Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Психотропни растения  (Прочетена 19345 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Психотропни растения
« Отговор #20 -: 08-12-2012, 00:13:07 »

Тъкмо ми попадна статия (англ.), която разказва за лекуване на рак с конопено масло.

Доколкото разбрах става дума за испански учени, които са успели да унищожат нелечими мозъчни тумори у лабораторни плъхове, като са ги инжектирали с THC. Казва се, че освен THC има и други лековити съставки в конопеното масло.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Психотропни растения
« Отговор #21 -: 08-12-2012, 10:49:30 »

Люба, по повода за това кога сме започнали да творим - има теория, според която причината за нашата еволюция като цяло е тръгнала от психотропните. Ето едно много любимо клипче по въпроса -
 
http://www.youtube.com/watch?v=jSH6ofHbeUw

Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Психотропни растения
« Отговор #22 -: 08-12-2012, 11:32:58 »

 Тита, рядко съм се натъквал на човек с по-отблъскващо излъчване от този на клипа. Такъв, дори да ме убеждава , че небето е синьо, пак ще се усъмня. Пуу, откъде  го отворих и аз , пу, пу..  отивам да си лея куршум.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Психотропни растения
« Отговор #23 -: 08-12-2012, 18:18:42 »

Ааа, аз пък много му се кефя. Той и Карлин са ми любимци  tooth
Активен
Psychonaut

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Психотропни растения
« Отговор #24 -: 09-12-2012, 12:24:00 »

Супер е забавен :DЕ не изглежда като фотомодел,но ще му простим-не може във всичко да си най-добър

Интересно ми беше да науча че еднo време(преди комунизма)по селата са пушели коноп,"гръсти"и си е било съвсем нормално check this http://konopa.hit.bg/page7.html
hdeshev странно,защото поне доскоро се смяташе че в конопеното масло има нищожно количество thc.Те преди години в щатите точно на раково болни им разрешиха официално :police:да пушат.Но само в някои щати,де.
promena.org  O0
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Психотропни растения
« Отговор #25 -: 09-12-2012, 12:58:10 »



Алекс Грей :heart_2: велик художник вдъхновен от ентеогените
много ме радва духчето на гъбката :D

Но все пак свещените растения не са за всеки просто защото сме различни.Трябва да нямаш страх от това което е отвъд.Дълго време сигурно няколко живота да си умирал от скука търсейки чувството за абсолютна истина.Може да не  ти издържи системата(примерно да усещаш че си нарязан на кубчета).Някак това е като пряк,трънлив път.Докато се съвземеш от камарата с осъзнавания които са те заринали си в шок.
Целта на духовните практики е същата и с тях е по-полека и плавно,без сътресения.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Психотропни растения
« Отговор #26 -: 09-12-2012, 18:07:05 »

Alex Grey ми е любимец!!!
Активен
Psychonaut

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Психотропни растения
« Отговор #27 -: 10-12-2012, 13:11:22 »

Аз случайно попаднах на книгата "Храната на боговете" на Терънс Маккена. Оказа се, че е посветена точно на психотропните вещества. Не знам кога и с каква цел съм я сваляла (може дори да е било "случайно" подведена от заглавието), но сега я чета. Ще споделям после впечатления. tooth
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Психотропни растения
« Отговор #28 -: 10-12-2012, 14:01:08 »

Mда...Маккена е супер, аз му имам аудио книгите и преди си ги слушах на работа
Активен
Psychonaut

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Психотропни растения
« Отговор #29 -: 18-12-2012, 07:35:09 »

А може би всичко биохимия. Не е свързано с психотропи, но се сещам за Св. Франциск, единственият случай на стигма, който Църквата е признала. Та обяснението е, че вследствие на продължителен пост мозъкът му не се е хранил добре и това е довело до халюцинации.
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Психотропни растения
« Отговор #30 -: 18-12-2012, 10:58:58 »

Ами биохимия си е, да. Но тя се влияе от много неща.
Има много хора, които могат да достигнат до състояние на разширено съзнание без психеделици. Например чрез пост, хипервентилация, самохипноза, шамански напеви, интензивен спорт... На практика всичко може да ни повлияе на биохимията - цвят, мирис, телесно докосване....
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Психотропни растения
« Отговор #31 -: 18-12-2012, 22:35:31 »

дам...холотропното дишане си е чисто хипервентилиране
Активен
Psychonaut

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Психотропни растения
« Отговор #32 -: 26-01-2013, 15:20:30 »

Ох.. не успях да пратя навреме романа, който изписах по темата, която си е важна.:) Сега ме мързи да пиша пак, ама то и без това с празни приказки нищо не става.. Не разбирам много каква е идеята на темата, дали любопитство, разкази по преживяно или евентуалните ползи/вреди. Книгите на Кастанеда и Терънс Маккена са прекрасно разтоварващо четиво, но все пак са художествена литература и утопична пропаганда. Ако някой се интересува от сериозна информация, може да се поинтересува от работата на David Nichols (има доста статии и видео материали) и непредубедените, че само това, което расте от Земята, може да бъде полезно и на Alex Shulgin (в смисъл такъв той изследвания с растения не прави). Viel Spaß!  :peperudi:
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Психотропни растения
« Отговор #33 -: 28-01-2013, 11:21:25 »

