Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: С йога и пост човек може да живее и до 200г.........  (Прочетена 7791 пъти)

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

НО какво ще правите на тази възраст ?? Представям си що за идиот може да зададе такъв въпрос ... трябва да си много жалко създание , за да ти мине въобще такава мисъл през главата.
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Прекрасно :flowers2:
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

НО какво ще правите на тази възраст ??

За сега не виждам друг, освен теб, да  е задал такъв въпрос.
« Последна редакция: 05-07-2012, 16:38:37 от Ros »
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...

НО какво ще правите на тази възраст ?? Представям си що за идиот може да зададе такъв въпрос ... трябва да си много жалко създание , за да ти мине въобще такава мисъл през главата.

 :Content_14:

НО какво ще правите на тази възраст ??

За сега не виждам друг, освен теб, да  е задал такъв въпрос.

  ;D

Идиотът, задал този въпрос е Сандип Сатиядев Кумар Йогиtooth

Ето и точните му думи:

“Може да си удължите живота, ако спазвате тези три неща, но въпросът е защо искате да го удължите? Вместо да се стремим да живеем дълго и нещастно, по-добре е да живеем по-кратко, но щастливо и с положителни емоции, колкото можем. Когато живеем с щастие, животът ни става весел и човек живее повече, отколкото е очаквал. И може да стане столетник. Човек може да живее и до 200 г., но какво ще правите на тази възраст? Много от йогите се стремят към това. Те водят отшелнически живот, ядат много малко, нямат социален живот. Обаче те нищо не правят, само медитират, имат ограничено съществуване. Но по този начин съхраняват енергията и вибрациите си и това им позволява да живеят дълго.”   :Confus_3:

Интересно изказване...  :pensif_29:
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Добре го е казал този така просветлен младеж. За какво му е на човек да пести енергия днес,за да я използва утре(след 30г ). Доста често се съсредоточаваме върху неща които биха ни се случили,предстоящи в бъдещето,но не и върху настоящия момент сега в пълна сила.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

blakov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Признавам, че го прочетох по диагонала и леко ми удря на "комърс".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

НО какво ще правите на тази възраст ??

За сега не виждам друг, освен теб, да  е задал такъв въпрос.

най-малкото чоек може да чете и да живее живота на другите чрез книгите или филми ? знам ли , толкова много неща могат да се правят ще поживея и ще ви кажа :)
Активен

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96

На мен ми се струва, че човек може да доживее почти доколкото си иска, естествено с добра култура на хранене, емоции, мислене. Дъщеря ми чете в момента Стария завет и е учудена как там се споменава за личности живяли близо век. Аз си спомням, че като учех старата българска история там се споменаваше за владетели живяли и управлявали доста над общоприетата продължителност на човешкия живот, като тук не става въпрос за фамилии, а за личности. Дори заведох сестра си да види как в камъка е издълбано еди кой си управлява близо 300 години /сега не се сещам точно - става въпрос за паметник "Създатели на българската държава" в Шумен/.  :love_028:
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината

- Много хора свързват йога само с физически упражнения…
- Йога не е общоприетото познание да скачаш и да седиш на един крак. Йога означава обединение, съюз на човешката енергия с тази на космоса, на твоята душа с природата. Ето защо първо трябва да станем физически здрави, защото без това няма как да преживеем духовно йога. Аз дойдох в България, за да дам духовна любов на хората.

Това по горе е цитат от брадясалия тарикат от линка. Малко коментар и от мен.
Всякакви гимнастики и упражнения са полезни стига да не се стига до истерия и те да не представляват 12 часа от ежедневието. По този начин биха пречили на каквато и да била кариера, общополезна дейност или производство на храна или подобрители на бита.
В Индия все по малко напоследък се вързват на глупостите проповядвани от тези така наречени гурута, които са или оглупели от гладуване клошари, или супер подготвени тарикати милиардери, продаващи в USA или Европа  търговия с религия.   Винаги са били и ще си останат Кришнарски секти, а методите с които ловят пациенти са общопознатите.   200 години през крив макарон, изпукват на 49, 55 или 69 години доста по-малко от стредната продължителност на Европеец.   Понеже са клошари и нямат 1 ден трудов стаж  няма как да се проследи акт за раждане или същия  се манипулира за да не лъсне голата истина как на 40 години клошарина йога излглежда на 120г.  
-Йога за отслабване
-Йога за 200г живот
-Йога за уголемяване на пениса и гърдите
Малко снимки от Индия биха ви върнали на земята.

