Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на xITSOx  (Прочетена 16084 пъти)

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Дневникът на xITSOx
« -: 07-12-2012, 10:59:11 »

Здравейте :)
Реших и аз да се разпиша в тези дневници.
Сутрешният "ритуал" е следния:
Ставам около 7-7:30 (това е сега през зимата, а лятото с един час по-рано); Измиване на лицето, почистване на налепите по езика с една лъжица; изплакванена устата; изпиване на 1-2 чаши вода; одрусвам крушата във WC отдела; след това винаги взимаХ студен душ, но през студените месеци прекалено много ми замръзват крайниците, и реших зимата да спра тази процедура (наскоро четох, че според аюрведа хора с конституция "вата" и "вата-питта" е препоръчително да избягват тази практика зимата и сега, само когато се къпя с топла вода, завършвам със студен душ); после сядам за известно време и се наслаждавам на сутрешния дзадзен; накрая завършвам с леки раздвижвания + 10 слънчеви поздрава, а в 3 дни от седмицата с едночасова ащанга виняса йога.

Миналата седмица бях обещал на  мои приятели да им направя списък с храната, която ям, та сега ще приложа и тук този списък, а за напред ще включвам в добавка и физическата дейност.

Петък 30.11.12:
закуска: 1 кг киви
обяд: 1 червена пиперка, 2 средни моркова, една чиния с овесени ядки (предварително накиснати и отцедени) и нахут (сварен и отцеден) подправени с червен пипер, джинджифил, черен пипер чубрица и ¼  сурова глава лук; за омазняване изпозлвах 3 средно големи маслини и 1 лъжица с връхче предварително накиснати сусамови семки
следобедна закуска: 700 гр. Грозде
вечеря: зелена салата и 4 репички;  една чиния с овесени ядки (предварително накиснати и отцедени) и нахут (сварен и отцеден) подправени с червен пипер, джинджифил, черен пипер чубрица и 2 скилидки чесън + 1 лъжица предварително накиснати сусамови семки и 4 средно големи маслини

Събота 01.12.12:
закуска: 1.3 кг райски ябълки
втора закуска: около 300 гр киви и 400 гр ябълки
обяд: 1 кг банани
следобеда бяхме на пчелина и нападнахме едни трънки и после едно дърво с ябълки
следобед/вечеря: малко ряпа и моркови и после за основно картофи на фурна с моркови и лук (без сол и мазнина, само с чубрица, куркума и малко чесън) + малко останал нахут от предния ден + 5 средно големи маслини
вечерта към 21:30 изпих едно смути приготвено с около 180гр. Фурми, малко канела и вода.

Неделя 02.12.12:
закуска : 500 гр. Райска ябълка
втора закуска : 3 бананови палачинки (банан, пълнозърнесто брашно, вода и канела) + кремче от пасирани предварително накиснати сушени смокини / от време на време може и да се поглезим. Не е нужно да се фанатизираме В случая комбинацията между брашно и плодвеве води до ферментация в стомаха и не се препоръчва, но веднъж седмично като празнична трапеза бива.
Обяд: 4 малки моркова; 3 репички и малко  ряпа; основното ястие бе една чиния с картофи, моркови и лук на фурна (останало от предния ден) + 4 средно големи маслини
следобедна закуска: 800-900 гр. Грозде
вечеря: 2 сурови червени пиперки; 1 средно голям морков;  кафяв ориз, измит и изкиснат след варенето + задушен грах + малко лук и подправки(куркума, джинджифил, червен пипер, черен пипер, чубрица) и за омазняване 2 супени лъжици предварително накиснати сурови слънчогледови семки и 2 средно големи маслини

Понеделник 03.12.12:
закуска: 1кг мандарини
обяд: 2 средни моркова; 2 червени сурови пиперки; останал от предниата вечер кафяв ориз + задушен грах + малко лук и подправки(куркума, джинджифил, червен пипер, черен пипер, чубрица) и 15 гр. Сурови предварително накиснати орехи
следобед: 1,1 кг киви
следобед/вечеря: 2 средни моркова + малко ряпа и 200 гр. овесени ядки с подправки куркума, джинджифил, червен пипер и 15 гр  сурови предварително накиснати орехи
втора вечеря: 800 гр банани и окоо 200 гр ябълки

