Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на xITSOx  (Прочетена 16077 пъти)

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #40 -: 22-12-2012, 07:35:46 »

Закупих си кило от райските ябълките,оранжеви като мандарина,твърди като камък,седят до бананите вече 5ти ден,но няма напредък със зреенето.Ще жертвам една и ще я изям зелена.Има ли начин да забързам зреенето.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #41 -: 22-12-2012, 08:59:56 »

Зелена не се яде  ;D просто търпение се иска, ще станат до две седмици  :D
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #42 -: 22-12-2012, 09:34:12 »

гледам тук и започвам да си мисля, че нещо ми има...то вярно мъжко меню, вярно, в провинцията на по-спокоен живот, сигурно и апетит ти идва повече, че даже има хора, които още по-обилно похапват... Обаче, аз ако се наям така, нито ще ми се тренира, нито ще ми е комфортно, сигурно ще се депресирам и най-много да изпадна в не особено спокоен храносмилателен сън  :Confus_3:
Активен

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #43 -: 22-12-2012, 11:33:27 »

muki_w, за да забързаш процесите по озряването можеш да сложиш райските ябълки в някоя щайга или голяма купа, тава, сред други вече озрели плодове. И в същото време да са на топло, а не на студено. Но внимавай да няма някой изгнил плод, че нали знаеш, дори и една изгнила ябълка да има и другите ще прихванат ;)
Най-вече както Дани казва - търпение или просто си потърси меки ябълки от пазара, че наистина като са твърди много се чака. Пробавай все пак и твърда да хапнеш :) трябва да се експериментира и да се усещат всякакви вкусове.

rima, тези количества, които хапвам наистина ми изпълват целия капацитет в стомаха, но когато храната е плодова, тогава тя стои само броени минути в стомаха ми. Супер бързо се разгражда и влиза в кръвообръщението още преди да си преключил с яденето :D Иначе ако се наплющиш с нещо готвено и то ако е мазно и в най-лошия случая ако има животинска съставка или лоша комбинация... ей тогава си мъртъв и после може само да легнеш и да мръхтиш в предсмъртна агония :D

Вчера правихме едно йога парти с част от нашия йога колектив :) Всички бяхме приготвили най-различни вкусотии.. малииии коя от коя по-вкусна. Само веганска кухня, с много сладки сурови бонбони, плодове и разни готвени деликатеси. Уж йоги, умерени, здраволсовни... пък се наплющяхме всички като за последно ;) нали края на света щял да идва и решихме да поглезим сетивата на макс :) в случай, че някой ми прати снимки от трапецата, ще публикувам.
Поздрави и весел уикенд.


Пс: искам да попитам някои знае ли рецепта за домашен вегански шоколад. Аз преди си правих течен шоколад с авокадо, фурми, какао и канела, но дали знаете някой трик, за да го направим твърд? предполагам, че с кокосово масло ще стане, но дали няма друг трик с по-обивкновени продукти. В едно предаване Ваня (ванилка) беше споменала нещо,че като изцедиш лимон в тахан и се получавало стягане на сместа... някой да е пробвал? Искам да направя шоколадчета за племениците да облажат малко по коледа :)
Активен
Total Liberation

purelove

  • Гост
Активен

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #45 -: 22-12-2012, 14:11:42 »

Много ти благодаря за линка. Не бях виждал тази публикация на Ваня. Пак не е издържала и е забъркала божествена шоколадова магия ммм :)
Активен
Total Liberation

purelove

  • Гост
« Последна редакция: 22-12-2012, 14:27:09 от purelove »
Активен

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #47 -: 11-01-2013, 13:29:01 »

