Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ЛЮБОВ-Как си обясняваме това определение !  (Прочетена 9727 пъти)

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199

Някой местни шефове,ще кажат....ООО този глупак пак се появи--много е вярно,то неуките и необразованите се подвизават само в Нета(включително и ассс).....Нека това истинско място най-после да се осмисли.....Цялото ни нещастно съществуване се върти около тази дума "ЛЮБОВ"..........Незнам-защо ли,не съм пророк и т.н.....Но едно ми прави впечатление,че всеки човек ВЕЧЕ е рзбрал всичко за неговото съществуване.....И това е любов.....Само че ,аз като всеки човек се самозапитвам-ама какво е това любовта.......И НАЙ-ВЕЧЕ ОТ КЪДЕ ИДВА......Нека да помислим аджеба,аз като един обикновен човек който яде всичко,защото друго няма....който с големи мъки и лишения си крепи семейството....Аз мога ли да обичам....Аз по-малко ли обичам от един веган или суровоядец....Според вас аз съм празен-може би.....Но истината  е ...че на тази тема НИКОЙ не може да отговори.....Дори и Буда,защото е обикновен човек .Благодаря ви предварително за дискусията ! :flowers2:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

..Нека това истинско място най-после да се осмисли.....
Правилно!!!Мисълта,Словото,Идеята е енергия, която  твори, ако,човека е позитивен и обратно, ако е негативен

Цялото ни нещастно съществуване се върти около тази дума "ЛЮБОВ".........Но едно ми прави впечатление,че всеки човек ВЕЧЕ е рзбрал всичко за неговото съществуване.....
А дали наистина сме разбрали всичко, което е твърде много ???

И това е любов.....Само че ,аз като всеки човек се самозапитвам-ама какво е това любовта.......И НАЙ-ВЕЧЕ ОТ КЪДЕ ИДВА......Нека да помислим аджеба,аз като един обикновен човек който яде всичко,защото друго няма....който с големи мъки и лишения си крепи семейството....Аз мога ли да обичам....Аз по-малко ли обичам от един веган или суровоядец....Според вас аз съм празен-може би.....Но истината  е ...че на тази тема НИКОЙ не може да отговори.....Дори и Буда,защото е обикновен човек .Благодаря ви предварително за дискусията ! :flowers2:

Е, Буда сигурно има по-точен отговор, но ето моя.Тъй -като преди да стана вегетарианка се влюбих и обичах,а станах веге на педесе, мисля, че мога да усетя разликата и да я споделя.Има разлика и тя е доста осезателна.Тогава обичах най-вече либето, децата, семейството и толкова!А сега вече освен тях обичам и мравките, които ми помагат в градината, и бръмбарчетата , и калинките,и птичките, които сутрин ми пеят толкова въодушевено, и червейчетата, които ми помогнаха с торенето.И розите, маковете, ралицата, всички цветя които ми радват и окото и Душата.И ябълките, крушите, черешите, ягодите...
И лавандулата, ментата, салвията, маточината с тяхното сутрешно ухание...И небето, облаците, дъжда и сутрешната роса...

Пожелавам ти го от сърце и не само на теб...защото е неописуемо!!!по-силно от екстаз по време на секс...ако не вярвате...поне опитайте!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

Любов е, когато не се питаш какво/ защо, или как.
Всички си я носим от раждането, но при някои не покълва, въпреки че си вярват, че е вековно дърво, стигащо до Звездите!
Любовта се усеща с кръвта, с пулса и за тази цел кръвта трябва да е чиста.
Истинската любов е свързана с истинското Аз, с началото на всичко и с хармонията, от която бягаме и която все повече комерсиализираме.
Любовта е усещането, че Аз съм Тук, Сега, с Теб и имам Всичко.
Тя е и точката и многоточието.
Всички искат да я притежават, а всъщност имат я малцина.
Тя е като водата, приема твоята форма и те допълва, както кръвта допълва вените ти.
Но иска чиста кръв, за да циркулира и да стигне до сърцето. Иначе си остава в разума, в инстинктите за самосъхранение и инерцията, наречена любов, а всъщност е просто секс, просто облечени, калъпирани думи в гумирана опаковка.
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246