Сега да се върнем пак на земята и да поговорим за продължителността на живота.   Тя е заложена в гените на дадена раса или нация а гените се формират от средата  където се живее.  Храна вода , въздух и замърсявания също влияят силно.   Неправенето на нищо и преследването на Михаля кръстен Космос за по удобно, защото Кришна звучи сектантски е хитър ход, с който продължителността на живота не се променя точно никак.    От близо 50 години част от Гурутата на течения и учения пръкващи се от индия са Милиардери, имат и частни острови дори, наред с харема и яхтите, но баламите за скромен живот от Европа извират като Исландски гейзер.   
« Последна редакция: 06-07-2012, 08:23:43 от somelier »
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

somelier , отдавна си мисля да споделя, че твоят стил на изказване  се препокрива на 99,999% с този на всеизвестния и  Ортодоксален!
Защо ли.........?
« Последна редакция: 06-07-2012, 08:45:28 от Ros »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Ами защото са един и същи човек  tooth  tooth  tooth , в което няма лошо. Всеки допринася с малко опит и мисли. Но пък аз имам друго отношение към йога ...и това е защото го разбирам това учение :) Хората оплюват всичко , което не разбират и е разбираемо. Както неведнъж съм споменавал , йога ми помогна много в решаването на някои физически проблеми, които, разбира се , са нерешими за "официалната медицина" . Тук Сомелиер няма какво повече да каже, но абсолютно го подкрепям в частта за гурутата където 100 % споделям неговото мнение. Абсолютни измамници ,99% .Сигурно има такива , които наистина дават безвъзмездно знания ,но трудно ще ги откриеш, те не се рекламират , не издават книги , не се возят в Ролс Ройси и не носят Ролекси. В Ютюб има филм на ББС посветен точно на тази тема.. гледайте го ще се учудите колко глупави хора има по света вярващи на неземните простотии на споменатите гурута ..един от тях така нареченият ОШО
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината

somelier , отдавна си мисля да споделя, че твоят стил на изказване  се препокрива на 99,999% с този на всеизвестния и  Ортодоксален!
Защо ли.........?



Рос   защо си мислиш че хората по света са малко, тези които знаят че Йога е Кришнарска секта?
Дори човека с брадата от линка е казал ясно и точно, идвам да пробутвам Индийска религия в България.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Йога не е кришнарска :) В една книга за йога ,която имам някъде в архива си имаше цяла глава посвентена на история на йога. Йога е  познато учение още от сътворението на света. В последствие йога се развива в различни посоки и така се формират днешните видове йога :) А като толкова си запознат кой е дал йога на хората ?
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

somelier , отдавна си мисля да споделя, че твоят стил на изказване  се препокрива на 99,999% с този на всеизвестния и  Ортодоксален!
Защо ли.........?



Рос   защо си мислиш че хората по света са малко, тези които знаят че Йога е Кришнарска секта?
Дори човека с брадата от линка е казал ясно и точно, идвам да пробутвам Индийска религия в България.


Омразата, страхът и предубедеността не са добри съветници!

Защо да не ползваме знания, които ще ни помогнат да станем по-добри , най-общо казано?
Какво значение има от чия религия идват те - от индийската или от друга, която и да е, щом допринасят за нашето духовно израстване?
Защо да отричаме всичко, което не ни харесва/по ред причини/?

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

не издават книги , не се возят в Ролс Ройси и не носят Ролекси. В Ютюб има филм на ББС посветен точно на тази тема.. гледайте го ще се учудите колко глупави хора има по света вярващи на неземните простотии на споменатите гурута ..един от тях така нареченият ОШО


Така така Ошото в отделните му клипове е с различен златен часовник,направо не издържа  ;D
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

На мен ми се струва, че човек може да доживее почти доколкото си иска, естествено с добра култура на хранене, емоции, мислене. Дъщеря ми чете в момента Стария завет и е учудена как там се споменава за личности живяли близо век. Аз си спомням, че като учех старата българска история там се споменаваше за владетели живяли и управлявали доста над общоприетата продължителност на човешкия живот, като тук не става въпрос за фамилии, а за личности. Дори заведох сестра си да види как в камъка е издълбано еди кой си управлява близо 300 години /сега не се сещам точно - става въпрос за паметник "Създатели на българската държава" в Шумен/.  :love_028:
Става дума за Авитохол - бил е владетел преди Кубрат.

