Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Уриновите клизми. Хайде сега...  (Прочетена 5662 пъти)

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

Какъв опит имате с уриновите клизми? Всякакви подробности и детайли са ценни!

Освен това - колко често могат да се правят клизми с изпарена урина и как си възстановявате флората след това?
Има ли годност изпарената урина, а старата в хладилник ли се получава?
... и всичко което се сетите и ви е направило впечатление при самите процедури, е добре дошло
« Последна редакция: 03-11-2009, 12:42:48 от rima »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Уриновите клизми. Хайде сега...
« Отговор #1 -: 02-11-2009, 08:44:21 »

Имам опит с такива клизми. 20-25 съм направил и съм много доволен :) Супер остъргващи и изчистващи са :)
На всички други твои въпроси отговорите са тук -
http://www.zemianazaem.com/2009/03/03/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%BE/ ;)
« Последна редакция: 02-11-2009, 08:47:09 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Уриновите клизми. Хайде сега...
« Отговор #2 -: 02-11-2009, 09:40:47 »

Петко, знам го това. Ти като рецепта ли го спазваш?
Идеята ми беше, някой от личен опит, ако има да сподели. Тук примерно не се уточнява с преварена урина колко често се прави.
Това остъргване, което се получава, компенсира ли се след това с приемане на пробиотици или по друг начин?
Питам, защото не съм сигурна в темпото, което да избера за такова прочистване. Не трябва ли да има почивка от няколко дни между отделните процедури? И за профилактика евентуално- така наречените мини клизми. Те за колко време могат да се правят -месец, два?
За изварена до 1/4 урина става въпрос!
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Уриновите клизми. Хайде сега...
« Отговор #3 -: 02-11-2009, 09:49:45 »

Петко, знам го това. Ти като рецепта ли го спазваш?
Идеята ми беше, някой от личен опит, ако има да сподели. Тук примерно не се уточнява с преварена урина колко често се прави.
Това остъргване, което се получава, компенсира ли се след това с приемане на пробиотици или по друг начин?
Питам, защото не съм сигурна в темпото, което да избера за такова прочистване. Не трябва ли да има почивка от няколко дни между отделните процедури? И за профилактика евентуално- така наречените мини клизми. Те за колко време могат да се правят -месец, два?
За изварена до 1/4 урина става въпрос!
Да, спазвам тази схема. Тя е дадена за тотално изчистване на червото.
Ами с преварена можеш цялата схема да си изпълниш. Няма проблем. Просто избираш една от течностите и правиш цялата схема така.
Казвам ти да четеш, защото гледам пишеш за пробиотици. Нищо не се пие. Особено като се има предвид, че урината не унищожава полезната флора...но дори и да предположим, че ще я унищожи, пак не пий нищо. С подходящата храна ще стане всичко по естествен път ;)
Сега виждам и следващите ти въпроси...хахаххах, всичко си е дадено в статията.
Да, има почивка, но след първата седмица. Виж схемата ;D :D ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Уриновите клизми. Хайде сега...
« Отговор #4 -: 02-11-2009, 11:58:57 »

ха, голямо разминаване става тука. Мен ако питаш, ти не четеш, ма да не се засегнеш сега :bleh
Казвам го, защото имам доста книжки за този вид клизми, като общото заключение е, че с изпарената урина се започва, не както в тази схема, а постепенно. А тази схема е за обикновена урина. Информацията за клизмите с изпарена урина, обаче се изчерпва само с това уточнение и една друга примерна и доста кратка схема. А за така наречените миниклизми само се споменава, че съществуват, без да е ясно в каква продължителност от време, могат да се прилагат дори...

За това реших да търся тук, някой който е експериментирал извън тези схеми, като повече ме интересува с изпарена урина упражнението. Както и продължителноста, тъй като през това време със вредната флора, заминава и полезната. Тя после се възстановява, да, но е като да преглъщаш на сухо, докато това стане
Така, че търся предимно опита на хората.  Теорията, която е в книгите, съм я видяла.
« Последна редакция: 02-11-2009, 12:33:11 от rima »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Уриновите клизми. Хайде сега...
« Отговор #5 -: 03-11-2009, 06:13:41 »