Не бих казала, че Маккена е художествена литература...Не знам до колко съм предубедена, но извлек ли е(още по-лошо - синтетика), не го толерирам.
Активен
Psychonaut

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Психотропни растения
« Отговор #34 -: 28-01-2013, 22:00:58 »

Така е. И с право не го. Жалко само за ниската популярност на татула.  :Appetit_17: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Психотропни растения
« Отговор #35 -: 31-01-2013, 13:24:03 »

Пускам един линк, който се завъртя по новинарските сайтове днес (англ.):

Giving up the Green Bitch: Reflections on Cannabis, Ayahuasca and the mystery of plant teachers

Подхождам със силно недоверие и смесени чувства, но все пак явно халюцинациите силно разтърсват човешката душа и това може да доведе до положителни ефекти. В случая, авторът е осъзнал, че пуши прекалено много канабис и прекалено тормози жена си е спрял да прави така. Е, как преди това не е осъзнавал, че пушене на канабис по цял ден без прекъсване май е прекалено много, е друга тема.  tooth

Чудя се дали друг тип шок не би имал същия ефект. Върти ми се из главата нещо като "ваканция" сред природата с една мотика в ръката и инструкции "Ей го полето. Действай!".
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Психотропни растения
« Отговор #36 -: 31-01-2013, 14:58:22 »

Чудя се дали друг тип шок не би имал същия ефект. Върти ми се из главата нещо като "ваканция" сред природата с една мотика в ръката и инструкции "Ей го полето. Действай!".

Напълно е възможно да има подобен ефект. Преди време са организирали такива "ваканции" на Белене с цел духовно израстване и достигане на духовни прозрения.  tooth
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Психотропни растения
« Отговор #37 -: 04-02-2013, 12:24:45 »

Тревоманите не ги уважавам...нищо лично. За мен психотропните имат позитивен ефект само ако е еднократно, ударна доза и то за да те хвърлят "зад борда". Така или иначе ти "там" нямаш работа, познанието няма да ти направи живота тук по-лесен, но пък може да те насочи именно към "тук" по неповторим начин. Ако ти става ежедневие, със сигурност не е на добре и е бягане от реалността. Иначе за мотиката не знам, но холотропното дишане е май-най ефективния естествен метод. При мен обаче не действа...заболя ме корема от 2 часа нон-стоп дишане и нищо...  :surpris_23:
Активен
Psychonaut

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Психотропни растения
« Отговор #38 -: 26-01-2014, 01:17:37 »

Малко да посъживя темата с последните събития.
В някои щати легализираха марихуаната - увериха се, че ползите от конопа са повече отколкото евентуалната вреда. В някои европейски страни също.
За сметка на това в България се прие абсурден закон според който ако някой притежава една цигара марихуана става подсъдим. То отдалече се вижда, че работата е нагласена и някой иска да контролира продажбите тука, защото в този закон не се споменава нищо за обикновените цигари - дори и за притежание на мастърбокс няма да осъдят някой, въпреки, че тютюнджията вреди на повече хора, защото като отива да пуши си търси компания (което ги прави не само активни, но и пасивни пушачи), а тревомана гледа да се скрие да не му изпушат тревата.
Намерих запис на предаването "Искрено и лично" по темата - http://vbox7.com/play:eb245b778a
Държавната служителка се оправда с това, че марихуаната водела до пристрастяване.
Аз като се замисля - за моите скромни 40 години броят на бившите и все още живи тютюнджии (т.е. такива които са ги спрели не поради спиране на дишането и другите жизнени функции) които познавам е колкото пръстите на едната ми ръка
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Психотропни растения
« Отговор #39 -: 26-01-2014, 14:28:46 »

Злоядев, сложна е материята, приятелю.. За щатите - със сигурност не ползата , а нещо друго е било водещо при вземане на решението за легализация :) Вече и пеленачетата трябва да знаят, че правителствата навсякъде  са корумпирани до последната молекула на тъканите си! И въвеждат само това , за което някой им плати най-много! (прочетете тази статия, извънредно важна е!! Мисля даже да я пусна в отделна тема: http://www.otizvora.com/2014/01/5979/ )

Другият аспект на "дилемата "марихуана : Сама по себе си тя може да не е вредна, но да предразположи пушещите я към търсене на още по-силни въздействия и така да скочат наистина при ужасяващите сентетики и прочие там субстанции, които деградират личността за нула време!  
Това е лошото на пристрастяващите/въздействащите храни и растения : трудно се удържа на ниски дози! tooth
Почти няма човек, който да пуши по 2 цигари на ден или да пийва само по една чаша вино или само 30гр ракийка..и то "отвреме на време" ! :) ( Аз също си знам, че една чаша кафе на ден няма да навреди на нищо, обаче в един момент взеха да стават две, че даже исках и трета .. и в един момент отсяках: до тук бях с кафето!  :whistling2 - emotloader:)
« Последна редакция: 26-01-2014, 14:31:07 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 21 запитвания.