Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Навехване  (Прочетена 10453 пъти)

metchowe

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Навехване
« -: 14-01-2013, 19:16:18 »

Здравейте ,
ако някой може да ми помогне ;) ще съм му много благодарен :)
Имам навехнат крак и искам по-бързо да мине :) сега му правя студени компреси с ракия.НЯкакви други предложения ?
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Навехване
« Отговор #1 -: 14-01-2013, 19:56:55 »

Според мен ракията трябва да я прилагаш за вътрешен масаж /стига да носиш.../. Колкото до крака – дай му почивка. Прави внимателно раздвижване без натоварване доколкото не се предизвиква допълнителна болка. На твое място не бих ползвал обезболяващи. Болката е полезна. Тя дава информация за нарушени функции и по нея можеш да се ориентираш дали прилагаш правилните мерки. Не бързай с възстановяването. То иска време.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Навехване
« Отговор #2 -: 14-01-2013, 22:35:24 »

Мечове, като гледам дотук добре се справяш. Докато слагаш компресите със спирта не оставяй крака в накаква неестествена позиция да нямаш проблеми с подвижноста после.  Не забравяй да го фиксираш като вървиш в поледицата (и ако има начин се привижвай с транспорт докато е хлъзгаво).
Следващият етап от възстановяването (когато започнеш с раздвижването) са компреси от кромид лук с морска сол или със захар. Първият компрес изтегля кръвонасядания, а вторият лекува сухожилия.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Навехване
« Отговор #3 -: 15-01-2013, 01:12:10 »

Има един бонус към компреса с лук и сол, който знам от майка ми - добавяне на маслини. Компрес с лук и маслини смъква всякакви отоци от удар и т.н. за нула време.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Навехване
« Отговор #4 -: 15-01-2013, 11:24:33 »

Първоначално прилагай споменатите компреси с лук и сол и почивай, колкото се може повече> Крачето за предпочитане да е обездвижено първите дни, за да може по-бързо да се  стабилизират връзките, а след това (може би седмица след инцидента) почваш с леки раздвижвания.

1 – Ходене
Започнете да ходите изправени на пръсти, докато усетите, че мускулите около глезена ви са приведени в действие. Най-добре е всички упражнения да се правят на бос крак. Дишайте дълбоко и насочете съзнанието си към живота, вселената и към мисълта, че бързо ще преодолеете тази лоша травма. Сега вече сте загрели и готови за второто упражнение.

2 – Повдигане и смъкване на петите
Застанете в стойка,при която ходилата ви са на равнището на раменете. Изправете се на пръсти и започнете да редувате смъкване и повдигане на петите. Ефектът от това упражнение може да се засили, като сложите някаква тежест някаква тежест на раменете си. Много е важно, при изпълнението на тези упражнения, гърбът ви да бъде хубаво изправен.

3 – Вдигане на предмети
Използвайте пръстите на краката си, за да хванете и повдигнете предмети като например парче плат или молив. Вероятно отначало ще ви е трудно, но с повече практика ще задобреете.

4 – Уроци по търкаляне
Намерете топка за тенис (за предпочитане да е по-мека). Стъпете върху топката и започнете да я търкаляте напред-назад под ходило. Ако не може да запазите баланс се хванете за някой стол или маса.

5 – Въртяща позиция
Застанете на пръсти и последователно започнете да въртите петите навътре и на вън. По време на упражнението пръстите трябва да се в непрестанен контакт със земята.

6 – Кръгови движения
Изпънете крака и започнете бавно да въртите глезена по посока на часовниковата стрелка и обратно. Може да правите 5 серии с по 3 повторения

7 – Натиск
Легнете по гръб и поставете ръцете си на земята в страни от тялото. Повдигнете двата си крака и сгънете колената, така че да образуват прав ъгъл. Сега натиснете едновременно глезените и ходилата си едни към други, колкото силно можете. След това разтворете ходилата настрани, колкото е възможно, а глезените трябва да останат допрени. След това отново ги натискайте едни към други и повторете общо 12 пъти.

8 – Разпускане
За финал седнете на нисък стол или табуретка и придърпайте крака към горната част на тялото. Хванете глезена с две ръце и леко разклатете крака, така че да ви е приятно и същевременно съзнателно отпуснете мускулите на ходилото. Повторете 5 пъти.

http://www.skatebg.com/skate.php?id=209

Желая ти по-скорошно възстановяване!
Активен
Total Liberation

Крем

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Навехване
« Отговор #5 -: 15-01-2013, 14:19:52 »

Ако има оток, арника монтана 30 CH 2-3 дена, веднъж на ден, по 5 гранулки под езика. Но проверете  как се приема хомеопатия, ако решите да пиете. Успех! :Content_22:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Навехване
« Отговор #6 -: 15-01-2013, 20:07:34 »

Арниката досега съм я ползвал само като гел за мазане. Че помага - помага, но след всяко намазване като изсъхне трябва да се измие за да може да се нанася отново, иначе остава върху кожата без да попие.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

metchowe

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Навехване
« Отговор #7 -: 15-01-2013, 22:20:52 »

от къде да намеря арника за мазане ? благодаря ви на всички!!: ) ще пробвам всичко ,миналия път по бавно ми мина ...ама сега яко компреси по цял ден му правя :Д
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Навехване
« Отговор #8 -: 15-01-2013, 23:43:01 »

