че и аз реших да спра да ям месо - видях такива неща, че не можех повече да си затварям очите.  Сега се чувствам щастлива от решението си, защото вярвам че съм постъпила правилно.
Въпросът е какво да ядем и най-вече с какво да храня детето, за да получава всичко необходимо и да расте здраво. Още я кърмя, което ми дава някаква сигурност. Тя е много енергична, подвижна и слънчева личност :Content_22:. Ето малко наши снимки  http://picasaweb.google.com/geripeneva/LSLDSK?authkey=Gv1sRgCJfq1oj7obzfKw&feat=directlink
Не намерих добре обобщена информация с какво да храним бебетата вегетарианци (включвам млечни продукти). В повечето рецепти за деца, храната е варена или печена. За боба и лещата пише, че не се препоръчват преди втората година.
Сутрин й правя пресен сок от плодове и зеленчуци, сега ще пробвам и кълнчета под някаква форма. Много обича кисело мляко и кашкавал, понякога хапва овесена каша или от киноа, но й ги варя.
Майка ми пробва да й дава месо, но тя го плюе :).
Надявам се да ми помогнете, защото се чувствам  несигурна и нямам  много време да търся информация.
Ще се зарадвам на всяка идея за здравословна бебешка храна. Може би малко се престаравам, но то е защото осъзнавам колко важно е храненето.  Същевременно ми липсва опит и трябва бързо да наваксам  :)
Според вас добре ли е да меля сурови ядки и да й ги добавям към млякото или към суров плод? Четох, че ядките не се препоръчват поради съдържанието на фитоестрогени, но това не го разбирам добре.
Благодаря ви от сърце, всичко добро и до скоро!  
 :flowers2:
« Последна редакция: 28-10-2009, 12:18:41 от geri_peneva »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Здравейте приятели :)!
« Отговор #1 -: 28-10-2009, 12:59:07 »

 :kisss: : :Appetit_4:За съжаление няма емчо с хляб и сол, за това турих - банан!!!Тъй се случи че май те посреща бабата на афорума!!!!Не можах да ви се нарадвам на снимките и най-вече на мамината помощница-да ти е жива ,здрава и все така работлива!!!
   И аз откога си мечтая за една такава бабина помощница..ама мойте са калпазини...
   Щом си тука, значи ,че ТРЯБВА да си тука, пък ти твойот що не го кандърдисаш да стане съфорум ец, че си ни е малко мъжката аудитория, и ония младите ,веднага я лапват, аз...само гледам...все съм с празни ръце... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Здравейте приятели :)!
« Отговор #2 -: 28-10-2009, 14:11:18 »

Добре дошла, Гери  :flowers2: големи сте бонбони цялото семейство  :Content_22:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Здравейте приятели :)!
« Отговор #3 -: 28-10-2009, 14:41:17 »

Добре дошла,има тема за детското хранене тук в сайта и в блога на Мер.
За ядките това го чувам за първи път :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22: :surpris_23:
Няма такова нещо,да не се бъркаш със соята  ;),Поне кашкавал не му давай,моля те,нищо полезно няма в него.Ако си решила да му даваш нещо такова,да е бяло саламурено сирене,обезсолено,но с доказан произход.
Нямаш време,но е хубаво да почетеш малко ;) :D Изобщо не се престараваш,даже напротив.
Прекрасно семейство сте! Нека винаги се обичате така и да растете числено :laugh: В Париж ли живеете?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Здравейте приятели :)!
« Отговор #4 -: 28-10-2009, 14:56:12 »

Гери, толкова сте лъчезарни и жизнерадостни, прекрасни сте. Радвам се, че и тук се присъединяваш.
В тази тема - http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=139.0 - може да откриеш много интересни идеи.

Фитоестрогени има най-вече в соята. Тя като цяло е добре да се избягва. Страхотно е, че продължаваш да кърмиш. В такъв случай нямаш поводи за притеснения, че нещо може да липсва на малката. Давай й и пресни плодове или кремчета от тях. Прегледай рецептите във форума и сайта и със сигурност ще придобиеш представа за по-подходящото хранене :). Успех!
Активен
Духът владее материята!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Здравейте приятели :)!
« Отговор #5 -: 28-10-2009, 15:08:16 »

Много хубаво семейство имаш Гери! Как се намерихте в този голям Париж :)
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Здравейте приятели :)!
« Отговор #6 -: 28-10-2009, 17:44:53 »

Гери, добре дошла!   :Content_22: Много се радвам, че се регистрира във форума.  :flower:  Със сигурност ще намериш много информация за начина на хранене, който си избрала за детето.
Светът е много малък. Това го знаем всички. Но най-малко съм очаквала, че ще се срещна със съпругата на Ицо.
Аз познавам Ицо от едно пътешествие с велосипеди до Истанбул. Той е много интересен човек. Е, тогава беше момче. Сега на снимките се вижда, че е  възмъжал.
Тогава като се запознахме се хренех с месо и с него кръстосвахме шпаги по въпроса за храненето много пъти. Хе-хе! Кат се променят нещата!
Специално го поздрави от мен!
 :flower:
Активен
Намасте :)

geri_peneva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Здравейте приятели :)!
« Отговор #7 -: 28-10-2009, 19:31:55 »