Аз мисля, че е безсмислено да се коментират емоциите (макар че в момента точно това правя, хаха), било то любов, гняв, страх и тн. тъй като това са изключително лични неща. Неща, които всеки изпитва по уникален начин и общи дефиниции за тях неможе да има. Затова и няма особен смисъл да се сравнява кой обича повече или по-малко, пък и тези неща търпят промяна с времето.
Активен

dekovbg

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Приятелю ще ти кажа следното:
Истината е... че на тази тема НИКОЙ С ТВОЕТО НИВО НА ОСЪЗНАВАНЕ не може да отговори.
Казваш "...аз като обикновен човек" и малко по-надолу пишеш "Буда... е обикновен човек". Нима си мислиш, че ти и Буда си приличате? И дори той няма да може да отговори на тази тема? Някъде бях чел нещо от рода, че всеки се ражда човешко същество, но не всеки израства като човек. Абсолютно съм съгласен, че ти и Буда сте обикновени хора, разликата е в това, че той е заслужил да се нарича човек. Едно въпросче: като е обикновен защо пишеш "буда" с главно "Б"? А мислиш ли, че Любовта е нещо необикновено?
mariiina ти даде отговор на темата, както и другите, които са отговорили, не разбирам защо търсиш отговор от Сидхарта Гаутама?
Колкото до въпроса ти "Аз по-малко ли обичам от един веган или суровоядец" - мисля, че отговора ти стана ясен.
Колкото до Любовта бих казал следното: има ли его - няма Любов, има ли Любов - няма его!
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Доколкото знам, на въпроса какво е любов, Буда отвърнал с мълчание. Не може да се изрази неизразимото. Всеки опит за описание, осакатява обекта му.Темата касае вътрешна сетивност а не общи приказки, според мен.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

dekovbg

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Доколкото знам, на въпроса какво е любов, Буда отвърнал с мълчание. Не може да се изрази неизразимото. Всеки опит за описание, осакатява обекта му.Темата касае вътрешна сетивност а не общи приказки, според мен.
Съгласен съм. Все пак Буда е бил мъдър човек и е разбирал субективността на понятията. Ако Любовта за мен е едно, едва ли за някой друг е същото. И ако Буда беше давал определения на всичко, най-вероятно религията му щеше да е също толкова деформирана, колкото и Християнството.
Активен

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94

Любовта е живот!!! Лекува и Подмладява :) :)
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Аз мога ли да обичам....Аз по-малко ли обичам от един веган или суровоядец....Според вас аз съм празен-може би...
Ти сериозно ли мислиш, че бензина променя колата?  Може да я накара да върви по-добре/зле, но не и да я тунингова  :Content_4 - emotloader: Храната дава много, но нека не се заблуждаваме, че е всичко. Проблема при месоядните, е най-вече стресовите хормони, дето ги правят по-агресивни, но някои пък са еволюирали и ги изпикават  tooth И тря да ти кажа, че месото и млечните са сред най-скъпите продукти  :whistling2 - emotloader:
Активен
Psychonaut

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309

Теди, това за тези еволюирали месоядни майтап ли беше?   :)

съгласна съм че месото и млечните са сред най-скъпите продукти но за обществото, не и за индивида. поне тук, където живея, да си основно и/или само на пресни плодове и зеленчуци, ядки струва толкова колкото да си на месо и хляб.



