Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: лекува ли се дезентерия без антибиотик?  (Прочетена 5114 пъти)

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247

Синът ми от снощи е с растройство, което протича по-разли4но от друг път. Поразрових се и симтомите му се покриват с тези на дезентерията - силни болки ниско в корема, главоболие, прилошаване, безапетитие, честа водниста дефекация. През нощта беше голям стрес, температура и растройство, но не забелязах нещо необи4айно в изаканото, а може и да е имало, но от умора да не съм... :( . Днес към обяд вече се поразвесели, хапна няколко пълнозърнести солетки и малко сухар, но изака кръв и слуз  :o  което било най-характерния признак за дезентерията.  В 16 ч. ще идем на преглед и най-вероятно ще ни пратят утре на изследвания. Но все пак искам да знам може ли да се лекува без антибиотик и как? На нас 100% ще ни изпишат, тук и за обикновенно разстройство са ни изписвали, така 4е избягвам да ходим на лекар, но сега няма как, притеснена съм

забравих да кажа, 4е в4ера беше на градина. От минали петък си остана вкъщи и в4ера реших да го пусна. Веднага щом се прибрахме каза 4е го боли корема и се започна всичко. От вечерта до преди малко като заспа го кърмих доста пъти
« Последна редакция: 29-10-2009, 14:13:08 от Кате »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:лекува ли се дезентерия без антибиотик?
« Отговор #1 -: 29-10-2009, 15:19:01 »

Кате,питай в градината има ли други деца,със същите симтоми.Да не са ги заразили там,което е най вероятно. :surpris_23: Децата се обезводняват бързо и трябва да се вземат бързи мерки. Не сме компетентни за да ти помогнем,в случая. Стискаме палци. Да се оправяте бързо :flowers2:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:лекува ли се дезентерия без антибиотик?
« Отговор #2 -: 29-10-2009, 15:27:38 »

Ами в градината имаше случай преди 2-3 седмици в групата точно срещу нашата, като двете групи са с обща леля. А в нашата група за сега няма други болни деца. Ще видим лекарката след малко какво ще каже и най-ве4е изследването утре, което оба4е ще стане готово 4ак за понеделник, така 4е тя без  антибиотик няма да ме остави, независимо дали е дезентерия или не, щото не може да 4акаме 4ак понеделника, което хич не ми се ще, ама... :surpris_23: та затова реших да разпитам. Ина4е сега детето се 4увства добре, казва 4е не го боли ве4е корема, преди малко яде и пар4е ябълка, но за всеки слу4ай ще идем
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:лекува ли се дезентерия без антибиотик?
« Отговор #3 -: 29-10-2009, 15:46:33 »

Не ми се вярва да е дизентерия,тя заразна и тежка болест. Малко дете е ,затова незнам за съветите..... :surpris_23:
Иначе пектин,ентерол, чайове. Най-доброто е само вода,ама иди му обяснявай на малкия сладур :-\
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:лекува ли се дезентерия без антибиотик?
« Отговор #4 -: 29-10-2009, 17:50:07 »

Активен въглен
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:лекува ли се дезентерия без антибиотик?
« Отговор #5 -: 29-10-2009, 23:11:12 »

Бяхме на лекар, изписа ни Пробекс - пробиотици, прахчета Хидрасек и утре на изследване. 4естно казано и аз не знам на какво да вярвам, надявам се да не е дезентерия, със сигурност ще разберем чак в понеделник като станат готови резултатите. А дотогава ми казаха да го храня по стандартния начин като при обикновено растройство - сухари, солети, вода, банани. От слетобяд до сега пак се изака няколко пъти, този път не течно, а малко по-гъсто, отново примесено обаче с малко кръв. Привечер изяде 1  препечена филия и после банан,а преди да си легне и 2 обелени ябълки. Не знам дали с ябълките не му раздразних нещо стомаха.. :-\ 4е след тах веднага седна на гърнето
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:лекува ли се дезентерия без антибиотик?
« Отговор #6 -: 03-11-2009, 23:53:42 »

Да ви кажа, че взехме резултатите днес на обяд и са отрицателни, за щастие   :) Доста се бях уплашила, до събота вечерта не спря кръвта и тогава по съвет на 2 медицински сестри, прибегнах  до по сериозни мерки-дадох гентамицин. Радвам се, че не е дезентерия, но тогава какво пък беше това?  ???
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:лекува ли се дезентерия без антибиотик?
« Отговор #7 -: 04-11-2009, 09:49:05 »

Сега трябва да се погрижиш за чревната флора,атибиотика убива всичко. :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:лекува ли се дезентерия без антибиотик?
« Отговор #8 -: 04-11-2009, 16:39:02 »

Дай съвет как по-точно да се погрижа  :surpris_23:  тези пробиотици дето ги пие - Пробекс не стават ли?  ??? или нещо друго, знам само за чесъна 4е помага, но в случая дали е удачно, наистина не знам...

на него сега всичко му се яде, горкия. Няма да го пускам 2 седмици на градина, ще си поседим вкъщи малко, ще има курс "здравословно хранене"   ;D
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:лекува ли се дезентерия без антибиотик?
« Отговор #9 -: 04-11-2009, 18:00:21 »

Чесъна,не помага,в случая,поне аз мисля така.Той също е бактерицидно.Пробиотици може и целулозни храни.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:лекува ли се дезентерия без антибиотик?
« Отговор #10 -: 04-11-2009, 21:11:32 »

ами и аз така си мислех-да си допие пробиотиците и постепенно към нормалното хранене.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:лекува ли се дезентерия без антибиотик?
« Отговор #11 -: 14-12-2009, 23:22:16 »

За възрастен ,с относително добри жизнени резерви  антибиотик не се налага. Отзвучава от само себе си.  Много е неприятно наистина , аз го изкарах навремето, за лош късмет - точно като разпусках във Виена. Едвам се прибрах.
  За малки деца трябва да сме нащрек обаче.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:лекува ли се дезентерия без антибиотик?
« Отговор #12 -: 10-03-2010, 15:55:08 »

За да не пускам нова тема, ще попитам тук.
Какъв пробиотик ще ме посъветвате да използвам? В къщи всички сме болни: магарешка кашлица, вземаща дъха, ред сълзи, два реда сополи... Та се наложи някой от нас да пият антибиотик  :surpris_25:и трябва да поправяме щетите.
Активен
С желание всичко се постига!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:лекува ли се дезентерия без антибиотик?
« Отговор #13 -: 10-03-2010, 20:09:02 »

Ето какво се препоръчва при магарешка кашлица http://www.dunov-knigi.com/magareshka-kashlitza-kokliush-p-3175.html.
Успокояващо действат запарки от слез, липа, лайка (последните две можеш да си ги правиш и на чай).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:лекува ли се дезентерия без антибиотик?
« Отговор #14 -: 11-03-2010, 14:05:19 »

Първите дни пробвах няколко рецепти от народната медицина, но не се получи. Правя им чай от лайка и го пият вместо вода, а сега ще им добавям и липа. Листа от див кестен предполагам, че трябва да търся в аптеките. Сайтът ще ми е полезен :flowers2:
Активен
С желание всичко се постига!

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:лекува ли се дезентерия без антибиотик?
« Отговор #15 -: 18-11-2014, 10:19:29 »

Пробвайте с билката камшик.Не съм сигурна за билката червено подъбиче.Проверете в билкарска книга за него.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.128 секунди с 22 запитвания.