Благодаря на всички за хубавите думи  :peperudi:
То е ясно, че без четене няма да стане работата :)
Но е много по-лесно и спокойно, когато си насочен и имаш на какво да се опреш - темата за детското хранене е истинска съкровищница, вярвам че и аз ще допринеса да я развием още повече :)
Сайта ще го изчета от до, дори ще си водя записки (това сериозно), но и въпроси ще задавам :P
 benato, кажи за кашкавала ;)?
Иначе с Ицо се запознахме в България, но той си живееше в Париж от 2000та година. Бременността си изкарах там, Анито се роди в болница "Сан Антоан", Париж и бяхме там до 8мия й месец. В момента сме във Варна, защото имаме по-добри условия - по-голям апартамент, по-малки разстояния, повече приятелки с бебета :) Като поотрасне малко вероятно пак ще се върнем в Париж.
DarbyMac, винаги ми е харесвало как нещата в живота се променят и как е малък света :) Ще поздравя Ицо и сигурна съм, че ще се зарадва :) Става ми забавно като казваш как сте спорили за храненето :)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Здравейте приятели :)!
« Отговор #8 -: 28-10-2009, 19:50:52 »

 Много ми хареса Париж,но бях само за седмица :surpris_23: Надявам се пак да отидем скоро :laugh:
Ако ти дойде прекалено много кърма,увеличи кашкавала и месото  :) :Content_4 - emotloader:
(жена ми кърми в момента) ;D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

geri_peneva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Здравейте приятели :)!
« Отговор #9 -: 28-10-2009, 20:51:39 »

Да, Париж е невероятен град, особено ако имаш повече време да го усетиш  :heart_2:
Сега като се замисля в началото като спрях да ям месо, нагъвах сандвичи с кашкавал и ... кърмата ми хич я нямаше  :Confus_3:
Кажи две думи за кашкавала или дай да чета нещо по темата.
Поздрави на жена ти, на мен много ми харесва да кърмя, а и е несравнимо по-лесно, отколкото да моташ разни шишета, да не говорим за ползата  за бебето :)
Вашето дете на колко е?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Здравейте приятели :)!
« Отговор #10 -: 29-10-2009, 00:04:54 »

Гери, здравей! :)
Още го помня Бенато с тоя пуст кашкавал.  :Content_4 - emotloader:
Бях писала в сайта, че най-ни беше трудно да се откажем от сиренето и кашкавала. :)

аз съм писала в другата тема, но хайде и тук накратко.
Моят Ясен е на 16 месеца. Все още го кърмя и то често. Само на растителна храна е и в по-голямата си част сурова. Режим няма, кърмене не съм заместила. Има дни, когато хапва трошички. А и има и такива, когато само на кърма кара. Не го насилвам. Все някога ще прояде сериозни количества, няма да е вечно на кърма.
Любимите неща са му: авокадо, плодове, маслини, ядки. Ядки и мед дадох малко преди годинката.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Здравейте приятели :)!
« Отговор #11 -: 29-10-2009, 00:53:40 »

Добре дошла  geri_peneva ! :love_006 - emotloader: Много сте хубави на  снимките.  :heart_2:А колкото до Париж....обожавам този град!Само като се сетя за огромните булеварди и кестените, за зелените паркове и Сена чак се натъжавам. Ей, сега пак ще си разгледам албумите от Париж. :surpris_25: Гери, ти самата как се храниш?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Здравейте приятели :)!
« Отговор #12 -: 29-10-2009, 11:05:48 »

Малката се роди на 8 този месец :laugh:баткото е на 1 .1 .2008 :laugh: :peperudi: Досадното е ,че трябва да се изцежда ;) Иначе баткото до година и три месеца цока. :)
Кашкавала е най-вреден от всички млечни,води до запек,пълен е с оцветители и химикали.Да не говорим за сухите млека и.т.н. Ако ядеш млечни,яж домашно кисело мляко и сирене. На Маджаров са само от мляко,едни от най -добрите на пазара.Баща ми работи там и знаем производството.
Стига ,че ще ни критикуват,разваляме дисциплината :Confus_3: ;D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

geri_peneva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Здравейте приятели :)!
« Отговор #13 -: 29-10-2009, 14:57:52 »

Здравейте, момичета  :flower:
Вери, поразгледх темта за бебчетата суровоядчета, има много полезна за мен информация. Твоят Ясен е малко по-голям от нашата Анка. Кога точно е роден? И ние сме без режим, не сме замествали кърмене. Не ни се получава режима просто. А и Анчето е цицоманка и ползва сукането за хранене, приспиване, лекуване на болежки от никнещи зъби и тя си определя кога й се суче.
Нашият проблем е, че реших да сменям собствения си режим на хранене в неподходящ момент, защото съм сама с детето и е по-трудно с пазаруването, приготвянето на нови неща и най-вече преодоляването на старите навици. Но няма за кога да се отлага. Опитвам да включа повече пресни плодове, зелечуци и кълнове, иначе сме на готвена вегетарианска храна, а понякого и на сандвичи :-\.
Често хапвам прясно натрошено ленено семе, че нали е полезно за развитието на детския мозък :)
Benato, да ти е жива и здрава мъничката душичка везничка (най-хубавата зодия за жена  :))
Изцеждането усложнява нещата, но със сигурност си струва, една моя приятелка се изцеждаше година и 3 месеца и спря защото пак забременя :)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Здравейте приятели :)!
« Отговор #14 -: 29-10-2009, 19:35:41 »

Гери, Ясен е роден на 19.06.2008. :)
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Здравейте приятели :)!
« Отговор #15 -: 29-10-2009, 21:16:16 »

Здравей,Geri ! :peperudi:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Здравейте приятели :)!
« Отговор #16 -: 30-10-2009, 18:24:03 »

Здравей, Гери! Успех, на прав път си :Cherries :Content_22: :peperudi:
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 23 запитвания.