Вторник 04.12.12:
закуска: 800 гр киви
втора закуска: 550 райска ябълка + 450 грозде
обяд: 3 малки земни ябълки; малко ряпа; 1 голям морков; 250 гр сварено жито и 250 гр боб ( и двете ястия са измисти след сваряването и отцедени и подправени с червен пипер, чубрица, джоджен, джинджифил и малко накълцън суров лук и една люта чушка), за омазняване 3 средно големи маслини
следобедна закуска: 1,3 кг. райска ябълка
вечеря: 500 гр ябълки и след около час 2 малки земни ябълки; 2 червени пиперки; 1 средно голям морков; 2 маслини и 1 лъжица предварително накиснато сусамено семе

Сряда 05.12.12:
закуска: 500 райска ябълка; 500 круши
обяд: 3 репички; малко ряпа; 2 моркова; 4 средно големи маслини; 200 грама жито и 150 грама боб (останало от предния ден)
следобедна закуска: около 700-800 грама ябълки
следобед/вечеря: салата от 2 сурови червени чушки; морков; коприва; 15 накиснати бадема и една лъжица накиснато ленено семе + 3 филий (около 180 гр.) домашен пълнозърнест ръчно замесен хляб с кисел квас
вечеря: 800 гр ябълки

Четвъртък 06.12.12:
закуска: 1 кг киви
обяд: 2 червени пиперки; 1 средно голям морков; 1 люто чушле; 1 лъжица пастет от пасиран орех и чесън; 4 филии домашен ръчно замесеб пълнозърнест  хляб скисел квас (около 200-220 гр.) ; и задушено зеле с моркови и лук без мазнина и сол, подправено с червен пипер, и чубрица;
следобедна закуска: 200 гр. Мушмоли малко по-късно 800 гр. Райски ябълки
вечеря: 10-15 гр. Накиснато годжи бери и малко по-късно за вечеря 1 чиния кисело зеле; една малка порция от останалото задшушено зеле с моркови от обяда; 1 купичка картофено пюре подправено с босилек, черен пипер, сминдух и суров лук + 2 люти чушлета и 2 лъжици пастет от орехи и чесън
Активен
Total Liberation

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #1 -: 07-12-2012, 14:02:39 »

 Най-после да видя меню, което от сърце ми допада като калории  :Content_14:. Браво, дори е издържано в 811 стил. Според мен малко ти бягат истински силните зеленолистни, но карай  :whistling2 - emotloader:. Не забравяй, че необходимите минерали трудно ще си набавиш с конвенционално продаваните плодове, зеленчуци и семена.Видяхме тук разни легенди на форума как се провалиха. Домашно отгледаните, дивите и биосертифицираните растения са верен помощник при подобен режим, иначе рано или късно според мен ще стигнеш до необходимост от добавки, което по принцип е излишно при правилно балансирано меню.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Sissona

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • live it up!
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #2 -: 07-12-2012, 14:54:46 »

честит дневник, приличаш на супер всевишен чел човек, който е наясно със себе си:)
Активен
Take me to the station
And put me on a train
I've got no expectations
To pass through here again

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #3 -: 07-12-2012, 16:31:24 »

Честит дневник! На мен ми се виждат малко калориите, но пък и аз доста спортувам - ако падна под 3000 нямам сила. То си и зависи - ако кипиш от енергия, значи са достатъчно  O0 И не е зле да добавиш някоя друга връзка зеления за протеини и минерали. Не знам дали знаеш, но овесените ядки, дето се продават не са сурови(ти не си само на сурово, но просто за инфо)
Активен
Psychonaut

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #4 -: 07-12-2012, 21:41:32 »

