Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Лили  (Прочетена 11989 пъти)

Lilith

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
    • Scarlet Letters
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #40 -: 31-08-2012, 15:58:29 »

Хей, сурови хора  tooth Помните ли вкуса на банановата каша от бебешките и детските си години? И като доста пораснала си купувах по някоя кутия и си похапвах с кеф  :Appetit_17:

Откакто съм веган със сериозни пристрастия към суровата храна се наложи да търся много аналози на любимите си храни. Ето с какво замених това лакомство, поне за мен, банановата каша :Appetit_4: :

http://scarletletters.wordpress.bg/?cat=11
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #41 -: 31-08-2012, 16:18:00 »

ех супер  ;D и аз обичах тая бананова  каша, дояждах на сина ми порцийката  :Confus_3:
Активен

Lilith

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
    • Scarlet Letters
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #42 -: 31-08-2012, 16:52:17 »


 И аз бая купички дояждах, защото моята хубостница и до ден днешен не понася банани  :surpris_23: Не знам как е възможно да не обичаш банани, но за жалост дъщеря ми не яде от тях... Явно, когато не си захванал от соц времето и не знаеш какво е да има банани само по Нова години, така се получава.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #43 -: 31-08-2012, 18:49:17 »

Те ония банани бяха други - нямат нищо общо със сегашните дето или са фуражен сорт или насила узряват.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #44 -: 03-09-2012, 14:24:39 »

Aз като един сериозен бананоядец (не минава ден в който да не съм изяла поне 10-15) да допълня - ако нямат кафяво по кората, бананите са киселинна храна и изобщо не са полезни. Всъщност това е единствения плод, който може пълноценно да зрее след като е откъснат зелен, защото изсмуква каквото му е нужно за узряването от кората. Аз лично ги ям толкова презрели, че чак тече сок от тях.  :Appetit_4:
Активен
Psychonaut

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #45 -: 03-09-2012, 14:29:42 »

Aз като един сериозен бананоядец (не минава ден в който да не съм изяла поне 10-15) да допълня - ако нямат кафяво по кората, бананите са киселинна храна и изобщо не са полезни. Всъщност това е единствения плод, който може пълноценно да зрее след като е откъснат зелен, защото изсмуква каквото му е нужно за узряването от кората. Аз лично ги ям толкова презрели, че чак тече сок от тях.  :Appetit_4:
С тази разлика, че в България зреят в газови камери, а това едва ли е "пълноценно зреене"  :whistling2 - emotloader:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #46 -: 03-09-2012, 16:18:16 »

Тези дето си ги купувам си зреят в щайгите. Вече познавам целия пазар и ми ги пазят. Не съм виждала газови камери, не знам...Знам само че с бананите мачкам в залата  tooth Представям си ако бяха откъснати зрели - щях да летя сигурно...
« Последна редакция: 03-09-2012, 16:21:09 от Theodora »
Активен
Psychonaut

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #47 -: 03-09-2012, 16:43:30 »

Тези дето си ги купувам си зреят в щайгите. Вече познавам целия пазар и ми ги пазят. Не съм виждала газови камери, не знам...Знам само че с бананите мачкам в залата  tooth Представям си ако бяха откъснати зрели - щях да летя сигурно...
Аз имах предвид мястото, от където купуват хората на пазара. Едва ли всеки продавач на пазара купува банани директно от Еквадор, Коста Рика или някъде другаде. Просто предупредих, че едва ли са много полезни, защото не зреят на дървото или в щайгите дори, а в специални газови камери, които аз съм виждала /дори собствениците им се гордеха, че са най-големите на Балканския полуостров/  :pensif_29:
А иначе се раздам за теб, щом се чувстваш добре от тях, все пак всеки знае най-добре за себе си.
Лили, извинявай за спама в твоя дневник  :flower:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #48 -: 03-09-2012, 16:51:03 »

Да...сори за спама наистина. На борсата на Слатина поне са по кашони...не знам къде са тея газови камери. А там ги докарват от Еквадор/Коста Рика и т.н. Твоите доставчици са били някакви гъзари...  tooth
Активен
Psychonaut

Lilith

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
    • Scarlet Letters
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #49 -: 04-09-2012, 14:58:13 »


Оооо, не го възприемам като спам! Така научавам нови неща. Например не знаех, че зелените банани са киселинни, както и че зреят в газови камери. То едва ли има сила, която да ме откаже от тях независимо къде зреят...  :Appetit_4: :Appetit_17:
Активен

Аея

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневникът на Лили
« Отговор #50 -: 07-09-2012, 14:50:03 »

Лили, преди 20-те дни на плодове хапвала ли си месо?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.053 секунди с 23 запитвания.