Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Кой преглежда за Глисти?  (Прочетена 8145 пъти)

DAn4etooo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Кой преглежда за Глисти?
« -: 02-01-2013, 20:12:43 »

Моля,някои ако знае на какъв лекар се ходи на изследвания за глисти да ми каже.Нямам представа къде трябва да отида . Ако може да ми препоръчате някои лекар в София ще ви бъда много благодарна!
Активен

Elea

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:Кой преглежда за Глисти?
« Отговор #1 -: 02-01-2013, 23:01:21 »

DAn4etooo , трябва да отидеш при гастроентеролог .

А тази информация за добри лекари в София я взех от форума на БГ Мама -

Най-добрите гастроентеролози в София:

УМБАЛ „Александровска”
ул.”Св. Георги Софийски” 1
Катедра по Пропедевтика на Вътрешните Болести
проф. Константин Чернев
тел. за връзка: 0888/514860; 02/9230-223
                          02/9230-228; 02/9280-228
                          02/9280-223
 Прием на проф.Чернев – ул.”Неофит Рилски”23
Телефон за записване 02/9879810

УМБАЛ „Св.Иван Рилски”
бул.” Акад.Иван Гешов” 15
Клиника по Гастроентерология
тел. за връзка: 02/952 37 25 - клиника по гастроентерология;
                         02/952 12 97 - канцелария   
                         02/852 69 30 – записване на час с направление
 
УМБАЛ "Царица Йоанна"
ул.”Бяло море” 8
Клиника по Гастроентерология
тел. за връзка: 02/943 25 90; 02/943 23 23; 02/943 23 05

ВОЕННО МЕДИЦИНСКА АКАДЕМИЯ
ул.”Св.Георги Софийски” 3
Клиника по Гастроентерология
доц. Крум Кацаров,
тел. за връзка: 02/22 56 83; 02/922 54 35
Телефон за записване за консултации с доц. Кацаров – 02/9225001

МБАЛ Токуда
бул. „Никола Вапцаров” №51Б,
Отделение по Гастроентерология
тел. за връзка: 02/403 41 63; 02/403 49 50

Медицински институт на МВР,
бул. "Скобелев" 79
Клиника по Гастроентерология
доц. Диана Николовска
тел. за връзка: 02/982 15 67

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=371996.msg11148668#msg11148668
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Кой преглежда за Глисти?
« Отговор #2 -: 02-01-2013, 23:01:54 »

В бившето ХЕИ , (сега риокоз май) правят такива изследвания.   Натам изпращат от кабинета по паразитология  т.н.  паразитолози..( От гастрото май също)
Това е добрата новина :)
Както винаги , има и лоша обаче :)
А тя е, че изследването не е достоверно и като цяло - дилетантско . Това е най-най-калпазанската част от медицината - подценявана , неразбирана и пътуваща  в девета глуха..
"Изследването" протича така - карат те да им занесеш  "материал" , те го  разглеждат внимателно  , търсейки яйца от съответния глист, за който са заложили тест.  Ако случайно открият , викат "ЕВРИКА" ! и потриват ръце, защото с този тест  - я видят, я не видят..   :)
 На моят въпрос - "А какво правите , когато точно  в тоя ден глистът е решил да не снася яйца ? "   ми беше даден точно този отговор: "ЪЪЪ, прав сте, поради тази причина до скоро правихме три поредни изследвания, но отскоро Здравната Каса плаща само за едно изследване и хората толкова правят ...   "
Има и т.н. компютърни диагностики, които се пъчат ,че откривали глисти и др. подобни твари. На честотно-резонансен признак им работят машинките. Дали може да им се вярва? Сами можем да си отговорим, ако отидем на две различни машинки..Ако дадат един и същ резултат  добре. Само че почти никога това не се случва :)
 В заключение има още една добра новина все пак    tooth
А тя е , че глистите не са измежду най-лошите паразити. Най-лошите не се наричат точно "глисти".  

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Кой преглежда за Глисти?
« Отговор #3 -: 03-01-2013, 01:53:55 »

В един руски филм за паразитите в човека се споменаваше, че изследванията за глисти са с достоверност... 20%. :o
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Кой преглежда за Глисти?
« Отговор #4 -: 03-01-2013, 11:13:19 »

"Знае се, че една съвременна болнична лаборатория може да хване около 20% от паразитозите. Над 1000 вида паразити могат да живеят в тялото ви, а съществуват тестове само за 40 до 50 вида. Това означава, че вашият доктор, ако въобще реши да ви тества за паразити, може да се надява да открие само 5% от паразитите с точност 20%. Така 80% от тях биха останали неоткрити и ще имаме само 20% да открием оставащите 5% за които съществуват тестове." -от Уикипедия   http://bg.wikipedia.org/wiki/Паразит
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Кой преглежда за Глисти?
« Отговор #5 -: 03-01-2013, 12:05:39 »

Да живеят противопаразитните профилактики... :pensif_29:
Активен
Psychonaut

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Кой преглежда за Глисти?
« Отговор #6 -: 03-01-2013, 14:08:34 »

