Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Още една нова : )  (Прочетена 8123 пъти)

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Още една нова : )
« Отговор #20 -: 18-11-2009, 12:27:04 »

mariiina и  Mariya, здравейте  :flowers2:
Радвам се, че съм на прав път, защото на кръстопътя, докато се чудя кой път да хвана, си беше живо мъчение.
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:Още една нова : )
« Отговор #21 -: 18-11-2009, 12:47:00 »

 Здравей и от мен kobretta. Наистина си много сладкодумна . :whistling2 - emotloader:
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Още една нова : )
« Отговор #22 -: 18-11-2009, 13:05:46 »

Здравей и от мен! МНого думи, джанъм  :whistling2 - emotloader:  обаче са наситени с положителни емоции  :flower: 
Приятни часове във форума :)
Активен
Намасте :)

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Още една нова : )
« Отговор #23 -: 26-11-2009, 17:33:47 »

Хех, аз май на всички ви дължа едно голямо извинение за дългия пост. Простете ми, мили другарчета, повече няма да правя така  :bleh

А иначе някак ми се искада ви кажа "Ку-Ку" като приветствие, защото ми е готино и лекичко!  :peperudi:

И пак задавам въпрос...ползвате ли тенджери за готвене на пара? Видях едни такива на 3 етажа... Та пак се чудя дали да пиша писмо на дядо Коледа...  :laugh: Ох, аз на суровоядци въпроси за готвене задавам, но може да има някой, който все още не се е отървал от готвенето...

И естествено, да се похваля, направих си норма - максимум веднъж на ден да ям готвено. И го постигнах, дори понякога не ям такова изобщо (много добре действат заведенията навън - отвращаващо...хапнеш веднъж и писле няколко дни те държи омразата към храната им). Много съм доволна от себе си, много ми е кеф, много нещо, джанъм  ;)
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Още една нова : )
« Отговор #24 -: 26-11-2009, 17:58:53 »

Аз имам уред за готвене на пара. Преди 10-на дена 2-3 пъти седмично готвех топлинно.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Още една нова : )
« Отговор #25 -: 26-11-2009, 18:14:44 »

И аз имам такава пароварка- на три нива е...преди често готвех в нея, лесно и бързо ставаха нещата- пусках я за час и отивах на разходка, като се прибера трите ястия бяха готови  :Content_22: най-често си варях картофи на първото ниво, на второто слагах разни зеленчуци и най-отгоре във фолио готвех риба предимно...сега от повече от половин година стои в шкафа и мисля да я подаря на майка ми  :)
Но си заслужава, ако искаш да ядеш по два - три пъти в седмицата готвено- по-добре да е на пара  :)
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Още една нова : )
« Отговор #26 -: 26-11-2009, 20:34:56 »

Здравей кобрета, снимката ти много ми харесва и е видно, че няма нищо общо с ника ти, а за пароварката ако искаш си вземи, все пак ще е добре и за семейството.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Още една нова : )
« Отговор #27 -: 27-11-2009, 12:17:41 »

Значи сте доволни от това чудо пароварката. Ами май ще си купя, няма как, не мога да бъда егоистка и да си хрупам салатите, а околните да стоят гладни. Пък и все ще ми се преядат картофи, а сурови като не може, поне задушени на пара...

Лейла, ти да не се беше уплашила от ника ми  :bleh Споко, кобричка съм само вкъщи, според баща ми :)
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Още една нова : )
« Отговор #28 -: 27-11-2009, 12:25:00 »

Пък и все ще ми се преядат картофи, а сурови като не може, поне задушени на пара...
Сурови може. Аз даже завчера изръфах един ей така, както ябълка си ям. Проблем няма. Само вкусът не е много за хора ;D
Иначе може на фреш да го правиш, но заедно с други плодове, че да не се усеща ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Още една нова : )
« Отговор #29 -: 27-11-2009, 16:04:02 »

Петко, ти си не-човек  ;) Като ти гледам плочките на снимката...направо си като костенурка нинджа :)
Скоро четох някъде тука из форума как скришом си пийваш зехтин от шишето и много се смях, защото ми напомни на дядо ми, който така си цуцуркаше винце в избата  :Content_4 - emotloader:

Е добре де, това за картофите само детска измишльотина ли е било, че ако ядеш суров картоф и ще вдигнеш температура? (и естествено ще отървеш училището за 1 ден  :Content_4 - emotloader:) Иначе на сок с други зеленчуци съм изпивала по едно картофче. Не помня къде, но бях чела, че не е много хубаво да се смесват плодови със зеленчукови сокове. Е, морковите са изключение. Аз тази вечер ще ям за пръв път сурова оранжева тиква. Ще видим с какво ще я комбинирам. Имам предчувствие, че ще ми хареса.
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Още една нова : )
« Отговор #30 -: 27-11-2009, 16:52:52 »

Kobretta, много свежо представяне!  :love_026:
За 'добре дошла' се включвам с предложение да си направиш спагети от тиква и да гарнираш със сос или да опиташ супа от тиква.

