Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Лили  (Прочетена 12001 пъти)

Lilith

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
    • Scarlet Letters
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #20 -: 09-08-2012, 13:02:18 »

Тита, и какви са ефектите от толкова дълго като период жабурене? На мен много ми влияе на съня - започвам да спя супер дълбоко! Ако някой знае защо се получава така, нека сподели.  :pensif_29: Буквално след първата процедура и заспивам като убита! Интересна работа!  :o
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #21 -: 09-08-2012, 13:59:15 »

Ами честно казано ...никакви  :surpris_22: Така де, положителни промени при мен много, но нищо което да отдам специално на това...Правя го просто като профилактика.
Активен
Psychonaut

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #22 -: 09-08-2012, 14:48:41 »

Тита, и какви са ефектите от толкова дълго като период жабурене? На мен много ми влияе на съня - започвам да спя супер дълбоко! Ако някой знае защо се получава така, нека сподели.  :pensif_29: Буквално след първата процедура и заспивам като убита! Интересна работа!  :o

интересно как заспиваш, след като го правиш сутрин?
единственото, което ми хрумва, е, че ставаш в 6, жабуриш се, и си лягаш да си доспиш до 8-9 ?!  :surpris_22:

А иначе аз при мен установих, че спомага доста за очистване на зъбния камък, особено като си измия след това зъбите със сол  :pensif_29:
И някакво по-голямо субективно усещане за чистота в устната кухина след процедурата...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Lilith

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
    • Scarlet Letters
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #23 -: 09-08-2012, 16:10:02 »

Е, bra, имах предвид, че след първото жабурене от цикъла сутрин, вечерта на същия ден спя още по-дълбоко от предходната нощ, която е била преди първото жабурене за месеца. И това продължава да се случва всяка нощ след сутрешно жабурене. А дано този път съм било достатъчно пунктуална...  :Confus_3: Прочетох в долния линк, че помага и за това, но вече за пореден път го установявам и върху себе си. Беше ми интересно какъв е ефектът и при вас....

http://desilifestyle.net/2011/02/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BC-%D0%B7%D1%8A%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%BE-%D0%B8-%D0%B4/
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #24 -: 09-08-2012, 18:06:00 »

аха, така и предположих, но исках да съм сигурен все пак :)
не мога да кажа дали ми е повлияло на цикъла, но определено венците и дъхът ми са по-добре...

(всъщност не съм срещал досега суровоядец, който да има кофти дъх - дори напротив, наскоро имах краткотрайна афера с девойка, увличаща се по суровото, и дори потта и не миришеше  :surpris_23: )

Определено си е офертa да си с човек, който просто няма как да замирише... или това става при изключителни форс-мажорни обстоятелства...


Е, bra, имах предвид, че след първото жабурене от цикъла сутрин, вечерта на същия ден спя още по-дълбоко от предходната нощ, която е била преди първото жабурене за месеца. И това продължава да се случва всяка нощ след сутрешно жабурене. А дано този път съм било достатъчно пунктуална...  :Confus_3: Прочетох в долния линк, че помага и за това, но вече за пореден път го установявам и върху себе си. Беше ми интересно какъв е ефектът и при вас....

http://desilifestyle.net/2011/02/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BC-%D0%B7%D1%8A%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%BE-%D0%B8-%D0%B4/
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #25 -: 09-08-2012, 23:16:14 »

20 МИНУТИ ЖАБУРЕНЕ!!! :surpris_22:
Тия сутрини за нищо ги нямате!
За жабурене  - 20мин
За асани – 20мин
За фреш(ове) – 20мин
За медитация – 20мин
За тайчи – 20мин
За половинката – 20мин
За джогинг – 20мин
За сутрешен тоалет + душ – 20мин
За закуска – 20мин
Да си изплакна кълновете, накисна боба, ядките... – 20мин и т.н. и т.н.
Ами че то обяд стана...
Ще може ли и да поработя малко, плийз!
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #26 -: 10-08-2012, 07:06:53 »

А откъде намирате кокосово масло? Аз живея в малък град и не знам дали ще го открия в магазините?
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #27 -: 10-08-2012, 08:46:13 »

Активен
Psychonaut

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #28 -: 10-08-2012, 10:54:56 »