Здравейте и ви благодаря за коментарите и съветите. Напълно съм съгласен с Весо относно преимуществото на чистите храни. В наши дни наистина това е голямо предизвикателство. Имам късмет, че съм в малък град от селски тип и освен че имаме лозе с градина, на пазара има местни производители, които предлагат продукцията си, която в по-голямата си част не е био, но е с пъти по-добра от конвенционално отгледаните храни. Тази есен за първи път се мобилизирах силно и открих изоставени овощни градини, та събрах големи количества ябълки и орехи, малко бадеми, лешници, круши, мушмоли, дюли, арония и сини сливи(за сушене) та поне това си е 100% био.
Бихте ли ми дали съвет за зеленолистните. Вие какво си приготвяте? Сурови, запарени, готвени? Никога не съм наблягал на тези листа. Пролетта берях често коприва и я запарвах или я хапвах сурова на салата, даже миналата седмица пак си набрах, но определено ни ми е вкусна сурова. Спанакът също суров ми е малко гаден. Марули избягвам, защото ако не са био са пълни с лайна, а те са листа и нямат дебела обвивка като бананите например. Гледах една рецепта за смути със спанак и банан, но още не съм го пробвал.

Тита, на моменти (когато движа повече) наистина май не ми стигат калориите. Лятото имаше дни, когато се чувствах доста отпаднал и сега разбирам, че е трябвало да сипя още малко гориво в резервоара. Но зимата горивото излиза по-скъпо, а и ако наблягаш само на банани и фурми ще писне бързо. Долу горе мисля, че съм набарал топлата вода за себе си. Живея фриганската с ограничен бюджет и харча само за храна, ток, вода и нет, та в момента храната ми излиза около 150-170 лв. (а лятото беше под 100 ;)

Сиссона, благодаря за милия коментар, но това, което изглежда е различно от действителността ;) По форумите, хората пишат за себе си какво ли не и главно са ръководени от ония техен приятел, наречен ЕГО. Искат да се покажат пред другите, кой какъв разбирач е и играч е. Създавайки дневника и аз имах такива подбуди. Какво ги интересува хората, какво яде някакъв си пръдльо от Разград :D Пиши тука да се прави на интересен :D И НЯМА НИЩО ЛОШО В ТОВА :) Егото и то си иска своето и нека си го вземе, нали си е наш човек :) хубавото в случая е, че може да се завърже и конструктивен диалог с други хора, за да обменим някои полезни съвети :)
ПоЗдрави
Активен
Total Liberation

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #5 -: 07-12-2012, 21:52:06 »

Петък 07.12.12:
закуска: 600 гр. Райски ябълки; 250 гр. Мушмули
втора закуска: 750 гр. Ябълки
обяд: 1 червена пиперка; 1 морков срендо голям; 4 предварително накиснати ореха; 4 филии домашен пълнозърнест хляб с квас (около 200 гр.) 1 чиния яхния от червена леща; картфов, морков, подправена с лук, чесън, червен пипер, черен пипер и чубрица) + 1 люто чушле
следобедна закуска: 2 сл годжи бери (оредварително накиснато); 250 гр сушени смокини (предварително накиснати във вода и пасирани на каша)
вечеря:  2 червени пиперки; 3 малки земни ябълки;  1 чиния яхния (около 400 гр.) от червена леща; картфов, морков, подправена с лук, чесън, червен пипер, черен пипер и чубрица) + 2 малки слабо  люти  чушлета 5 филийки хляб (около 250 гр, последните две филии за десерт реших да облажа и ги намазах с домашна лютеница :)
4030 приети калории / 80.9% въглехидрати/10.8% протеини/8.3% мазнини сшпред cronometer.com

Физическите дейности днес бяха:
80 минути ащанга виняса йога преди закуска
късния следобед малко велосипедиране за загрявка и после уличен фитнес на лост и успоредка:
1: 15 набирания широк надхват на лост
2: 30 кофички на успоредка
3: 10 набирания широк надхват зад врат
4: 25 кофички
5: 10 набирания тесен подхват
6: 20 кофички
7: 10 набирания тесен подхват
8: 15 кофички
9: 10 набирания тесен успореден хват
10: 15 кофички

Вечерта водих леко занятие по йога за начинаещи около 80 мин
Активен
Total Liberation

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #6 -: 07-12-2012, 21:53:49 »

