Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Банани DOLE  (Прочетена 5175 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Крем
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 58

« -: 16-01-2013, 13:41:45 »

Здравейте. Моля, ако има подобна тема, модераторите да изтрият тази.

Въпросът е за бананите. Най-разпространените на пазара са DOLE. Знаете предполагам, че са ГМО и наблъскани с пестициди. Тук има много бананоядци. Как се справяте, какви банани ядете...
Токущо гледах поредния "бананов" филм за едно от най-големите дела срещу DOLE  и съм Ъъъ? Ъъъ? Ъъъ? ей така..

Моля ви, споделете, че май само това бананче тук  банан става за ядене.. тъжен... чак ще ревна
Активен
ivan ianev
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 133

« Отговор #1 -: 16-01-2013, 14:27:41 »

Аз банани ям по изключение когато ме почерпят, за да не правя излишни физиономии. Предпочитам местни плодове и зеленчучи в сезона им и все повече надничам към дивите растения /като че ли се заразих от Веско/. Нека любителите на банани споделят кога, в какъв вид и колко консумират, а и как им се отразяват. В моето меню те не присъстват.
Активен
Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 992

« Отговор #2 -: 16-01-2013, 16:13:03 »

Mи не знам какво имаш предвид под "справяне" Изобщо не знам какви ям и се чувствам супер  банан Въпроса е по-скоро до колко са узрели, а не просто ударени.(трябва да имат доооста точки, а аз ги обичам направо черни) Ако не са достатъчно узрели се подувам и ми става лениво.
Активен

Psychonaut
Крем
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 16-01-2013, 20:21:26 »

Под "справяне" имам предвид, какво правите, когато искате да ядете банани, но не искате да ядете точно най-лошия вариант, каквито са бананите от тази марка, с която е залят бг пазара. Т.е. дали някой е проучвал коя от останалите марки банани, не са с чак толкова световно известна лоша репутация. И евентуално да я препоръчате. Това имах предвид  пеперуди
Активен
Силвия
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

« Отговор #4 -: 16-01-2013, 20:52:40 »

Крем, би ли споделила в кой филм се говори за бананите  банан Благодаря ти предварително
Активен
Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 16-01-2013, 21:21:58 »

Еми казвам ти..нищо, дори не знам каква марка ям  ухилен Тва ми звучи като поредния заговор срещу бананите
Активен

Psychonaut
ivan ianev
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 133

« Отговор #6 -: 16-01-2013, 21:25:03 »

Силвия, виж този филм:
http://www.youtube.com/watch?v=UKHKFgQm82k
Активен
Крем
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 16-01-2013, 21:40:45 »

Да, това е филма. А освен това ги имаше оповестени в някаква публикация като една от фирмите, наред с кока кола, пепси кола и т.н., които не желаят да указват на продуктите си, че съдържат ГМО, ако я открия, ще я постна.
Активен
Spanaka
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 151

« Отговор #8 -: 16-01-2013, 22:29:25 »

Въпросът е за бананите. Най-разпространените на пазара са DOLE. Знаете предполагам, че са ГМО и наблъскани с пестициди...

Бананите не са ГМО! Верно е че цялата менделеева е вътре в тях особено в Долските, но НЕ СА ги моделирали генетично все още банан
Активен

Моралът в поведението, започва с морал в храненето!
violetblossom
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 74

« Отговор #9 -: 16-01-2013, 23:02:14 »

Пък и да са ГМО, какво се втелясвате, това е бъдещето в крайна сметка.
Активен

Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.
Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: 17-01-2013, 10:13:56 »

Истина си е...за добро или за лошо, който не се приспособи изчезва...Няма начин да сме под стъклен похлупак. Въздуха, водата, храната всичко е различно вече. Човек има само тялото си, което му казва какво е добро и лошо, стига да знаем как да го слушаме и да не се бъркаме с наркотичните зависимости, причинени от химиите. Аз се чувствам добре от узрели банани - ям ги.  банан Като цяло не се чувствам добре ако плодовете не са узрели(не накъртват от сладко). Забелязала съм, че хората, които изпитват дискомфорт от плодове, рядко ядат наистина "готови" такива или прекаляват с мазното.
Активен

Psychonaut
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: