Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Психотропни растения  (Прочетена 19344 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Психотропни растения
« -: 05-12-2012, 00:57:45 »

Разговорът по темата с дрогите започна тук и придоби известност. Предлагам да го продължим в тази тема.

Ще се опитам да резюмирам:

1. Кастанеда хвали пейота.
2. Оказва се, че той и разни други субстанции могат да предизвикат духовни преживявания допринасящи към личностното израстване.
3. Но я има и тъмната страна на същите субстанции.
4. Определени хора сме настроени скептично.

Аз съм много бос в тая област и не съм чел за изграждащите действия на тези вещества. За прочутата аяхуска пък научих от този форум съвсем скоро. Ще се радвам да науча повече.

Предлагам и друг аспект на дискусията. Много от растенията, от които се синтезират въпросните вещества са доста лековити. Пак ще спомена статиите на Natural News за лечебните свойства на веселия коноп, с който някои хора даже са се отървали от рак (не с пушене и парти консумация, разбира се).
« Последна редакция: 05-12-2012, 10:25:18 от hdeshev »
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Наркоманска тема
« Отговор #1 -: 05-12-2012, 09:24:24 »

Ама и ти измисли едно заглавие... tooth tooth tooth :Confus_3:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Наркоманска тема
« Отговор #2 -: 05-12-2012, 09:47:33 »

Вземи я прекръсти на "психотропни растения" или нещо подобно. Темата няма нищо общо с наркоманските истории.  :surpris_22:
Активен
Psychonaut

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Психотропни растения
« Отговор #3 -: 05-12-2012, 10:33:27 »

Готово -- преименувах я. Тюх! Мислех, че ще ви хареса шегата.  tooth
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Психотропни растения
« Отговор #4 -: 05-12-2012, 10:42:29 »

Сега някой ще каже - защо пък само "растения"  tooth

Аз мисля , че за тази тема трябва да питаме Мер. Да не стане както навремето ( за което и тогава предупредих :) ) да накацат отнейде странни насекоми , привлечени единствено от тази тема и после да се чудим как да ги отпъдим..
А има и друго - Мер дава интервюта за списания, канят я по семинари. Ще вземе някой по-наблюдателен ( но и злонамерен) да я попита публично -  какво общо има здравето с психотропните субстанции , намеквайки , че едва ли не тук работата ни е да ги рекламираме..   
Та тогава стана весело..  tooth 
« Последна редакция: 05-12-2012, 11:02:01 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Психотропни растения
« Отговор #5 -: 05-12-2012, 10:57:03 »

Знам много малко по темата и имам опит само с тютюнева вода при ребърдинг практика. Като въпросната вода се прави от чист, ферментирал тютюн накиснат във вода поне за два часа (може да се направи с пура, но не и с обикновена цигара, там начина на обработка на тютюна е различен и неприемлив). "Смъркаш" я и усещаш как ти отива направо в мозъка.  tooth Доста отровно усещане междувпрочем. И няма нищо общо с пушенето на тютюнева цигара (имам кратък опит като пушач).

Когато науча повече, ще споделям. Темата ми е интересна и всъщност докато не опитах аз самата никога не съм разглеждала психотроните вещества от гледна точка на "лекуващи душата", а само като наркомански изпълнения. Изглежда и тази монета си има няколко страни. :)
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Психотропни растения
« Отговор #6 -: 05-12-2012, 11:12:25 »

Какво да кажа аз. Канабисът даже за пушене може би е ОК, но чистият, а не торен и напояван с някакви химии. Нямам добър опит с такъв.
Аз съм в търсене на нещо, което да ме отпуска добре, защото съм много напрегната и тревожна и това ми скапва всичко. Сега пия антидепресивен чай и мисля че ми се отразява добре.
Имаше някакъв индиански чай, само от Холандия могъл да се поръча, действал подобно на LSD. Шаманите го използвали, за да изпадат в транс. Пила съм, ама не усетих никакъв ефект.
А като психотропен ефект най-добре ми се отразява алкохолът, ама пък си остава вероятността от зависимост.
Аз съм доста слабо волева и ми се иска да открия нещо, което да ме "вдига", така да се каже, ама едва ли съществува такова растение, към което да не се пристрастяваш. :(
Кюна, това да не е енфие?
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Психотропни растения
« Отговор #7 -: 05-12-2012, 12:02:22 »

Защо търсиш нещо външно, което да те "вдига"?  :surpris_23: ???

Не знам, може и енфие да се нарича. Както казах, знам малко и тепърва ще разчепквам тези неща. (в момента съм концентрирана върху "растения, които хранят тялото")
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Психотропни растения
« Отговор #8 -: 05-12-2012, 12:03:54 »

Аз не подкрепям "отпускащите" субстанции, въпреки че ми се случва да пия алкохол 1-2 пъти месечно. Това си е моя ниска адаптивност, слабост и нищо друго. Няма смисъл да се оправдавам зад натоварено ежедневие и така нататък ...