Петък 07.12.12:
закуска: 600 гр. Райски ябълки; 250 гр. Мушмули
втора закуска: 750 гр. Ябълки
обяд: 1 червена пиперка; 1 морков срендо голям; 4 предварително накиснати ореха; 4 филии домашен пълнозърнест хляб с квас (около 200 гр.) 1 чиния яхния от червена леща; картфов, морков, подправена с лук, чесън, червен пипер, черен пипер и чубрица) + 1 люто чушле
следобедна закуска: 2 сл годжи бери (оредварително накиснато); 250 гр сушени смокини (предварително накиснати във вода и пасирани на каша)
вечеря:  2 червени пиперки; 3 малки земни ябълки;  1 чиния яхния (около 400 гр.) от червена леща; картфов, морков, подправена с лук, чесън, червен пипер, черен пипер и чубрица) + 2 малки слабо  люти  чушлета 5 филийки хляб (около 250 гр, последните две филии за десерт реших да облажа и ги намазах с домашна лютеница :)
4030 приети калории / 80.9% въглехидрати/10.8% протеини/8.3% мазнини според cronometer.com

Физическите дейности днес бяха:
80 минути ащанга виняса йога преди закуска
късния следобед малко велосипедиране за загрявка и после уличен фитнес на лост и успоредка:
1: 15 набирания широк надхват на лост
2: 30 кофички на успоредка
3: 10 набирания широк надхват зад врат
4: 25 кофички
5: 10 набирания тесен подхват
6: 20 кофички
7: 10 набирания тесен подхват
8: 15 кофички
9: 10 набирания тесен успореден хват
10: 15 кофички
около 100 секунди почивка между упражненията

Вечерта водих леко занятие по йога за начинаещи около 80 мин

Активен
Total Liberation

purelove

  • Гост
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #7 -: 08-12-2012, 00:38:20 »

....Живея фриганската с ограничен бюджет и харча само за храна, ток, вода и нет, та в момента храната ми излиза около 150-170 лв. (а лятото беше под 100 ;)

Тук бих могла да ти предложа вариант, с който би могъл (евентуално) да избегнеш "необоснованите" харчове  tooth Че кой е казал , че нуждата от енергия и градивни материали може да си ги набавим единствено от  физическа източници (храна и вода) ? :) Навярно си чувал за с т.нар. "Sun gazing" терапия ( :) И все пак ано не си - за "необмисления" експримент не са ти необходими специални "extra" атрибути, освен чифтния сетивен орган, който природата ти е дарила  :) (  Лирическо отклонение  tooth  При мен в началото метода чисто и просто подгряваше любопитството ми.. Но с един съзнателен и грамотен :) подход с практиката успях да изведа един твърде категоричен контраст (спямо консуматоството на екологично чисти продукти ;) ) От частния случай (т.е мен :) ) към общото не бива да се правят генерални изводи, но преките доказателства (на квантовия ми анализатор) са ми достатъчни. :) Запознай се отблизо със метода на слънчевото хранене. Току виж си се "запалил" :) )

А за уличния ти портрет :) те поздравявам. Двама мои приятели ме бяха въвлекли в уличната спортна гимнастика ( за кратко) . Бях голяма атракция .. за някои  :surpris_22:  В началото искрено се забавлявах с гледните точки на момичета/жените към живота.  (Но пък можех преспокойно да им се противопоставя с чувствително по-стегнат бюст , вследствие на добре развитите ми гръбни мускули  :Content_4 - emotloader: ) В последствие преживях няколко катарзисни сблъсъка и всичко приключи. А и стара травма в раменния пояс беше започнала да се обажда.

Поздрави и успех   :Content_14:
« Последна редакция: 08-12-2012, 00:47:42 от purelove »
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #8 -: 08-12-2012, 10:40:02 »

Ммми щом не става с фурми и банани, тогава други въглехидрати като ориз,  каротфи...знам ли - калорично да е и да е много(без мазно ест.) Гледам и със стрийтфит щом се занимаваш - задължително над 3000 калории на ден  :surpris_23: Иначе ти си направо късметлия. Живееш в чист район(преполагам), така че си бери диворастящи зелении. Потърси Андрей Бутенко в youtube. Повечето за които той говори ги има и при нас. Безплатни са и са много по-силни от обикновените, във всяко отношение. По това време около мен нищо вече не е останало, но Веско каза, че ако разровиш снега може да намериш нещо. Иначе аз лятото на 80% само диво ядях.
Активен
Psychonaut

