Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Само за инженер-химици! Или - защо са винаги свежи пустите зарзавати.  (Прочетена 2483 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Кацна едно филмче по въпроса. Това е първата част.Този път има и превод :)  
Няма много за коментиране, но не е и излишно да се види преди заспиване  :Dormir_13 - emotloader:
http://www.vbox7.com/play:c314c5097c
http://www.vbox7.com/collection:1499177
« Последна редакция: 15-11-2012, 00:16:25 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133

Филмчетата съдържат ценна информация. Аз също ги препоръчвам.
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

Благодаря за филмчетата. Изгледах само първата част, защото имаше субтитри.
Това за газовите камери на бананите го знам от мното години и го бях споменала в дневника на Лили, но май никой не се заинтересува. Аз, например, след като ги видях поне 7-8 години не бях опитвала банан, толкова ме отврати мястото, на което "зреят".
А относно другите плодове и зеленчуци наистина е по-добре да се белят преди консумация, особено ако са купени от непознат или още по-лошо от някой супер/хипермаркет.
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152

Много ми харесаха филмчетата, бате Бино! Давайте още! Справям се донякъде с руския, но предпочитам субтитри.
 И аз за свое успокоение гледам да беля всички плодове, на които не им знам произхода: ябълки, домати, круши, краставици, тиквички... че и корнишончетата даже:)...(при чушките е малко по-трудно;))

При зеленчуците е по-сложно. На връзките магданоз, копър, целина... им махам дръжките. На зелките първите слоеве листа. на марулите - също + срязвам първия сант-два от върха на останалите.

Миналата година имах 250кг ябълки мое производство и до средата на януари вече ги бях изял, изпил, изсушил и раздал :essen:
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Полезни линкове бате Бино,бравос!
Нужна си е дисциплина,от плодовете което е тръгнало да ферментира по-добре да се махне,корите на зеленчуците,колкото по-голяма част махнем,толкоз по-добре. Въпросът е ясен с какво да се храним,но и да се намери качествен източник като приоритет.

За случая с бананите доста тъжна история,напомня на моменти на документалните филми за тестването на разни препарати от корпорациите из Индия. :(
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 22 запитвания.