Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: моята книга  (Прочетена 9456 пъти)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:моята книга
« Отговор #20 -: 04-12-2012, 11:22:39 »

Нека кажем, че дори и да си намериш 15 годишен (минимум на толкова трябва да е за да те хване) пак ще е с много малко количество мескалин и ще струва лудите пари. По нашите ширини не е това оптималното... А интересно, че почти всяка древна култура, включително и ние си имаме ритуали с консумация на психотропти растения  :whistling2 - emotloader:
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:моята книга
« Отговор #21 -: 04-12-2012, 12:02:06 »

Поотплеснахме се от темата както обикновено :) , после може да поизтрием. Разговорът зави към психотропните..
Аз съм ретрограден , не съм по тези неща  ( и никога не съм бил) , но се изкушавам да направя предположения защо , дето вика Теодора, наистина тези вещества си ги е имало от време оно при всички култури.
1. Извор на вдъхновение , когато то не достига за нещо си. Джордж Майкъл споделя , че трябва да изпуши 12 цигари мариюана за да почне да твори.  (Това съм го чел преди 13 г., сега сигурно е вдигнал дозата :) ) Ясно е че тогава мозъкът работи с повишена активност.
2. Колко удоволствия е  имало преди 2-3-5 хиляди години ?.. Нито ток, нито филм, нито музика., нито дискотека.., за айпод да не говорим ..стоиш си в землянката и си броиш пръстите ..  Та дрогата е била все някакво развлечение. И за самооправдание, го минават като "духовно просветление" и "израстване".. tooth
3. Качествената дрога винаги е била скъпа. Могат да си я позволят главно аристократите - поредната добра възможност да се разграничат от плебса, можещ да си позволи само евтино вино.  Такава потребност винаги са имали, сега май пак е така :)
« Последна редакция: 04-12-2012, 12:17:08 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:моята книга
« Отговор #22 -: 04-12-2012, 12:40:05 »

Аз само ще предложа другата гледна точка, че както от древни времена е имало наркомански уклони, така и е имало и обратното - предупреждения и ограничения против тези неща. Почти всяка голяма религия има заповеди и/или предписания против алкохола и опиатите.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:моята книга
« Отговор #23 -: 04-12-2012, 13:41:25 »

"Days of War, Nights of Love" на Crimethinc преобърна живота ми в началото на 20-те ми години. Изключително силна, надъхваща, късаща окови, къртеща стени и прегради... За идеалисти и мечтатели, революционери и романтици :) А относно храненето много силно ми повлия Douglas Graham с The 80/10/10 Diet, както и книгите на др. Гайдурков "Човешкото хранене" и "Горещи теми в храненето".

http://www.daysofwarnightsoflove.com/
Активен
Total Liberation

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:моята книга
« Отговор #24 -: 04-12-2012, 15:21:54 »

Този коментар наистина не е за тук, но бате Бино ще го изтрие/премести където трябва. Значи, като художник мога да го обясня нагледно - ако знаеш че съществува правата перспектива, знаеш законите по които тя работи, прилагайки ги, можеш да построиш геометрично правилна композиция (картина). Обаче ако няма кой да те светне за нея (няма кой да ти даде информацията) няма как да стане. По същия начин нашите мозъци не са възпитани да виждат някои неща. Има племена в Африка които различават ясно 12 вида зелено, които ние не бихме могли да различим, но пък не виждат синьо и то не поради зрителен дефект. След като биват "научени" те започват да го разпознават. Ние виждаме това което знаем, а съществуват цели светове около нас, за които нямаме възприятие, просто защото не знаем за съществуването на наше сетиво с което да ги преживяваме. И това не са езотерични врели некипели. Квантовата физика все повече набляга точно на това. Нещата което "обожествяваме" днес утре ще има научно обяснение...Те и гърците са мислели, че гръмотевиците идват от Зевс  tooth

hdeshev - винаги е имало хора на които не им изнася да има събудени хора, които не са част от стадото...и държа да подчертая разликата между психотропните билки/растения и алкохола/синтетиката. Особено за хора, които не знаят за какво става на въпрос - нямат нищо общо. Едните са парти дрога, другите са ударна доза от години психотерапия и психоанализа в рамките на 1-2 часа и ако е качествено, може изобщо да не ти е забавно, така че за пристрастяване изобщо не може да се говори.
Активен
Psychonaut

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:моята книга
« Отговор #25 -: 04-12-2012, 18:52:54 »

hdeshev - винаги е имало хора на които не им изнася да има събудени хора, които не са част от стадото...и държа да подчертая разликата между психотропните билки/растения и алкохола/синтетиката. Особено за хора, които не знаят за какво става на въпрос - нямат нищо общо. Едните са парти дрога, другите са ударна доза от години психотерапия и психоанализа в рамките на 1-2 часа и ако е качествено, може изобщо да не ти е забавно, така че за пристрастяване изобщо не може да се говори.

С това съм много съгласна :fun_096: Много е важно с какво намерение опираш до употребата на тези вещества.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:моята книга
« Отговор #26 -: 04-12-2012, 20:12:52 »

За парти дрогата май сме на еднакви мнения. Аз просто съм скептичен и подозрителен и към другата. Не вярвам на обещания от типа на "пълно просветление за 1-2 часа". То, ако беше така, хилядолетни традиции, като йога например, отдавна щяха да са го надушили това и учителите нямаше да си губят времето с "хамалски" подходи като изучаване на писанията и молитви/мантри/медитации. Или може би бъркам и са го надушили и си траят гадовете?!

