Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Експериментът  (Прочетена 3201 пъти)

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Експериментът
« -: 15-08-2012, 14:57:55 »

Решила съм да изкарам няколко дни на сланина  :bleh. Няма да залагам срок, но си имам запаси и ще "ям" от тях. Не съм гладувала от май месец. Тогава направих 12-сет дни. Съжалявам единствено, че не съм си водила подробен дневник тогава. Сега ще бъда по-детайлна.

Инак едно е ясно, полза от гладуването няма, когато човек след изчистването продължи пак постарому. Както аз правех  :surpris_22:. Та сега ще пиша, защото не искам това да се случи отново. Упс, признах си. Втората стъпка е да престана да лъжа, мамя, да се крия, да се инатя и да се комплексирам, тоест да променя посоката и да правя правилните неща.

Как мислите, човек може ли да се промени?  :pensif_29:
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Експериментът
« Отговор #1 -: 15-08-2012, 15:07:28 »

Как мислите, човек може ли да се промени?  :pensif_29:

Аз започвам експеримента. Дневникът е този, който ще ми даде отговора  :peperudi:.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Експериментът
« Отговор #2 -: 15-08-2012, 17:08:20 »

Може, може  :flowers2: давай смело, но ако е само за отслабване за мен е грешка да правиш гладуване. Само суровоядство е сто пъти по-добре. ще задвижиш метаболизма, и освен това няма да сваляш и мускална маса. А гладуване например един път седмично.
 Може би ако пишеш редовно тук, и не лъжеш  :pensif_29: хехе,  ще ти е по-лесно. При мен това помогна в началото.Бъди искрена пред себе си и в дневничето  :Content_22:
И аз в последно време бях се поотпуснала покрай другите грижи, но сега съм се взела в ръце  :Content_22:.
Почти съм само на сурово в последните дни, много джогинг, освен йогата
...и правя интервални спринтове и вече се вижда разликата  :peperudi:
Успех, и да пишеш :love_006 - emotloader:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Експериментът
« Отговор #3 -: 15-08-2012, 19:34:12 »

 И аз реших да се включа днес. Тъкмо ще доизлекувам възпаленото си гърло. Относно въпросът ти за промяната, мисля че човек не спира да се променя през целият си живот.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Експериментът
« Отговор #4 -: 15-08-2012, 21:19:38 »

Дани и Тони, мерсаж за подкрепата и насоките. Вий също се отговорни за моята потенциална промяна, така че дръжте ме изкъсо  :police:.

Днес имам имен ден и бяхме на кино. Гледахме "Зов за завръщане". Много хубав филм с много красиви актриси (с хубави лица и тела). Един ден и аз ще стана такава, не актриса де, а това в скобите  :sorcerer - emotloader: . Сега обаче съм доооста далеко. Задържам вода, лицето ми е пъпчасало, кожата ми е суха и ме сърби. Страшна гледка съм в огледалото, сериозно  :surpris_22:. Ама какво от това: ще го променя.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Експериментът
« Отговор #5 -: 15-08-2012, 22:29:45 »

Сетих се да споделя и сентенцията от филма днес: Не е важно какви сме били в миналото и какво сме правили "там". Важно е какви сме сега :Content_14:.
Активен

purelove

  • Гост
Re:Експериментът
« Отговор #6 -: 15-08-2012, 22:36:05 »

