Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Епилепсия при деца и бебета  (Прочетена 3123 пъти)

DAn4etooo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Моля ви някой ,ако знае нещо по темата или най-вече ,ако страдате от тази болест да ми пишете нещо за нея. Племенника ми е на 11 месеца и за втори път получава усложнен гърч.Първият получи преди четири месеца.Много се притеснявам дали това е опасно, и дали няма да има някакви други проблеми в следствие на гърча.
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Епилепсия при деца и бебета
« Отговор #1 -: 03-01-2013, 17:24:02 »

Данче, племеника ти ваксиниран ли е и ако да - колко пъти?
Активен

DAn4etooo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Епилепсия при деца и бебета
« Отговор #2 -: 03-01-2013, 17:40:08 »

Да ваксиниран е ,но само от тези задължителните ваксини,където педиатара му ги слага. Мисля,че не е от ваксина ,по-вероятно да е наследствено.Сестра ми имаше 2 -3 гърча като малка,но мина по леко и не е влизала в болница.
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Епилепсия при деца и бебета
« Отговор #3 -: 03-01-2013, 17:52:18 »

Според новия имунизационен календар това са 11 /единадесет/ интервенции, всяка от които вкарва в организма доста неща. Не е зле да проучиш точно какви  – информация има, включително и в настоящия сайт. Имай предвид, че епилепсията е заболяване на нервната система, а доста от съставките на ваксините са невротоксини.
Доста полезна информация можеш да намериш и тук:
http://vaksinite.info/download.html
Активен

DAn4etooo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Епилепсия при деца и бебета
« Отговор #4 -: 03-01-2013, 18:31:04 »

Благодаря за информацията.Аз също съм против ваксините като цяло.Но детето не е ваксинирано от както получи първия припадък.От тогава го лекуваме с ,, депакин" сироп,но явно и това не му помага.Лекарите ни предписаха лекарството срещу повторна поява и вече четири месеца го лекуваме профилактично и ето,че пак изпадна в усложнен гърч. :'(
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Епилепсия при деца и бебета
« Отговор #5 -: 03-01-2013, 23:34:02 »

Данче, епилепсията е една от стотиците болести , които медицината  не иска да лекува. И де факто е безсилна.. и "мижи да те лажем"  :)  Само доотравят хората с разни субстанции. Лошото е , че  не е много и за нашия форум, тоест - едва ли може да се помогне с "нашите" методики..
При по-възрастни пациенти психичните нарушения се повлияват отлично от дълги срокове лечебно гладуване, има натрупан огромен клиничен опит в Русия , даже самите лекари прилагащи методиката  не могат да повярват на очите си за какви подобрения става въпрос.
 Има и едни други схващания за този вид състояния обаче..
 За хората , вещи в езотериката , радиестезията,   психичните болести имат по-друг корен.. Там най-често ставало въпрос за разни лоши енергетики, карми, урочасвания.. с една дума - външни въздействия.
Разказвал съм за една моя приятелка , която е на "ти" с медицината на Пучко, радиестезията,езотериката и като цяло този спектър от теории и практики , с които реално постига успехи. (Сложно е , правят се изчиствания, редят се вибрационни редове .. много сложно и много бавно става всичко, и най-важното - постига се успех доколкото разрешат "отгоре". Понякога просто не става , явно трябва да се изтърпи това, което му се вика "карма"  )
  Та  от нея също знам, че нещата понякога както са предизвикани , така и се лекуват извън физическото тяло.  Тя е много скромен човек, колко пъти й казвам да поразкаже във форума с какво се занимава , защото наистина е много интересно!  Нито се рекламира  където и да е , нито има дори и табела над кабинета си . И като я питам  "Абе , Ани, как да научат хората за теб, като никъде няма и дума за теб?" , тя отговаря - " На който му трябвам, ще ме намери " :)  шегаджийка.
Така че тези направления не са за подценяване, нищо че  гъмжи от ментърджии.
« Последна редакция: 03-01-2013, 23:53:49 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:Епилепсия при деца и бебета
« Отговор #6 -: 04-01-2013, 03:21:27 »

искам да те попитам с каква телесна температура е било детето по време на гърча една от причините децата на тази възраст да правят гърч е висока телесна температура...  ???
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:Епилепсия при деца и бебета
« Отговор #7 -: 04-01-2013, 03:57:34 »

при някои деца причнината може да са глисти (аскариди) http://www.zadecata.com/sb/index.php?page=0_5_0_3  :)
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

DAn4etooo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Епилепсия при деца и бебета
« Отговор #8 -: 08-01-2013, 12:09:50 »

Нямам представа от какво може да е причинено заболяването.Лекарите казват ,че е епилепсия .
Активен
 

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 23 запитвания.