В /r/meditation често се появяват революционери с постове от типа на "Изпуших малко тревичка и седнах да медитирам. Слях се с вселената и видях шарени светлинки. Копеуе, мнооого яко!". Скоро мярнах и един дето твърдеше, че пробвал същото и с LSD. Аз нямам нищо против. Нека се забавлява народа, щом го влече -- даже съм "за" легализацията на всички опиати. Но все пак, според мен, това не е просветление.   :whistling2 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:моята книга
« Отговор #27 -: 04-12-2012, 21:28:28 »

Съгласен съм с hdeshev. Другата (не-парти разновидността) е кратък път до дадена реалност, за коятото така или иначе не си подготвен, и така нито можеш да е осъзнаеш тази реалност нито да се възползваш от нея. Мисля си че ако в такива реалности незнаееш какво да правиш по-добре да не ходиш. А то няма как да знаеш като си поел по такива преки пътища.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:моята книга
« Отговор #28 -: 04-12-2012, 22:39:37 »

Тук никой не спори - нещастни хора, дето искат да избягат от реалността, колкото искаш...А и никой не е казал "пълно просветление", по-скоро...нова визия, която тепърва ти предстои да инкорпорираш. Както и да е де, аз като цяло не знам дали съм "за" легализацията. Не мисля, че всеки е готов за такова нещо, въпреки че с аяхуаска примерно се лекуват алкохолици и пияници, при това успешно.  :surpris_23:
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:моята книга
« Отговор #29 -: 04-12-2012, 22:40:16 »

Тита, честта по преместването този път ще се падне на Христо, защото аз не мога да премествам  избрани постове от тема. Верно, че аз  по-често от него съм активен в тези занимания :) , но прецизните технически корекции са по неговата част.

Ти иначе много мъдро  си го казала ,хареса ми . Обаче съм почти сигурен , че ефектите , които са се търсели от малцина, вероятно наистина по-одухотворени хора, са могли да бъдат получени   от строго определени субстанции . Останалите  са се търсели за друго :)  
Аз, преди да прочета книжката "Истории за дроги"( http://www.svetlinabooks.com/%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%B8 ) ,все съм ги слагал под общ знаменател, а то .. не съм предполагал, че могат да са толкова различни във въздействията си.  ( Книжката е много  опасна  за под 30годишни хора! и за такива със слаб ангел, защото така умело и манипулативно  е написана , че ти идва да си изтеглиш спестяванията и да ги изкупиш всичките  разгледани  в нея "одухотворявания"   :)  Бях сигурен - не може картелите да  не са "подпомогнали"   това издание ,рекламата чрез него е безупречна!  :) )
« Последна редакция: 04-12-2012, 22:48:03 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:моята книга
« Отговор #30 -: 04-12-2012, 22:55:17 »

Книжката изглежда интересна, аз се бях запалила пък по Маккена по едно време.  tooth
А за ефекта -не само субстанцията, а и количеството е от знчение. За гъбите примерно, кофти е ако вземеш прекалено малко(цитирам Маккена), защото ще е просто приятно трипче със шарени "дишащи" цветове,при което ефекта е нулев и започваш да го ползваш като парти дрога. При други растения обаче, малко над допустимото може да те убие. Изобщо... не е шега работа.  :police:
Активен
Psychonaut

purelove

  • Гост
Re:Moiata kniga
« Отговор #31 -: 04-12-2012, 23:34:45 »

За мен някои от книгите, за които се сещам сега са тези :
 Пол Брег - Чудото на гладолечението
След него дойдоха и Шелдън, Юрий Николаев, Атерхов...
"Green for life" - Виктория Бутенко; "The raw truth about milk" - Уилям Гъглас; "The ph miracle" - Робърт Йънг; "The 80/10/10 Diet"- Греъм; "The queen of fats" -Сюзан Олпорт; "Диабетът-митове и реалност"-Неумивайкин; "Sunfood diet success system"- Дейвид Улф ; "Edible wild plant"- Оливър Медсгър; "Murder by injection" ; "The virus and the vaccine"
Последно преди час "сдъвках" - „Raw pregnancy, ecstatic birth” Джинджи Талиферо  :whistling2 - emotloader: Tова са все книжки, които зареждат и където съм намерила нещо важно :)
« Последна редакция: 04-12-2012, 23:43:12 от purelove »
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:моята книга
« Отговор #32 -: 05-12-2012, 00:41:11 »

Тита, честта по преместването този път ще се падне на Христо, защото аз не мога да премествам  избрани постове от тема. Верно, че аз  по-често от него съм активен в тези занимания :) , но прецизните технически корекции са по неговата част.
...

Май форумът не може такива работи. Май може да отцепим от един пост нататък, но вече имаме постове по оригиналната тема. Предлагам да пуснем нова темичка.

Хоп, пуснах я.
« Последна редакция: 05-12-2012, 00:58:33 от hdeshev »
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:моята книга
« Отговор #33 -: 05-12-2012, 10:09:21 »

Тук като се замисля, мен не са ме променили толкова книги, колкото клипчета в youtube. Примерно когато прочетох 80/10/10, вече бях поне месец на режима...Същото и с диворастящите  :Confus_3:
Активен
Psychonaut

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:моята книга
« Отговор #34 -: 16-12-2012, 08:52:07 »

"Тайната", " Мистика на просветлението" на Кришнамурти. Правилното хранене е едно от следствията на духовното осъзнаване. Когато успееш да изолираш разума и достигнеш до интуицията си,( трудничка задача), вече знаеш от какво имаш нужда.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.955 секунди с 23 запитвания.