Да живеят противопаразитните профилактики... :pensif_29:
И доктор ми го е казвал това  tooth
, когато в Дар ми препоръчаха изследване за хламидии и ме насочиха към лекар, а той си беше чист шарлатанин на високо ниво (беше светило в областта с хламидиите - официално ;) ) Толкова му личеше, че дори зодията му отгатнах за 3 минути престой в кабинета  tooth
Върнах се в Дар с резултат (+-) и ядосана от развоя на изследването, при което според мен бяха спестени реактивите, а доктора предписа за всеки случай антибиотик...що не!!  :Confus_3:
Нямам вяра на лабораторни изследвания от тогава. Че и скъпи излизат  tooth
Най-добре си е профилактиката  :pensif_29:
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Кой преглежда за Глисти?
« Отговор #7 -: 03-01-2013, 14:55:02 »

Между другото точно в сайта на Дар прочетох, че ако се смесят орехи с мед и се изяде в голямо количество, то ще помогне да се изведат от организма плоските и дългите глисти http://www.dar-center.com/article/?article=882. Не знам дали помага, обаче е много вкусно  :Appetit_17:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Кой преглежда за Глисти?
« Отговор #8 -: 04-01-2013, 22:46:31 »

Ами ето тодикамп може да се използва по предназначение, а именно антипаразитно. И то с много по-голям успех от всеки продукт на фармафията.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Кой преглежда за Глисти?
« Отговор #9 -: 06-01-2013, 05:30:00 »

Подкрепям! Точно с тази цел си го взех, поради странни спазми в областта на черния дроб. Не искам да е като реклама, но няколко дни след употребата изчезнаха...
Активен
Psychonaut

DAn4etooo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Кой преглежда за Глисти?
« Отговор #10 -: 09-01-2013, 11:41:42 »

А това ,,тодикамп " може ли да се вземе без да е предписано от лекар?И ако може колко струва ,и как се приема?Трябва ли да се консултирам с лекар като се има в предвид ,че преди 6 месеца съм оперирана от апандесит.Мисля,че не трябва да има проблем,но все пак малко се притеснявам.
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Кой преглежда за Глисти?
« Отговор #11 -: 09-01-2013, 11:51:01 »

.
« Последна редакция: 09-01-2013, 12:00:19 от Diego de la Vege »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Кой преглежда за Глисти?
« Отговор #12 -: 11-01-2013, 10:39:29 »

А това ,,тодикамп " може ли да се вземе без да е предписано от лекар?И ако може колко струва ,и как се приема?Трябва ли да се консултирам с лекар като се има в предвид ,че преди 6 месеца съм оперирана от апандесит.Мисля,че не трябва да има проблем,но все пак малко се притеснявам.

Ти май не разбираш това, което се пише тук ? Никой лекар няма да ти  предпише или предложи Тодикамп.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Кой преглежда за Глисти?
« Отговор #13 -: 11-01-2013, 11:04:25 »

Пхахахах...отиваш на лекар ии ами да, ще ви изпиша ГАЗ, за вътрешен прием...  :Content_4 - emotloader: Зарежи ги тея лекари, единици са наистина добри и аз май не съм попадала.
Активен
Psychonaut

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Кой преглежда за Глисти?
« Отговор #14 -: 12-01-2013, 10:09:56 »

А това ,,тодикамп " може ли да се вземе без да е предписано от лекар?И ако може колко струва ,и как се приема?Трябва ли да се консултирам с лекар като се има в предвид ,че преди 6 месеца съм оперирана от апандесит.Мисля,че не трябва да има проблем,но все пак малко се притеснявам.

Ти май не разбираш това, което се пише тук ? Никой лекар няма да ти  предпише или предложи Тодикамп.
Грешиш, приятелю, даже на рецепта ще и го изпиша ако трябва! :)
Както правя и с много други хора(извън болницата, разбира се)
А това за операцията: няма причини за притеснение-тъканите се възстановяват до 10-14 ден ,разрезите зарастват, ако всичко е приключило успешно тогава..няма от какво да те е страх.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Кой преглежда за Глисти?
« Отговор #15 -: 13-01-2013, 23:46:05 »

Понеже тук във форума има тема за тодикамп - каква работа върши и т.н., няма да пиша за това, просто трябва да се прочете.
По-интересен за мен лично е следният въпрос: как да се установи със сигурност наличието на хламидийна инфекция? В България няма надеждни методи за изследване на хламидийна инфекция (надеждните методи са твърде скъпи и не се прилагат у нас) - търсят се антитела, по които се съди дали има такава инфекция. Но този резултат не е надежден, защото: тези антитела могат да са повишени и в резултат на вече приключена такава инфекция (вече неактивна); същите антитела имат повишени стойности и при други инфекции, което не дава възможност да се твърди със сигурност, че става въпрос за хламидийна инфекция.
Но да кажем, че инфекцията е доказана. Вариант за нейното лечение е т.нар. високочестотна биорезонансна терапия. Или казано по друг начин използване на генератор на правоъгълни импулси с точно определена честота, която е установена като резонансна за съответния патоген. Така патогенът бива унищожен и въпросът се приключва (принцип, използван от Р. Райф, Х. Кларк и др.). Ако тодикамп или някой друг препарат извън фармацевтиката не помогне, то това е метод за предпочитане пред антибиотично лечение, което е доста дълго и силно увреждащо организма като цяло и по-специално чревната микрофлора. А защо не и двата метода да се използват комбинирано - няма несъвместимост при прилагането им. Би следвало да се очакват много по-добри резултати, отколкото самостоятелно приложение.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 23 запитвания.