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #9 -: 11-12-2012, 11:29:09 »

Благодарско за Андрей Бутенко. Ще потърся информация.
Въпросът засягащ слънцядството е доста спорен и в случая ние няма да разберем дали е истина, докато сами не станем слънцеяди, само дето можем да умрем преди това от глад :D Повечето самозванзи са хванати в лъжа, а и покрай тях доста хора са си изпатили и има смъртни случаи. Не отричам практиката, дори и аз практикувам гледанена изгряващото и залязващото слънце от 2 години. Не редовно, но когато имам възможност и съм стигнал до около 16-17 минути взиране. не съм почувствал нищо по-специално относно храната и глада. Иначе е добра форма на концентрация и упражнение за очите (разбира се в подходящоъто време за това до 50-60 мин. след изгрев и от 60-50 мин преди залез). Та иначе ако можеш да я караш само на прана без да слагаш грам гориво в стомаха щеше да е съвсем айляшки живот, само дето имаме стомах, черва и тн... Не случайно са в телата ни, а?
Хайде отивамда хапна малко, че светлината от монитора не ми е достатъчна за закуска :)

ПС: прилагам храната и спорта за изминалите няколко дена

Събота 08.12.12:
закуска: 1.2 кг райска ябълка
обяд: 2 червени пиперки; 1 средно голям морков; 300гр. варени картофи + малко запарена коприва; 4 филии хляб; 1 люта чушка; 15 гр. Накиснати орехи
следобедна закуска: 1 кг банани
следобед/вечеря: 2 червени пиперки; 2 средно голям морков; 300гр. варени картофи + малко запарена коприва; 4 филии хляб; 2 люта чушка; 15 гр. Накиснати орехи
втора вечеря: 800 гр. Банани + 200 гр ябълки

Денят включваше доста ходене пеш (пътувах на стоп към русе. смених няколко коли и с еналожи да пресека 1-2 села пеш за да отида на подходящо място за стопиране); Следобеда до вечерта имаше доста каранена скейт (правихме официално откриване на новата мини рампа в Русе, намираща се в канети хаус :) йе йе йе

Неделя:
закуска: 2 мандарини и малко по-късно 1 домашно шоколадче от 3 ореха и 12 фурми + какао и канела
обяд: салата от зеле, морков, цвекло и ябълка; варен ориз (чист без подправки и мазнина) + манджа от задушени заленчуци (морков, зеле, пипер, лук и грах) подправена с малко чесън, червен пипер, черен пипер, чубрица, бахар и магданоз
следобедна закуска: 15 гр годжи бере; 650 гр. Ябълки; 50 гр дюля и един час по-късно смути от 200 гр фурми
вечеря: малко сушен ананас; няколко мушмули; доста домашни сурови бонбони (от фурми, лешник, сусамов тахан, какао и канела); и тиква на пара

Денят беше предимно релаксиращ, следобеда само направих една интензивна 80 минутна ащанга виняса.

Понеделник:
закуска: 800 гр ябълки
втора закуска/обяд: 15 гр накиснатао годжи бери и и после 1200 райска ябълка
следобедна закуска: 1000 гр киви
следобед/вечеря: смути от 250 гр фурми + 250 грама фурми за десерт :D
вечеря: 200 гр кисело зеле и после около 700-800 гр тиква

Екшънът през деня беше съставен от:
лицеви опори
1: 60 повторения широки база
2: 20 войнишки на юмруци (длани на ширината на раменете)
3: 20 диамант
4: 20 на една ръка (10 дясна и 10 лява)
5: 10 бааавни
6: 20 с пляскане
7: 12 от един вид който напомня затворническите но малко модифициран (навеждаш и първо свиваш  ляво коляно към ляв лакът, после дясно коляно към десен лекът, после вдигаш и дясно свиваш дясно коляно къмгърдите, после свиваш и лявото коляно към гърдите. това е едно повторение)
8: 25 с вдигнати крака на стол
9: 20 лицеви с длани на ширината на раменете и между всяка лицева се прави vasishtasana
10: 50 лицви с широка база