Извън тази схема не мога да кажа. Мен ме интересуваше, че това е схема, която изчиства дори и много затлачено черво ;D
Освен това и течността е най-добрата за клизми. Вярвам в това, защото познавам автора на статията, а и моя гуру ми препоръча същото :love_028:
А иначе добре, че си прочела тази книга. За изпарената урина знам, че е още по-силна, по-остъргваща от обикновената.
Както и продължителноста, тъй като през това време със вредната флора, заминава и полезната. Тя после се възстановява, да, но е като да преглъщаш на сухо, докато това стане.
В какъв смисъл? И да замине полезната, важното е, че се чувстваш перфектно, а дори и лекарите казват, че полезната флора се възстановява лесно. Пък и ако консумираш правилната храна, нещата стават съвсем бързо ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Уриновите клизми. Хайде сега...
« Отговор #6 -: 03-11-2009, 12:40:21 »

В смисъл, че действително изпарената е по-силна и по-остъргваща от обикновената :)
В мойте книги пише, че излизали разни интересни работи с тези клизми, но при мен нищо интересно не излизаше, докато не си направих 2-3 клизми с изпарена до 1/4 урина.
Вероятно ако пия след това ленено семе, че все го забравям, ще е добре. Иначе червото става, как да го кажа... абе не се хлъзга :)
С обикновена урина клизмите са далеч по щадящи действително, но трябва да ги пробваш другите, ако още не си, за да разбереш точно за какво става въпрос
« Последна редакция: 05-11-2009, 12:58:14 от rima »
Активен

keti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
    • KetiZzpot
Re:Уриновите клизми. Хайде сега...
« Отговор #7 -: 20-01-2010, 08:37:14 »

Здравей!
За клизми не зная, но съм правила уринови вагинални промивки - имах поликистозен яйчник и заради него се захванах. С обикновен дамски душ, в който слагаш прясна сутрешна урина. Когато ги започнах тъкмо с мъж ми се бяхме отказали от половин година опити за второ бебче. Резултата... бебче:) Убедена съм, че зачеването се дължи на тази ми терапия, защото по принцип кистозните яйчници правят проблеми за забременяването, освен това се оказа, че терапията е запазила яйцеклетката ми и съм заченала седмица след овулацията... дано не бягам много от темата, но определено съм безкрайно доволна от "стечението на обстоятелствата".
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Уриновите клизми. Хайде сега...
« Отговор #8 -: 20-01-2010, 16:18:52 »

Keti, много полезно, благодаря! И аз имам подобен проблем и ще пробвам обезателно!

Rima, за по-добро плъзгане трябват мазнини, зехтин, шарлан, каквото предпочиташ, както и вода.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Уриновите клизми. Хайде сега...
« Отговор #9 -: 20-01-2010, 18:45:37 »

Амии... не съм правила още  :-[. Нито уринови, нито други... Каня се някой път да пробвам, но май още не е дошъл моментът  ::).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Уриновите клизми. Хайде сега...
« Отговор #10 -: 20-01-2010, 19:26:47 »

Когато се пие урината (описал съм на друго място как го правех) след втората седмица червата стават хлъзгави и всичко си излиза без клизми
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Уриновите клизми. Хайде сега...
« Отговор #11 -: 13-04-2010, 23:04:21 »

Когато се пие урината (описал съм на друго място как го правех) след втората седмица червата стават хлъзгави и всичко си излиза без клизми

Zloqd,къде е това друго място? :)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Уриновите клизми. Хайде сега...
« Отговор #12 -: 14-04-2010, 20:25:20 »

Когато се пие урината (описал съм на друго място как го правех) след втората седмица червата стават хлъзгави и всичко си излиза без клизми

Zloqd,къде е това друго място? :)
Бях писал в коментарите към сайта. Сега се наложи да използвам гугъл за да си намеря поста.
Ето го и него  http://www.zemianazaem.com/archives/188#comment-13616.

Писал съм и в тази тема : http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=900.0
Много е важно да не се бърза със закуската или ако може да се прескочи в дните, когато се прави тази процедура.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Уриновите клизми. Хайде сега...
« Отговор #13 -: 14-04-2010, 20:56:09 »

 :flowers2:
Само не ми стана ясно какво количество трябва да се пие :)
« Последна редакция: 14-04-2010, 21:07:44 от Mary »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 22 запитвания.