Психеделиците са нещо съвсем друго - или инструмент, който да ти отвори очите еднократно и от там нататък да продължиш без тях, или просто да не се започва. При тях не се търси отпускане или бягане от реалността - напротив. Те те изправят лице в лице точно с това от което най-много те е страх, най-ниските ти слабости и желания от които дори те е срам. И докато си "там" имаш чувството, че ще прекараш вечността с тях, затова когато се "върнеш", единствената идея в главата ти е да направиш всичко възможно да ги преодолееш и може би затова си тук. Както казах, ако не вземеш достатъчно, тогава изпитваш приятното усещане, че си едно със всичко около теб, че си вълна, че всичко диша...бла бла, което е много хубаво, но не и градивно.
Има и други странични ефекти от звимането на тези субстанции, като декалциране на епифизата - органът на който приписват всички "параспособности". Какво я калцира и на кой му е удобно да сме тъпо стадо, е много обширна тема, която замесва и световната конспирация, драмите с флуора, храната и т.н.
Също стимулират производството на ДМТ (молекулата на духа) - халюциноген, произвеждан естествено в хипофизата  :sorcerer - emotloader: .
Друг интересен факт е, защо имаме 2 очи. Винаги ми е било смешно обяснението - имаме 2 очи защото е важен орган...Що нямаме 2 сърца тогава... Имаме 2 очи, защото приемаме различна информация със всяко по отделно. Както знаем, ние не виждаме с очите, само приемаме с тях. Образа се формира в задната част на мозъка. Въпроса е, че сме научени да не четем информацията от всяко око по отделно, а приемаме директно компресирания образ от 2-те. Да, обаче има информация между двете "снимки" които "снимат" нашите очи по отделно, може би цяло едно измерение, а може и повече. Та психеделиците ти помагат да разделиш двата образа, които очите ти приемат.  :whistling2 - emotloader: Кастанеда също предлага метод, но без да знаеш какво търсиш, за мен е леко безполезно...
Активен
Psychonaut

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Психотропни растения
« Отговор #9 -: 05-12-2012, 12:05:49 »

Сега се порових да видя какво е енфие. Не, това което аз описах не е енфие. Изсмъркваш само водата, не самия тютюн. И целта е да ти отиде в синусите, за разлика от енфието.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Психотропни растения
« Отговор #10 -: 05-12-2012, 12:27:49 »

violetblossom ,бих бил много радостен  да успея да те убедя , че в борбата със стреса единственият най-ефективен( и достатъчно приятен )  твой вариант е спортът! Всичко друго е привидно и измамно. Аргументът е банален , но непробиваем : Самата ФИЗИОЛОГИЧНА идея на стреса през милионите години  е една -  да отключи ФИЗИЧЕСКА РЕАКЦИЯ !  ДА се изразходи с физическо действие. Когато от храстите изскочи звяр, да го набиеш ако прецениш ,че можеш или да избягаш.  
При стрес ВСЕКИ  и ВИНАГИ усеща този прилив на енергия! Тя е точно затова! А не е  за да си замълчим , както съветват някои "авторитети"  и така стресът бавно да се натрупва в нас и да ни убива! И понеже обществените норми не толерират  ФИЗИЧЕСКА разправа ,  стресът успешно се тушира и неутрализира във фитнеса или някъде по подобен начин. Установено е , че даже тренирайки, се презапасяваш със своего вида "ресурс" за поемане на бъдещи дози стрес! Тоест - има и  профилактично действие!
 В някои японски предприятия ( бях чел)  това прекрасно се разбира и използва :   в обедната почивка работникът слиза в специално помещение, където има гумени фигури на неговите началници и една здрава тояга  tooth.  С тая тояга работникът  Ко Ши Ям и колегата му Кот Щеш Яж  започват да млатят своите "началници"  и след половин час са вече като "преродени"   tooth (Забележете , не ги псуват например, а ги БИЯТ :) , всъщност.. вероятно в комбинация  tooth)

Преди десетина години заедно с двама съдружника сключвахме сделка за голяма сума. Преговорите бяха наистина "инфарктни" . Купувачът беше супер нагъл и безочлив.  Последният ден, преди окончатеното "стискане на ръце"  се отвори пролука от два часа - за размисъл. Напечено, адреналинът изтича от ушите ти.  Кой как се справи със стреса в тази ситуация? Когато се върнах при двамата съдружници, заварих четири пепелника ,пълни с цигари и празна бутилка алкохол.
А аз къде ходих ли? :)  Ходих да направя 15 обиколки на стадион "Спартак"  :Content_22:
Да ,съгласен съм, вероятно има и други източни или западни  специализирани техники за "заобиколно " справяне с проблема, но  те са трудно усвоими и  не носят всичките онези бонуси, които идват от спорта!  (А те са поне 21 , както смятам да разкажа в някой следващ пост :) )
« Последна редакция: 05-12-2012, 12:43:04 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Психотропни растения
« Отговор #11 -: 05-12-2012, 12:38:29 »