почивката между сериите е около 90 секунди

след това коремната преса поиграхме:
13 вида преси (всъщност 11, но два от видовете са асиметрични и се правят за лява и за дясна страна)
общо 330 повторения (средно по 25 за вид) без почивка между различните видове или максимум 3-4 секунди докато се заеме подходящата поза)

вечерта водих 80 минутно занятие по йога

Та това е за сега в дневника :)

Активен
Total Liberation

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #10 -: 12-12-2012, 08:53:37 »

Мале! Ти си машина  :Content_14:
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #11 -: 12-12-2012, 21:48:41 »

 Казва се Сергей Бутенко. Ето линк с любимата ми презентация http://www.youtube.com/watch?v=cqHRxr4a2-o .
 За ядливи зеленолистни през зимата има много инфо в ютюб. Просто пишеш в търсачката wild edibles winter и дерзаеш. Те затова ги наричат още tuff edibles . Почти всички познати растения виреят и зимата, просто са далеч по-недоразвити. Преди 5-6 дни бях на село и при минусови температури пак си похапнах глухарчета. Имаше и супер крехка и сочна дива трева. Ако беше и блендера с мен .......  :essen:  :Content_22: :peperudi:
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

purelove

  • Гост
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #12 -: 13-12-2012, 01:41:11 »

Е, усещам , че това не е точно неговата "чаша чай" точно в момента  tooth tooth Къде го пращаш човека ? Като слушам каква е обстановката в северна Б-я, по комфотно ще му е м/у чифт женски кракака, не мислиш ли  ???  tooth tooth
Активен

Доби

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #13 -: 14-12-2012, 11:00:41 »

Вчера за първи път опитах що е то райска ябълка (колко съм изостанал хъх) и щях да припадна от блаженство. Като гледам как си ги нагъваш в стабилни количества, предполагам че информацията в тази статия http://dieti.rozali.com/hranene/p15024.html
е леко неверна, поне що се отнася до дневната доза от една ябълка?  ^-^

Също бих се радвал ако споделиш твоите мотиви за включване на ябълката в менюто си.
Благодаря, хубав и успешен ден!
Активен
Д.

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #14 -: 14-12-2012, 15:14:38 »

от както са излязли ям поне по кило на ден :))))
Активен
Psychonaut

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #15 -: 14-12-2012, 15:54:02 »

Веско, благодаря ти за информацията, която споделяш. Този уикенд евентуално ще потърся глухарчета под снега :) малко в стил ала беър грилс :D
purelove  :heart_2: любовта сгрява най-силно човека

Доби, райските ябълки са божествени :) не съм сигурен относно показатели те и. в този сайт розали пише едно в cronometer.com пише че за 1 кг са 700 калории, 95% от които са от въглехидрати, 2,7% от протеини и 2,3 от мазнини. супер богата на витамин А витамин Ц и Б6, както на мед и магнезии, но за мен най-важното е, ч еми доставя върховно удоволствие, когато си похапвам. Консумирам ги много меки, направо все едно мармалад ям :)
а ето и режима от последните няколко дни:

Вторник 11.12.12:
закуска: 800 гр. Мандарини
обяд: 1 среден морков + малко червено цвекло; 3 филии домашен ръчен пълнозърнест хляб с квас + 1 чиния яхния (картофи, грах, моркови, пипер, лук, чесън, джинджифил, червен пипер, черен пипер, чубрица без сол и мазнина!!!) + 2  слабо люти чушлета
следобедна закуска: 10 малки мушмули и 9 малки ябълки
втора следобедна закуска: 15 гр накисната годжи бери и 1,1 кг банани
вечеря: 250 гр кисело зеле; 4 накиснати ореха; 2 филийки домашен ръчен пълнозърнест хляб с квас + 2 чинии яхния (картофи, грах, моркови, пипер, лук, чесън, джинджифил, червен пипер, черен пипер, чубрица без сол и мазнина!!!) + 1 люто чушле и 4 чулета от трушия
късна вечеря: бях си легнал но не успях да заспя, получих някакво вдъхновение и седнах д апиша стихове та покрая тях изядох 250-300 гр фурми