Време е да напишем нещо, че този дневник взе да хваща паяжина.
Преди като исках съветче за шоколад в последствие, вместо шоколад забърлах една веган сурова торта :) То съвсем случайно стана. Бях подготвил уж малко продукти за течен шоколад, но авокадото не беше узряло и докато забърквах смесите се получиха две неща - първо пасирах малко наксинатати стафиди с част от водата + кокосов орех, бадеми и добавих рожково брашно и канела. После пасирах пресни фурми  + част то авокадото, което долу горе беше узряло, но тъй като бе малко сложих и накиснати бадеми + рожково брашно и малко канела и така се получи гъста смес. Та тогава реших да направя торта и използвах гъстата смес за блат, върху него наредих резени ябълка, залях с кремообразната смес със стафидите и отгоре настъргах малко кокосови стърготини :) мммммммммммм супер яка торта стана малко мазничка с всичките тези ядки, но бяхме решили да облажим по празниците :) То от толкова облазняне качих кило и половина и вече съм дебелак 58 кила :D
По принцип често си правя смути от фурми, рожково брашно и канела, но сега последните две седмици имах останал един кокосов орех от празниците и взех да си добавям от него в смутито,  сега го правя малко по-гъсто като кремече и все едно едно е течно Bounty :D Много е вкусно и трябва да пробвате!
Най-важното, което искам да споделя, е, че от няколко седмици спрях да изхвърлям органичните отпадъци в контейнера. Генерирам изключително количество органичен отпадък. (то май и това ми е едиснтвения отпадък + опаковките от ориз, брашно и др. насипни пакетирани храни). По едно време имах мини компостер с червеи, но горките не смогваха да изяждат всичко което им давах и накрая ги зарових в една градина там да разравят и обогатяват почвата. Сега обмислям вариант да направя компост някъде около блока, но докато намеря подходящо място почнах да си събирам отпадъците в торба и когато ходя да си пълня вода (близо до дома ми в края на града има една чешма, където си пълня вода за пиене) ги заравям в боровата горичка до кладенеца.
Другото, което искам да кажа (вече даже писах в една друга тема) - взех си сноуборд втора ръка на изгодна цена и съм много щастлив, като малко дете :) Много години се чудех да си купя ли, да не си ли купувам и все се стисках и не ми се даваха пари, за нещо дето ще се ползва малка част от годината, нооооо сегаааа тази седмица се заиграх много и огъня в мене пак пламна ;) Не бях карал борд 3-4 години, откакто веднъж си бях разместил рамото след паданена един скок, но сега за 2 дена си припомних управлението и е голям кеф. Хубаво е човек да си намира забавни занимания, иначе живота ще е*аси скуката.
ПоЗдрави на всички и весел уикенд :)
http://www.youtube.com/watch?v=vMtn9h3c3c8
Активен
Total Liberation

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #48 -: 11-01-2013, 18:50:29 »

 Честит борд, Ице  :Content_14: !
 Един съвет, ако позволиш - по-малко позьорщина по скокчетата в парка с "френдовете" и повече дерзаене сред природата, естествено ако условията и финансите ти го позволяват.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #49 -: 11-01-2013, 21:18:34 »

Благодарско Веско :) Напълно прегръщам съвета ти :) Преди като живеех в софия съквартирантът ми беше сноубордист и ме вземаше отвреме на време с него на витоша и на чепеларе, но играехме само фристайл на скок и тръби. Мен лично и това си ме кефи, защото карам скейт от 97-ма и фристайлът си е нещо подобно. Но сега вече май предимно ще си се возя из горичките, тъй като съм имал достатъчно травми от многото скейт и от малкото сноуборд, а искам да се запазя здрав, доколкото е възможно.
Поздрави от Разград и весело :)
Активен
Total Liberation

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #50 -: 24-01-2013, 14:15:45 »

Здравейте :)
Хвалипръцко иска да каже, че се класира 4ти при мъжете на традиционния Крос Освобождение по случай празника на Разград. Преди две години пак бях участвал и тогава пак бях на четвърто място при мъжете, но по това време тичах редовно 3 пъти седмично по няколко километра на ден, а сега последната година съвсем отсвирих бягането и само тичам от нас до лостовете колкото да загрея преди уличния фитнес :) Та съм доволен от резултата. Маршрутът е дълъг 2200 метра в градски условия. Стартирахме около 20 човека разделени в две възрастови групи (юноши старша до 20 години и мъже до 40 години) Финиширах 9ти, а в моята група бях 4ти. Пред мен бяха само разни млади лекоатлети, 2 борчета и един футболист. За съжаление не знам точно за колко време го избягах, но определено беше по-бавно от преди. Тази година видях по-голям зор и днес прасците ми супер здраво са се стегнали, но другия път ще знам да потренирам няколко пъти поне  преди състезанието ;) Ето и няколко снимки:


http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1029024
« Последна редакция: 24-01-2013, 14:22:18 от xITSOx »
Активен
Total Liberation

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #51 -: 24-01-2013, 16:40:42 »

:))))  браво   :Content_14: :Content_14: :Content_14: :flowers2:
Активен

purelove

  • Гост
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #52 -: 25-01-2013, 00:50:14 »

Хм, след "краткия обзор" на споделеното от теб тук , подозирам, че написаното се отнася до теб в следната публикация http://www.peta.org.uk/features/sexiest-european-vegetarian-2011-vote/Default.aspx  :)
Поздравления за "отренирания" успех във веган стайла :)
« Последна редакция: 25-01-2013, 00:52:36 от purelove »
Активен

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #53 -: 25-01-2013, 17:11:11 »

Привет и благораско за милите отзиви :)
Да, инфото на сайта е за мен. Бях пратил снимка за този фото конкурс и така се завъртя играта, че избраха мен  :Content_22:

Преди се оплаквах от студени крайници и подуване на пръстите, та сега искам да ви споделя едно от нещата, които ми помогна. Тази зима така да се каже преоткрих чая. Преди не си правех, но след малко запознаване с аюрведичните принципи се оказа, че за мен и всички доминиращи ватта типове е доста ползотворно да се набляга на топлото и течното в студените и сухи зими. Попаднах на една рецепта за чай с джинджифил, канела, карамфил и кардамон. Това нещо е направо ОГЪН :) Много приятно сгрява отвътре, а и е токова ароматен ммм  :Appetit_17:

Вата балансиращ чай:
1 см нарязан на тънки филийки корен от джинджифил
1 ½  счукана пръчица канела
8-10 шушулки кардамон
6-8 розички карамфил

Добавете подправките в 1 литър вряща вода и оставете около 5 минути да ври на слаб огън. Изключете и оставете на котлона още 20-30 минути. Пийте чая горещ . Към отварата в каната можете да добавите 200-300 мл вода и да заварите отново.