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Още една нова : )
« Отговор #31 -: 27-11-2009, 19:14:54 »

Влади, даваш ми рецепти с повишена трудност. :) Не мога да си представя спагети от тиква. Как? А супата изглежда много хубава, но още нямам блендер. Мисля да опитам първо тиквата и да преценя с какво ще ми върви. Може би настъргана на салата с айсберг и ядки... Нещо такова си представям. Ако не стане, ще цапна едно червено цвекло и съм 6 точки. Няма да си остана гладна. ;)
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Още една нова : )
« Отговор #32 -: 27-11-2009, 20:42:03 »

кобретче, с магданоз и лимон е супер...но с мед и орехи още повече, и канела  :heart_2:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Още една нова : )
« Отговор #33 -: 28-11-2009, 05:12:30 »

Петко, ти си не-човек  ;) Като ти гледам плочките на снимката...направо си като костенурка нинджа :)
Скоро четох някъде тука из форума как скришом си пийваш зехтин от шишето и много се смях, защото ми напомни на дядо ми, който така си цуцуркаше винце в избата  :Content_4 - emotloader:

Е добре де, това за картофите само детска измишльотина ли е било, че ако ядеш суров картоф и ще вдигнеш температура?
:Content_4 - emotloader: хахах, много се смях на тва за костенурките нинджа ;D :D
Май се оказва мит това за вдигането на температура
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Още една нова : )
« Отговор #34 -: 30-11-2009, 18:11:58 »

Малеййй, Даниела, Господ здраве да ти дава :) Пробвах сурова тиква с орехи, мед и канела и си облизах пръстите! Никога не бах предполагала, че сурова е вкусна. Добавих и малко пшеница и също не е лошо. Пробвах и в салата с червено цвекло, моркови и маслини, но не ми хареса. Сладни някак и не ми е като салата.
Тенкс за рецептичката ;)
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Още една нова : )
« Отговор #35 -: 30-11-2009, 20:20:14 »

Каква е тази комбинация тиква с мед  :o ? Вътрешностите ми се възмутиха още докато го четях - не ми се ще да го опитам
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Още една нова : )
« Отговор #36 -: 30-11-2009, 21:35:37 »

И аз знам, че медът не е добре да се комбинира с разни неща, но като не ям захар, то поне мед... А дали да не пробвам със сушени плодове? Може и така да е хубаво. То дали ще е мед с тиква, или мед с орехи, или мед със смлян сусам...не е ли едно и също - ако е вредно с едното, ще е вредно и с другото? Не знам, нова съм и не съм чела достатъчно по тия въпроси. Гледам постепенно да навлизам.
Zloqd, каква е твоята гледна точка, че така ти се възмутиха вътрешностите  :Content_4 - emotloader:?
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Още една нова : )
« Отговор #37 -: 30-11-2009, 22:03:22 »

Обикновено плодовете съдържащи фруктоза не се съчетават с други неща освен с някои ядки (надявам се, че някой няма да пробва с фъстъци).
Комбинации като ябълка с орехи или тиква с орехи са напълно приемливи.
Моркова въпреки, че съдържа фруктоза става за салати, защото не е плод, а зеленчук.
Не забравяй че плодовете предизвикват ферментация в храносмилателния тракт - затова ги хапвам отделно и в неголеми количества за да минат колкото може по-бързо.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Още една нова : )
« Отговор #38 -: 30-11-2009, 23:51:01 »

Тиквата фруктоза ли съдържа? Аз пък открай време съм си мислела, че тиква се яде с орехи и мед....
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Още една нова : )
« Отговор #39 -: 01-12-2009, 00:14:52 »

Направи парче тиква на сок и ще видиш колко е сладка. Аз си разбих предишната сокоизстисквачка с тикви - всяка сутрин пиех по една тиква и накрая и заминаха лагерите. Сега съм си взел нова ама ме е страх да пускам тикви в нея.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 24 запитвания.