Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Черен кимион  (Прочетена 20544 пъти)

mimasaka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Черен кимион
« -: 15-11-2012, 13:16:30 »

Здравейте, искам да ви попитам дали някой от вас е употребявал масло от черен кимион и какви са резултатите. Захванах се с едни новогодишни пости и тъй като от много време на сам ме мъчи един себореен дерматит съм си наумил да видя дали от кимиона ще има ефект в комбинация с пости. Тъй като искам да започна да го употребявам, се чудя дали да е под формата на :

- на семена

- като хранителна добавка

http://www.zdravosloven.com/magazin/hranitelni-dobavki/razni/maslo-ot-cheren-kimion-sanct-bernhard-+-vitamini-i-mastni-kiselini-9982.html,

- или като масло

http://www.zoya.bg/%D0%91%D0%B8%D0%BE-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE-%D0%BE%D1%82-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D0%BE%D0%BD-100-%D0%BC%D0%BB.3039?filters=_D1_87_D0_B5_D1_80_D0_B5_D0_BD_20_D0_BA_D0_B8_D0_BC_D0_B8_D0_BE_D0_BD-s.

Според вас, кой от трита вида е по здравословен. Като се замисля използването на семена ще е най-доброто но все пак ??? няма как да си гo мажа по лицето, маслото ще е по добре в случая.
« Последна редакция: 15-11-2012, 13:20:53 от mimasaka »
Активен

mimasaka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Черен кимион
« Отговор #1 -: 15-11-2012, 15:58:22 »

P.P.
Бате Бино, ако прочетеш този пост имай предвид, че не съм се отлазал от Тодикамп. След като ми изпрати новите препоръки за ползване според килограмите, реших да сваля някое и друго кило и след това да го подхващам. Бая съм се освинил и е нужно да се вземат мерки.
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Черен кимион
« Отговор #2 -: 15-11-2012, 16:42:06 »

Ако заради отслабването изчакваш да започнеш приема, то по-добре не се мотай. Тодикамп влияе и на апетита, просто няма как да си пиинеш газ и след това да ти се яде, повярвай ми  tooth
Разбира се, тук изключвам да си някакъв специфичен случай, за който трябва да се консултираш с бате Бино.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Черен кимион
« Отговор #3 -: 15-11-2012, 23:16:15 »

Що бе?  :surpris_23: Тоя тодикамп само на мен ли ми беше вкусен?  :Confus_3:
Активен
Psychonaut

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Черен кимион
« Отговор #4 -: 16-11-2012, 04:01:08 »

От това като се оригна и всичко живо що лети замръзва във въздуха и пада на земята, но пък имах някаква болка в гърлото , за около 40 минути мина, което силно ме учуди  tooth
Активен

mimasaka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Черен кимион
« Отговор #5 -: 10-01-2013, 14:20:34 »

За да не отварям друга теме ще пиша директно тук за ползата от черния кимион и постите и себореен дерматит. Преди да започна ще направя кратко описание:

 

Ситуацията: ПЛАЧЕВНА

 

Употреба на препарати в изобилие, няма да споменавам марки и модели, по препоръка на  разни доктори за който единственото лечение е кортикостероидни. Използване на мехлеми, мазила, тинктури и какви ли не чудесии.

 

Ефекта: Нулев

 

Постоянни кризи, с двудневно затишие. Сърбеж, лющене, зачервяване на кожата на лицето и скалпа тип маймунски г...з. Дотолкова се беше изтъника кожата на лицето ми, че беше като турска точена кора за баклава. Вкусна е пущината и то само заради това, че я точат с помоща на нишесте.

Започнах да поста, изключих директно всякакви видове, млечни, местни и сладки продукти.

 

Започна ужаса. Три седмици се видях в чудо такива сърбежи не съм имал никога. За лющене и опъване на кожата след миене на лице или баня, няма да говоря, не е имало никога. В продължение на 40 дена сутрин и вечер приемах по една чаена лъжица черен кимион, както и мазане на лице и скалп след измиване. Спрях употребата на всякакви видове душ гелове и други измиващи чудесии които могат да се намерят на родния пазар. Купих си черен африкански сапун и една луфа + малко сода. Храненето през периода беше следното:

За закуска шейк от седем вида семена + банан или ябълка + една лъжица мед. През останалото време до обяд само плодове. За обяд в зависимост от това което се предлага, ориз, картофи или фасул в комбинация със салата от зеле или цвекло или каквато има. През останалото време до обяд само плодове. За вечеря домашен пълно-зърнест хляб със голяма салата + ядки на корем. Един път в седмицата риба.

 

Ефекта: Е няма такъв кеф

 

Отслабнах някое и други кило, акнета и комедони, черни точки и тн. заминаха на 90 %. Кожата на лицето  грейна. И макар, че след постите се поотпуснах продължавам да не употребявам каквито и да е било млечни продукти, което сеответно ме води до тънкия извод, че голяма част от проблема със дерматита е изцяло на млечна основа. Сега си позволявам някоя и друга мръвка, малко сладичко, но никакви кравешки истории. Спрях да пия кимион, но продължавам да се мажа.

Какво следва: Житен режим

А след него, знам ли ! От бате Бино имам една бутилка вкусна газ ще направя двумесечно прeчистване. Колкото до себореята, спря да ме плаши, гледам с други очи, ще и видя сметката. Ако нещо не ви е ясно питайте. Благодаря на създателите на този форум. Поклон. Приятен ден на всички.

П.П.
Може да имам правописни грешки. Случва се.
Активен

mimasaka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Черен кимион
« Отговор #6 -: 10-01-2013, 15:28:59 »

 :)
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Черен кимион
« Отговор #7 -: 10-01-2013, 20:56:06 »

 Аз имах същия проблем. Купих си прословутото масло - 18лв за 50мл или беше за 25мл  :Confus_3:. Имаше ефект точно за 2-3 дена.
 Дерматита ми беше на лицето най-вече около носа. Влачех си го поне от 7-8 години. Сега много, ама много рядко се появява. От една година най-много два пъти за по ден-два.  Изчезна ми от само себе си , когато минах на 80-10-10 с максимално количество диворастящи и спрях да се мажа с каквото и да е . Забелязах и доста положителен ефект от белия равнец. При мен е закон да го слагам като подправка, когато си варя някоя манджа, която естествено си е в 80-10-10 пропорция  :essen: .

 P.S. Забелязах, че дерматита най-много се изостря от алкохол, кафе или други подкиселяващи храни и напитки. Скоро лицето леко ми се изчерви след като си бях пийнал 2-3 чаши червено вино предната вечер, въпреки че беше домашно.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти
 

Страницата е създадена за 0.154 секунди с 22 запитвания.