спорта през деня включваше сутрешна ащанга виняса йога за около 75 минути
привечер 30 минутен крос в парка и след това водих 75 минутно занятие по йога

Сряда 12.12.12
закуска: 6 мандарини и 6 малки ябълки
втора закуска: половин нар и 3 банана
обяд: кремче от предварително накиснати 350 гр. сушени смокини в малко вода + канела.
Следобед: 1 сурова зелена пиперка; 1 среден морков; поливн малко цвекло (100 гр); 300 грама кафяв ориз подправен с червен пипер, джинджифил, канела, чубрица и куркума; + 3 малки кисели краставички + 2 лютиви чушлета +  5 средни маслини + 3 предварително накиснати ореха
вечеря: 200 гр пресни фурми; 250 гр сушени смокини: и 2 домашни сурови боноби от (фурми орехи сусам какао и канела)

Лостове:
1: 15 набирния широк надхват
2: 10 набирния широк надхват
3: 10 набирания широк надхват зад врат
4: 10 набирания широк надвхат зад врат
5: 15 набирания тесен подхват
6: 12 набирания тесен подхват
7: 10 набирания тесен надхват
8: 10 набирания тесен надхват
9: 10 набирания тесен успореден хват
10 : 10 набирания тесен успореден хват

Четвъртък 13.12.12:

закуска: 1 кг киви
обяд: 3 земни ябълки; 200 гр кафяв ориз с куркума джинджифил червен пипер и чубрица + 3 малки кисели краставички + 3 маслини + 1 люто чушле и малко домашен доматен сок
следобед: 600 гр  мушмули
следобед/вечеря: 2 чинии кисело зеле + 200 гр овесени ядки с джинджифил, чубрица и черен пипер + малко доматен сок 3 накиснати ореха 2 пресни моркова , 2 сурови  зелени чушки и 1 люто чушле
вечеря: ей тука се олях :D 1 кг банани; 350 гр фурми и ме почерпиха половинка натурален черен шоколад :) не можах да заспя до 1:30 :D

физическата активност беше лека:
сутринта коремна преса:
13 вида преси (всъщност 11, но два от видовете са асиметрични и се правят за лява и за дясна страна)
общо 330 повторения (средно по 25 за вид) без почивка между различните видове или максимум 3-4 секунди докато се заеме подходящата поза)

вечерта 80 мин. йога
Активен
Total Liberation

Sissona

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • live it up!
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #16 -: 15-12-2012, 20:22:17 »

имаш много чаровна песеен, сега ще си я пускам сутрин за отскок:)
Активен
Take me to the station
And put me on a train
I've got no expectations
To pass through here again

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #17 -: 18-12-2012, 11:56:25 »

Никога не съм опитвала райска ябълка,има ли разлика със земната? Днес ще се снабдя,бели ли се?
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #18 -: 18-12-2012, 12:17:08 »

Непременно опитай, много, много е вкусна и сочна, нищо общо със земната ябълка или всякакви други видове ябълки  :D Но много важно е да е добре узряла, в противен случай е стипчива на вкус...ябълката трябва да е много мека  :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:
« Последна редакция: 18-12-2012, 12:19:11 от Даниела »
Активен

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Дневникът на xITSOx
« Отговор #19 -: 18-12-2012, 14:09:11 »

Аз лично беля райските ябълки. Както Дани казва, изчакваш да умекнат и после хапваш :) все едно мармалад :)
Вчера за първи път си направих зелено културистично смути с банани и спанак. Сложих 800 гр банани, 200 гр спанак, малко вода и издеих мъничко лимон. Не беше зле. Усещаше се съвсем слабо нагарчане от спанака, но честно да ви кажа ако беше само чисто зелено смути може би щах да повърна :D хаха От "солените" пасирани нектари най-много ми харесва Гаспачо :) перфектно е за летните месеци.
Иначе зелените смутита сигурно са хубави ако се подберат правилните съставки :) Ще се експериментира на пролет като плъзнат треволяците, че сега зимата под снега да се търсят треви малко прекалено ми се струва :), а в магазините които продават са фул с отрови.