Честито! Хубаво име имаш  :flowers2:
Всъщност днес разходката ми из морската градина и навъртането ми около панаира на занаятите и изкуствата направиха и моят ден празничен  :heart_2: (нищо че не попадам сред именниците  ;D ) Варна в момента е по-уютна от всякога. Изключително красиви неща (бижута, украшения, дрехи, аксесоари за интериора и пр), направени от ръцете на хора с артистична душевност, вкус и усет за красота.. които имат своя история и стоят някак особено лично. А творците им с удоволствие споделят произхода на всяко красиво нещо, което спре погледа ви. Който има възможност нека намине оттам. Със сигурност след това ще му е доста по-усмихнато.  :peperudi:
"Много хубав филм с много красиви актриси (с хубави лица и тела). Един ден и аз ще стана такава, не актриса де, а това в скобите " ... Кати, не залагай на розовата fashion-лавина и мисли в тази насока. Изящната визия няма място сред основните принципи на гладуването. Тя е по-скоро последващ ефект. Промени мисленето си. Полагай усилия в посока подобряване нивото на "общото" здраве. Намаляването на обиколките и загубата на тегло е ефект от извеждането на натрупаните токсини (в обезопасен вид) под формата на мазнини.  :weight_lift:
Леко гладуване от мен  :flowers2:
« Последна редакция: 15-08-2012, 22:37:44 от purelove »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Експериментът
« Отговор #7 -: 16-08-2012, 09:11:17 »

 :kisss:Аз пак ще ви мърморя...ако не се подковете психически ...няма да успеете и физически!!!
В началото е словото, идеята,мотивът...и ако е само на физическо ниво...да отслабна...а не например, както е правилно, ЗДРАВ ДУХ-ЗДРАВО ТЯЛО, т.е да променя отношението си към света, да го приема и обичам в и му се радвам (и на бабите и на дядовците, макар и мрънкащи)...успехите са временни. :surpris_23:

 purelove, дете, това във Варна до кога ще е?Пък ти не цъкна ли и някое и друго фото?
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Експериментът
« Отговор #8 -: 16-08-2012, 09:17:29 »

Успех,kati_na! Най-важното е, че с този начин на живот ще се чувстваш много по-добре и ще имаш енергия и време за всичко, а желаната фигура е една хубава "екстра". Смея да кажа, че откакто се занимавам с гладуване не съм кихнала дори, а преди гнойните ангини, настинки и др.подобни ми бяха вечен спътник.
Бих ти дала съвет да си изградиш една схема на гладуване -всяка седмица -по един ден. И перодично да правиш по-дълги гладувания.Например аз гладувам в четвъртък и когато дойде деня- организма вече си знае какво трябва да прави. :peperudi:
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Експериментът
« Отговор #9 -: 16-08-2012, 09:33:14 »

purelove, блазе ти  :peperudi:.

Четв, 16/08/2012

Събуди ме алармата на телефона. Спеше ми се много. Погледнах се в огледалото и видях подпухнало лице. Качих се на кантара: 79.9кг  :surpris_22:. Облякох се и отидох да си купя диня, избрах най-малката, 4.6кг излезе, за 2.57лв. На път за работа ми хрумна една идея: да ям "<" или "=" на 2.50лв/ден. Няма да залагам срок, но примерно седмица-две живот ще дам на това предизвикателство пък дано не се окаже глупава идея  :bleh. Просто нещо малко и креативно ми трябва сега.

« Последна редакция: 16-08-2012, 09:44:53 от kati_na »
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Експериментът
« Отговор #10 -: 16-08-2012, 11:12:34 »

Каква диня,бе момиче? :surpris_22:Нали щяхме да гладуваме?!? Purelove,моля те намеси се, докато е време! tooth
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Експериментът
« Отговор #11 -: 16-08-2012, 11:37:58 »

Да бе Kati_na, отде се взе таз диня сега  :Content_4 - emotloader:? Нали ще гладуваме уж? Аз и вода не съм пил още, ти почна с дините направо. Да разбираме ли, че ще "гладуваш", ама по Лидия Ковачева?
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Експериментът
« Отговор #12 -: 17-08-2012, 07:07:04 »

Ехо, къде изчезна детайлната? Приключи ли експериментът? Аз току-що приключих 36 часа от сухото дето си бях запланувал. Като изключим това, че през изминалата нощ въздухът ми стана много сух и започнах да вдишвам като риба на сухо с широко отворена уста, всичко премина много добре. Не изпитах нито жажда,нито глад, включително и сега. Просто този срок си бях запланувал и приключих.
Казвай ти сега какво последва след динката за 2,57 вчера?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.07 секунди с 23 запитвания.