Рецептата е от следния линк, където има и други полезни съвети и рецепти: http://www.yogamudita.com/?page_id=277
единственото, за което грешат са цитрусите, защото те са доста охлаждащи, докато ги ям и чувствам студени тръпки по тялото си.
ПоЗдрави и весел уикенд :)
Активен
Total Liberation

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #54 -: 25-01-2013, 19:47:10 »

Ееей, преди си правех същия чай, но не в такива пропорции, а в каквито ми падне.
Браво за маратона!  :fluretaa:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #55 -: 25-01-2013, 21:08:28 »

Честно да ти кажа и аз си го правя както ми дойде и не спазвам, споменатите в рецептата пропорции, ами завирам водата, махам я от котлона и добавям съставките да се задушат за 30 минути и после ... мммедитация с чай  :love_028:
Активен
Total Liberation

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #56 -: 26-01-2013, 14:33:59 »

Задължително ще пробвам чая! По принцип чаят действа добре зимата, дори да е обикновена билкова отвара, стига да е топла. Но понеже каза, че си вата доша, забелязал ли си точно в кои дни ти е най-студено? Понеже при мен забелязвам, че това се случа предимно във влажни дни. Ако е суха студ, търпя дори -15 градуса, но дори да е над нулата, но да е влажно - започвам да треперя от студ. А когато е студено и ветровито, на моменти даже ми е приятно щипкащото чувство върху кожата.
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #57 -: 27-01-2013, 11:50:51 »

Здравей :)
Не съм обръщал внимание за ефекта на сухия и влажния студ върху мен. За напред ще наблюдавам как ми се отразяват тези въздействия. Отскоро почнах да се запознавам с аюрведа. Преди си мислех, че повечето неща са врели некипели, защото за различните типове хора се препоръчва консумация на ралични видове храни. А бях чел и ми звучеше логично, че човешката храна е една и не би трябвало да има значение къде живееш и какво ядеш. Все едно ако имаш куче и живееш на север да го храниш с една храна, а после ако се преместиш на тропиците и да почнеш да го храниш с друга храна. Или пък все едно да има вата мчека и тя да яде една храна и кафа мечка която да набляга на друг вид храна. Това ми беше една от отправните точки - видовото хранене. Което е вярно, но е вярно и че всеки си има своите индивидуални особенности (конституционните типове описвани в аюрведа) и различните хора са склонни към различни тенденции, затова освен видовата база, трябва да  се обърне внимание и на детайлите за твоята лична конституция. Бях си правил няколко аюрведични теста и най-често  ми излиза вата-пита с доминираща вата и като погледнах с какво се характеризират тези типове бях изумен колко точно съвпадат с моите характеристики.  На моменти се получава така, че нещата, които най-много те привличат (скейтборд, сноуборд и всякакви екстремни спортове, характеризиращи се с риск от падания и травми, както и бягането, плуването, колоезденето и всякакви кардио дейсности характеризиращи се с въздуха/вятъра) биха те изкарали от равновесие (в случай на вата доминанта), но пък в комбинация с  йога, релаксации, концетрации и медитативни техники можеш да балансираш везната :)
Намираме се в постоянен процес на учене, та лека полека ще набараме баланса :)
ПоЗдрави и весел ден :)
Активен
Total Liberation

Sissona

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • live it up!
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #58 -: 27-01-2013, 12:36:35 »

имаш ли някое място, където човек може да се порадва на творчеството ти?:)
Активен
Take me to the station
And put me on a train
I've got no expectations
To pass through here again

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #59 -: 27-01-2013, 13:16:01 »

Здравей :)
ето няколко линкчета:

демо албума на El Freegano: http://archive.org/details/ElFreegano-TotalLiberationDemo2010
две песни на El Freegano от миналата година:
http://archive.org/details/UrbanPirates
http://archive.org/details/FoodSport
клипче на Urban Pirates: http://www.youtube.com/watch?v=Cs-I07nf-Sg



ето и разни домашни записи от 2007 на Колектив Черна Котка: http://archive.org/details/blackCatCollective
както и няколко клипчета:
Целофаненото поколение: http://www.youtube.com/watch?v=efqTnBgaeFY&feature=youtu.be
Екоцид: http://www.youtube.com/watch?v=WxXBA713SUM
Зъбно Колело: http://vbox7.com/play:f002b02f
+ малко снимки на черните котки :)


Активен
Total Liberation
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 22 запитвания.