Активен

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789

Някой местни шефове,ще кажат....ООО този глупак пак се появи--много е вярно,то неуките и необразованите се подвизават само в Нета(включително и ассс).....Нека това истинско място най-после да се осмисли.....Цялото ни нещастно съществуване се върти около тази дума "ЛЮБОВ"..........Незнам-защо ли,не съм пророк и т.н.....Но едно ми прави впечатление,че всеки човек ВЕЧЕ е рзбрал всичко за неговото съществуване.....И това е любов.....Само че ,аз като всеки човек се самозапитвам-ама какво е това любовта.......И НАЙ-ВЕЧЕ ОТ КЪДЕ ИДВА......Нека да помислим аджеба,аз като един обикновен човек който яде всичко,защото друго няма....който с големи мъки и лишения си крепи семейството....Аз мога ли да обичам....Аз по-малко ли обичам от един веган или суровоядец....Според вас аз съм празен-може би.....Но истината  е ...че на тази тема НИКОЙ не може да отговори.....Дори и Буда,защото е обикновен човек .Благодаря ви предварително за дискусията ! :flowers2:

Любовта друже не е място. Това че при нас е ситуирана и се свързва със сърцето е земно положение на нещата.  И е така за да може да бъде развита ОТНОВО.
Другото важно нещо е, че Любовта не може да се осмисли, поради простата причина, че тя не е функция на ума , но на сърцето.

Любовта не е емоция – тя е СЪСТОЯНИЕ. Състояние на приемане и отдаване – без условностти, без задръжки, без мисъл за своето си. Това че определени емоции ни карат да се чувстваме добре и сме ги нарекли любов е друго нещо - те са предзнаменование на Любовта.

Когато отвътре, от сърцето и Душата ви започне да извира топлина, която ви кара само да давате и да нямате нужда да искате – ето това е истинската Любов. Но най-точно е това – САМАТА СЪЩНОСТ НА ЛЮБОВТА Е НЕИЗРАЗИМА С ДУМИ. Тя може да бъде само изживяна и споделена.

И понеже хората са загубили това състояние, те имат нужда да го обсъждат. Това е валидно за всяко нещо и състояние.

Там където няма Любов има нещастно съществуване.  И точно защото е нещастно – започва да се търси причината. И защо – само от егоистична гледна точка – за да ни е добре. Но щом ни стане добре – забравяме.

Да сте видяли някой влюбен , гладен. НЕ . Това е защото ЛЮБОВТА ЗАСИЩА, тя изпълва –ВСЕЦЯЛО. Но това не е истинската любов – това е привързаност. Към конкретен ивдивид  в случая.

Работата е там че това за което Кристиян пита  няма да го намерите вън от вас – то е вътре във всеки един. Просто трябва да го потърсите, намерите и СЪГРАДИТЕ ОТНОВО !!!

Но ако това търсене е свързано само с интереса да ви е добре и после да забравите, въобще не се мъчете. Няма сми.

Защото Любовта е като глухарче – тя изисква нежно отношение, внимание. Иначе отлита на мига.

И още нещо – макар да не е по темата –

НЯМА НЕОБИКНОВЕНИ ХОРА, ИМА ТАКИВА КОИТО СА ПОТЪРСИЛИ И НАМЕРИЛИ.  Един от тях е Буда.

НЯМА ПО-ЗНАЕЩИ И ПО-МАЛКО ЗНАЕЩИ.  ВСЕКИ ЗНАЕ ТОЧНО ТОЛКОВА, КОЛКОТО МУ Е НЕОБХОДИМО В ТОВА ПРЕВЪПЛАЩЕНИЕ.


А Буда е постъпил правилно като е замълчал!
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

spacetotemic

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Цитат на: mariiina
обичам и мравките, които ми помагат в градината, и бръмбарчетата , и калинките,и птичките, които сутрин ми пеят толкова въодушевено, и червейчетата, които ми помогнаха с торенето.И розите, маковете, ралицата, всички цветя които ми радват и окото и Душата.И ябълките, крушите, черешите, ягодите...
И лавандулата, ментата, салвията, маточината с тяхното сутрешно ухание...И небето, облаците, дъжда и сутрешната роса...

Дори и в самия начин на изразяване си личи, че носиш мъдростта на обичащото сърце.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 22 запитвания.