тези 20 минути жабурене можеш да ги комбинираш с 20-те минути под душа, или докато си приготвяш фреша (миеш плодовете,зеленчуците, чистиш ги...), да си плакнеш кълновете,ядките... бъди изобретателен, Силата е теб  :Content_14:
А ако правиш медитацията и тай-чи с половинката, ще можеш да и отделиш по-малко от 20 минути, и въпреки това да останете и двамата доволни :)
 :pensif_29:
20 МИНУТИ ЖАБУРЕНЕ!!! :surpris_22:
Тия сутрини за нищо ги нямате!
За жабурене  - 20мин
За асани – 20мин
За фреш(ове) – 20мин
За медитация – 20мин
За тайчи – 20мин
За половинката – 20мин
За джогинг – 20мин
За сутрешен тоалет + душ – 20мин
За закуска – 20мин
Да си изплакна кълновете, накисна боба, ядките... – 20мин и т.н. и т.н.
Ами че то обяд стана...
Ще може ли и да поработя малко, плийз!

Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #29 -: 10-08-2012, 11:47:29 »

Е, всяко нещо си иска време...и аз вече ставам около 5 всяка сутрин за да може да ми стига времето за всичко. Правя си моите неща в интернет, които са ми по-важни, през това време се жабуря и аз със зехтин понякога, но вече не редовно...след това душ и др. йогийски процедури, след това малко раздвижване на стадиона, йога...това са си 4 часа, само за мен  ;D :peperudi: и в 9 вече съм готова да започна деня  :Content_22: tooth
« Последна редакция: 10-08-2012, 11:49:22 от Даниела »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #30 -: 10-08-2012, 11:48:39 »

А откъде намирате кокосово масло? Аз живея в малък град и не знам дали ще го открия в магазините?

http://shop.zemianazaem.com/ виж и при Мер  :)
Активен

Lilith

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
    • Scarlet Letters
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #31 -: 10-08-2012, 11:49:31 »

не мога да кажа дали ми е повлияло на цикъла, но определено венците и дъхът ми са по-добре...

 :Content_4 - emotloader: ще ме умориш от смях! Като казвам цикъл, имам предвид месец жабурене, месец почивка, както е написала в блога си, че прави Деси  ;)

тези 20 минути жабурене можеш да ги комбинираш с 20-те минути под душа, или докато си приготвяш фреша (миеш плодовете,зеленчуците, чистиш ги...), да си плакнеш кълновете,ядките... бъди изобретателен, Силата е теб  :Content_14:

всичко се комбинира сутрин, като роботче съм, докато жабуря правя едни неща, докато почива блендера - други.... въпрос на организация е, но всеки може да подготви тялото и храната си за един енергичен ден.  :Content_22: :peperudi:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #32 -: 10-08-2012, 12:28:03 »

нямам намерение засега да те уморявам, пък било то и от смях :)
и добре, че поясни за какъв цикъл става дума, че иначе стават и грешки - казал петела и слязъл от патката  :pensif_29: :pensif_29:

трябва да качиш клипчета, от които се вижда какво роботче си, да се учат младите... спаначета  :Confus_3: :whistling2 - emotloader: :bleh :Content_14:
не мога да кажа дали ми е повлияло на цикъла, но определено венците и дъхът ми са по-добре...

 :Content_4 - emotloader: ще ме умориш от смях! Като казвам цикъл, имам предвид месец жабурене, месец почивка, както е написала в блога си, че прави Деси  ;)

тези 20 минути жабурене можеш да ги комбинираш с 20-те минути под душа, или докато си приготвяш фреша (миеш плодовете,зеленчуците, чистиш ги...), да си плакнеш кълновете,ядките... бъди изобретателен, Силата е теб  :Content_14:

всичко се комбинира сутрин, като роботче съм, докато жабуря правя едни неща, докато почива блендера - други.... въпрос на организация е, но всеки може да подготви тялото и храната си за един енергичен ден.  :Content_22: :peperudi:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #33 -: 10-08-2012, 13:18:51 »

...трябва да качиш клипчета, от които се вижда какво роботче си, да се учат младите... спаначета 

Не благодаря! Напротив уча се да върша нещата едно по едно и то по възможност без да бързам! :bleh
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #34 -: 10-08-2012, 13:30:17 »

...трябва да качиш клипчета, от които се вижда какво роботче си, да се учат младите... спаначета 

Не благодаря! Напротив уча се да върша нещата едно по едно и то по възможност без да бързам! :bleh

е, въпрос на избор си е... прав си, че е добре някои неща да се вършат едно по едно, и то без да бързаш (примерно 20-те минути с половинката, 20-те минути за ядене)... но според мен нищо не пречи да съчетаеш жабуренето с други неща, както стана по-горе дума... :surpris_23: :peperudi:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Lilith

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
    • Scarlet Letters
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #35 -: 10-08-2012, 13:56:23 »


