Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Мима (absolute beginners :) )  (Прочетена 2200 пъти)

m1ma

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Преди година,може би ,минах през темата за запознанство,ама после -нищо.Само чат -пат четях из форума за някой нов микроелемент или нещо от сорта.
След дълги размисли и страсти,реших и аз да се изтипосам тук.Най-малкото ,на мен ще ми е полезно да се следя чрез дневника,пък и вие ще хвърляте по едно око и ще ме вкарвате в правия път   ;D.
Пренасям си партакешите от тукhttp://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=6954.0.
Още малко за мен -веге от 3 години.Тегло под нормалното за ръста ми ,често главоболие ,но си го имах и преди веге-периода ми(може и да ми се смейте,но ми минава ,като ми баят против уроки).И от тази есен ми се обостри гастритът,който не се беше обаждал от ученическа възраст-същата случка ,като гастритът на Вери,който е чел.Случвало се е и поцяла вечер да не спя от стомах.Като ми узря идеята за суровото,си помислих,че  ще задълбая гастритния проблем.Само като си представях сурови зеленчуци и ядки,ми се усилваше болката,но реших да пробвам.
Така -трети или четвърти ден съм на сурово (100%).Сутрин -билков чай за гастрит +прополис,след половин час - огромна чаша фреш от ябълки,моркови и червено цвекло.На обяд ям две супени лъжици тахан с мед и 1-2 банана.Вечерям огромна свежа салата с кълнове и много малко ядково ястие (някакъв бъркоч от смелени накиснати ядки с подправки,това е прословутата ми пица от първия ден,още не можем да я изядем).
Може и да е плацебо,но стомахът ми не ме боли,целия ден съм в кондиция,не изпитвам абсолютно никакъв глад и най-интересното е,че не ми е студено,защото съм много зиморничава.Сигурно има голяма доза внушение,защото за няколко дни едва ли ще усетя ефект,но и на това съм предоволна.
Това е за сега при мен и до нови срещи !
П.П.Спря да ми се пие кафе -карам без .
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневникът на Мима (absolute beginners :) )
« Отговор #1 -: 16-11-2012, 15:38:12 »

Честито ти! 

Това кафе с твоя гастрит ... добре, че си го разкарала. Не ти трябва въобще. Ако някога ти е много напечено и имаш нужда да си бодра, вземи шепа сурови какаови зърна.

За топлото - не знам с твоя стомах как ти понася люто, но миналата зима установих, че то ми дава усещането за топла манджа, от която ми се стопля и душата :-))

Успех!
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Дневникът на Мима (absolute beginners :) )
« Отговор #2 -: 17-11-2012, 00:34:49 »

Честит дневник. И аз спрях кафето покрай моя гастрит. Той се загуби окончателно преди нещо като 4 години, но с кафето си останахме скарани оттогава.

Компотче, люто с гастрит звучи като много интересно усещане, ама някой друг да го усеща.  tooth tooth
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

m1ma

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневникът на Мима (absolute beginners :) )
« Отговор #3 -: 17-11-2012, 08:58:24 »

Хай,благодаря за интереса.За сега маалко ще се въздържа от екстремните преживявания,които ми предлага Компотчето  tooth.Само ако знаете какъв десерт приготвих снощи ........ :Appetit_17:,фантазия.Когато го направя отново тия дни и мъжът ми не го изяде веднага,ще го снимам и ще напиша рецептата.http://salatshop.ru/post/5541825951 -това е десертчето ,но с изменеия от моя страна .
Иначе снощи спретнах салата -букет от накъсан спанак с малко пресен чесън, настъргани моркови с лимон и зехтин , отделно доматки като трети вид.Чудя се ,дали е ОК да се смесват повече зеленчуци в едно ядене ,ама като се замисля -какво да му е лошото!?Наядохме се само със салата и пицата ми пак артиса  ;D.
« Последна редакция: 17-11-2012, 09:06:03 от m1ma »
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Дневникът на Мима (absolute beginners :) )
« Отговор #4 -: 17-11-2012, 13:18:03 »



 Този крем изглежда доста апетитно, моля те публикувай рецептата в раздел Десерти, че не ми се търси превод.
Активен

m1ma

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневникът на Мима (absolute beginners :) )
« Отговор #5 -: 19-11-2012, 14:59:54 »

Ако знаете ,още колко рецепти намерих из нета....... :Appetit_17:,ще ги пробвам и ще пиша .
Вчера на обяд бяхме на гости ,имаше много ядене,което се приготвяше на момента -сиренки,картофки........,но издържах.Ядох само свежа салата и шепа кашу.Само ,че вечерта ми падна пердето и "прегреших" ;D -сготвих леща и содена питка с пърнозърнесто брашно,смелено в каменна мелница.В момента,в който сервирах лещата ,вече не ми се ядеше,но хлябът нямаше същата съдба ,похапнах и ми стана малко странно на стомаха .Лекотата от предишните вечери липсваше ,не че беше зле ,де  :P.
Тази сутрин стомахът ми по най-бързата процедура се освободи от въпросния хляб.Иначе съм ОК.
До сега съм на морковен сок за закуска,2-3 ябълкови курабийки за обяд (верно ,че ги правих 1 ден,но станаха уникални и довечера ,ако имам време ще напиша рецептата),за вечеря мисля да направя кюфтета от гъби.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 22 запитвания.