Чудех се да публикувам ли продължението на хранителното ми меню. Вече взе да ми омръзва да запсивам какво ям, но така или иначе имам записки до вчера ще ги приложа:

Петък 14.12.12:
закуска: 1 кг. Райска ябълка
обяд: 2 сурови зелени пиперки; 1 средноголям морков; 1 люто чушле; 3 млаки кисели краставички; 5 тънки филийки домашен пълнозърнест хляб с квас (около 200-230 гр) + пастет от нахут (само пасиран нахут и вода + червен пипер, черен пипер, кимион, чубрица) и 5 средни на големина маслини
следобедна закуска: 1 кг банани
вечеря: 1 голям морков и половин цвекло + 2 супени лъжици накиснати сусамови семки; малко кисело зеле + 4 филии домашен ръчно приготвен пълнозърнест хляб с кисел квас (около 240 гр) + 250 гр. Пастет от нахут ( само пасиран нахут и вода + червен пипер, черен пипер, кимион, чубрица) + 1 люто чушле

7-8 минути бягане за загрявка и после уличен фитнес на лост и успоредка:
1: 15 набирания широк надхват на лост
2: 30 кофички на успоредка
3: 10 набирания широк надхват зад врат
4: 25 кофички
5: 10 набирания тесен подхват
6: 20 кофички
7: 10 набирания тесен подхват
8: 15 кофички
9: 10 набирания тесен успореден хват
10: 15 кофички

Събота 15.12.12:
закуска: 1,2 кг райски ябълки
обяд: морков, цвекло, 10 маслини, 2 филии домашен пълнозърнест хляб с квас; 500-600 гр картофи на пара + едно люто чушле и половин глава лук
следобедна закуска: 1 кг мушмули
вечеря: 15 гр накиснато годжибери и малко след това 1 суров морков; 5 накиснати ореха; 4 маслини; 3 парченца тиква + 500 гр ориз със зеленчуци на фурна и две лъжици пастет от нахут (останал от предния ден)

следобеда имаше доста колоездене и плодобер ;) набарахме 2 отрупани мушмули, както и събрахме разни нападали орехи.
по-късно малко коремна преса:
13 вида преси (всъщност 11, но два от видовете са асиметрични и се правят за лява и за дясна страна)
общо 330 повторения (средно по 25 за вид) без почивка между различните видове или максимум 3-4 секунди докато се заеме подходящата поза)


Неделя 16.12.12:
закуска: 600 гр райска ябълка и 30 мушмули
втора закуска: около 700 гр тиква на пара
обяд: банани 1,1 кг
следобедна зкауска: мандарини 600 гр, киви 200 гр, ябълки 200 гр.
Вечеря: ч голям морков, малко цвекло, 5 накиснати ореха, 2 филии домашен пълнозърнест хляб с квас, 200 гр. Картофи на пара и ориз със моркови грах и лук + малко домашен доматен сок

Дейността през неделя беше 30 минути крос в парка
а вечерта интензивна ащанга виняса йога за около 75 мин.

Понеделник:
закуска: 600 гр ябълки; малко след това 300 гр мушмули
обяд: морков, земна ябълка 3 репички, 1 купичка овесени ядки + 2 лъжици накиснат слънчоглед малко лук и подправки и 1 люто чушле
следобедна закуска смутии от 300 гр сушени смокини
следобед/вечеря: 3 филии домашен пълнозърнест хляб с квас, домашно кьопало без сол и мазнина + 3 маслини + 1 лъжица сусамено семе и 1 шепа кашу
вечеря: смути от 800 гр банани + 200 гр спанак + малко вода и изцеден лимон и половин час след това исках малко сладко та патнах 200 гр пресни фурми :)

Спортът беше лостове и успоредка:
1: 15 набирания широк надхват на лост
2: 30 кофички на успоредка
3: 10 набирания широк надхват зад врат
4: 25 кофички
5: 15 набирания тесен подхват
6: 20 кофички
7: 15 набирания тесен подхват
8: 15 кофички
9: 10 набирания тесен успореден хват
10: 15 кофички
около 100 секунди почивка между упражненията

и вечерта едно занятие по йога.

Килограмите сутрин като ги меря са закотвени на 56.4 от много време на сам.

ПоЗдрави за всички :)

Активен
Total Liberation
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 22 запитвания.