Аз като голям нефен на спорта да си кажа, че откакто започнах да правя упражнения всеки ден и да изляза на разходка когато се ядосам нещата значително се подобриха. В дните, в които се "затворя" вкъщи и пропусна да си направя сутрешните упражнения... яхвам метлата яко!  :Confus_3:
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Психотропни растения
« Отговор #12 -: 05-12-2012, 12:40:43 »

За спорта подкрепям с 3 ръце. Аз без спорт ставам непоносима не само за околните, но и за себе си tooth
Активен
Psychonaut

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:Психотропни растения
« Отговор #13 -: 05-12-2012, 14:06:51 »

От опит го знам това и отново подкрепям бате Бино - май ми стана навик.  :) След раждането на първото ми дете, мъжът ми замина за няколко месеца в друг град, детето трябваше да тръгне според свекървата на ясли, за да се социализира, а и имах още куп тревоги на главата си. Почти бях на ръба на депресия. Тогава 2002г. нямаше така достъпна информация. Една сутрин гледах по БТВ здравната рубрика и там "случайно" стана въпрос, че редовните физически упражнения водели до преодоляване на депресията. Ами точно това ми трябваше! Започнах да тренирам по минимум два часа на ден, всеки ден. Спортът ме изпълни с енергия и за мой интерес - с радост! А и имаше друг "страничен ефект" - тялото ми стана по-изваяно, отколкото когато бях девойка! Така че и аз гласувам за редовното спортуване.
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Психотропни растения
« Отговор #14 -: 05-12-2012, 23:54:53 »

Тази психотропна тема се оказа повече от неуоловима, обособиха е като самостоятелна а пък то разговора се отече към спорта.  tooth

Докато тренирате, стремите ли се да си контролирате по някакъв начин мисълта си и колко успешно? Аз например, все се хващам че почвам да мисля за някакви работи които са ми се случили през деня и това трябва да го огранича ако искам да изкарам максимален ефект от упражненията ми.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Психотропни растения
« Отговор #15 -: 06-12-2012, 10:12:43 »

Кардиото предразполага към медитативни състояния - възползвай се. Аз например не мога да медитирам статично.
Активен
Psychonaut

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Психотропни растения
« Отговор #16 -: 06-12-2012, 22:54:28 »

Аз пък немога нито статично, нито динамично да медитирам :) Но аз не говорих и чак за медитация а просто концентриране на мисълта върху изпълняваното упражнение. Бях преглеждал една книга за индийска борба, от която много ми хареса мисълта че всички упражнения трябва да се изпълняват с абсолютна концентрация и дават за пример, че работата на полския работник е свързана с постоянно физическо напрягане, но той не става невороятно силен, защото през това време мисли за жена си, децата си или всичко останало но не и за движенията които извършва.
Не съм голям фен на кардиото, но правя две упражнения които биха могли да минат и за кардио може би :) и наистина точно на тях се стремя да се концентрирам. А на другите като набиране и подобни, то няма време за концентрация, нито пък за разсейване де... :)
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Психотропни растения
« Отговор #17 -: 06-12-2012, 22:57:25 »

Сега като си прочетах коментара, осъзнах колко абсурдно звучи като казвам че неговоря за медитация а пък в същото време цитирам книга на тема индийска борба  tooth
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Психотропни растения
« Отговор #18 -: 07-12-2012, 09:33:23 »

Опитай се да идентифицираш чувството когато гледаш свещ, изследвайки пламъка. Може да ти помогне. :)
Активен
Psychonaut

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Психотропни растения
« Отговор #19 -: 07-12-2012, 17:00:47 »

Много пъти ми е идвало да отворя тема за психеделиците,но все си казвах ей това че наистина всеки чете тука и някви гъби,салвии,лсд не биха отивали никак на форума.
Но ей,ние само ще ги обсъждаме! ;D

Пък аз за пръв път разбирам че милата ни хипофиза се калцирала.Интересно.Не съм чела много даже май никак за физическия израз на бездействието и.

Има една теория че хората са започнали да творят след първите трипове с гъби.
Четох една книга за психотерапия с LSD.

Знаете ли че човек се ражда с рецептори за THC(едно от активните вещества в марихуаната) в мозъка?Ражда се така!Тва е нз....мога много да говоря потемата за свещените растения.
 ..
Активен
 

Страницата е създадена за 0.112 секунди с 22 запитвания.