Преперата от арника се казва "арнигел" - в апртеките. Има още един гел от арника с по-голяма тубичка т.е. относително по-евтин, но ми се вижда много напарфюмиран. Тези гелове не се нанасят когато има открита рана.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Навехване
« Отговор #9 -: 15-01-2013, 23:58:46 »

Ей, все се надявах тайно някой да се сети и  спомене Тодикамп..  :'(
Затова, понеже вече взеха да се чуват и ехидни подмятания  по адрес на препарата, (неминуемо е , "където пее славей, наблизо има и змия"-Шекспир ) , обявявам акция!
 :o :o :o
На първите пет човека, които ми се обадят , ама наистина с навяхвания ! , изпращам за моя сметка малко количество от препарата , подарък.  Но да споделят след това честно - какъв е ефектът от него, сравнен с всичко друго , което са употребявали  до момента!  
Тъкмо ще установим кое е "№1" , "№2" , "№3"...  и ще можем за в бъдеще да си ги прилагаме!

(Количеството няма да бъде голямо, не че ми свиди, а защото такова просто няма да е нужно  tooth . Да не звучи уговарящо , само  разказвам: Наскоро наша позната си изкълчи коляното, то взе че се наду.. Дадохме й Тодикамп и тя веднага си направи компрес за цяла нощ. (което е прекалено и извън схемата, кожата е поизгоряла, няма как..) Утре ще уточня, но доколкото разбрах , втори компрес не й се е наложило да прави, болката я е нямало вече.. Оттогава не може да спре да разказва за цяра..  :bleh Жената се казва Стефанка Гализова   от В.Търново , работила е дълго време в най-заредения им магазин за здр. продукти , зад Университета.  )
« Последна редакция: 16-01-2013, 00:13:33 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

metchowe

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Навехване
« Отговор #10 -: 16-01-2013, 12:47:12 »

Бих си взел ,можеш ли да ми кажеш от къде ? :) и как да го мажа ? :) Тодикамп :) сега ще поразгледам в нета :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Навехване
« Отговор #11 -: 16-01-2013, 14:19:34 »

Какъв нет , бе приятелю, прочети ми поне докрая поста.. tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

metchowe

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Навехване
« Отговор #12 -: 16-01-2013, 16:57:21 »

Прочетох го :) ,обаче не ми е удобно да ти искам :) от теб ...затова ;)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Навехване
« Отговор #13 -: 16-01-2013, 22:22:58 »

Дали е целесъобразно да се използват препарати като тодикамп и ммс за такива банални проблеми дето ако се оставят нелекувани могат да минат за няколко месеца в повечето случаи?
Една такава външна употреба дали няма да остави някакви силно резистентни бактерии  на други места в тялото както става след лошо антибиотично лечение?
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Навехване
« Отговор #14 -: 16-01-2013, 22:41:41 »

Според мен ракията трябва да я прилагаш за вътрешен масаж /стига да носиш.../...
Че може Мечо да носи  - може... :bleh

...Колкото до крака – дай му почивка. Прави внимателно раздвижване без натоварване доколкото не се предизвиква допълнителна болка. На твое място не бих ползвал обезболяващи...
и аз съм за patience and silence! Ама това май Мечо не го може... tooth
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Навехване
« Отговор #15 -: 16-01-2013, 22:55:47 »

Ааа, Злоядев, това точно не очаквах да чуя , при това - точно от теб  :surpris_22:
Каква резистентност, Тодикамп да не е антибиотик..
За да се стигне до резистентност  (при антибиотиците) са необходими два фактора :
1. Да е минало достатъчно много време за да може бацилите да се напаснат.Еволюционно.  ( Първите години след откриването им, антибиотиците са убивали  с ужасна мощ  при много малки дози!)
2. Да са се прилагали достатъчно повсеместно и често , че да успеят по-голям брой бацили да се приспособят, а не само тези в Нова Зеландия например..

 И понеже никой друг препарат не може да постигне тези две условия ( поне засега) , можеш да спиш спокойно .  :Dormir_13 - emotloader:

( А дали  препарат , действащ на различен принцип от този на антибиотиците , може изобщо да доведе някога до резистентност , дори и хипотетично ,  това  вече не знам.Би ми било интересно.)    
« Последна редакция: 16-01-2013, 22:57:26 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Навехване
« Отговор #16 -: 16-01-2013, 23:14:26 »

Надявам се на по-задълбочени изследвания обхващащи поколения микроорганизми за влиянието на малки концентрации тодикамп върху приспособимиста им.

Сетих се за един виц:
На един лекар му се наложило да отсъства от работа и той повикал свой приятел да го замести.
И вечерта лекарат пита:
- Е, как мина, имаше ли проблеми?
-Ами първо дойде един със запек...
-И ти какво му даде?
-Дадох му рициново масло. Първо вървеше, а след това започна да бяга.
-Добре. А другите случаи?
-След това дойде един с разстройство...
-И какво му даде на него?
-Пак рициново масло.
- :surpris_22:
-Първо бягаше бързо, а след това започна да върви бавно...
-А третият пациент?
-Той дойде с кашлица.
-И какво му даде?
-И на него рициново масло - след това не посмя нито да кихне нито да пръдне
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

metchowe

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Навехване
« Отговор #17 -: 17-01-2013, 00:29:30 »

бате Бино
Можеш ли да ми кажеш от къде да си взема и аз :) този цяр ? :)
Спаначец :П не ме издавай ...аз толкова се крия :Д едвам 1-път се издадох колко пия и ти ся .. .Раздуваш :Д
*joke*
« Последна редакция: 17-01-2013, 00:34:11 от metchowe »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 22 запитвания.