Може и повече да се живее ама далече от хората.  И не само с йога - някои будисти го правят само с начин на хранене и с медитации http://anipesheva.blogspot.com/2010/06/blog-post_20.html
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината

somelier , отдавна си мисля да споделя, че твоят стил на изказване  се препокрива на 99,999% с този на всеизвестния и  Ортодоксален!
Защо ли.........?



Рос   защо си мислиш че хората по света са малко, тези които знаят че Йога е Кришнарска секта?
Дори човека с брадата от линка е казал ясно и точно, идвам да пробутвам Индийска религия в България.


Омразата, страхът и предубедеността не са добри съветници!

Защо да не ползваме знания, които ще ни помогнат да станем по-добри , най-общо казано?
Какво значение има от чия религия идват те - от индийската или от друга, която и да е, щом допринасят за нашето духовно израстване?
Защо да отричаме всичко, което не ни харесва/по ред причини/?


Колко знания имаш ти и колко аз?   В склада работят 20 индиеца, виждам ги всеки ден, чувствам ги подушвам ги.  Често летим по целия свят включително до Делхи за суровини и бизнес срещи.  Не знам какво си чела в любовните и секта романи, може и да е прекрасно но света не е само  книжки и  форуми където всичко да е прекрасно.    Успокой се  днес записах индивидуален час при жена гуру да ме учи да дишам срещу  50 $ на час.  Може би съм се набутал, понеже негарките вземат пак толкова на час и пак се диша и охка. Когато ме цитираш бъди точна,  не понасям въздушен текст, обобщеност и бягане от отговорност.
Не отричам йога, място за всякакви религиозни учения и техните фенове има под слънцето.  Но не понасям опити  за манипулация  от тяхна страна и фалшива реклама.  Имам мое любителско видео с болестите на йога гурутата, с екземите им с проблемите им и с високата им смъртност някъде около 50-65г. 
Няма такъв филм 200 години няма и 100.   Ако на теб ти се иска да е така ОК  проблем с това нямам.
Ако посещаваш в градски условия комерс курс за релакс  от стреса в службата, и това е ОК  обаче си много далеч  от вкуса и миризмата  на Индия, Пакистан, Филипините, Перу.

Ако не си съгласна с нещо около йогите и техните 200 години, моля запознай ме с твоя 120 годишен учител по йога а аз ще те запозная с Венци Евтимов, който няма 90 и вече е стафида и пътник, ще те запозная и с човек от моето село на 106 години в пълно здраве и цигара в устата нонстоп, на който не му дреме ни за йога ни за модите в храненето.  Аз съм разбрал кое  е ключа  за здраве и дълголетие , на теб ще ти трябва много време а може и да не го откриеш. Отговори наготово няма да давам.
« Последна редакция: 06-07-2012, 21:36:15 от somelier »
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

Колко знания имаш ти и колко аз? 

 ???


.............. Аз съм разбрал кое  е ключа  за здраве и дълголетие ...................

 tooth


........................... на теб ще ти трябва много време а може и да не го откриеш. Отговори наготово няма да давам.

 :surpris_25:
« Последна редакция: 09-07-2012, 21:38:59 от Ros »
Активен

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51

Аха, разбрах как действа при вас форума ;) Зна4и, някой поства материал, после някой коментира не то4но по вкуса на който е постнал, после по_на4етените( излиза ми "з" на нормално тире, обяснявам, 4е после ме обвиняват в неграмотност :bleh) го разпертушинват и вси4ко за около ден, после се търсят нови спорове :Confus_3: Така действа във форума бг.мамма при дюkанките, ама те са умрели от глад хищни булки :Confus_3: :Confus_3: 
Активен
вярвам в доброто
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 23 запитвания.