е, въпрос на избор си е... прав си, че е добре някои неща да се вършат едно по едно, и то без да бързаш (примерно 20-те минути с половинката, 20-те минути за ядене)...
[/quote]

От къде ти 20 мин за закуска?! :surpris_23: Докато многократно пълнех устата си със смокини, пасирах хомус - несуров, че за първи път ще ям такова нещо и искам да видя дали ми харесва изобщо. Ако ми допадне, ще си направя и с покълнал нахут, който няма да варя разбира се.  :essen:
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #36 -: 10-08-2012, 14:12:30 »


е, въпрос на избор си е... прав си, че е добре някои неща да се вършат едно по едно, и то без да бързаш (примерно 20-те минути с половинката, 20-те минути за ядене)...

От къде ти 20 мин за закуска?! :surpris_23: Докато многократно пълнех устата си със смокини, пасирах хомус - несуров, че за първи път ще ям такова нещо и искам да видя дали ми харесва изобщо. Ако ми допадне, ще си направя и с покълнал нахут, който няма да варя разбира се.  :essen:
[/quote]

хаха, ами... пролича си кой обича да спи до късно :)
с малко повечко дисциплина, по-ранно лягане и по-ранно ставане и ще се освободи време и за закуска...
а иначе пробвай с покълналия нахут, става, но може би ще ти допадне повече на вкус, ако го оставиш няколко минути на пара...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Lilith

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
    • Scarlet Letters
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #37 -: 10-08-2012, 14:21:12 »

хаха, ами... пролича си кой обича да спи до късно :)
с малко повечко дисциплина, по-ранно лягане и по-ранно ставане и ще се освободи време и за закуска...
мда..., снощи се отплеснах навън с момичетата и едвам отлепих днес...  :Dormir_13 - emotloader: но е петък и това ми дава сили!  tooth
Активен

Lilith

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
    • Scarlet Letters
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #38 -: 20-08-2012, 21:44:31 »

Всичко е търпимо, когато си на сурово! Дори 5-6 часа работа в неделя!  :whistling2 - emotloader:

Харесва ми енергията от джогинга, който увеличавам постепенно след много тежка контузия на глезените миналата пролет. Мисля обаче, че цялата ми лекота и издръжливост са принос главно на преобладаващото сурово хранене, което правя напоследък. Че е веган, е ясно, но е и сурово. :essen:

Ето какво си похапнах в неделя и понеделник:

След ставане в 8, вода и пак вода, пробиотик, зелен чай със спирулина...

Доволно голяма купа с малини и смокини от малките.

Няколко лъжици веган сладолед. Ех, тази Ванилка! Каквото и да приготвя по нейна рецепта, никога не е грешка. Пробвайте! http://vanillka.com/2012/08/03/bubbly-vegan-icecream/

Към 14 часа - зърнена закуска от накиснати във вода овесени ядки, 3 с.л. белен коноп, шепа орехи, лъжица рожков и лъжица мед.

По-късно две пълнени изцяло сурови чушки по рецепта на Мер. Много вкусни! А десерт – една сурова царевица, съвсем био!

Последно хранене за деня – няколко филийки домашен квасен хляб с тахан и суров мед.

Понеделникът започна с обичайното жабурене, вода, пробиотик, след някакво време спирулина.

Голям резен пъпеш.

Голяма купа с малини и смокини.

Шейк от фурми, банан и тахан – обожавам го! :Appetit_4:

Към 15 часа хапнах бавно една богата салата: домат, ½ краставичка, ½ тиквичка, две сурови червени чушки и две печени, цял кочан изронена сурова царевица, 1/3 глава червен лук и зелен дресинг за спойка. Почти всичко в салатата ми е отгледано в частна градина. Определено трябва да започна да градинарствам! Дресингът: http://vanillka.com/2011/11/30/delicious-green-dressing-with-avocado-and-olives/

Когато поогладнях хапнах две филийски квасен хляб с домашна маслинова паста – тя е новата ми страст!

Вечерях пълнена чушка от вчерашните и ориз с тиквички и чесън.

Благодарна съм за всяка хапка храна и си пожелавам всички хора по света да са сити!
Активен

Lilith

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
    • Scarlet Letters
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #39 -: 22-08-2012, 14:25:38 »

Минава 15 часа, а все още съм само на плодове и течна храна - лекота и кеф!  :peperudi: Настроението е идеално, след снощното тичане - издръжливостта ми се покачва!

Ето я и любимата ми течна храна: http://scarletletters.wordpress.bg/?p=119
Активен
 

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 22 запитвания.