Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Бамя  (Прочетена 3036 пъти)

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Бамя
« -: 20-11-2012, 22:47:18 »

Понеже никога не съм ял сурова бамя, а ми е интересно дали става за консумация в прясно състояние, се обръщам към суровоядците за информация. ???
Ако някой е пробвал нека напише как и какви са отзивите. :essen:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Бамя
« Отговор #1 -: 20-11-2012, 23:24:32 »

Повечето сортове бамя имат твърди власинки, а сокът им в сурово състояние е много гъст. Този сок има вид на слуз, но е полезен в малки количества - играе ролята на смазка, само, че не знам как ще се отрази в сурово състояние. Аз винаги си задушавам бамята за 2-3 минути за да си спестя някоя алергична реакция и дъвчене като за световно.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

purelove

  • Гост
Re:Бамя
« Отговор #2 -: 20-11-2012, 23:32:31 »

Здравей, в суров вид я добавям към салати. Консумирам също и сушена. Изключително полезна е за хора, страдащи от гастрит, язва и пр.
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Бамя
« Отговор #3 -: 21-11-2012, 21:12:37 »

Благодаря за споделеното. :thankyou:
Рurelove, нямам гастрит или язва, но и намям ограничения да експериментирам в границите на разумното със сурови храни. Догодина ще приложа опита ти като добавям бамя към салати. А бе тя и сурова си е предизвикателство, пък ти сушена... май ми идва малко в повече, но има време и може и да се престраша. Ако сама си я сушиш напиши процедурата и начина на дегустация. :essen:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.075 секунди с 22 запитвания.